• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocenjivanje
Palac gore 
Pozrdrav svima u Cafe-u
Jedan od problema koji stalno zadaje muke nama prodavcim je ne ocenjivanje od strane kupaca. U mom konkretnom slucaju postoji dosta kupaca koji se registruju samo kupe od mene predmet i vise se ne uloguju nikada. Bilo je price da se prodavac oceni pozitivnom nakon nekog vremena od kupovine predmeta jer ocigledno da je kupcu stigao predmet i da je kupoprodaja prosla u najboljem redu.
Ja licno nakon kupoprodaje pitam kupca da li je sve u redu i podsetim ga na ocenu ali mnogi jednostavno ignorisu tu poruku ili jednostavno se vise ne uloguju. Imao bih sigurno nekih 50 pozitvnih ocena vise Wink
Sta ostali clanovi misle o tome?

Citiraj
Mislim da bi bio red da se konačno uvede mnogo puta predlagana automatska pozitivna posle isteka roka. To je najneutralnija opcija, jer je primenljiva i na kupca.

Citiraj
Smatram da bi mozda trebalo uvesti i neutralne ocene i ne treba uvesti automatske pozitivne.Evo zasto:Moj primer,
Recimo prodavac napise da prodaje potpuno nove cipele,ja licitiram i kupim ih.On ih posalje pozecem i ja ih platim po pravilima sa postarinom i kada ih dobijem vidim da su ohoho nosene,znaci nisu nove kao sto je prodavac napisao.
Napisem poruku prodavcu da je slagao u opisu predmeta i da zelim povracaj novca.On prihvati da mi vrati novac u vrednosti licitirane cene a za postarinu kaze da je moj trosak.Ja taj trosak ne bih imao da je bio iskren sa opisom jer ne bih ni licitirao.Ja se zalim administratorima a oni kazu prodavac ne mora da nadoknadi postanske troskove!?Cipele izasle na 200 dinara a postarina bila 380 dinara!!Kakva je kazna za takvog prodavca ?Ako ne mogu da mu dam negativnu a ne mogu da mu dam pozitivnu,jedino preostaje neutralna zbog neregulisanih materijalnih odnosa.Mislim da bi administratori trebali da napisu u pravilniku da je obavezna nadoknada svih troskova kod laznih opisa predmeta.

Citiraj
(22.11.2014, 14:55)dracoli61 Piše: Smatram da bi mozda trebalo  uvesti i neutralne ocene i ne treba uvesti automatske pozitivne.

Ok, slazem se ja i sa tim predlogom, ali ja sam dao predlog da se automatski ocenjuju kupoprodaje gde nema nikakvih zalbi i primedbi i mislim da je to tehnicki izvodljivo kao sto su automatizovane poruke da podsete posle 30 dana da se pa ocena
Jedan od resenja za neutralne ocene je primera radi, das pozitivnu a u komentaru stavis da nije ispostovan opis predmeta, i mislim da ce svaki sledeci kupac da se zapita da li ce kupiti predmet od tog prodavca

Citiraj
E pa meni sada stvarno nije jasno. Ja sam imao situaciju, slicnu. Prodao sam telefon za koji sam naveo da je ekran los(pojavljivale su se neke linije), i oznacio kao neispravan. Kupac je to uzeo za neku bagatelu, i pitao me da vrati. Pitao sam da navede razlog, rekao je da telefon ne moze da se koristi. Pa logicno da ne moze, naveo sam vec to. Cak sam i napisao da mora da se ulozi da bi bio normalnog stanja.

Kontaktirao sam LT, koji su mi odgovorili sledece '' Vidi se da je kupac nezadovoljan, morate prihvatiti reklamaciju ''. Ok, pitao sam sta je sa postarinom i dobio jasan odgovor. "Ukoliko kupac i prodavac ne mogu da se dogovore oko postarine, onda prodavac placa jednu, a kupac drugu postarinu'' .

