• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 4 Glasova - 2.75 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naplata odstete od kurirskih sluzbi-iskustva
Voleo bih da clanovi napisu svoja iskustva kada im roba nije stigla u stanju kakvom treba, a naplatili su odstetu. Dakle da napisu koja je procedura, kako trebamo da se postavimo, posto kurirske sluzbe se uvek trude da nam oduzmu to pravo.

Ja jedino sto sam dobio odstetu bilo je za slanje preporucnog pisma sa online pracenjem koje su zagubili. Procedura je sledeca.
Ako ne stigne 10 radnih ili ukupno 15 kalendarskih dana, ode se u Postu iz koje je poslato i pravi se potraznica koja kosta 46din.
Posle toga oni posiljku traze i nakon nekoliko dana postar Vam donosi obavestenje sta su uradili. Meni je doneto obavestenje da su izgubili i da imam pravo na zahtev za nakanadu stete.

Odem u Postu, podnesem taj zahtev, i u njemu trazim naknadu desetostruke vrednosti postarine, onda oni vecaju i za desetak dana postar donese desetostruki iznos postarine.

Da napomenem da ce i u ovom slucaju kontrolor pokusati da svali na Vas,kako niste ili lepo upakovali, ili ste slali nedozvoljene predmete, ili ste trebali da saljete kao vrednosno pismo itd itd. Takodje ce Vas ubedjivati kako se obicno isplacuje petostruka vrednost postarine, ali ne odustajte.
Bex-u sam uputio reklamaciju zato sto mi je kurir uzeo vise novca nego sto treba samo su iskulirali, Aks takodje kulira, i tako dalje. Za Post express do sada nisam imao potrebe za time.

Citiraj
Štetu će ti nadoknaditi jedino ukoliko se igubi paket..Za oštećenja ne isplaćuju štetu..Meni se jednom izgubio paket u bg-u,navodno kuriru ukrali paket,ne nego je dečko video pradinu košulju kroz providnu kesicu i verovatno uzeo za sebe..Smile. No i nije bitno.Kupcu nije stigao paket..i tako prođe par dana..Odem u poštu,kod kontrolora sa adresnicom,popunio mi je zahtev za potražnjom paketa,i to su poslali u Bg.Posle par dana je u poštu stigao izveštaj da se paket izgubio.Načinili smo zahtev za nadoknadu štete i ona iznosi desotostruki iznos poštarine.Poštarina je bila 150 din.a isplatili su mi poštanskom uplatnicom 1500din.Tu sam se zeznuo.Da sam zna da će doći do toga stavio bih na adresnici vrednost par hiljada dinara..i to bi mi morali isplatiti..Smile..No čevek se uči dok je živ.To je to.

Citiraj
@Vesic1
Sto se tice ostete kod postexpress-a, znam da se nadoknada za ostecenje ili gubitak paketa naplacuje samo ako se napise vrednost posiljke. Za ovo sto je andric2 napisao, sad prvi put cujem. Za ostale kurirske sluzbe neznam.

Imao sam i ja jedno lose iskustvo sa slanjem preporucene posiljke ali neije bio gubitak nego neozbiljnost radnika saltera. Zena sto je radila na salteru poste namerno sa noktom pocepala kovertu i rekla "eto vidis da ne bi izdrzalo ni do naseg transportnog centra, a ne do primaoca". Ja sam toliko bio besan ali sam se suzdrzavao da joj ne !?>//>:L:>? i izasao jako besan iz poste. Najgore od svega sto mi je kupac predmeta uplatio novac za slanje preporuceno i jedva sam mu objasnio da je tako bilo i da mi doplati za slanje postexpress-om.

