• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 1 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOLERANCIJA U ROKOVIMA ZA KUPOPRODAJU !!!
Da li se slepo pridržavate LIMUNDO rokova za kontakt i obavljanje kupoprodaje ,ili ste spremni kupca ili prodavca da sačekate i preko propisanih rokova bez da ih počastite negativnom ocenom,ja lično čekam i do 30 dana uz predhodni dogovor,ali je praksa pokazala da 90% onih koji nisu spremni da ispoštuju propisane rokove,ne učine to ni posle mesec dana !

Citiraj
Baš tako, kao kupac sam se uvek strogo pridržavala rokova, kao prodavac sam bila tolerantna, ali više neću.. Baš iz razloga što sam čekala, predmet ostao, rok za ocenu prošao, provizija plaćena.. Angry , ako ja ne licitiram kad ne mogu da ispoštujem rokove, ne moraju ni oni..

samo još da stavim nešto na limundo Wink
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
Kada budem mogla uci u radnju, uzeti nesto i reci - Sacekajte me mesec dana da platim.
I dobijem odobravanje.

Onda cu i ja cekati uplatu od kupca mesec dana.

Kada mi, kao sto su 31.12. prosle godine, dodju i iseku struju, (prvi put u zivotu, nisam videla da je ranije opomena stigla), a napolju ledeni dan, zamolim ih da mi ipak prikljuce odmah struju jer cu platiti za mesec dana, oni to nasmejani urade, onda cu i ja cekati mesec dana.

Citiraj
(23.01.2015 17:09)Olja.Olja Piše: Kada mi, kao sto su 31.12. prosle godine, dodju i iseku struju, (prvi put u zivotu, nisam videla da je ranije opomena stigla), a napolju ledeni dan, zamolim ih da mi ipak prikljuce odmah struju jer cu platiti za mesec dana, oni to nasmejani urade, onda cu i ja cekati mesec dana.

LOL Izvinite na smehu, mogu da zamislim koliko je to neprijatna i nezgodna situacija ali ono "oni to nasmejani urade" je baš... LOL Mislim da taj osmeh spada, po njihovom pravilniku, u zabranjenu delatnost Smile
Razumem vaš stav i u toj situaciji teško da bi iko bio "velikodušan".

Generalno najviše volim kada se saradnja obavi u zadatim rokovima. Postavljam stvari da bi ih prodao a ne da bih naplaćivao za skladištenje. No, uvek ima izuzetaka. Bilo je par slučajeva kada sam odmah po isteku roka (3 ili 6 dan) davao negativnu ali to su bile situacije kada sam bio siguran da od te saradnje nema ništa. Bilo je situacija, kada mi neki predmet ode u bescenje, pa sam se molio, pri tom sam nevernik, da se kupac ne javi 48 sati pa da dam negativnu ali to se dosada još nije desilo Smile . Bilo je situacija da sam čekao do 30-og dana (jednom čak i skoro 60) i uglavnom su kupili. Jednostavno, dok god komunikacija postoji i podjednako bitno - dok je ta komunikacija pristojna - otvoren sam za dogovore. Svestan sam u kom okruženju živim i ne mogu onda da budem krut na tim rokovima pogotovo kada ja sam ne zavisim toliko od poslovanja ovde. Retko kada se desilo da su me zavrnuli i da nisu kupili u tom produženom roku. Ovako iz glave, ne verujem da ih je bilo više od 1% na sve moje prodaje. Ono što mi je interesantno je da više odugovlače lokalci koji treba lično da preuzmu nego ovi sa strane. Valjda je to naš mentalitet na delu, kada treba da nešto da sam uradiš onda je - maaa, sad ću, sutra ću...

Citiraj
Nisam slepac Smile , tj. ne pridrzavam se slepo rokova kada sam u kozi prodavca, a kao kupac postujem rokove, izmedju ostalog jer mi je u interesu da mi sto pre stigne. Kada prodajem i ako mi se neko javi da je u nekoj guzvi da ga sacekam koji dan vise, nije problem, ali mi se desilo par puta da me bas ti sto odugovlace i izmajmunisu.
Ali opet, nije mi tesko da izadjem u susret do neke normalne granice
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
(23.01.2015 17:47)blistok Piše: LOL Izvinite na smehu, mogu da zamislim koliko je to neprijatna i nezgodna situacija ali ono "oni to nasmejani urade" je baš... LOL

LOL I ti ces na crnu listu...

