• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
diskriminacija kupca
Kupio sam predmet na Kupindu po ceni 67 dinara.
Poslao poruku prodavcu i zamolio ga da pošalje kao preporučenu pošiljku a ja ću uplatiti tih 67 plus troškove poštarine. Dva dana čekam na odgovor, na kraju pošaljem SMS i dobijem odgovor da je on u uslovima prodaje jasno napisao da je plaćanje i isporuka isključivo u Beogradu!! Takodje je napisao da mu nije problem da gradskim prevozom dođe do bilo kog dela grada.
Znači, neće da pošalje predmet, neće da ga proda meni koji živim u unutrašnjosti. Dam mu negativnu ocenu, uzvrati mi istom merom uz komentar da nije on kriv što ja ne čitam!
Pritom, i meni u uslovima prodaje stoji da šaljem isključivo Postexpress-om a u stvarnosti se uvek dogovorim oko isporuke i detalja. Čak sam lično isporučivao robu jer sam bio na putu pa mi je bilo usput da odnesem predmet! Nisam morao ali sam hteo da ispadnem korektan prodavac i poštedim kupca plaćanja poštarine.
Koliko sam razumeo situaciju u kojoj sam se našao, prodavac (u pitanju je "stefantomic1389") diskriminiše kupce i radi isključivo sa onima koji su iz Beograda! To što sam ja sedma generacija rođenih Beograđana, što imam papir koji to dokazuje (a izuzetno sam ponosan na taj detalj) njega ne zanima. Njemu je bitno gde ti živiš a ne odakle si!!
Posle svega, izbrisao je iz uslova ovaj detalj oko dolaska gradskim prevozom. Meni je negativna ostala.
Je l' to Limundo podržava nešto što Ustav Republike Srbije najstrožije zabranjuje? Znači, ja mogu 'ladno da napišem da ne prodajem Romima, pederima, brđanima, seljacima već isključivo finim ljudima!?
May the Force be with you

(11.03.2015, 14:51)obbywan Piše: Kupio sam predmet na Kupindu po ceni 67 dinara.
Poslao poruku prodavcu i zamolio ga da pošalje kao preporučenu pošiljku a ja ću uplatiti tih 67 plus troškove poštarine. Dva dana čekam na odgovor, na kraju pošaljem SMS i dobijem odgovor da je on u uslovima prodaje jasno napisao da je plaćanje i isporuka isključivo u Beogradu!! Takodje je napisao da mu nije problem da gradskim prevozom dođe do bilo kog dela grada.
Znači, neće da pošalje predmet, neće da ga proda meni koji živim u unutrašnjosti. Dam mu negativnu ocenu, uzvrati mi istom merom uz komentar da nije on kriv što ja ne čitam!
Pritom, i meni u uslovima prodaje stoji da šaljem isključivo Postexpress-om a u stvarnosti se uvek dogovorim oko isporuke i detalja. Čak sam lično isporučivao robu jer sam bio na putu pa mi je bilo usput da odnesem predmet! Nisam morao ali sam hteo da ispadnem korektan prodavac i poštedim kupca plaćanja poštarine.
Koliko sam razumeo situaciju u kojoj sam se našao, prodavac (u pitanju je "stefantomic1389") diskriminiše kupce i radi isključivo sa onima koji su iz Beograda! To što sam ja sedma generacija rođenih Beograđana, što imam papir koji to dokazuje (a izuzetno sam ponosan na taj detalj) njega ne zanima. Njemu je bitno gde ti živiš a ne odakle si!!
Posle svega, izbrisao je iz uslova ovaj detalj oko dolaska gradskim prevozom. Meni je negativna ostala.
Je l' to Limundo podržava nešto što Ustav Republike Srbije najstrožije zabranjuje? Znači, ja mogu 'ladno da napišem da ne prodajem Romima, pederima, brđanima, seljacima već isključivo finim ljudima!?

Ovo si napisao u oceni prodavcu koji prodaje robu pod svojim uslovima i jedan jedini i isključiv je LIČNO PREUZIMANJE!!!!? Ovo:

Totalno nekooperativan prodavac, ne želi daizađe u susret kupcu, drži se svojih pravila. Da sam znao da je takav, ne bih kupovao od njega!! Tera me da dođem iz drugog grada po predmet od 70 dinara!!