Citiraj
Sve kurirske sluzbe imaju imaju definisane uslove za obavljanje postanskih usluga...samo se treba informisati i prema tome izabrati najpovoljniju sluzbu. Evo kako je npr. to definisano za postexpress u delu nadoknada...
[Slika: 243qmok.jpg]
izvor: (http://www.postexpress.rs/struktura/lat/...nja.asp#14)

Citiraj
@andric2, nadam se da znate da cena poštarine znatno "skače", u proporcionalnoj vrednosti sa naznačenom vrednošću paketa, tako da je to pitanje prilično škakljivo kada kupac mora da plati veću poštarinu, samo zato što ste vi naznačili realnu vrednost na njemu, da bi u slučaju gubitka ili oštećenja jedino vi bili u dobitku, ne i on... Naznačavanjem vrednosti poštarina mora da raste jer je to ustvari vrsta osiguranja vašeg paketa.
Jedino što se ne sećam tačno da li se ovo uvećanje cene odnosi samo na vrednosna i preporučena pisma, ili na post express. Za ovo pravilo znam tako što sam čula da je šalterska službenica u pošti objašnjavalo to stranki ispred mene Smile

Citiraj
Odnosi si se i na post express, vidi se jasno po kalkulatoru post express-a.
http://www.postexpress.rs/struktura/lat/...texpress=1

A evo i koliko oznacavanje vrednosti uvecava postarinu
http://www.posta.rs/dokumenta/cenovnici/...ik-UPS.pdf

Inace to sto kazete da to ne odgovara kupcu da plati vecu vrednost, razmislite i iz drugog ugla. Kapiram da kupac hoce sto jeftiniju postarinu, ali kada tako trazi preporuceno pismo, pa se pismo zagubi, pa procedura da se podnese zahtev za 15 dana, pa odgovor se dobije za 10 dana, + rok za uplatu koji je bio 5 dana, znaci dobijamo 30 dana i krajnji rok za ocenjivanje. Poenta moje price je da ce retko koji kupac biti strpljiv da ceka toliko vreme, a sam je kriv sto zeli manju postarinu pa rizikuje slanje pismom, umesto Post express-om, 150din sa uplatom unapred.

Citiraj
@ Vesic1
Super što ste pokrenuli ovu temu! Srećemo se sa ovakvim situacijama da se predmet zagubi, ili da bude oštećen. Slažem se da je važno predmet dobro upakovati i obezbediti, ali treba opet kurirskoj službi napomenuti ako je predmet lomljiv i to napisati na paketu po mogućstvu velikim slovima :-)
Da li vam se desilo da predmet koji pošaljete ili koji dobijete stigne polomljen i da li ste imali iskustva sa zapisnikom o lomu?

Citiraj
Nisam jos imao slucaj da je predmet slomljen.
Inace imao sam relativno skoro slucaj da je paket stigao otvoren, kupac me je zvao i rekao mi da je napravio zapisnik sa kurirom. Medjutim nista nije falilo, tako da ne znam sta je dalje bilo. Da pojasnim, nije se otvorio paket koji sam zapakovao, nego kartonska kutija post express-a u kojoj se nalazio moj mali paketic.
Drugi slucaj je bio reklamacija kupca na kolicinu (za koju sam 100% siguran da laze, i da nije greska kurirske sluzbe), ali zbog gubljenja vremena i zivaca, lakse mi je bilo da mu posaljem jos jedan komadic. Govorim za Post express.

Sa Aks-om sam kao kupac imao pre slucaj slomljene stopke za auto napravio sam zapisnik, i prodavac mi je rekao da ce on dalje da vidi sa njima, takodje ne znam sta je bilo.

Koliko sam ja razumeo kupac je taj koji treba uputiti reklamaciju post express-u, napraviti zapisnik i ostalo, ali posto nisam siguran bilo bi dobro da to neko pojasni kako tacno ide procedura.

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Meni jednom AKS ostetio paket, ja sam otisao kod njih i oni su se pravili ludi kazu da nisu i da stetu nadoknadju samo ako se izgubi paket

Citiraj
Jednom su mi izgubili paket(postexpres) i uredno su platili naznacenu vrednost paketa.
Sve zavisi od situacije do situacije.U ovom slucaju nigde nisam isao,podneo sam zahtev online ,i resena stvar,medjutim,kako svugde u srbiji sve je komplikovano pa i ovo je.
Prvo se ceka preko 30 dana,a ono sto mi se nesvidja umanjili su mi iznos za postarinu ,u pitanju je bila graficka kartica od 1600 din,isplatili su 240 din manje,kazu odbija se usluga postarine ???Neznam cime su me usluzili ja poslao graficku,primalac nije dobio,izgubili paket,i kazu usluga???

