• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Pitajte da li ima na lageru"
Često na Kupindu prodavci stave "klauzulu" tipa "kontaktirajte me pre kupovine radi provere raspoloživosti predmeta" ili tome slično. Šta mislite i ŠTA KAŽE KUPINDO TIM - je li ovo korektno i dozvoljeno?

Citiraj
Mislim da nije u redu. Cool Ja sam pre nekog vremena pazario nešto ali se ispostavilo da prodavac nema više na stanju.Nisam zamerio pošto se ispostavilo da mi je takoreći komšija  i nije bila neka vrednost robe.Sad mi smo posle nedelju dve završili posao ali kao što pomenuh mislim da to nije u redu.Možda kad bi ažurirali stok na neki način i da bude javno.Mada kad bi za gomilu istih predmeta male vrednosti postavljali pojedinačne....Pretpostavljam da i ako nije baš po  p.s. Kupindo Tim im gleda kroz prste.A možda je to i u redu. Pravi se lud

Citiraj
(06.01.2015 16:28)serjoza Piše: Često na Kupindu prodavci stave "klauzulu" tipa "kontaktirajte me pre kupovine radi provere raspoloživosti predmeta" ili tome slično. Šta mislite i ŠTA KAŽE KUPINDO TIM -  je li ovo korektno i dozvoljeno?

Dozvoljeno nije.

Da li je korektno? To ne znam. Ja to ne radim,a kada kupujem i vidim to, nije mi tesko da pitam. Ali to verovatno radim zato sto sam prodavac,pa sam prema istim tolerantan jer razumem zasto to rade.

Citiraj
Naravno da nije - prodavac je duzan da predmete i lager predmeta (za vise komada identicnih) - " odrzava" urednim - u suprotnom bi ovde kupoprodaja bila oglasnog karaktera.

Jesenas kupujem ranac za ceru, za skolu i danima pregledam predmete, biram i na kraju suzim izbor na par komada po ceni kvalitetu, uslovima .... Cera izabere na kraju jedan, kupimo ga, tarzim broj racuna da odmah to uplatim, kad ubrzo stize poruka sa izvinjenjem  da se bas taj ranac prodao, pa mi prodavac nudi neke druge umesto izabranog. Inace na predmetu nije ni pisalo to da se pita da li ima predmt na lageru.  Prodavac je inace sa dobrom reputacijom (cini mi se 1000+ ocena) i bez negativnih i samo zato sam imao razumevanje, pa ga nisam zacrveneo. Resili smo situaciju dogovorom. Inace preporuka LT u takvoj situaciji je da se ta saradnja oceni negativnom, bez obzira da li bi kupio drugi ranac. Drugi ranac je druga kupoprodaja.
Mislim da je to cista zlouporteba sistema, zbog boljeg pozicioniranja predmeta - prodavca, a ako i nije to bila namera, svakako je odgovornost na prodavcu da drzi lager predmeta uredan. Samo sam izgubio silno vreme oko izbora predmeta i kasnije prepiske . Ne verujem da bih ponovo imao razumevanja, ako bi se slicno ponovo desilo.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Imam slican problem, ali iz ugla prodavca. Recimo prodajem prstenje i imam 5-6 razlicite velicine. Posto ne mogu da unesem kolicinu svake velicine, moram da savetujem kupce da pre kupovine provere da li ima odredjene velicine.

Takodje mi se par puta desilo da se neke stvari (kojih imam vise komada) prodaju i na kupindu i na drugim sajtovima vise puta u toku jednog dana, a ja nisam stigao da sklonim sa kupinda. U tom slucaju POKLONIM nesto slicno tom kupcu, uz postarinu o mom trosku. Jer ta jedna negativna ocena moze da mi sroza onih 100% pozitivnih. Nije resenje samo dati negativnu ocenu.

Praktican primer:

Imao sam 5 Time Turner-a (ogrlica je u pitanju). Na kupindo lageru su mi stajale 3, jer prodajem i na drugim sajtovima, pa mi je to neki nacin zastite, da ne prodam nesto sto nemam. Ali za vreme praznika sam prodao dosta stvari i racun mi je otisao u minus. Sto znaci da ne mogu da smanjim lager na sajtu. Na kupindu nisam prodao ni jednu tu ogrlicu, ali sam na drugim sajtovima prodao 3. E sad... jos uvek imam 2 ogrlice, nemam nacina da do 3. januara promenim lager (jer ne rade poste, ne mogu da uplatim limundo kredit) i sta da radim? Da sklanjam sa sajta i izgubim musterije zbog sanse od 1% da ce se za dva dana prodati vise od 2 komada na kupindu iako nisam prodao ni jednu polednjih mesec dana?
Naravno, desilo se bas to. Prodao sam ih 3. Izvinio se coveku i poslao mu drugu ogrlicu iz HP gratis u nadi da me zato nece negativno oceniti.

Citiraj
(07.01.2015 19:47)nradomirovic Piše: Imam slican problem, ali iz ugla prodavca. Recimo prodajem prstenje i imam 5-6 razlicite velicine. Posto ne mogu da unesem kolicinu svake velicine, moram da savetujem kupce da pre kupovine provere da li ima odredjene velicine.

