• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatsko Ocenjivanje Nakon Isteka Roka za Ocenjivanje
Cafe 
pricali smo o ovome ali nema posebna tema a po meni jako je vazno

vec mesecima dobijam poruke od LT-a kad se zalim sto nisam ocenjen da cu biti obavesten kad budu uveli automatsko ocenjivanje

a u medjuvremenu ocene izostaju.... i to najvise od clanova sa 0 ocena (90%)

prednosti znamo a to su:

-svi ce biti ocenjeni

-kod laznih naloga koji namerno ne ocenjuju videce se trag njihovih zlodela sto kupuju sami od sebe ( a ne clan od 2010 stalno licitira i pobedjuje a 0 ocena npr,..)

-izbegavamo situaciju da neko proda 5000 predmeta zasluzi pehar ali niko ga ne oceni onda dobije 2 negativne i biva suspendovan

eto cisto trazim podrsku za ovu ideju koja vec postoji ali nikako da se realizuje...

Citiraj
podržavam Thumbs up
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
Pretpostavljam da si mislio da se automatski dodeli pozitivna ocena?
Hajde, diskusije radi - kako onda rešiti situaciju kad je saradnja bila loša, ali ipak završena pa ljudi NAMERNO neće da ocene nikako jer ne smeju da daju negativnu, a nema neutralne? Recimo prodavac je poslao 15 dana posle uplate i to kurirskom službom koju kupac nije tražio pa je bilo skuplje, ali kupcu ipak treba predmet pa je "progutao".

Citiraj
"Na Limundo.com i Kupindo.com nisu dozvoljena sledeća ponašanja

Zloupotreba sistema ocenjivanja
Nije dozvoljeno neobjektivno ocenjivati članove kao ni neizvršavati obavezu ocenjivanja".
Samo ne pise koje su sankcije za zloupotrebu???
Sa dve ruke podrzavam
Thumbs up

Citiraj
(04.04.2015 19:49)serjoza Piše: Pretpostavljam da si mislio da se automatski dodeli pozitivna ocena?
Hajde, diskusije radi - kako onda rešiti situaciju kad je saradnja bila loša, ali ipak završena pa ljudi NAMERNO neće da ocene nikako jer ne smeju da daju negativnu, a nema neutralne? Recimo prodavac je poslao 15 dana posle uplate i to kurirskom službom koju kupac nije tražio pa je bilo skuplje, ali kupcu ipak treba predmet pa je "progutao".

ako neko nije bas bio zadovoljan moze da oceni npr: " pozitivna ocena ali malo zameram jer su probijeni rokovi"

ili slicno tome

jer cutanjem em nas ne obavestava o saradnji em zloupotrebljava sistem ocenjivana

Citiraj
Takve situacije realno postoje ali zato postoje reklamacije. Ako nisi uložio reklamaciju onda znači i da se odričeš svog prava na to pa onda ni ne može drugačije od pozitivne.
Može se to prevazići i na drugačiji način. Recimo pravom veta. Kao što ide automatska poruka 20-og dana mogli bi da šalju 28-og dana još jednu - "U slučaju da ne izrazite protivljenje član će za dva dana biti automatski ocenjen pozitivno". To mogu da reše tako da se član obrati porukom LT ili još jednostavnije da u samoj toj poruci bude kvadratić - ne ocenjuj, Klikneš na njega i automatizam je zaustavljen.
Na taj način neće isplivati lažni nalozi (barem mi nećemo imati uvid u njih, LT će imati i više nego dobar uvid) ali barem korektni članovi neće biti uskraćeni za ocenu koju su zaslužili.
Malo posla za programere ali ne verujem da je to posebno teško izvesti.

Citiraj
(04.04.2015 20:05)blistok Piše: ... ili još jednostavnije da u samoj toj poruci bude kvadratić - ne ocenjuj, Klikneš na njega i automatizam je zaustavljen.
...