Druga situacija za lom,jednom su nesto razbili i naplacena je steta.
E sad za naplatu stete OBAVEZNO MORA BITI PROPISNO SPAKOVAN PAKET,inace od naplate stete nista
i tu ih u potpunosti podrzavam,ako niste spakovali kako treba po propisu,i netreba da budu odgovorni.

Eto to su neka iskustva sa postexpresom kod kojih se steta nekako i naplati

Sa AKSom nisam tako prosao,zato i nesaradjujem sa njima,ako nesto ostete pravice se ludi,igracete se sa njima gluvih telefona,i nikad necete naplatiti stetu,nemaju razdelni centar paketa,vec ih prebacuju iz kombija u kombi(igraju košarku),vozaci voze ko blesavi,koliko sma puta cuo u gradu i kojekud kad proleti njihov kombi kraj mene,cujem lepo unutra u kombiju kako se kotrljaju paketi,strasno.

Za sada nema bolje opcije od postexpresa u 90% mesta u srbiji,ponegde i oni brljaju ali redje.

Citiraj
Pa, usluzeni ste, izgubili su Vam paket LOL .

Sto se tice Post Express-a i ostecenja paketa, kuriri jesu pazljivi kad dodju na kucnu adrese po paket ali kad im odneses u postu to je katastrofa.
Meni je najsmesnije od svega kad sam par puta bio prisutan u posti kad su prebacivali pakete iz jedne prostorije u drugu. Zena koja je radila tamo napuni jednu ruku sa paketima, pa napuni drugu ruku i ostane joj jos jedan. Kad odjednom padne u razmisljanje sta da radi, a da se nevraca ponovo, nakon nekog vremena ga zvizne nogom u drugu prostoriju. Bas se lepo dosetila LOL Bravo .
Isto jednom odnesem paket i pita me covek sto radi jel lomljivo, ja kazem jeste, on prilepi onu nalepnicu za lomljivo, stavi dole i zepne za njega :rolf:.
Bas su pazljivi. Bravo

Citiraj
nikako bex jer su mi posiljku dosavili polomljenu i dam danas nisu platili stetu nego sevodi rat izmedju kurira ko je kriv uz to su me odrali sa postarinom
aks ima neodgovorne kurire koji nece da prihvate posiljke ako im je posiljka malo teza jer oni to ne mogu
postekspres je ok ali ne za vece to jest duze posiljke od 1.5m jer mogu da voze samo toliko
bolje bi bilo da vi organizujete vasu sluzbu u koris vasih klijenata

Citiraj
(22.11.2014, 02:10)BooMKidZ Piše: @andric2, nadam se da znate da cena poštarine znatno "skače", u proporcionalnoj vrednosti sa naznačenom vrednošću paketa, tako da je to pitanje prilično škakljivo kada kupac mora da plati veću poštarinu, samo zato što ste vi naznačili realnu vrednost na njemu, da bi u slučaju gubitka ili oštećenja jedino vi bili u dobitku, ne i on... Naznačavanjem vrednosti poštarina mora da raste jer je to ustvari vrsta osiguranja vašeg paketa.
Jedino što se ne sećam tačno da li se ovo uvećanje cene odnosi samo na vrednosna i preporučena pisma, ili na post express. Za ovo pravilo znam tako što sam čula da je šalterska službenica u pošti objašnjavalo to stranki ispred mene Smile

U postexpresu sa naznacenom vrednosti paketa(istina je nesto malo skoci postarina) koristi imaju i posiljalac i primalac,posiljalac samo u slucaju gubitka paketa naplacuje stetu,a u slucaju ostecenja paketa,stetu naplacuje primalac,ukoliko nema navedene vrednosti moze se naplatiti 10xPTT ali u nekim slucajevima kod skupljih stvari je to smesno.

Zaboravih odnosi se i na postexpres posiljke i racuna se najmanje 20 din(za vrednost ispod 2000 rsd) a preko 1% od vrednosti,tipa na 6000 din vrednost ,platicete 60 din.

Ja licno mislim da uvek treba naznaciti vrednost i kad sam posiljala i primalac nebitno

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)