• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plaćanje pre slanja - potkategorije
Evo o čemu se radi: ponekad kada kupujem nešto voleo bih da znam KAKO unapred prodavac očekuje uplatu. Često plaćam na račun putem eletronskog bankarstva - tako mi je komotnije i mogu da uplatim odmah (provizije nisu bitne za ovu priču) i sad ako kupujem na primer 2 značke pa još moram da idem do pošte jer čovek insistira na Postnet uplati (a i provizija je tu poveća) onda to ne bih kupovao. Uglavnom, mislim da bi bilo korisno da se pod "Plaćanje pre slanja" uvedu i potkategorije na primer:
Uplata na račun
Uplata postnetom
Uplata kredita za mobilni broj
Uplata Limundo kredita.

I ako ima još neki način uplate unapred koji sam zaboravio.
Et, toliko od mene.

Citiraj
@serjoza,
podrska za predlog. Malo bih nesto dodao i oduzeo:
Placanje bi trebalo biti tacno definisano (kao sto je kod nacina slanja), a izbaciti opste pojmove kao sto su Placanje pre slanja i Placanje posle slanja.
Ova dva aktuelna nacina placanja prosto su zbunjujuca i na prvi pogled, narocito ovaj prvi, deluju odbojno. Ipak, mislim da ne bi trebalo ici toliko daleko i uvoditi Placanje na Limundo kredit, Placanje kredita za mobilni... Takvi vidovi placanja, slanje autobusom, nalazenje na pola puta i sl. neka ostanu kao i do sada stvar dogovora obe strane.

Placanje:
- Placanje preko Kupinda (Limundo Cash)
- Placanje na Tekuci Racun Prodavca
- Placanje PostNet Uputnicom
- Placanje Pouzecem
- Licno

Citiraj
Hvala nam na ovim predlozima. Znače nam jer planiramo da tu napravimo neke izmene.
Uplata PostNetom je nešto što najčešće stvara zabunu kod uplata.

Citiraj
I moja su iskustva razlicita , tj ima prodavaca koji se striktno pridrzavaju napisanog nacina placanja i slanja i daleko veci broj onih sa kojima se itekako moze dogovoriti. Ja kao prodavac sam u ovoj drugoj grupi. tako da i ovako i onako dobro znam koliko vremena oduzima ta neka prepiska da se ipak raspitujemo pa cekamo odgovor pa proveravamo jeli postupljeno po njemu ili ne, pa tu postoji i problem sa pamcenjem svega, a opet ako ne brisemo sve poruke sa clanom dok se ne okonca stvar, nagomila ih se pa i za to opet treba dosta vremena da se ukloni itd. Zakljucak / bilo bi mnogo bolje, lakse da se te stvari unapred, odmah preciziraju. otprilike kao kod postavljanja licitacija u kategorijama odeca/obuca gde sve ide glat ako odmah vidite dimenzije, materjal itd. Osim toga cesto sam bila u situaciji da novijima objasnjavam postupke uplata , provizije, nacine pakovanja itd.Neznam koliko njih ne cita sve to sto je dosta puta obavljeno a koliko ih je povrsno i postupa po sistemu lako cemo pa posle bude niz komplikacija...

Citiraj
Mislim da bi uplata dopune bila vrlo korisna, jer nema dažbina niti provizija, idealna je stvar za manje iznose. Naravno, ako prodavac ima pre-paid telefon. xD

Ne znam postoji li mogućnost da se uplata bez naknade vrši na račun Limundovca?

Citiraj
Kad vec neko pomenu placanje posle slanja, meni ta opcija nije jasna, i ja bih je ukinuo, a evo i zasto.

Prodavac nudi tu opciju za neki predmet od recimo 1000din. Registruje se neki prevarant na lazni nalog i odabere opciju da plati posle slanja. Ako prodavac nece da posalje, njemu ide negativna, sto vecina prodavaca nece dozvoliti.
Ako posalje na taj nacin, prevarant uzme i vise se ne javlja, a za negativnu ga boli uvo. Dosta njih ovu opciju mesa sa opcijom ''Placanje pouzecem'', ali jasno je da to nije to.

Citiraj
Definitivno precizirati način plaćanja pre slanja, postnet, banka, nešto treće.
Ovo treće, samo opcije kod kojih ostaje trag o izvršenoj uplati, od koga kome.

Citiraj
Odlicna ideja!

Mislim da je sasvim opravdana, iz ugla kupaca, zelja da znaju na koji nacin prodavac zeli uplatu.

To je vazan segment koji nekada odlucuje o kupovini ili odustajanju.

Znaci da bude vidljivo kupcima, ili da bude obaveza svakog prodavca da napise na koji nacin zeli uplatu.

Treba to da se sredi, olaksalo bi kupoprodaju i izbegle mnoge kasnije nesuglasice.

Citiraj
(20.11.2014, 21:18)serjoza Piše: Evo o čemu se radi: ponekad kada kupujem nešto voleo bih da znam KAKO unapred prodavac očekuje uplatu. Često plaćam na račun putem eletronskog bankarstva - tako mi je komotnije i mogu da uplatim odmah (provizije nisu bitne za ovu priču) i sad ako kupujem na primer 2 značke pa još moram da idem do pošte jer čovek insistira na Postnet uplati (a i provizija je tu poveća) onda to ne bih kupovao. Uglavnom, mislim da bi bilo korisno da se pod "Plaćanje pre slanja" uvedu i potkategorije na primer:
Uplata na račun
Uplata postnetom
Uplata kredita za mobilni broj
Uplata Limundo kredita.

