• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitanja o pravilima
Alduin - pošto se poremetilo sortiranje komentara, te moj prvi komentar je otišao na dno, moraću da se ubacim ovde u komentar Limubaj Smile

Pošto se u temi Najbolje rešenje postavilo dosta pitanja i potpitanja oko pravila Limunda, otvaram novu temu gde možete pitati sve što vas interesuje, a niste našli u sekciji Pomoć:

https://limundo.zendesk.com/hc/sr

LiMuBaj komentar:

to sam i predlozio najbolje obrisati obe ocene uz edukaciju

a sta je sa mojim komentarom da clanovi treba da podsete i upozore na ispunjenje ugovorenih obaveza

a ne da cute i cekaju da prodju rokovi ? odnosno dali je regularno dati negativnu a ne podsetiti kupca ili prodavca makar sa jednom porukom (mozda neko slucajno zaboravi jer je prodao npr. 50 predmeta ili kupio)

mislim na stav LT u vezi toga ?

Citiraj
Mislim da je ok saradnika podsetiti da ističe rok za saradnju/uplatu/kontakt, naročito ako je nov član u pitanju, ali nije obaveza niti mislim da treba da se to uvede kao obaveza. Nema potrebe za dodatnim komplikovanjem dogovora.

Da li je opravdano dati negativnu - zavisi šta je u pitanju. Ako vam kupac ne uplaćuje predmet, imali ste kontakt u roku, poslati su već podaci za plaćanje, možete mu dati negativnu posle 5 dana bez opominjanja i slično.
lotr

Citiraj
hvala na odgovoru

ja ipak uvek podsetim i upozorim ,mozda nije obavezno mada mi se citi da je tako fer (onda me ne grize savest kad dam negativnu a kupac ne odgovara ni na podsecanje a ima i clanova koji pozitivno odreaguju na upozorenje o posledicama jer nisu citali pravila)

Citiraj
(22.04.2015, 21:37)Alduin Piše: Mislim da je ok saradnika podsetiti da ističe rok za saradnju/uplatu/kontakt, naročito ako je nov član u pitanju, ali nije obaveza niti mislim da treba da se to uvede kao obaveza. Nema potrebe za dodatnim komplikovanjem dogovora.

Da li je opravdano dati negativnu - zavisi šta je u pitanju. Ako vam kupac ne uplaćuje predmet, imali ste kontakt u roku, poslati su već podaci za plaćanje, možete mu dati negativnu posle 5 dana bez opominjanja i slično.

Moze li malo pojasnjenje sta vi podrazumevate pod "kontaktom u roku".
Konkretan primer:
24h nakon zavrsetka aukcije kupcu saljem poruku:

"Postovanje, 

Kupili ste predmet xy. Predmet saljem nakon uplate na tekuci racun. Magnet mozete i licno da preuzmete na adresi koju ste dobili od Limunda.

Tekuci racun: xxxxxxxxxxxx

Pozdrav"

Da li je kupac duzan da mi odgovori na ovu poruku u roku od 48h od zavrsetka aukcije, odnosno u roku od 24h od slanja ove poruke? Da li u slucaju da se ne javi u tom roku mogu da mu dam negativnu ocenu, jer mi se nije javio u roku za kontakt? Ili trebam da sacekam da prodaje 5 dana od trenutka zavrsetka aukcije da vidim da li ce da uplati novac ili trebam da sacekam 8 dana od trenutka zavrsetka aukcije da vidim da li ce da dodje licno?

Citiraj
Зависи, ако упрегне магарца и пошаље ти он ту ништа није крив, магарац је спор, чекај месец дана. А ако ти пошаље по пашеном, који треба да иде овај месец неки дан до твог града па ће он да донесе, исто чекај. Можда ти пошаље преко курира пореске управе, па чекај годину дана.

Citiraj
Negativnu dobija cim budem pokrenuo novi krug aukcija.
Nego me zanima koji je zvanican stav LT-a.
Da posle mogu da ga linkujem nezadovoljnim kupcima. Wink

Citiraj
Duzan je da odgovori u roku od 48h, jer ako ne bi bio, onda bi to znacilo da rok za kontakt ne vazi za kupce.

Ja sada imam jednog sto mi nije odgovorio, a aktivirao je Limundo Cash, e tu vec ne znam sta se radi.

Citiraj
Зависи, можда је одговор послао у року, али путем писма, и шта ако даш негативну а писмо ти стигне за 7-8 дана? Не иде то тако.

Citiraj
Pa juce bas sedim i gledam goluba na ogradi od terase, ali ne setih se da ga pitam da nije doneo neko pismo u vezi Limunda Big smile

Citiraj
Ето, немој после да се чудиш кад добијеш негативну оцену. Јеси ли проверио да није окачио обавештења о тарабу?

Citiraj
Nemam tarabu, ali mozda je ostavio u saksiju za cvece kod gazdarice, moram da proverim.

Citiraj
Citat: Moze li malo pojasnjenje sta vi podrazumevate pod "kontaktom u roku".

Kontakt u roku je 48h od kraja aukcije i važi i za kupca i prodavca. Nije definisano ko se kome prvi javlja, tako da nije ni bitno da li ste vi poslali poruku posle 24h ili posle 47h. Bitno je da se javite u tom roku od 48h.

Ako kupac ne odgovori u roku od 48h, možete odmah da mu date negativnu, ne morate da ga čekate za uplatu ili kraj roka za saradnju.
lotr

Citiraj
(24.04.2015, 09:56)Alduin Piše:
Citat: Moze li malo pojasnjenje sta vi podrazumevate pod "kontaktom u roku".

Kontakt u roku je 48h od kraja aukcije i važi i za kupca i prodavca. Nije definisano ko se kome prvi javlja, tako da nije ni bitno da li ste vi poslali poruku posle 24h ili posle 47h. Bitno je da se javite u tom roku od 48h.

Ako kupac ne odgovori u roku od 48h, možete odmah da mu date negativnu, ne morate da ga čekate za uplatu ili kraj roka za saradnju.

А шта ако у року пошаље одговор писмом или голубом писмоношом, па он стигне седми дан?

Citiraj
Da li se i prodavcu može dati negativna ako ne odgovori u roku od 48 sati? Često mi se dešava da se prodavac nejavlja 2,3 dana pa ponekad i duže od kupovine, ali naravno imam razumevanja pa ne zameram, neko je na putu, neko radi pa ima previše obaveza privatno...

Citiraj
Pošto se u temi Najbolje rešenje postavilo dosta pitanja i potpitanja oko pravila Limunda, otvaram novu temu gde možete pitati sve što vas interesuje, a niste našli u sekciji Pomoć:
https://limundo.zendesk.com/hc/sr
lotr

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)