To, zabranjeno, dećko. Odnosno nije da nije nedozvoljeno. Hihi

Citiraj
Apsolutno podržavam - već smo pričali o tome i verujem da svi podržavamo tu ideju Thumbs up

Citiraj
Smile
Samo se uklapam u trend. Onog momenta kada su umesto "mora" stavili "može" to pravilo je prestalo da važi.
No, šalu na stranu, ti jesi dao dobar argument. Mnogo nas je doživelo ovde saradnju koja jednostavno ne može biti ocenjena jer ne postoji adekvatna ocena (pri tom ne mislim na neutralnu već na $%$#%) i nije u redu onda terati nekog na nešto protiv njegovih principa. Lično, uvek ću oceniti kupca (osim onih prvih slučajeva $#%%$ na početku) ali to je zato što sam prodavac i to mi ide u rok službe. Kupci bi trebalo ipak da imaju diskreciono pravo po tom pitanju.

Citiraj
Podrzavm ali ipak posle nekog odredjenog vremena kupac/prodavac treba opomenuti kupca/prodavca da daju ocenu. Ako posle opomene kupca/prodavca i opomene limunda/kupinda kupac/prodavac ne oceni, e onda je ovo dobro resenje.

Ja gledam po sebi, svaki dan sam na limundu i kupundu, pratim ponude, prodajem i kupujem ali jednostavno se desi da nekad zaboravim dati ocenu za saradnju. Kad me opomene limundo/kupindo da imam jos toliko i toliko vremena za ocenjivanje onda ocenim. Mada ako me opomene kupac/prodavac posle nekoliko dana da mu nisam dao ocenu onda mu odma dajem ocenu.
Jednostavno se desi da covek zaboravi od raznoraznih privatnih problema.

Citiraj
@ blistok

kakvo bre crno diskreciono pravo toga nema u pravilniku,pa jel mene neko pita jel sam zadovoljan sa ponasanjem kupca ako je platio dobija pozitivnu ocenu ako imam neku zamerku ja napisem i gotovo , npr "Pozitivna ali malo kasnila uplata" itd...

@ zex_91

Limundo/Kupindo salje poruku/podsetnik nakon 20 dana

cesto i ja saljem poruke podsecanja ali uzalud (neko bude online svaka 3 meseca )

evo primer:
http://www.kupindo.com/Clan/Lucky1993

jas ga ocenio pre mesec dana a njega jos nema online mesec dana...

Citiraj
Ja lepo zivim s tim sto nema neutralne ocene i obavezno ocenjujem svaku saradnju. Bez obzira na opsti utisak, uzimam u obzir samo da li je saradnja uspesno zavrsena ili nije, i shodno tome i ocenjujem. Mislim da je protest u vidu nedavanja ocene u najmanju ruku detinjast. Ako je podavac ili kupac nacinio neki sitniji prekrsaj, ali je saradnja ipak obavljena, nema razloga da ga ne ocenim. Stavise, i kada bi postojale neutralne ocene, mislim da ih ne bih ni davala, nekako mi deluje bljutavo.
Jedino sto bih razdvojila, da bude vidno su pozitivne ocene kod uvazene reklamacije.
Automatsko ocenjivanje mi je ok.

Citiraj
(04.04.2015 21:54)LiMuBaj Piše: @ blistok

kakvo bre crno diskreciono pravo toga nema u pravilniku,pa jel mene neko pita jel sam zadovoljan sa ponasanjem kupca ako je platio dobija pozitivnu ocenu ako imam neku zamerku ja napisem i gotovo , npr "Pozitivna ali malo kasnila uplata" itd...

Već odavno ne spadam u prodavce koji misle da je mušterija uvek u pravu. Ovde sam među najglasnijim buntovnicima kada je reč o reklamacijama. No, to nije zato što mislim da su svi kupci prevaranti ili da nemaju pravo na reklamaciju već zato što mi smeta da oni koji jesu prevaranti koriste nedostatak procedure da me etiketiraju ili ucenjuju bez pravog razloga. 
E sad, i pored toga, realnost je da je ipak kupac ugrožena strana. U Cafeu su najglasniji prodavci (izuzetak je Jugana) pa se stiče utisak da samo kupci prave probleme. Daleko od toga. Svi smo mi nešto kupili sa čim nismo bili u potpunosti zadovoljni a dosta ljudi je imalo i saradnju koju bi najradije zaboravili. Zato postoji pravo na reklamaciju i kroz taj, neutvrđeni, proces treba da se nađe rešenje i posle toga obavezno oceni po zasluzi.