Takodje mi se par puta desilo da se neke stvari (kojih imam vise komada) prodaju i na kupindu i na drugim sajtovima vise puta u toku jednog dana, a ja nisam stigao da sklonim sa kupinda. U tom slucaju POKLONIM nesto slicno tom kupcu, uz postarinu o mom trosku. Jer ta jedna negativna ocena moze da mi sroza onih 100% pozitivnih. Nije resenje samo dati negativnu ocenu.

Praktican primer:

Imao sam 5 Time Turner-a (ogrlica je u pitanju). Na kupindo lageru su mi stajale 3, jer prodajem i na drugim sajtovima, pa mi je to neki nacin zastite, da ne prodam nesto sto nemam. Ali za vreme praznika sam prodao dosta stvari i racun mi je otisao u minus. Sto znaci da ne mogu da smanjim lager na sajtu. Na kupindu nisam prodao ni jednu tu ogrlicu, ali sam na drugim sajtovima prodao 3. E sad... jos uvek imam 2 ogrlice, nemam nacina da do 3. januara promenim lager (jer ne rade poste, ne mogu da uplatim limundo kredit) i sta da radim? Da sklanjam sa sajta i izgubim musterije zbog sanse od 1% da ce se za dva dana prodati  vise od 2 komada na kupindu iako nisam prodao ni jednu polednjih mesec dana?
Naravno, desilo se bas to. Prodao sam ih 3. Izvinio se coveku i poslao mu drugu ogrlicu iz HP gratis u nadi da me zato nece negativno oceniti.

Imaš način - možeš da uplatiš SMS dopunu Limundo računa - proknjiži se odmah.  Smile
Jasno mi je da ljudi prodaju i na drugim sajtovima i u radnji i ovako i onako, ali ono - ako je to u redu - onda i ja mogu to da koristim. Mogu na taj način da napravim svoju "crnu listu" - ako me pita neko sa pola negativnih ocena - za njega nema na lageru recimo. Ili ako mi je poslednji komad, a pitaju me 2-3 kupca u kratkom roku onda mogu da kažem da nemam, da čekam da stigne, deaktiviram predmet pa za 3 dana aktiviram, ali po višoj ceni (jer ima potražnje) i svima javim da imam, ali je u nabavci skuplje pa sam prinuđen da i ja podignem cenu itd.
Ali ako je u redu onda se kupindo svodi na oglasnik. To je poenta.

Citiraj
@nradomirovic
shvatite da Kupindo mora da ostane online shop, a ne oglasnik.
Ako ne mozete da kontrolisete lager, prosto se pomirite sa tim da cete steci jednu vrlo losu sliku kod kupaca i da cete zaraditi na taj nacin i negativne ocene, a onda mozete prodavati na oglasima bez da se cimate sa Kupindom.

Citiraj
Koliko razumem verovatno se misli na odeću i obuću, ali postoji jednostavno rešenje da se ubaci padajući meni primer postavljaš 5 komada S veličine, 3 komada M, 6 komada XL i tako dalje. Tako isto kupac ima mogućnost da bira veličinu i ne može da se pogreši ako je neka već prodata, samo još to treba neko tehnički da uradi. Kafica

Citiraj
(11.01.2015 03:04)deqi Piše: Koliko razumem verovatno se misli na odeću i obuću, ali postoji jednostavno rešenje da se ubaci padajući meni primer postavljaš 5 komada S veličine, 3 komada M, 6 komada XL i tako dalje. Tako isto kupac ima mogućnost da bira veličinu i ne može da se pogreši ako je neka već prodata, samo još to treba neko tehnički da uradi. Kafica

Naravno da postoje tehničke mogućnosti, ali koliko vidim, već godinama ni na Limundu ni na Kupindu nisu uvedene neke ozbiljne inovacije. Na nekim drugim, mrskim konkurentskim sajtovima postoje upravo takve opcije: kada otvoriš meni sa veličinama, one kojih nema više na lageru su prekrižene.

To je moguće čak i za podtipove jednog proizvoda - recimo, nradovanovic postavi predmet "Ogrlica iz HP", a u padajućem meniju kupac bira da li želi Time Turner ili neku drugu ogrlicu. Ukoliko se jedan tip ogrlice rasproda, automatski bude prekrižen u padajućem meniju.

Ovo bi predupredilo neprijatne situacije, jer kao što je ljubiša rekao, Kupindo je online shop, i prema pravilima prodavac mora imati sve što je oglašeno.

Lično sam imala neprijatnu situaciju da mi prodavac napiše "Zašto ste to uradili, kupili ste a niste prvo proverili da li imam na lageru" - kada sam mu otpisala da to nije po pravilima Kupinda, silno se iznenadio.