I ako ima još neki način uplate unapred koji sam zaboravio.
Et, toliko od mene.

Mislim da bi bilo dobro kad bi opcija plaćanje - Limundo Cash-om trebala da uvek bude prisutna, da bude obavezna u ponudi uz druge načine plaćanja (po izboru prodavca). U toj situaciji, ja kao kupac, opredelio bih se za predložene načine plaćanja (gledajućii ocene prodavca, pre svega, "crvene"). Dešava se da nekada prodavac ima više negativnih ocena nego pozitivnih (a aktivan je !?) i ja se jednostavno sklonim sa te aukcije, iako sam zainteresovan za kupovinu artikla koji se prodaje (dosta mi je stresova). Limundo Cash mi je potpuno siguran i nakon moje procene, opredelio bih se za način plaćanja - Limundo Cash ili neki drugi način.

Citiraj
(22.11.2014, 11:26)Vesic1 Piše: Kad vec neko pomenu placanje posle slanja, meni ta opcija nije jasna, i ja bih je ukinuo, a evo i zasto.

Prodavac nudi tu opciju za neki predmet od recimo 1000din. Registruje se neki prevarant na lazni nalog i odabere opciju da plati posle slanja. Ako prodavac nece da posalje, njemu ide negativna, sto vecina prodavaca nece dozvoliti.
Ako posalje na taj nacin, prevarant uzme i vise se ne javlja, a za negativnu ga boli uvo. Dosta njih ovu opciju mesa sa opcijom ''Placanje pouzecem'', ali jasno je da to nije to.

Продавац је захтевао "плаћање пре слања"
Уплатио сам му целих 200 дин на рачун.
Роба не стиже ни после десет дана.
Питам поруком кад ће да пошаље?
Одговара да је послао препоручено - по договору.
Тражим број пошиљке.
Добијем одговор: Бацио сам папир који су ми дали у пошти.
Ни робе ни пара...
Наравоученије:
Продавци су супер-људи а поганија од купаца их терорише!!!

Citiraj
(25.11.2014, 20:34)djsloba10 Piše:
(22.11.2014, 11:26)Vesic1 Piše: Kad vec neko pomenu placanje posle slanja, meni ta opcija nije jasna, i ja bih je ukinuo, a evo i zasto.

Тражим број пошиљке.
Ни робе ни пара...
Наравоученије:

Ne treba suditi po jednom primeru.
U prvo vreme kao prodavac, kasnije kao kupac, stekao sam dosta prijatelja - prodavaca i kupaca sa kojima i dan-danas radim sa mnogo poverenja. A izuzetaka ima i biće ih. Pravila

Citiraj
(25.11.2014, 20:54)pezzys Piše:
(25.11.2014, 20:34)djsloba10 Piše:

Тражим број пошиљке.
Ни робе ни пара...
Наравоученије:

Ne treba suditi po jednom primeru.
U prvo vreme kao prodavac, kasnije kao kupac, stekao sam dosta prijatelja - prodavaca i kupaca sa kojima i dan-danas radim sa mnogo poverenja. A izuzetaka ima i biće ih.  Pravila

U potpunosti se slazem, ne treba suduti po jednom primeru.

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Zbog ovakvih tema je onaj ugašeni kafe bio sjajna stvar, mogla su se videti
tuđa iskustva i problematične situacije na jednom mestu. Mislim da je greška
što je spušteno na nivo "javi se da se buniš pa ćemo razmotriti", mnoge situacije
su se mogle u preduprediti i rešiti na osnovu onoga što su ljudi pisali. Plus vidiš
da nije samo tebi da se desilo, već da se dešavalo i ranije i kako je rešavano.

Ako pošiljku nisi primio, a prodavac ne može da dokaže da je poslao niti da
si ti primio pošiljku, i nema papir na osnovu kojeg može da uđe u trag izgubljenoj
pošiljci, pitaj prodavca da ti refundira uplatu, ako ne želi, trebalo bi Limundu da
se obratiš sa kopijom priznanice za uplatu, postoji sada Limundo osiguranje pa
će tebe valjda isplatiti a sa prodavcem ne znam šta kako, da li njemu skidaju sa
računa ili šta, to oni mogu reći.
Desi se da se zagube pošiljke u prenosu, iz raznih razloga, zato i treba imati
i čuvati dokaz o slanju dok se ne završi transakcija.
Kada ti se desi prvi put da ti se vrati pošiljka sa plaćanjem pouzećem pa platiš
duplu poštarinu i dodatne troškove, onda će kupci biti najveće zlo.
Nije do kupaca ili prodavaca, ko što čovek prethodno reče, ljudi su problem,
ima nešto jako dobrih, ima većine koji su ok, a ima i (previše) gadova.
Probaj da rešiš problem sa prodavcem, ako ne ide, obrati se Limundu, i napiši
kako je prošlo, da i ostali imaju korisnu informaciju.

Citiraj
(25.11.2014, 23:09)hasegawa Piše: Kada ti se desi prvi put da ti se vrati pošiljka sa plaćanjem pouzećem pa platiš
duplu poštarinu i dodatne troškove, onda će kupci biti najveće zlo.
Nije do kupaca ili prodavaca, ko što čovek prethodno reče, ljudi su problem,
ima nešto jako dobrih, ima većine koji su ok, a ima i (previše) gadova.

Klanjam se

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)