• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RACUNARI KOMPJUTERI
Pozz svima interesuje me koji kompjuter koristite,marka.operativni sistem,koja graficka itd,ova tema bi mogla da posluzi i ljudima(kao sto sam ja) oko nekih problema kada mi komp zabaguje a ustvari je neka sitnica,verujem da ima dosta ljudi na cafeu da se dobro razumeju u ovu tematiku.[Slika: th?&id=HN.607997164265802211&w=300&h=300...9&rs=0&p=0]
Amor vincit omnia Claude os, aperi oculos! Dum spiro spero
Ljubav sve pobjeđuje Ćuti i gledaj Dok dišem (živim), nadam se

Citiraj
Nije loše, mogao si da dodaš i kompjuterski programi (software).
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
HP proBook 4545s
Procesor: AMD A4-4300M APU with Radeon™HD Graphics 2.50GHz
RAM: 4,00 GB
System type:64 bit
Windows 7Ultimate
Sevice Pack1(divljak)Undecided Pravi se lud

Citiraj
(04.01.2015, 14:45)Guti1 Piše: Nije loše, mogao si da dodaš i kompjuterski programi (software).

Pa znas sta nije ti losa ideja ali nisam hteo da pretrpam naslov,ali koga interesuje moze i o tome da pise Thumbs up

(04.01.2015, 14:58)dealla Piše: HP proBook 4545s
Procesor: AMD A4-4300M APU with Radeon™HD Graphics 2.50GHz
RAM: 4,00 GB
System type:64 bit
Windows 7Ultimate
Sevice Pack1(divljak)Undecided Pravi se lud

A sta ti to podrazumeva divljak da nije nesto oko registracije ili tako nesto,ja sam imao takvih problema Hmm

Citiraj
ASUS K55V primarni, kupio ACER Travelmate 5470 kao sekundarni, samo lap topovi poslednjih 4 godine, nemam desktop

Citiraj
Da li vam se desi da u sred igranja igrice kompjuter se ugasi,sta mislite da nije graficka malo slabija AMD Radeon R7 200 Series

Citiraj
ne...99% ti je termal protection odnosno termal shutdown.
Rec je o zastiti pregrevanja. Ukoliko se racunar ugasi onako kao da si ga iscupao iz struje, vrlo verovatno ti se pregreva napajanje.
U dosta slucajeva sam nailazio na sam problem u ventilatoru napajanja koji uopste ne radi, zapravo bude zavaren da ne moze ni da se okrene.
I onda automatski nema hladjenja napajanja i proradi zastita od pregrevanja.
MOze biti i da ti je samo napajanje toliko zapuseno od prasine da nema dobro hladjenja.
Takodje, moze da se desi da imas problem sa samom GPU ili CPU-om - ista stvar. Ispravnost kulera, da li su tesko zaprljani da nema cirkulacije vazduha ili slicno.
Znaci proveri: napajanje - kuler, GPU - kuler da li je ziv / zaprljanost, CPU - kuler da li je ziv i zaprljanost prasinom.
To je za pocetak...

Citiraj
Daj malo više detalja. Odredjena igrica ili...? I ne, AMD Radeon R7 200 Series nije slabija grafička, ali sve zavisi šta se igra .
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
U pravu si potpuno zato sto kada sam otvorio kuciste posebno oko napajanja je bilo ne MNOGO nego PREVISE prasine i to one fine sto posle tera na kijanje,one rupice na napajanju su se skoro zapušile.A znaš šta je još zanimljivije komp mi je bio još pod garancijom,kupio sam ga u win winu Hmm

Citiraj
Proveri matičnu ploču. Ne bih da te plašim, ali kod mene su već dve matične davale takve znake pre nego što su otišle u večna lovišta Tuzan. I to baš kod igrica. Proveri kondenzatore - da li su nabubreli. Ako ti je komp pod garancijom, nemoj da gubiš vreme, odmah u winwin.

Citiraj
(05.01.2015, 22:45)Branari Piše: Proveri matičnu ploču. Ne bih da te plašim, ali kod mene su već dve matične davale takve znake pre nego što su otišle u večna lovišta Tuzan. I to baš kod igrica. Proveri kondenzatore - da li su nabubreli. Ako ti je komp pod garancijom, nemoj da gubiš vreme, odmah u winwin.

Pa znaš kako igram ja igrice ali deca se zaludela za need for speed most wanted(mozda nisam ni dobro napisao) ali znaces o kojoj je igrici rec jurnjava kola itd,i odjednom komp se ugasi,ocistio sam ga detaljno ali baš detaljno i sad sljaka mada sam onako laicjžki pogledao cini mi se da je maticna OK,a garancija mi je najverovatnije propala cim sam ga otvorio.A koliko kilograma prasine bih ja imao dok mi ne istekne garancija,HVALA NA SAVETIMA

Citiraj
svakako mora strucno lice da pogleda...ne vredi ovako napamet i pisati....

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Šta da pogleda koliko prasine imam u kompjuteru,nemoraš da budeš nešto strucan da znaš da ako imaš mnogo prašine komp ti slabije i sporije radi,ja bar tako to vidim Thumbs up

Citiraj
...ne bih da komentarisem i da ulazim duboko u objasnjavanje Big smile
Aj ti lepo prvo izduvaj komp na neki kompresor dobro i obavezno proveri rad svih kulera.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)