Citiraj
(11.01.2015 07:47)moonster Piše:
(11.01.2015 03:04)deqi Piše: Koliko razumem verovatno se misli na odeću i obuću, ali postoji jednostavno rešenje da se ubaci padajući meni primer postavljaš 5 komada S veličine, 3 komada M, 6 komada XL i tako dalje. Tako isto kupac ima mogućnost da bira veličinu i ne može da se pogreši ako je neka već prodata, samo još to treba neko tehnički da uradi. Kafica

Naravno da postoje tehničke mogućnosti, ali koliko vidim, već godinama ni na Limundu ni na Kupindu nisu uvedene neke ozbiljne inovacije. Na nekim drugim, mrskim konkurentskim sajtovima postoje upravo takve opcije: kada otvoriš meni sa veličinama, one kojih nema više na lageru su prekrižene.

To je moguće čak i za podtipove jednog proizvoda - recimo, nradovanovic postavi predmet "Ogrlica iz HP", a u padajućem meniju kupac bira da li želi Time Turner ili neku drugu ogrlicu. Ukoliko se jedan tip ogrlice rasproda, automatski bude prekrižen u padajućem meniju.

Ovo bi predupredilo neprijatne situacije, jer kao što je ljubiša rekao, Kupindo je online shop, i prema pravilima prodavac mora imati sve što je oglašeno.

Lično sam imala neprijatnu situaciju da mi prodavac napiše "Zašto ste to uradili, kupili ste a niste prvo proverili da li imam na lageru" - kada sam mu otpisala da to nije po pravilima Kupinda, silno se iznenadio.

Upravo je to problem, kada udjete u aukciju ono što vas najviše zanima je cena, kvalitet i poštarina za isti predmet sve ostalo je relevantno. Gonimo kupca da pročita uslove prodaje mada ti isti uslovi mogu da ne važe ako uzmemo zakon u obzir, očekujemo da prodavac ima sve što je navedeno a da i ne pročitamo ili pitamo, u suštini što da čitam želim to da kupim i tačka, kada naše želje nisu ispunjene onda se pitate dali taj prodavac u opšte ima stvari na lageru ili radi kao informativna služba pa će možda u neko skorije vreme da nas iznenadi sa porukom "stiglo je" upravo se istovara kompozicija vagona.
Žalosno je što taj deo nije odradjen još odavno, ovako kako je sve liči na prodavnicu ali u prodavnici dobijate odmah odgovor od prodavca dali ima ili nema, ovde treba strpljenja dali će vas prodavac udostojiti odgovorom.

Citiraj
Hm... Dosad mi se nije desilo da se baš ono što sam kupio na Kupindu prodalo. A kad vidim poruku tipa, proverite da li imamo Vašu veličinu, nije mi teško da pitam, obično se desi da imam još neko pitanje da postavim usput.

Mnogi od takvih prodavaca imaju svoje radnje, ne mogu visiti svakodnevno na Kupindu, on im dođe umesto sopstvenog veb-sajta, jer se preuzimanje svejedno vrši kod njih. Plus, ako se i najprofesionalnijim webmasterima na privatnim trgovinskim sajtovima desi da pogrešno unesu cenu, količinu proizvoda, itd. treba razumeti... Ko će posle sve to proveravati.

Citiraj
Kao i obicno dbe strane medalje.
Mislim da treba imati razumevanja povodom lagera, zivotno je da se nesto proda i da ne stigne da se azurira.

Citat:Imam slican problem, ali iz ugla prodavca. Recimo prodajem prstenje i imam 5-6 razlicite velicine. Posto ne mogu da unesem kolicinu svake velicine, moram da savetujem kupce da pre kupovine provere da li ima odredjene velicine.

Ako ne prodajes kineski posreberni trash, javi mi se da dogovorimo saradnju. Mogu SVAKI prsten da ti korigujem na skoro SVAKI broj Wink

Citiraj
(11.01.2015 07:47)moonster Piše: Lično sam imala neprijatnu situaciju da mi prodavac napiše "Zašto ste to uradili, kupili ste a niste prvo proverili da li imam na lageru" - kada sam mu otpisala da to nije po pravilima Kupinda, silno se iznenadio.

LOL

E, to mi nikada nece biti jasno.

Iznenadjeni likovi.

Da li zaista ne znaju ili se prave blesavi? Ja ne znam.

Neko se strogo pridrzava pravila, pazi, ljubazan je, predusretljiv a neko se... breca sto se postupa po pravilima. I sto mu je neko nesto kupio?

Citiraj
(06.01.2015 16:28)serjoza Piše: Često na Kupindu prodavci stave "klauzulu" tipa "kontaktirajte me pre kupovine radi provere raspoloživosti predmeta" ili tome slično. Šta mislite i ŠTA KAŽE KUPINDO TIM -  je li ovo korektno i dozvoljeno?

Kupovina na kupindu bi trebala da bude jako jednostavna,dva-tri klika i gotovo,ali često se i prodavci ,a bogami i kupci trude da je zakomplikuju,ovo je tipičan primer za to !

Citiraj
Eto, prođe neko vreme pa ću ja biti slobodan da ponovo tražim od nadležnih (Kupindo tim?) odgovor na ovo pitanje. Ako na Kupindu stavim klauzulu: "Kontaktirajte me pre kupovine radi provere raspoloživosti predmeta" da li me to abolira od negativne ocene ako kupac kupi "bez pitanja", a ja nemam predmet "na lageru"?
Pretty please?  Pravi se lud

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)