• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem - Pretraga na Limundu
Po uzoru na Ljubišinu za Kupindo - evo slične teme i za Limundo.
Radi se o sledećem: kod dosta predmeta, naročito tehničke robe, potrebno je navesti Marku i model (i još ponešto, ali da se zadržimo na ovome). Ja sam pretraživao usb modeme pa ću uzeti taj primer. Recimo čest modem Huawei E1550. Aukcija postavljena sa uredno popunjenim poljima za proizvođača (Huawei) i model (E1550). Međutim, ako se u naslovu ili opisu aukcje ne navedu ovi podaci u pretrazi za "Huawei" ili "E1550 " taj predmet se ne pojavljuje kao rezultat!?!  Facepalm
Da li je ovo namerno tako dizajnirano (i zašto) ili je propust koji bi valjalo popraviti?

Citiraj
Ja mislio da tako trebaSmile
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
@serjoza
U tom slučaju znači da ne postoji filter po proizvođaču, nije propust, već jedno su dodatna polja, a drugo filteri. Konkretno kod modema postoji samo filter Eksterni/Interni http://www.limundo.com/Racunari-i-oprema...kcije/p714. Predlog na mestu, hvala.

Citiraj
(24.03.2015, 22:41)Dudadunja Piše: @serjoza
U tom slučaju znači da ne postoji filter po proizvođaču, nije propust, već jedno su dodatna polja, a drugo filteri. Konkretno kod modema postoji samo filter Eksterni/Interni http://www.limundo.com/Racunari-i-oprema...kcije/p714. Predlog na mestu, hvala.

Možda se nisam lepo izrazio. Ja uopšte nisam imao na umu filtere - ZABORAVIMO FILTERE. Sa naslovne strane Limunda ukucam u pretragu ključnu reč. Da se zadržimo na primer neka bude pomenuti Huawei. Listing nađenih predmeta je dovoljno mali da mogu SVE da pregledam BEZ FILTRIRANJA bilo koje vrste - dakle vidim sve predmete koji imaju Huawei bilo gde (bar sam ja tako mislio). I sad - modem za koji znam da postoji u ponudi (ja postavio.  Hihi ) NIJE U LISTINGU iako sam ja između ostalog u polju za to predviđenom ukucao Huawei i da se to prikazuje na aukciji.
To mi je nelogično - da ključna reč postoji, ali pošto nije u naslovu i opisu predmeta - ne prikazuje se u pretrazi. Mislim - nije sad to toliko - prilagodiću se, ali to nisam znao.

Citiraj
@serjoza
Sve je jasno. I vama zašto se predmet ne pojavljuje i nama da bi možda moglo da se namesti da se pojavljuje jer ima popunjeno odgovarajuće obavezno polje.
Dobar je predlog.

Citiraj
Evo friškog primera. Pretraga sa osnovne strane Limunda za ključnu reč "logitech". Prvi korak izađe 11 predmeta u potkategoriji "Računari i oprema". Drugi korak - klik na to i otvori se nova strana na kojoj ima 22 predmeta. I prvi i drugi korak bez filtera. Evo printskrin pa pogledajte. Par minuta kasnije slična stvar (za istu ključnu reč), ali ima manje predmeta u drugom koraku nego što navodno ima u prvom. Ne verujem da se predmeti sa ključnom reči Logitech postavljaju i da ističu u roku od 5 minuta baš tako frekventno. Probajte - može biti zabavno.
Pa vi sad vidite šta s tim.
[Slika: pretraga-logitech-proble.jpg]

Slično i za recimo "varta". Prvi korak 10, drugi korak 11 iako ima 10 predmeta u listi...

andrić...

Mikasa je recimo naročito interesantan primer...
[Slika: pretraga-mikasa-problem.jpg]

Što bi rekao jedan moj komšija moler kad mu uvale da kreči staru "švapsku" kuću jeftinim krečom, prost čovek, ne zamerite: "Ovo krivom k...u ne valja".
Ja uredno plaćam provizije za pokretanje i kad nešto prodam - podrazumeva se da 670 000 korisnika Limunda  može da pronađe moj predmet ako iole zna šta traži. Sistem ne funkcioniše kako smo se dogovorili, odnosno ne funkcioniše tačka.
Šta ćemo sad?  Hmm

Citiraj
Где си ти видео 670.000 корисника Лимунда? Ја сам видео толико налога, али корисника има 5 пута мање.

Citiraj
(03.08.2015, 22:30)BitterLemon Piše: Где си ти видео 670.000 корисника Лимунда? Ја сам видео толико налога, али корисника има 5 пута мање.

Ako uzmeš duple,troduple,desetoduplo,neaktivne,  slučajno registrovane itd. Dođeš na cifru oko plafon 10.000  
Немој да ме пратиш, и ја сам залутао !!!