Salim se LOL

Pa jeste smesna, nasmeju se, kao u reklamama, pocnu da igraju sa mnom, zajedno srecni i nasmejani, OBASJANI pocnemo da igramo i ludujemo, veselimo se NG! Thumbs up
:rolf:

Ja sam kriva, nisam placala... Hihi Imaju i oni svoje rokove.

Citiraj
(23.01.2015 21:06)Olja.Olja Piše: LOL I ti ces na crnu listu...  
Pa jeste smesna, nasmeju se, kao u reklamama, pocnu da igraju sa mnom, zajedno srecni i nasmejani, OBASJANI pocnemo da igramo i ludujemo, veselimo se NG!  Thumbs up
:rolf:
Ja sam kriva, nisam placala...    Hihi  Imaju i oni svoje rokove.

Pa red je i ja da dođem na neku listu Smile
Pre desetak godina sam imao svoj drugi bankrot i do pre jedno pet-šest godina nisam znao gde da se okrenem od "rokova" zato sam sada mekši, kao prodavac, kada su rokovi u pitanju jer znam kako je sa druge strane. No, tada... kakvi rokovi, ako je rok sutra onda očekujem da platiš juče. Život ovde je...ko preživi, pričaće... Smile

Citiraj
Imamo slicnu temu, mogli bi admini da spoje ove teme.
http://cafe.limundo.com/thread-71.html?h...ada+dajete

Citiraj
Sada si "meksi" jer mozes da budes. Smile
Ne zanima te druga strana, kao sto, realno nikoga i ne zanima. Niti kupce zanima nasa strana.
Sve je to normalno.
To je zakon samoodrzanja, svi smo mi u sustini egoisti u pozitivnom smislu, moramo biti da bi opstali. Gledano iz krajnjeg ugla.
I dobra dela cinimo zbog sebe.

Ako je neko bezobrazan onda se strogo drzim pravila, mada i tada umem da odmahnem rukom i popustim.

Ako je covek, onda sve moze. Wink A ako je neko covek, nece traziti da cekam mesec dana na uplatu... Smile

Kao kupac, nikada, za sve ove godine, nisam zakasnila sa uplatom. Za to su krivi moji roditelji, tako su me vaspitali.

Ocekivala sam ja iskljucenje, samo ne bas taj dan. Tj. stigla je opomena a ja sve pratim online, mislila da je racun pa je nisam ni otvarala. Sve sam ocekivala neke papire sa crvenim slovima. Pre sam kao penzioneri sve u dinar...
Nije to tako strasno. Ukljucili su opet.

I onda sam, za NG cekala da dodju rokovi, normalno.
Ali me je jedna zena bas za Badnji dan i Bozic, toliko vredjala, jer sam joj napisala da je prosao rok, tj. nije me vredjala nego je toliko nezadovoljna sobom da je ovde trazila zrtvu za istresanje. Bas na taj prelep, najsrecniji praznik. To je strasnije od iskljucenja struje. Ne znam kako da je ocenim...

Meni je struja stigla ali njoj u glavi nece jos dugo "zasijati".

Generalno, NE VOLIM ODUGOVLACENJE pa taman da je smesna cifra, ne volim sporost u razmisljanju, u pricanju u delanju... sporost me izludjuje.
A i sto brzi "obrt" imam, vise cu da zaradim.
Meni aukcije idu na 3 ili 1 dan. Ne mogu da je gledam 5 dana kako se vuce po Limundu.
Brze, brze, moze to brzeeeeeeeee.... Smile
Zato mi pravila - odgovaraju. Smile

Citiraj
E da, i učinilo mi se da sam već pisao na ovu temu ali krečana radi Smile

Citiraj
(23.01.2015 22:24)Olja.Olja Piše: Sada si "meksi" jer mozes da budes. Smile
Ne zanima te druga strana, kao sto, realno nikoga i ne zanima. Niti kupce zanima nasa strana.
Sve je to normalno.
To je zakon samoodrzanja, svi smo mi u sustini egoisti u pozitivnom smislu,  moramo biti da bi opstali. Gledano iz krajnjeg ugla.
I dobra dela cinimo zbog sebe.

