• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju
Ovo pravilo na limundu mi je totalno nelogicno.
Par puta mi se desilo da sam imao kupce koji zele da vrate uredjaj.
Pozovem kupca,pitam sta nije u redu sa uredjajem,dobijem odgovor"uredjaj je odlican,ali nije ono sto sam ja mislio da jeste,mislio sam da moze ovo ili ono,,
U oglasu je stajala tacna oznaka i specifikacija istog.
Kontaktiram limundo,dobijem odgovor"Kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je uredjaj u opisanom stanju,,
U daljem tekstu poruke,spominje se zakon o zastiti potrosaca.
Ja sam 100% siguran da kada odete u radnju i kupite npr..patike obuvate ih par dana,odete u radnju i kazete nisu onakve kako sam ocekivao-la.Necete dobiti druge ili novac nazad.
Isto mislim i za tehnicku robu koju kupite u prodavnici,morate imati valjani razlog za reklamaciju.
Cak i da imate valjan razlog,imacete problem,a da ne spominjem sta bi bilo da nema nikakavog razloga.

Smatram da je totalno apsurdno,primenjivati ovo pravilo na polovnu tehnicku robu.
Rok za ocenjivanje je 30 dana,kupac moze da za 10-15 dana nadje isti uredjaj povoljnije,i ovaj kupljen na limundu hoce da vrati sa punim pravom.

Da se ogradim,za ovo ne krivim limundo,ovo je verovatno deo zakona o pravima potrosaca.
Ali je totalno nelogicno primeniti ovako nesto,na polovnu robu bez garancije.

Zanima me ima li onih koji misle kao i ja,ili podrzavate ovako nesto.

Citiraj
Pravila se moraju poštovati,kupac je uvek u pravu,nije lako biti prodavac ni na kupindu,a ni bilo gde,da bi bio dobar u prodaji moraš biti i strpljiv i tolerantan i ljubazan.....i naravno uvek spreman da istrpiš i ispoštuješ mnogo toga.....ako nisi spreman za sve to odustani od trgovine,ima mnogo drugih zanimanja ....... cao

Citiraj
Tolerantan sam i ljubazan,mozda i vise nego je potrebno.Dugo sam na limundu,imam 1300 pozitivnih bez i jedne negativne.I to vise od 90% ocena su za prodaju iz oblasti tehnike,hi-fi komponente.
Mozete misliti kolika je moja tolerancija,kada su sve pozitivne i to iz ove oblasti.Tu kupac moze da nadje mnogo toga na sta ce da se zali.
I uvek nadjem resenje zajedno sa kupce,i ako dodje do nekih propusta
Ali mislim da neke stvari moraju da se razgranice.
Ja se slazem sa vama da je kupac uvek u pravu,dacu vam jedan primer.

Posaljem uredjaj u perfektnom radnom i vizuelnom stanju,prodat za duplo manje od realne vrednosti,posle par dana dobijem poruku od kupca.

"Stigao mi je vas uredjaj,odlicno je ocuvan,odlicno radi.Ja sam se bacio na otvaranje proveravanje delova.
Ustanovio sam da je na glavnoj ploci sa donje strane,jedan elektrolit mozda menjan.
Kada sam vracao plocu na mesto,ostao mi je jedan kabal za koji nisam siguran gde se kaci.
Sve ostalo sam spakovao kako treba.Kada hocete da vam vratim ovaj vas uredjaj,,

Citiraj
(07.02.2015 12:48)CRNI1 Piše: Tolerantan sam i ljubazan,mozda i vise nego je potrebno.Dugo sam na limundu,imam 1300 pozitivnih bez i jedne negativne.I to vise od 90% ocena su za prodaju iz oblasti  tehnike,hi-fi komponente.
Mozete misliti kolika je moja tolerancija,kada su sve pozitivne i to iz ove oblasti.Tu kupac moze da nadje mnogo toga na sta ce da se zali.
I uvek nadjem resenje zajedno sa kupce,i ako dodje do nekih propusta
Ali mislim da neke stvari moraju da se razgranice.
Ja se slazem sa vama da je kupac uvek u pravu,dacu vam jedan primer.