Citiraj
(03.08.2015, 22:30)BitterLemon Piše: Где си ти видео 670.000 корисника Лимунда? Ја сам видео толико налога, али корисника има 5 пута мање.

Nemo' da mi kvariš kon(tra)cepciju - ja sam sad u alternaciji advokata - pričamo o činjenicama koje su dostupne od zvaničnika, molim lepo.
A kad bih obuo cipele matematičara onda bih ti rekao da je nemoguće matematički zapisati "5 puta manje" bez dodatne reference u odnosu na šta je manje. Petina, dva'es' posto  - to može. Ergo - nije logički relevantno.
Ali da se vratimo na temu i moje pitanje i problem, ako može.
P.S: Zemun staviti u pretragu - neprocenjivo.

(03.08.2015, 22:34)milancein Piše:

Ako uzmeš duple,troduple,desetoduplo,neaktivne,  slučajno registrovane itd. Dođeš na cifru oko plafon 10.000  

I ti, derane, ne postoji "such thing" u našem jeziku kao što je "troduplo" - to se veli šestostruko.
Lepo molim da se posvetimo problemu PRETRAGE.

Citiraj
Ljudiiii, ne valja "endžin" za pretragu!!! Dovoljno je da se u okviru poktategorije promeni način listanja pa da se promeni broj predmeta.
Haloooo, administracija!!! Enibadi!

Citiraj
(05.08.2015, 00:34)serjoza Piše: Ljudiiii, ne valja "endžin" za pretragu!!! Dovoljno je da se u okviru poktategorije promeni način listanja pa da se promeni broj predmeta.

Da li biste mogli da mi kažete kada ste vršili pretragu? Ja sam sada proverilla i vidim da je sve u redu.

Citiraj
(07.08.2015, 15:28)Unita Piše:
(05.08.2015, 00:34)serjoza Piše: Ljudiiii, ne valja "endžin" za pretragu!!! Dovoljno je da se u okviru poktategorije promeni način listanja pa da se promeni broj predmeta.

Da li biste mogli da mi kažete kada ste vršili pretragu? Ja sam sada proverilla i vidim da je sve u redu.

Naravno - neposredno pre postovanja, dakle 03.08. i 04.08. uveče pred ponoć.
I ja sam sada probao i zaista - nema pomenutog problema. Dobro je, nadam se da će tako ostati. Smile

Citiraj
(03.08.2015, 21:58)serjoza Piše: Evo friškog primera. Pretraga sa osnovne strane Limunda za ključnu reč "logitech". Prvi korak izađe 11 predmeta u potkategoriji "Računari i oprema". Drugi korak - klik na to i otvori se nova strana na kojoj ima 22 predmeta. I prvi i drugi korak bez filtera. Evo printskrin pa pogledajte. Par minuta kasnije slična stvar (za istu ključnu reč), ali ima manje predmeta u drugom koraku nego što navodno ima u prvom. Ne verujem da se predmeti sa ključnom reči Logitech postavljaju i da ističu u roku od 5 minuta baš tako frekventno. Probajte - može biti zabavno.
Pa vi sad vidite šta s tim.
[Slika: pretraga-logitech-proble.jpg]

Slično i za recimo "varta". Prvi korak 10, drugi korak 11 iako ima 10 predmeta u listi...

andrić...

Mikasa je recimo naročito interesantan primer...
[Slika: pretraga-mikasa-problem.jpg]

Što bi rekao jedan moj komšija moler kad mu uvale da kreči staru "švapsku" kuću jeftinim krečom, prost čovek, ne zamerite: "Ovo krivom k...u ne valja".
Ja uredno plaćam provizije za pokretanje i kad nešto prodam - podrazumeva se da 670 000 korisnika Limunda  može da pronađe moj predmet ako iole zna šta traži. Sistem ne funkcioniše kako smo se dogovorili, odnosno ne funkcioniše tačka.
Šta ćemo sad?  Hmm

Ovaj problem je i dalje sporadično prisutan.
Plus za recimo pretragu za ključnu re "spalding" nema rezultata na Limundu i ne nudi se ni jedan rezultat na Kupindu.  Ako se ukuca sa velikim slovom odnosno "Spalding" opet nema ništa na Limundu, ali se dobije da ima na Kupindu. Ako se Spalding traži na Kupindu onda broj predmeta varira - za veliko S ima jedan broj pronađenih, a za malo s drugi.
Pretraga rađena malopre (12:20) PC, Win7 Firefox. Isto i na Chrome pretraživaču.
Pa vi sad vidite.

Citiraj
О проблему где нестају странице из претраге писали смо и овде и на страни везаној за Купиндо, али се свеједно и даље дешава. Претрага нађе 9 страна, дођеш до четврте и притиснеш на следећу а оно те врати на прву.

Citiraj
+ prikaze neke gluposti koje nemaju veze s pretragom.
Mind Full or Mindful?

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)