• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlozi i ideje za Kupindo.com
Prva tema koja je u direktnoj vezi sa Kupindom.  Smile

Šta biste voleli da vidite na Kupindu, šta smatrate da treba da menjamo?
Svi predlozi su dobrodošli! Zavisnik

Citiraj
Možda ne bi bilo loše da se garderoba koja je vansezonska, može postaviti na neku vrstu "mirovanja", da ne bude klasično deaktiviranje predmeta koje se automatski briše posle 90 dana, jer sezona kratkih rukava traje duže od 90 dana Smile Pokušala sam da deaktiviram svoje letnje artikle da mi ne "zagušuju" ponudu u vreme kada ih sigurno neću prodati, ali kada sam skontala da će nakon 90 dana biti automatski obrisani, ponovo sam ih aktivirala i sad opet smaram kupce sa dugotrajnim a bespotrebnim pregledanjem moje ponude Tongue

Citiraj
Treba da se smanje provizije za neki procenat - generalno, a posebno za predmete za koje je ponudjena besplatna dostava. Glupo je da se naplacuje provizija na deo cene predmeta, koji se odnosi na troskove postarine, a koje je svaki prodavac, siguran sam, ukalkulisao u cenu predmeta.

Citiraj
Hvala na komentarima! Smile

@BooMKidZ
U pravu ste, ovo jeste nezgodno ako želite da na taj način
pauzirate prodaju. Dali ste nam dobru ideju za dalje razmišljanje
i unapređenje ove opcije.  

@sasacv68
Provizije su ono što Kupindu omogućava da dalje napreduje,
odnosno, sve one lepe izmene na kojima radimo, zaštita
koju nudimo (i koju planiramo da proširimo), kao i sve ono
što će Kupindo tek unaprediti, ne bi drugačije bilo izvodljivo.

U vezi sa besplatnom dostavom - izazovno je napraviti sistem
kod kog bi unos poštarine bio dovoljno jednostavan i funkcionalan
i za same kupce. Razmišljamo i dalje u tom smeru. Knjiga

Citiraj
Svake godine imam isti problem na Kupindu, dodje leto i sezona godisnjih odmora treba da odem na more 10-15 dana i sta da radim sa aukcijama na Kupindu?
Treba ubaciti opciju da nekako aukcije budu na cekanju ili nesto slicno.
Ako ih deaktiviram sve, posle ce mi trebati vecnost da ih opet aktiviram jednu po jednu jer ih ima dosta.

Citiraj
Ja naprimer kada idem na more, ako ostajem 15 dana, krecem recimo 1. avgusta.
Predmete na Kupindu pogasim, a na Limundu namestim da mi sve aukcije krecu 06.avgusta, i da traju 10 dana, i onda kada se vratim, taman se tada zavrsavaju aukcije i krece dogovor sa kupcima. Mozda se malo izgubi, ali sta da se radi, tako sam jedino miran na odmoru Smile

Citiraj
@gagidjuric, ako sam dobro razumela (probala nisam), kada na Kupindu uđete u neaktivne ponude, imate opciju "selektuj sve" i onda kad je tako selektovano kliknete na "aktiviraj"... Trebalo bi da radi. Nek me neko ispravi ako grešim... Dakle nije večnost nego dva klika Wink

Citiraj
Predlog1:

Da postavite link dugme "café" I na Kupindu?

Predlog2:
Da precice (dugmad) ka zanimljivim I vaznim delovima sajta budu u gornjem delu stranice, a ne u dnu. Na primer:
Cafe, Limundo Grad, Zastita, Blog, Pravilnik

Citiraj
Nije baš predlog za sam Kupindo, ali bih voleo da se Android aplikacija malo poboljša (da se doda recimo opcija za grupno brisanje poruka, itd.).

Citiraj
(21.11.2014, 00:44)BooMKidZ Piše: @gagidjuric, ako sam dobro razumela (probala nisam), kada na Kupindu uđete u neaktivne ponude, imate opciju "selektuj sve" i onda kad je tako selektovano kliknete na "aktiviraj"... Trebalo bi da radi. Nek me neko ispravi ako grešim... Dakle nije večnost nego dva klika Wink

Ja medju neaktivin predmetima imam sest stranica neaktivnih predmeta od ranije, koje cuvam ako postavljam isti takav predmet (sto se veoma cesto desava). Kad deaktiviram svih 60 oglasa oni se izmesaju medju tim vec postojecim neaktivnim predmetima pa vi vidite koliko onda treba vremena da se prepozna koju aukciju treba da aktiviram.

Citiraj
Zasto se na Limundu vide poruke pre nego sto se otvore, a na Kupindu ne?
Ne znam za ostale, ali meni je lakse kada vidim poruku dok je ne otvorim, odnosno olaksava mi kada pretrazujem poruke da ne otvaram svaku posebno.

Citiraj
Postoji li mogucnost prebacivanja predmeta sa Kupinda na Limundo?
Za prebacivanje sa Limunda na Kupindo znam da postoji mogucnost, ali da li bi mogla da se uvede i prebacivanje predmeta sa Kupinda?
Mislim da bi to olakshalo mnogim prodavcima rad...

Citiraj
Trenutno mogućnost prebacivanja ne postoji. U narednom periodu ćemo dodati tu mogućnost. Nakon NG Smile. A do tada će biti još lepih iznenađenja.

Citiraj
(25.11.2014, 18:31)Vesic1 Piše: Zasto se na Limundu vide poruke pre nego sto se otvore, a na Kupindu ne?
Ne znam za ostale, ali meni je lakse kada vidim poruku dok je ne otvorim, odnosno olaksava mi kada pretrazujem poruke da ne otvaram svaku posebno.

Slažem se da nekome može više da prija prikaz na Limundu. U svakom slučaju, u planu su izmene celog sistema poruka.  ziveli

Inače, možete probati i program za Kupindo poruke. Možda će vam odgovarati:
http://www.kupindo.com/Pomoc/Program-za-...poruke/185

Citiraj
Pretpostavljam da postoji mnogo članova koji kao i ja, predmete traze po nazivu.
Kada ukucam npr: "Lego", predmeti mogu da se sortijaruju samo po "Trazenom", "Ceni rastući", i "Ceni opadajući".
Zasto ne postoji opcija "Najnovije/najskorije postavljeni" kao i na eBay-u "Newly listed" kod opcije "Buy it Now" sto je ekvivalent Kupindu?
Iskreno moje ukućane zanima nekoliko stvari, i bas je nezgodno da svaki put treba da prelistavam po 10-50 stranica u zavisnosti od toga šta trazim, ne bi li došla do predmeta koji nisam videla prošlog prelistavanja.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)