Posaljem uredjaj u perfektnom radnom i vizuelnom stanju,prodat za duplo manje od realne vrednosti,posle par dana dobijem poruku od kupca.

"Stigao mi je vas uredjaj,odlicno je ocuvan,odlicno radi.Ja sam se bacio na otvaranje proveravanje delova.
Ustanovio sam da je na glavnoj ploci sa donje strane,jedan elektrolit mozda menjan.
Kada sam vracao plocu na mesto,ostao mi je jedan kabal za koji nisam siguran gde se kaci.

Mislim da je jako nezahvalno prodavati tehniku preko interneta,par puta sam prodao nešto i nisam imao problema,ali svaki put sam strepeo da li će kupac biti zadovoljan,zato tehniku i ne prodajem,moja kategorija su stripovi i knjige,pa se i tu dogode neke reklamacije,ali u zanemarljivom procentu,na skoro 10000 kupoprodaja svega nekoliko reklamacija i naravno da sam kupcima izašao u susret i prihvatio reklamacije iako nisu sasvim opravdane,ali takva su pravila,u svakom slučaju mislim da se svaki problem dogovorom može rešiti,osim u slučaju krajnje bezobraznih i nevaspitanih kupaca prema kojima sam krajnje netolerantan

Citiraj
(07.02.2015 12:48)CRNI1 Piše: "Stigao mi je vas uredjaj,odlicno je ocuvan,odlicno radi.Ja sam se bacio na otvaranje proveravanje delova.

Siguran sam da se taj deo nikome ne sviđa. Ako si napravio neku grešku onda je normalno da treba da primiš predmet nazad ili nadoknadiš štetu ali da te neko cima samo zato što to nije kako je on zamislio u svojoj glavi ... No, ako to i nisu zakonski uslovi, jesu uslovi firme sa kojom smo sklopili ugovor tako da moramo da ih poštujemo.
I ja sam uglavnom u tehnici, polovnoj, i vrlo dobro znam koliko lako tu može da dođe do problema. Čak i kada je sve perfektno pregledano i testirano, to je polovna stvar i pitanje je da li će rešiti da se pokvari sutra ili za dve godine. Tako da su u toj kategoriji problemi sastavni deo posla.
Na svu sreću ovakvog bisera još uvek nisam imao među kupcima. Jedini pravi odgovor je - čim vratite predmet u stanje u kojem vam je i poslat i platite poštarinu za povrat. Jedini mogući (ovde) odgovor je - možete ga vratiti sutra. Staviti ga u blokadu i kada se dođe do broja 50 daviti LT da povećaju taj broj .

Citiraj
Ma ja uvek ispostujem kupca,caki i ako nije ni 1% u pravu.Ali nekada je to uzaludno trosenje,vremene,zivaca,i novca.
Na svu srecu,velika vecina je maksimalno korektna.Cak i ako bude nekakav propust sa moje strane,vrlo lako to resimo,na obostrano zadovoljstvo.

Citiraj
ako je sve u opisanom stanju onda nije reklamacija vec jednostran raskid ugovora nasta kupac ima pravo

ustvari moze i da bude reklamacija ali "Prodavac ne mora da prihvati neosnovanu reklamaciju, ali mora da odgovori na reklamaciju i da da obrazloženje, čak i kad je reklamacija neosnovana“

Citiraj
Sve j meni jasno,ali kada kod sam psoslao poruku limundu vezano za neku aukciju.Dobijem njihovo misljenji,i obavezno na kraju te poruke"kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju,,
Jednostavmo sam prinudjen da prihvatam sve reklamacije,ne bih pristao na negativnu ni za 1.000e a da ne spominjem neke manje iznose.
U uslovima prodaje sam precizirao postupak vezan za reklamaciju,ali koliko sam primetio to retko ko procita.

Citiraj
(08.02.2015 09:59)CRNI1 Piše: Sve j meni jasno,ali kada kod sam psoslao poruku limundu vezano za neku aukciju.Dobijem njihovo misljenji,i obavezno na kraju te poruke"kupac ima pravo na reklamaciju cak i ako je roba u opisanom stanju,,
Jednostavmo sam prinudjen da prihvatam sve reklamacije,ne bih pristao na negativnu ni za 1.000e a da ne spominjem neke manje iznose.
U uslovima prodaje sam precizirao postupak vezan za reklamaciju,ali koliko sam primetio to retko ko procita.

