• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Лимундо-Китаи, Берза Дан-Фенг !!
Slika 
[Slika: fu-wa-dan-feng-yi-2.jpg]

I tak. Sta ima najvecu cenu trenutno na planeti ???? Sta se najbolje prodaje i kupuje ????
Ja vam otkrijem cekret. Eto INFORMACIJA !! Ko vlada Informacijama vlada planetom. Vrlo prosto i univerzalno pravilo. Saglasni vi ili ne no eto tocno tak.

I pri cem tu Kitai - stari naziv Velike Kineske Imperije ?? A sve je tak prosto. Mi njima informaciju - oni nama resurse. Ja tebi - ti meni !! Ideja je prosta !! Limundo-Kitai berza  Thumbs up

Radi tako sto Limundo stupa kao posrednik medju nama (kupcima i prodavcima - kako sitnim tako i krupnim) i Kitajskim proizvodjacima (kako sitnim tako i krupnim) preko Kitaiskog-Limundo. Caka nije u tome da dovedmo ovde 10 000 kitajskih proizvodjaca sa njihovih 100 000 000 artikla i njihovim shvrakopisima "urnishu" ceo limundo - no da limundo bude posrednik - kao kupac i prodavac izmedju naseg Limunda i Kitaiskog Limunda t.j. u krajnoj liniji izmedju nasego naroda i njihovog naroda. A nas i njih 5 milijardi !! LOL

Primer. Skoro ce prolece - April u Beogradu la-la-la !!

I normalno krenuce setva jarih pshenica i ostalih kultura. Mi imamo sve osim jednog - nemamo djubrivo za nase kulture. Da ?? I pocemu tu ne "ubaciti Kitajce u posao" - kad su nase firme za proizvodnju djubriva odavno propale. Kitajci uvoze milijarde barela nafte iz Rusije i Irana a i druge sirovine. Proizvode sve od igle i lokomotive do orbitalnih kosmickih stanica. Da ? Proizvode kako jeftinu tako i skupu opremu - za svaciji dzep. Pola Rusije i Amrike kupije od njih i ulazu u zajednicke projekte sa Kitaicima.

A po cemu Limundo ne udje u "vatru"  Hihi

Prosto - pravimo Limundo-Kitai - varijant nasega limunda samo mnogo veceg i sto je vazno Kitaiskog. Eto znaci Kitaiski-Limundo bude firma i poseduje sait/ove sa kitajskim nazivima ali organizovan kao nas. Uprava Limundo-Kitai bude 50 na 50!! Kitaici licitiraju na njihovom Limundo djubrivo za prolecnu setvu a ponuda za licitaciju (informacija) je nasa. Naprimer treba nam 10 miliona tona N-P-K djubriva (Azot-Fosfor-Kalijum). Znaci nas Limundo licitira neophonu kolicinu na Kitaiskom-Limundo i uvek tocno zna kolika je nasa potraznja a samim tim i cena - njihova ponuda. Ako na primer njihov jedan porizvodac ne moze da isporuci - zadovolji nasu potraznju - moze da stupi u "dogovor" sa drugim njihovim proizvodacem ili porizvodjacima da bi realizovao licitaciju.  Rukovanje

Nema potebe za nikakvim kaznenim penalima is sl. glupostima. Svaka stvar ima svog kupaca - ili po Serbski "svaka vreca ima zakrpu !!"  LOL

Neko ce da kaze ali setva i zetva to je obaveza drzave. Obaveza jeste ali je i nas obaveza da mislimo svojim umom a ne da cekamo na gotova reshenja tipa "kljuc u ruke" - "uzmi ili ostavi".

Djubrivo sam naveo kao primer ishodja iz dane situacije. Uzmite bilo koju drugu stvar i ona ce se potpuno uklopiti u ideju. Naprimer Kitajski porcelan 10 000 kompleta po vrlo povoljnim cenama, letnju i zimsku garderobu kak naj jeftiniju tako i skupu, delove za automobile kako jeftine tak i skupe, delove i probore za elektroniku i elektrotehniku, raznu opremu za merenja i istrazivanja, opremu za gradjevinarstvo, opremu za servise, po njihovim maltene fabrickim cenama i.t.d. Moze na primer i polovna ili nova oprema za PVK privatne vojne kompanije) i.t.d. Tu se obrce nezamislivo ogroman novac - u smislu kak prodaja tako i kupovina informacije (vojna i industrijska spijunaza i.t.d).  

Savrseno jasna stvar da bez "stapa i kanapa" ne moze da se napravi nishta. Mi imamo kanap - ali nemamo stap. Stap beremo od Kitajca i pravimo "stap sa kanapom", i ne cekamo da se neki tamo Kitajac seti da nama treba i "stap i kanap", napravi to i donese na nas buvljak "bud-badava".

Znaci "Svetlo-Kamera-Akcija". Thumbs up

Treba delovati - ali delovati RAZUMNO a ne kao Don-Kihot juriti od jedne vetrenjace do druge - i vecito kaskati na sporednim koloseku.  LOL

Ja polazim od ovoga - nas narod je sve samo ne glup i tup. Rekao bih nedovoljno informisan - tocnije dezinformisan. A posto je INFORMACIJA osnova svega (kako na DNK-RNK) nivou tako i na socijalnom novou.  Thumbs up

Procitajte i razmislite - Imajte na umu da su sve velike stvari po svojej suti savrseno proste - posto majcica priroda ne trpi sloznost i haos !!

Uspeha i zdravja svima !! Thumbs up
C ув.Voja.

Citiraj
KrstiteljKrstiteljKrstitelj

Citiraj
prijatelju moj da li i sam znaš šta si sada nalupo ovde???
I<3Plazma

Citiraj
Gotovo da mi je pregoreo mozak posle čitanja ove teme tj. uvodnog posta...pravi dragulj ovog foruma! Thumbs up

Vlasnici i članstvo limunda,nisu dorasli ovako složenim projektima. Probaj opet za 5 ili 10 godina, cela ova priča je previše ispred svog vremena.

Citiraj
Sto jest, jest Kitaianaca sve vise....

Citiraj
(17.06.2015, 20:08)Olja.Olja Piše: Sto jest, jest Kitaianaca sve vise....

Ono jes al mene zanima da li ima Kitaianaca i na LKSmile
I kakva su njihova iskustva(tlista dinalaBig smile)
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
Hahahahahahaha Big smile

Nisam vidjala na aukcijama da pise - Samo sto dinala!!!!! LOL

Citiraj
(17.06.2015, 20:24)dealla Piše:
(17.06.2015, 20:08)Olja.Olja Piše: Sto jest, jest Kitaianaca sve vise....

Ono jes al mene zanima da li ima Kitaianaca i na LKSmile
I kakva su njihova iskustva(tlista dinalaBig smile)

Ima ima, i kitajaca i japanaca...prošle godine je baš jedna kitajka kupovala od mene neku knjigu o Kitai Smile
Doduše, to su uglavnom ovi naši, naturalizovani kitajci, udati ili oženjeni ovde, bar oni koje sam ja susretao.

Citiraj
有趣的文字,一个真正的茶点。

Citiraj
(17.06.2015, 20:57)999 Piše: 有趣的文字,一个真正的茶点。
Stvarno zanimljiv! Wink
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
Сетимо се заборављених асова.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)