Šta ako je problem takav da reklamacija neće ništa dobrog doneti ili je jednostavno kupac takav da ne voli konfrontaciju ? U poslednjih par dana si imao primer od Revolution koja je kupila (neoprezno ili ne) nešto što nije kako je opisano ali je ipak rešila da neće da se upušta u raspravu. Većina nas bi mu se po kičmi naskakala ali ona... Imaš Bitterov primer sa načinom slanja (a za njega nikako ne možeš reći da ne zna ili neće da se bori za svoja prava) pa i on deluje pomirljivo... Situacije #$$%$... Da ne ređam dalje. Da li je to detinjasto ili ne je stvar za diskusiju jer svaka osoba za sebe odlučuje koje bitke i kada treba da vodi. Neke bitke jednostavno nisu vredne nečijeg truda i živaca ma šta ja mislio o tome.

Kao prodavac, onog momenta kada si dobio novac, ti si saradnju uspešno završio (bez obzira na to kakav je utisak kupac ostavio na tebe) i moraš da oceniš kupca pozitivno jer si svoj cilj ispunio - dobio si novac. 

Kao kupac, ti si svoj cilj ispunio samo ako si dobio ono šta si platio. Ako to nije slučaj imaš opcije da reklamiraš ili da u pozitivnoj oceni napišeš svoje mišljenje znajući da će to jako malo ljudi pročitati ali svi će videti broj ocena. Neki kupci jednostavno reše da preskoče to i zaborave. Mislim da im to pravo treba i zvanično dati. Zašto ? Iz dva razloga :
1. Ako su neke sitne mane u pitanju bolje je da ne dobiješ ocenu nego da zbog nje budete oboje prisiljeni na konfrontaciju oko reklamacije.
2. Imao sam u dosadašnjoj karijeri dva slučaja gde sam napravio grub previd u opisu. U oba slučaja sam ponudio refundaciju novca ali su kupci to odbili iz svojih razloga i rešili da mi ne daju ocenu. Ne samo da sam te slučajeve dobro zapamtio i potrudio se da nikada više ne dođe do toga već me to više boli nego sve one saradnje gde sam bio 100% u pravu a druga strana bila #$%$$##. I sad ja treba još da insistiram da od njih dobijem pozitivnu ocenu ? 

Automatsko ocenjivanje za prodavce - da, obavezno.
Automatsko ocenjivanje za kupce - diskreciono pravo. Većina koji nisu ocenili su zaboravni ili neozbiljni ali ima slučajeva 
gde jednostavno treba izvući pouku i zaboraviti na ocenu. 

Citiraj
(05.04.2015 09:23)blistok Piše: Automatsko ocenjivanje za prodavce - da, obavezno.
Automatsko ocenjivanje za kupce - diskreciono pravo. Većina koji nisu ocenili su zaboravni ili neozbiljni ali ima slučajeva 
gde jednostavno treba izvući pouku i zaboraviti na ocenu. 
Taj rad Smile
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
@ blistok

da se razumemo vecina slucajeva ne ocenjivanja barem kod mene nije razlog nezadovoljstvo ako neko nije zadovoljan nemora ni da me oceni (mada mi nebi smetalo i da napise da nije bas zadovoljan jer imam i 2 takve pozitivne ) ali ja zelim da i ostali moji kupci znaju da neko nije bio zadovoljan ovako ce misliti da sam savrsen a nisam

zato je greska sto su ukinute neutralne ocene,nije bas zadovoljan ali nece da vrati neka da neutralnu meni nesmeta ,jer van pameti je ocekivati da svi moraju da budu zadovoljni i odusevljeni ali da ocene to mora

jer ako ne ocenite mi ostali nemamo uvid da niste bili zadovoljni

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)