• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iskustva sa Limundo Cash-om
Ovde ćemo deliti iskustva sa Limundo cash načinom plaćanja.

Citiraj
Kao kupac uvek gledam da ima opcija Limundo Cash sem kada je predmet niske cene,a prodavac ima dosta pozitivnih. Prosto to mi je najsigurnija varijanta.

Kao prodavac, uvek je nudim, jer racunam da to kupcu uliva poverenje.

Jedino se desi problemcic kada kupac ne zna da koristi ni Limundo, a kamoli Limundo Cash, pa onda za stvar vrednu 30din, aktivira LC, ispadne mu 75din uplata u Posti + slanje Post expresso-m 150din, znaci ukupno 220din. A moglo je da bude za 100din ukupno preporucenim pismom.
Ja im to obicno objasnim, ali onda dok ima objasnim kako da otkazu transakciju, pa jos pomisle da nesto muvam, razmisljam da li to i trebam raditi uopste Undecided

Sve u svemu, odlicna opcija po menei Smile

Citiraj
Sto rece kolega Vesic1, ja takodje na svim svojim predmetima nudim i placanje Limundo Cash-om, da bi sumljicavim kupcima ulio dodatnu sigurnost. Osim toga, dodatni motiv mi je i to sto je za mene, kao klijenta Banca Intesa, ova usluga besplatna, pa nemam dodatne troskove.

Generalno mislim da je je uvodjenje ove opcije placanja jedan od boljih poteza Limunda - jer uliva i obezbedjuje gotovo potpunu sigurnost kupoprodaje.

Koristio sam je 17 puta do sada, kad iz nekog razloga posumnjam u prodavca, uglavnom za skuplje predmete, a nekad i za jeftinije, kada je to bila jedina ponudjena opcija . Sve transakcije, osim jedne su uspesno realizovane. Ja i inace (uplatu pre slanja) uplacujem odmah nakon sto dobijem potrebne podatke, pa tako i LC, sama dalja realizacija onda zavisi od prodavca. Uglavnom to funkcionise bez nekih problema.
Ta jedna, koja je sada sa statusom OTKAZANO, je bio predmet, koji sam reklamirao prodavcu, a koji je uvazio reklamaciju (a sta je drugo mogao) i naravno, ja sam svoj novac uredno dobio nazad na racun .
Dakle 16/17  Bravo

Kupci su takodje (igrom slucaja) 17 puta izabrali da plate predmet putem LC. E tu je vec situacija znacajno razlicita. Uspesno je realizovano 8 transakcija (kupac uplatio LC), 3 tansakcije imaju status OTKAZANO, a kod 6 je ISTEKAO ROK.
Kod 3 transakcije kojima je istekao rok, da kazemo da su kupci odustali od kupovine - odnosno, nisu ispostovali LC rok, a ni dodatni rok, koji sam im davao nakon toga - dakle u ta 3 slucaja nije ni realizovana kupoprodaja.
Kod druge 3, kojima je istekao rok, kupoprodaja je ipak obavljena - uplatom pre slanja.
Takodje, kod 3 koje imaju status otkazano, kupoprodaja je ipak realizovana - uplatom pre slanja, jer je kupac zapravo shvatio da mu je lakse da uplati direktno na racun.
Dakle 8/17  Dislike
Prosek ocena clanova kod kojih je transakcija otkazana je 27.
Prosek ocena kod clanova kod kojih je istekao rok je 5.
Mislim da je tu ipak problem nedovoljna informisanost clanova, sto i ova mala statistika pokazuje, kako to tacno funkcionise LC, odnosno da im je na kraju lakse bilo da uplate direktno na racun. Recimo, bas kod zadnje transakcije, kupac me zove iz poste i kaze da se to (LC) ne moze uplatiti e-dopunom  - valjda nije imao poziv na broj ili sta vec ?!? (a kasnije vidim da je predhodno poslao i poruku na kupindu u kojoj mi trazi broj telefona ?) To naravno zahteva jos par poruka kako i sta dalje, da bi se ipak kupoprodaja realizovala.
Ovo oko LC se naravno ne odnosi na ona 3 kupca - koji verovatno nemaju pojma ni zasto su uopse kupili, ali su svakako neinformisani, kako uopste funkcionise kupoprodaja na Limundu.

Dakle dobijate  Bravo  za LC, ali se mora poraditi na dodatnom ili prihvatljivijem informisanju za kupce.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Hvala na prenetim utiscima. Svaka sugestija je dobrodošla!Rukovanje

Citiraj
Nešto najbolje što se moglo smisliti
koristim elektronski potpis

Citiraj
Meni se po ko zna koji put dogodi da odaberem LC i uplatim a onda mi prodavac pošalje sa otkupninom - pouzećem .
Eto sada opet maltretiranje oko povraćaja novca, zašto ga aktiviraju ako ga ne žele ?

