• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veličina slika
Sijalica 
Otvaram ovu temu jer bih želeo da pohvalim L/K tim za novinu, gde se mogu postavljati slike originalnog formata, bez prethodnog prepravljanja, što umnogome olakšava i ubrzava postavljanje novih predmeta! Želeo bih da čujemo i ostale šta kažu o ovome...

Pozz svima Bravo
Bolji tovar od mudrosti putnik ne može da nosi!

Citiraj
Nisam bio svestan ovog! Do koje rezolucije?

Citiraj
(22.11.2014, 11:12)Alanon202 Piše: Nisam bio svestan ovog! Do koje rezolucije?

Ne piše do koje rezolucije, već kada postavljate novi predmet, nema više da piše rezolucija i veličina do 2MB, već samo "Maksimalna veličina jedne slike je 6MB", što je mislim sasvim dovoljna veličina za rezolucije većine amaterskih foto aparata koje mi koristimo u radu.

Citiraj
I od mene pohvale za novinu, ali i kritike jer ne informisu clanove.
Sasvim slucajno sam pre neki dan, prilikom postavljanja predmeta uocio da nema drugih ogranicenja osim velicine.

Citiraj
Da, i ja sam slučajno video prilikom postavljanja aukcije. U zadnjih možda mesec dana uvedeno je par novina, koje sam sasvim slučajno video prilikom rada na Limundu, a nigde nema obaveštenja o tome.

Citiraj
Svaka čast što ste primetili! Smile
Drago mi je da vam se sviđa ta izmena i da vam koristi.

Dobra je ideja i zamerka je na mestu da treba više da informišemo Limundovce o izmenama.
Obećavam da ćemo nešto uraditi po tom pitanju.

Citiraj
(22.11.2014, 11:41)sasacv68 Piše: I od mene pohvale za novinu, ali i kritike jer ne informisu clanove.
Sasvim slucajno sam pre neki dan, prilikom postavljanja predmeta uocio da nema drugih ogranicenja osim velicine.

(22.11.2014, 11:46)igorspasic Piše: Da, i ja sam slučajno video prilikom postavljanja aukcije. U zadnjih možda mesec dana uvedeno je par novina, koje sam sasvim slučajno video prilikom rada na Limundu, a nigde nema obaveštenja o tome.

Na stranicama Šta ima novo na Limundu i Šta ima novo na Kupindu izbacujemo infomracije o izmenama na sajtu. Pristupa im se iz sekcije Pomoć. Wink
http://www.kupindo.com/Pomoc/Sta-ima-nov...upindu/261
http://www.limundo.com/Pomoc/-%E2%98%86S...novo-/1417
Ugledam i okomim se!

Citiraj
Meni stvaaaarno koristi, ne znam koja me izmena u poslednje vreme toliko obradovala kao ova, verujte mi. Sve je bilo ok dok postavljam standardne aukcije za koje već imam pripremljene slike. Ali mi se život smuči kad skupim više predmeta koje bih da prodam jer mi više nisu potrebni, dok ih sve uslikam iz raznih uglova, pa dok svaku sliku posebno dovedem do tražene rezolucije, Sizifov posao.

Ovo je sada milina. Uslikam predmet onako usput kad nešto drugo radi i čim prebacim slike, mogu odmah da postavlja aukciju, bez mukotrpne pripreme. Meni je ustvari najgori posao i bio da svakoj slici posebno smanjujem rezoluciju.

(22.11.2014, 15:52)oblacak Piše:
(22.11.2014, 11:41)sasacv68 Piše: I od mene pohvale za novinu, ali i kritike jer ne informisu clanove.

(22.11.2014, 11:46)igorspasic Piše: Da, i ja sam slučajno video prilikom postavljanja aukcije. U zadnjih možda mesec dana uvedeno je par novina, koje sam sasvim slučajno video prilikom rada na Limundu, a nigde nema obaveštenja o tome.

Na stranicama Šta ima novo na Limundu i Šta ima novo na Kupindu izbacujemo infomracije o izmenama na sajtu. Pristupa im se iz sekcije Pomoć. Wink
http://www.kupindo.com/Pomoc/Sta-ima-nov...upindu/261
http://www.limundo.com/Pomoc/-%E2%98%86S...novo-/1417

Znamo mi sve to, ali ovako dobra izmena ne bi trebalo da prođe bez nekog obaveštenja. Obaveštavani smo za razne druge promene (za mene lično nebitne i neprimenljive), a za ovu promenu ništa! Koliko vidim u ovoj temi je "sasacv68" ovu promenu sasvim slucajno video kao i ja, a clan "Alanon202" je saznao u ovoj temi. Verovatno d ima još dosta članova koji to nisu ni primetili već po defaultu postavljaju slike manjih rezolucija.

A iskreno, nemamo mi baš toliko vremena da stalno otvaramo navedene linkove Šta ima novo... Ja lično sam par puta otvorio i ništa zanimljivo nisam ni našao.

Pozz Grickalice

Citiraj
Promena nad sistemom koji obuhvata slike je veoma zahtevna za sistem. Još uvek testiramo i radimo fina pozadinska podešavanja. Kada sve bude utegnuto ići će tekst na blogu i baneri u Moj Kupindo.
Pronalazim načine, a ne izgovore.

Citiraj
(22.11.2014, 22:19)neponovljiva Piše: Promena nad sistemom koji obuhvata slike je veoma zahtevna za sistem. Još uvek testiramo i radimo fina pozadinska podešavanja. Kada sve bude utegnuto ići će tekst na blogu i baneri u Moj Kupindo.

Naravno da je zahtevno, shvatamo mi to, ali nemojte ko Boga vas molim da vracate slike na manju rezoluciju! Cool

Citiraj
Nećemo, radimo na pozadinskom sistemu obrade "velikih" fotografija, kako bi stranica bila dovoljno brza i bez bugova.

Citiraj
(23.11.2014, 00:41)neponovljiva Piše: Nećemo, radimo na pozadinskom sistemu obrade "velikih" fotografija, kako bi stranica bila dovoljno brza i bez bugova.

Super, samo napred ziveli

Citiraj
Da li je moguće izvesti da prilikom izmena ili dodavanja slika na Limundu, tekst koji je bio boldovan, nakon bilo kakve izmene, ne izgubi bold?

Citiraj
(23.11.2014, 19:33)igorspasic Piše: Da li je moguće izvesti da prilikom izmena ili dodavanja slika na Limundu, tekst koji je bio boldovan, nakon bilo kakve izmene, ne izgubi bold?

On ni ne bi smeo da gubi bold. Prosledićemo IT timu na proveru.

Citiraj
(24.11.2014, 13:19)neponovljiva Piše:
(23.11.2014, 19:33)igorspasic Piše: Da li je moguće izvesti da prilikom izmena ili dodavanja slika na Limundu, tekst koji je bio boldovan, nakon bilo kakve izmene, ne izgubi bold?

On ni ne bi smeo da gubi bold. Prosledićemo IT timu na proveru.

Nisam mislio na onaj vaš standardni bold, već onaj koji ja postavim kao željeni u opisu aukcije putem <b> i </b>....

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)