I nije te sramota???
Boli briga vuka šta ovca misli o njemu!

ako je na aukciji stajalo samo licno preuzimanje nemate pravo da trazite slanje ,u praksi vecinom prodavci izadju u susret ali nemoraju

sto se tice slanja manjinskim grupama vi nemozete znati preko limunda ili kupinda jel neko pripadnik manjinske zajednice jer ga nevidite a i navesti to u uslovima prodaje je van pameti

niko nemoze primorati prodavca da salje npr. postom ako on to nije obelezio kao opciju za slanje

pre kupovine se mozete raspitati jel prodavac salje mimo onoga sto stoji na samoj aukciji a ne posle traziti nesto sto nema

diskriminacija je savim normalna i opste prihvacena ( moze biti pozitivna i negativna) stvar iako su po ustavu svi jednaki bez obzira na pol starost itd. deca npr. imaju veca prava od odraslih osoba...znaci ustav garantuje jednakost ali ipak deca imaju veca prava...a u drugom slucaju opet deca i maloletne osobe nemogu da trguju na limundu pa su tu diskriminisana i imaju manja prava od odraslih toliko o ustavu...

ako vam taj prodavac ne odgovara nadjete drugog i resen problem i dobro procitate kakvi su uslovi slanja i placanja

Нека је сила са тобом. На страну то што 100% ниси у праву.

Naravno da je prodavac u pravu. A na kupindu si mogao bar da proveris sa njim pre kupivine.

Nije covek napisao da prodaje samo Beogradjanima, nego da je licno preuzimanje samo u Beogradu. Koga diskriminise? Postu?

Ti si liko moja trebao pre nego što si kupio predmet da pitaš prodavca, da li eventualno može da obavi kupoprodaju pod drugim uslovima od onih koje je on predvideo i naglasio u opisu. Tako ne bi došlo do problema i neprijatnih situacija.

Sličan sam slučaj imao i ja kada me je jedna dilea čak nazvala "picajzlom" jer se držim svojih pravila, PA JOK DRŽAĆU SE TVOJIH!
Folk is not dead!

(11.03.2015, 15:43)smuk88 Piše: Sličan sam slučaj imao i ja kada me je jedna dilea čak nazvala "picajzlom" jer se držim svojih pravila, PA JOK DRŽAĆU SE TVOJIH!

LOL
Подржавам 100%. Никад ми нису били јасни људи који кад продају хоће да се поштују њихова правила а кад купују исто да се поштују њихова правила, што би значило да сунце не излази док они не устану и да Земља почиње да се окреће тек кад се разбуде. Услове поставља продавац, купац бира продавца.

Ja se zaista cudim da neko ima 6 godina staza na Limundu, 200 i kusur ocena, i da ne zna jedno od top pravila. Ja se divim.

Citat:Никад ми нису били јасни људи који кад продају хоће да се поштују њихова правила а кад купују исто да се поштују њихова правила, што би значило да сунце не излази док они не устану и да Земља почиње да се окреће тек кад се разбуде.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi greše, a ja sam bez mana.. Angel
Folk is not dead!

(11.03.2015, 15:57)smuk88 Piše:
Citat:Никад ми нису били јасни људи који кад продају хоће да се поштују њихова правила а кад купују исто да се поштују њихова правила, што би значило да сунце не излази док они не устану и да Земља почиње да се окреће тек кад се разбуде.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi greše, a ja sam bez mana..  Angel

Elem, ne napomenuh, ON Bog nad Bogovima je prodavcu to obrazložio u oceni NEGATIVNOJ!!!! Alooooo!!!!

Aj sad meni obrazloži tu negativnu!!!! Kupče sa svim pravima iznad svih prava!
Boli briga vuka šta ovca misli o njemu!

Ovo je vise za ovde koliko vidim http://cafe.limundo.com/thread-51.html

(11.03.2015, 18:21)Vesic1 Piše: Ovo je vise za ovde koliko vidim http://cafe.limundo.com/thread-51.html

Baš sam i ja hteo da skrenem pažnju da tema već postoji, ali nije ona koju je Vesić naveo nego ova:
http://cafe.limundo.com/thread-280.html

(11.03.2015, 14:51)obbywan Piše: Kupio sam predmet na Kupindu po ceni 67 dinara.

Zaista te ne razumem. Zašto bi prodavca zanimalo gde je ko od kupaca rođen, i zašto je, za ceo ovaj slučaj bitno to što si rođeni Beograđanin? Prodavac je lepo napisao uslove kupovine, ako ti ne odgovara nisi trebao da kupuješ, ili mogao si pre kupovine da pitaš prodavca da li može da pošalje, umesto što po kupovini postavljaš svoje uslove. Kada neodgovorni kupci počnu ozbiljno da shvataju uslove kupovine, neće biti ovoliko problema.
Ovde nema ni D od diskriminacije. Ajde pokušaj da shvatiš, čovek ima razloge što je postavio takve uslove i logično je da za 67 dinara neće da se cima i odstupa od svojih pravila. I sasvim je razumljivo što su prodavcu obrisali negativnu ocenu, a tebi je negativna ostala, čovek je morao negativno da te oceni da bi mu vratili proviziju.
Ubuduće budi pažljiviji.

Vesic1 i Serjoža, vas dvojica ste ovde neki Administratori ili šta?
Folk is not dead!

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)