Citiraj
imao sam urnebesan slucaj sa LC-om pobedim ja i posaljem poruku prodavcu da cu izabrati LC

kad on na mene " sta hocete da neplatite da dobijete dzabe " znaci drvlje i kamenje

onda mu ja lepo smireno objasnim sta je LC (a on ponudio tu opciju placanja )

sve je proteklo kako treba, ali svo vreme sem imao ocecaj kao da ucim malu bebu da hoda

mogu zamisliti sta bi bilo da je neki drugi clan to kupio i odmah bio optuzen da je prevarant jer bira LC Smile

Citiraj
Ja izbegavam jer je mnogima nejasna (i bice uvek mnogima nejasna, jer nekim ljudima mozes da crtas i kako se mnoze dva broja, nikad nece shvatiti - ovo sve umesto jedne reci a da bude u skladu sa pravilnikom Smile
Sa druge strane imam dosta ocena, te mi prodaja nije hitna niti primarna, i imam vremena da sacekam nekoga kome odgovaraju moji uslovi. Naravno problema nikad nije bilo Big smile

Citiraj
(09.12.2014, 19:24)LiMuBaj Piše: imao sam urnebesan slucaj sa LC-om pobedim ja i posaljem poruku prodavcu da cu izabrati LC

kad on na mene " sta hocete da neplatite da dobijete dzabe " znaci drvlje i kamenje

onda mu ja lepo smireno objasnim sta je LC (a on ponudio tu opciju placanja )

sve je proteklo kako treba, ali svo vreme sem imao ocecaj kao da ucim malu bebu da hoda

mogu zamisliti sta bi bilo da je neki drugi clan to kupio i odmah bio optuzen da je prevarant jer bira LC  Smile

Ljudi uopšte gledajući teško prihvataju novine. Sa druge strane više su u fazonu da razmišljaju kako će biti prevareni nego kako mogu sebe da zaštite. Npr. LC je za prodavca znatno sigurniji od slanja i plaćanja pouzećem - jer u slučaju povratka predmeta LimundoGrad nadoknađuje troškone poštarine. Ostaje nam svima da se u značajnom meri bavimo edukacijom i da naravno unapređujemo sistem da bude što jednostavniji i lakši za upotrebu.

Citiraj
LC
to je još neizbrušen dijamnt što se tiče limunda
Predlažem da se sve aukcije koje pređu 500 din automatski aktivira LC
Još bolje da se za sve aukcije automatski aktivira LC a da se naknadno deaktivira
Ipak kao što neko reče potreban je veća edukacija svih nas a još više poštenje i čist obraz
Ovakvim metodama smattram da bi se 60% obeshrabrili prevaranti a broj zadovoljnih i ne prevarenih kupaca i prodavaca popeo na 90%

Omogućiti da LC uplati kreditom sa naloga -naravno ako ga ima

Citiraj
Pošto vidim to jest čitam da imate nekih problema oko nejasnoća postoji post koji piše o tome, čini mi se da sam dao predlog Limundo tiu da povreeno pošalje mail sa linkom o opisu šta tačno znači LC Limundo Cash opcija, ali Ne lčakše je ovako kad ima prostora da se pojedini članovi prave nemušti. Inače opis tako jasan da ne može jasnije biti, drug je pitanjee da i članovi čitaju ili ne.
koristim elektronski potpis

Citiraj
Hvala na sugestiji!
Link ka svim tekstovima koji se tiču Limundo Cash-a http://blog.limundograd.com/tag/limundo-cash/

Citiraj
Kao prodavac obozavam LC, najcistije.
Kao kupac preferiram pouzece, to je za lenje ljude Big smile

Citiraj
Obzirom da nije za najbrzu LC transakciju, dajem je ovde kao (lose) iskustvo, odnosno kao jednu od "najsporijih" LC transakcija, mada verujem da ce vam znaciti, ova info.

A moglo je i pod naslovom: Ono kad ti LC uhvati vikend

-Datum kupovine: 10.12.2014. 09:42 (sreda)

- Od Limundo (0) Poslato
10. Dec. 2014 09:45
Zdravo sasacv68,
kupac xxxxx je odlučio da plati ukupnu sumu od  xxxdin za predmet(e):
preko Limundo Cash-a.

- Od Limundo (0) Poslato
10. Dec. 2014 14:30
Zdravo sasacv68,
kupac xxxxx je uplatio ukupnu sumu od  xxxdin za predmet(e):
Potrebno je da odmah pošaljete predmet(e),

- predmet poslat 11.12 (posiljke se iz mog mesta otpremaju istog dana ako su primljene do 13:00 - pa nije bilo svrhe poslati 10.12)
- kupac ga preuzeo 12.12

- Od Limundo (0) Poslato (petak)
12. Dec. 2014 18:48
Zdravo sasacv68,
sve je prošlo kako treba za predmet(e):
Limundo uplaćuje ukupnu sumu od xxxdin. na vaš račun 160-xxxxxxxxxxxxx-xx.
(napomena: isplate se vrše isključivo radnim danima)
Hvala na korišćenju Limundo Cash sistema.

- sms od banke: (ponedeljak)
15. Dec. 2014 11:19
uplata xxxdin.

Nije da se zalim i nije mi to nesto ni bilo hitno, uocio sam i napomenu da se isplate vrse samo radnim danima ... ipak nije mi bas jasno zasto takva napomena - obzirom da su placanja u okviru iste banke banke moguca i subotom.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Isplate se vrše oko 11h ujutro. Ako je status transakcije promenjen na Završeno posle tog vremena, isplata će se izvršiti prvog narednog radnog dana oko 11h ujutro, kao u vašem slučaju.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)