• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitanje za Limundo kupce
Pitanje 
Pošto nikada ništa nisam kupila na aukciji, već samo prodajem, zanima me na koji način funkcioniše opcija koju koristite "ubaci u listu želja"? Pretpostavljam da je to ono što se meni pojavljuje kao "posmatra" (toliko i toliko ljudi) na listi mojih aukcija... Pitam ovo radi toga što sam primetila fenomen da moje aukcije često više ljudi "posmatra" nego što bude ponuda. Zašto se to dešava? Da li dobijate neku vrstu notifikacije da predmetu koji ste stavili u listu želja uskoro ističe aukcija, ili ne? Unapred zahvalna na odgovoru i razrešenju misterije Smile

Citiraj
Broj ljudi koji je nešto stavio u listu želja je upravo broj posmatrača koji se vidi kad se nešto prodaje. Specijalnih obaveštenja za aukcije nema, samo su predmeti poređani prema vremenu isteka. Lista želja je na Limundu samo organizacioni alat - može da se vidi rok do kraja, broj ponuda, i trenutna cena.

Ja često brišem predmete iz liste želja kada premaše cifru koju bih platio, a nekad predmet stavim u nju, da bih video za koliko će novca da se proda. S treće strane, ako je skup, a ne proda se, nadam se da će prodavac smanjiti cenu kad ponovo bude pokretao aukciju, pa hoću da budem u toku, i onda i završenu licitaciju ostavim da stoji u listi. To su mislim glavni razlozi zašto uvek ima više posmatrača nego licitatora.

Citiraj
Jednom sam imala 15 posmatrača a samo 3 ponuđača, i to sva tri u poslednjim sekundama aukcije. Predmet je otišao po zaista smešnoj ceni, što znači da nema teoretske šanse da je za ostalih 12-oro premašio cifru koju bi platili... Zato i sumljam da je u pitanju bilo upravo to što nisu bili obavešteni na vreme. Možda bi Limundo trebao da razmotri ovu opciju? Jednom sam na Kupindu stavila predmet u listu želja, i tada sam videla da postoji štikliranje u podešavanjima liste želja - možda ću slagati nešto jer ne znam napamet - ali bilo je nešto tipa obavesti me ako se predmetu doda popust, ili ako je prodat, mislim čak i da možeš da tražiš da te obavesti čak i na mail. Ne znam da li to tako funkcioniše i na Limundu, a možda bi trebalo, upravo zbog tesnog i ograničenog vremena... I to čak nekoliko obaveštenja... Aukcija koja vam se dopada ističe za 1 sat, pola sata, deset minuta, 2 minuta... Verujem da bi se time poboljšala i prodaja, a da ne govorim o krajnjoj ceni...
I da, još nešto... Dešavalo se da mi se predmet na aukciji uopšte ne proda, iako je imao nekoliko posmatrača. Tek je to dokaz da su notifikacije itekako potrebne Smile

Citiraj
Problem je sto mnogo njih stavi u listu zelja i onda zaboravi na to Wink
Na kupindu je drugacije, tu stizu obavestenja cim se menja cena, a na Limundu nista, to je samo pribelezno da bi se kasnije lakse naslo Smile

Citiraj
E pa upravo o zaboravljanju pričam - obaveštenja o isticanju željenih aukcija bi rešila taj problem! Šta Limundo misli o tome?

Citiraj
Postojala je ranije takva opcija na Limundu u vidu SMS obavestenja, cini mi 5 minuta pre isteka aukcije. Ta usluga se naplacivala, a predpostavljam zbog toga, a mozda i male zainteresovanosti clanova - odavno je ukinuta.
Ja je recimo nisam koristio, nijedanput.
.
A to sto sto ima vise posmatraca nego licitatora, je normalno, jer kao sto neko rece, clanovi iz raznih razloga stave predmet u listu zelja - a ne samo zbog toga sto zele da ga eventualno kupe.

Citiraj
Super ideja!

Citiraj
Ih sta sve ima u mojoj listi zelja. Povoljni predmeti, preskupi predmeti, oni koji su mi lepi, lepo slikani, oni koji su mi ruzni ili smesni, nekad drzim nesto u listi samo zato sto me zanima taj prodavac, onda predmeti koje i sama imam, pa da vidim koliko ce se prodati, predmeti za koje sumnjam da imaju vestacke podizace cena, lista je uglavnom podugacka. One predmete koje zelim da kupim, uglavnom dam ponudu, pa mi stoje u opciji "nudim".