Na stranu to što retko čitaju uslove (isti problem imamo svi) i što u situaciji "reč protiv reči" će LT obično stati na stranu kupcu ima jedan deo koji bi trebalo da preformulišete :

U slucaju bilo koje druge reklamacije,placate postarinu i saljete uredjaj nazad.

Po preporuci Limunda u slučaju reklamacije se ide bar na podelu troškova poštarine ako ne i u celosti na teret prodavca. Pretpostavljam (iz teksta koji ste posle te rečenice napisali) da ste ovde hteli da kažete da ako neko bez pravog razloga želi da vam vrati predmet nazad plaća poštarinu u oba pravca. U tom slučaju se ne radi o reklamaciji već o odustajanju od kupovine. Samo u tom slučaju će LT stati na našu stranu i neće nas terati da platimo povratnu poštarinu. Ko što reče, nikom se to ne sviđa a sreća je što je jako mali broj onih koji to zloupotrebljavaju.

Citiraj
U pravu ste,ispravicu to.
Desavalo se da neki uredjaj ne istestiram do sitnih detalja,kupac nadje zamerku.
Bez pogovora prihvatam reklamaciju,i kazem kupcu da uveca iznos odkupa za vrednost postarine koju je platio.
Velika vecina to ne ucini,dovoljuno im je sto sam bez problema prihvatio reklamaciju.Vecina kupaca je korektna maksimalno.
Ali ima i onih drugih.
Skoro sam poslao laptop,bukvalno nov sa ful opremom papirima i torbom.
Kupac salje poruku da nije ispravan i hoce da ga vrati.U daljim prepiskama ispostavi se da ne zna da instalira wi-fi eksternu karticu.I umesto da je kontaktirao nekoga da mu pomogne,on hoce da vrati nazad.
Na kraju sam rekao da ga nosi u servis,da mu tamo instaliraju sve sto treba,i da cu ja snositi troskove.

Citiraj
Možeš da budeš korektan koliko hoćeš ali je sreća što su 99% ljudi nirmalni i pošteni i sa njima se reši bilo kakav problem bez nerviranja. Šta raći za ljude koji kupuju stvari o kojima nemaju pojma pa spale pojačalo pogrešnim vezivanjem i onda reklamiraju ili kupe robu za neke smešne pare pa neće da podignu paket jer im je poštarina velika....
Stres od negativnih sam rešio pre par godina kada nisam bio neko vreme na limundu i kad sam dobio par crvenih zbog nemogućnosti da izpoštujem dogovore.....od onda sve probleme rešavam opušteno i vidi čuda, niko me ne ucenjuje...čak nemam nikog ni za "ignor" listu koja mi je nekad toliko trebala.
Jedna od stvari koja mi nedostaje na limundu je da i kupci imaju depozit i da ne mogu da licitiraju ako nemaju novca u depozitu. U slučaju vraćanja paketa prodavcu se vraća provizija, možda neko i nadoknadi troškove ali kupca boli uvo za sve...

Citiraj
Juce mi se zavrsile aukcije,covek sada javlja da je zaboravio da mu istice registracija za auto.Izvinjava se ali nije u mogucnosti da uzme predmet.
A sta da radim,razumem coveka.Nudi on da plati troskove,nisam ni to hteo.

Citiraj
A zasto nisi hteo?

A sta da tebi treba svaki dinar za registraciju auta?

Ne razumem tu logiku.

Pa dobro, ako mu treba i odustaje, razumes ga, ocenis ga po pravilima, pa neka razume i on tebe da to nije nista licno nego ti prodajes na sajtu da bi zaradio za registraciju. Ne hvalis se predmetima?

Citiraj
Kakvih sve razloga ima za odustajanje od kupovine,ovaj je jos imao logike.
Negativne skoro da i ne dajem,izuzev kod onih bas bezobraznih kupaca.

U principu nije mi problem i ako neko nece da kupi,odnosno odustane.
Ali onda mi prodaju tog predmeta pomera za 10 dana.

Citiraj
@CRNI1: Ali, naplaćuju vam proviziju?

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)