To je životna istina. Zaštiti sebe da bi mogao da zaštitiš druge da bi oni mogli da zaštite tebe. I opet u krug. Problem su oni koji ne shvataju da je to krug već vide to kao tačku u kojoj su oni a mi ostali smo na polici pored.

I onda sam, za NG cekala da dodju rokovi, normalno.
Ali me je jedna zena bas za Badnji dan i Bozic, toliko vredjala,  jer sam joj napisala da je prosao rok, tj. nije me vredjala nego je toliko nezadovoljna sobom da je ovde trazila zrtvu za istresanje. Bas na taj prelep, najsrecniji praznik. To je strasnije od iskljucenja struje.  Ne znam kako da je ocenim...
Meni je struja stigla ali njoj u glavi nece jos dugo "zasijati".

Da, Ovo je glavni razlog zašto čekam tu crnu listu. Pogodi me kada neko odustane od kupovine i nepoverljiv sam prema onima koji imaju malo ocena ili imaju negativne ali njih nikada neću staviti na listu. Ove koji ti pokvare dan sa svojim istresanjima i nekulturom... ću staviti na listu pa sve i da mi plaćaju duplo više od svih ostalih.

Generalno, NE VOLIM ODUGOVLACENJE pa taman da je smesna cifra, ne volim sporost u razmisljanju, u pricanju u delanju... sporost me izludjuje.
A i sto brzi "obrt" imam, vise cu da zaradim.
Meni aukcije idu na 3 ili 1 dan. Ne mogu da je gledam 5 dana kako se vuce po Limundu.
Brze, brze, moze to brzeeeeeeeee.... Smile
Zato mi pravila - odgovaraju. Smile

Ovaj deo mi baš nije logičan. Koliko vidim vi ne krećete od 10 dinara, znači plaćate za postavljanje, pa zar onda nije profitabilnije da postavite na duži period i na taj način smanjite troškove ? Po broju ocena vidim da prodajete dosta ali siguran sam da ima i dosta aukcija koje morate da ponovite.
Usput, vidim da nije pametno sa vama sedati u kola kada ste vozač
LOL

Citiraj
Narode, treba mi pomoć da rešim jednu bezveznu situaciju :

Pre tri-četiri meseca sam prodao neki stilski dvosed, žena koja je licitirala se odmah javila, posle par dana uplatila izlicitirani iznos i zamolila da sačekam par dana da se organizuje za prevoz. Prošlo je par dana, pa par nedelja pa oko dva meseca kad sam joj poslao poruku da vidim kad će doći. Opet se lepo javila i rekla da sačekam još desetak dana....prošlo je skoro dva meseca.....

Problem je što više nemam njene podatke a i ona ih je verovatno izgubila jer se nejavlja. Nije me ocenila jer nije preuzela predmet pa ni na ovaj način ne mogu da je kontaktiram.

S obzirom da nije mala suma u pitanju, oko 6000 dinara ne verujem da ga je odpisala a meni već počinje da smeta jer mi zauzima prostor i ne želim da se ošteti od nekih drugih stvari.

Nisam hteo da otvaram novu temu jer i ovo nekako spada u tolerancije ali i ako su i jedna i druga strana korektne i tolerantne sve se izkomplikovalo.

Dajte mi savet kako da nadjem kupca!

Citiraj
(30.01.2015 19:01)999 Piše: Dajte mi savet kako da nadjem kupca!

U jednoj drugoj temi je admin napisao da se aukcije arhiviraju posle 5 meseci pa vidi sa njima da li mogu da pronađu adresu od tog kupca. Deluje mi da si još u tom roku.

Citiraj
Verujem da Limundo moze da resi.
A ako Vam je uplatila u banci, mozda mozete naci podatke uplatioca.
Ili ako ukucate na googl-e otprilike naslov aukcije, mozda naidjete na Vasu zavrsenu aukciju.

Citiraj
Niti znam naziv aukcije niti se sećam tačnog iznosa...

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)