Citiraj
@the_quince, kao prvo, samo da se zna da sam upravo htela da dodelim ugled vašem komentaru, kad gle čuda, Limundo me obaveštava da to nije moguće jer sam već udelila maksimalan broj ugleda za današnji dan! Nisam ni znala da to postoji... Znači danas sam baš bila razmetljiva sa zahvalnostima na konstruktivne ideje i dobrim odgovorima na moja pitanja Smile
Elem, baš ste me nasmejali vašim iskrenim odgovorom. Gomila stvari koje ste naveli mi ne bi ni pala na pamet, hvala vam što ste to podelili sa nama. Zaključak je da broj posmatrača uopšte više ne treba da uzimam zdravo za gotovo Big smile

Citiraj
(22.11.2014, 17:41)sasacv68 Piše: Postojala je ranije takva opcija na Limundu u vidu SMS obavestenja, cini mi 5 minuta pre isteka aukcije. Ta usluga se naplacivala, a predpostavljam zbog toga, a mozda i male zainteresovanosti clanova - odavno je ukinuta.
Ja je recimo nisam koristio, nijedanput.
.
A to sto sto ima vise posmatraca nego licitatora, je normalno, jer kao sto neko rece, clanovi iz raznih razloga stave predmet u listu zelja - a ne samo zbog toga sto zele da ga eventualno kupe.

Tako je, datu opciju je veoma mali broj Limundovaca koristio i zato je ukinuta.

Citiraj
Ako se broj posmatraca vidno povecava, vece su sanse da se taj predmet proda ali uopste ne mora da znaci da ce se i prodati.
Barem u prvom krugu.

Ali veci deo se proda, kada je zainteresovanost velika.

Pogotovo ako pitaju nesto za neki predmet znaci da su "blizu" kupovine.

Ne treba se osloniti na broj posmatraca ali on ipak cesto ukazuje da je predmet interesantan kupcima, mozda cekaju samo mali pad cene.
Ili malo veci. Hehe

A kod aukcija sa pocetnom cenom od 10 din, izes posmatrace.

Citiraj
ja stavim u listu zelja mnogo predmeta koji me interesuju i ... zaboravim !!!!! danima mi se desava da pratim aukcije do 10ak minuta pred kraj i ustanem samo da nesto ... i ode.. grrrrrrrrrrrr . Ali meni lista zelja sluzi uglavnom za predmete koji me interesuju.. Da ne bih pisala i na drugim temama na kojima ste pisali napisacu ovde, mislim da je vreme kada istice aukcija bitno, ja licno ne znam koje je to vreme, pa se moje aukcije zavrsavaju u ranim vecernjim satima radnim danima, nekako je to period kada sam ja na internetu, pa mislim da i drugi ljudi koji rade i ostalo, tada imaju malko slobodnog vremena... ne znam sada koliko opis aukcija povecava prodaju, jer ja kada vidim aukciju gde je okiceno do besvesti, najcesce ne licitiram. Bitno mi je da su navedene sve bitne informacije, u zavisnosti od predmeta... i tako, bas mi je drago da radi cafe :-)

Citiraj
(24.11.2014, 21:22)Ssvettlana Piše: ja stavim u listu zelja mnogo predmeta koji me interesuju i ... zaboravim !!!!! danima mi se desava da pratim aukcije do 10ak minuta pred kraj i ustanem samo da nesto ... i ode.. grrrrrrrrrrrr . Ali meni lista zelja sluzi uglavnom za predmete koji me interesuju.. Da ne bih pisala i na drugim temama na kojima ste pisali napisacu ovde, mislim da je vreme kada istice aukcija bitno, ja licno ne znam koje je to vreme, pa se moje aukcije zavrsavaju u ranim vecernjim satima radnim danima, nekako je to period kada sam ja na internetu, pa mislim da i drugi ljudi koji rade i ostalo, tada imaju malko slobodnog vremena... ne znam sada koliko opis aukcija povecava prodaju, jer ja kada vidim aukciju gde je okiceno do besvesti, najcesce ne licitiram. Bitno mi je da su navedene sve bitne informacije, u zavisnosti od predmeta... i tako, bas mi je drago da radi cafe :-)

I nama je drago da radi cafe Smile
Što se tiče opisa, slažem se da ne treba preterivati. Najvažnije je da su jasni opisi kao i fotografije.

Citiraj
(24.11.2014, 21:22)Ssvettlana Piše: ... i tako, bas mi je drago da radi cafe :-)

Hehehe i ja sam to bas pomislila. Smile

Jos da druzenje bude lepo i konstruktivno, milina ! Smile

@Frajlla,

lep nick i avatar!

Ima znacenje ali ne mislim na to, nego na boje... Smile

Citiraj
Citat:Jos da druzenje bude lepo i konstruktivno, milina ! Smile
@Frajlla,
lep nick i avatar!
Ima znacenje ali ne mislim na to, nego na boje... Smile

Hvala vam. Smile
Druženje sa limundovcima je uvek lepo. ziveli