Tako da bih molio admina da se oglasi i definise ovo pravilo u vezi postarine. Smile

Citiraj
Ne slažem se oko vraćanja neutralnih ocena. Nažalost ovde je ili crno ili belo.

Citiraj
(22.11.2014, 16:07)Vesic1 Piše: E pa meni sada stvarno nije jasno. Ja sam imao situaciju, slicnu. Prodao sam telefon za koji sam naveo da je ekran los(pojavljivale su se neke linije), i oznacio kao neispravan. Kupac je to uzeo za neku bagatelu, i pitao me da vrati. Pitao sam da navede razlog, rekao je da telefon ne moze da se koristi. Pa logicno da ne moze, naveo sam vec to. Cak sam i napisao da mora da se ulozi da bi bio normalnog stanja.

Kontaktirao sam LT, koji su mi odgovorili sledece '' Vidi se da je kupac nezadovoljan, morate prihvatiti reklamaciju ''. Ok, pitao sam sta je sa postarinom i dobio jasan odgovor. "Ukoliko kupac i prodavac ne mogu da se dogovore oko postarine, onda prodavac placa jednu, a kupac drugu postarinu'' .

Tako da bih molio admina da se oglasi i definise ovo pravilo u vezi postarine. Smile

Slazem se da treba pojasniti ovo oko postarine,jer ako prodavac navede da predmet ima bilo kakve nedostatke,kupac licitiranjem prihvata sve eventualne neispravnosti ali ako prodavac navede da je predmet nov a ispostavi se da je polovan,koriscen ili ostecen a sam prodavac prihvati tu primedbu,mora nadoknaditi sve troskove kupcu,pa i postarinu.
Postarina cesto moze biti visestruko veca od izlicitirane cene

Citiraj
Treba uvesti automatsko ocenjivanje nakon isteka roka

Najcesci slucajevi neocenjivanja od strane kupca (barem kod mene)

1, kupac dobio negativnu zbog nepostovanja rokova
2. kupac kupio i nikad se vise nije logovao (barem narednih 30 dana)
3. kupac ima jako malo ocena ispod 5 i verovarno i nezna kako da oceni
4.kupac nezainteresovan za ocenjivanje i retko ili nikad nikog ne ocenjuje
5.predmet nije ispunio ocekivanja iako je cena u vecini slucajeva vrlo mala

a sto se tice da kupac nije zadovoljan telefonom koji je prodavac oznacio kao neispravan pa hoce da ga vrati jer nemoze da ga koristi pa jos prodavac treba da vrati novac plus postarinu to je van svake pameti

koliko se secam u ranijem pravilniku je pisalo da netreba imati prevelika ocekivanja za jako malu cenu
inace dosta predmeta koje sam kupio i prevazisli su moja ocekivanja jer je prodavac lose slikao itd...
treba biti i malo tolerantan, za polovne stvari ocekivati da su bolje nego nove u radnji i jos po nekoj bagatelnoj ceni i onda maltertirati prodavca nemam reci (drugo je kad ima znacajnih mana koje nisu navedene) u par slucajeva imao sam utisak da kupac mikroskopom trazi mane nebili nasao nesto sto nije bilo u opisu akucije, nema tog proizvoda na planeti zemlji cak i novog u radnji kojem kupac ako zeli moze da nadje neku manu pa makar da kaze nesvidja mu se boja graficke kartice iako je ispravna i odlicno radi npr....

Citiraj
Razmišljamo o automatskom ocenjivanju i proveravamo pravne aspekte istog. Očekujte novosti u vezi sa time u narednom periodu.

Citiraj
(22.11.2014, 23:33)LiMuBaj Piše: (drugo je kad ima znacajnih mana koje nisu navedene)

Pa upravo to, da je nasao manu koju nisam naveo, onda u redu.
Ali ja sam naveo da ekran nije u redu, i kupac je se zalio bas na ekran, kako zbog toga ne moze da se koristi. Zbog toga cekam da se LT oglasi i kaze nesto definisano u vezi postarine kada kupac reklamira predmet.

Citiraj
@Vesic1
To je isto kao da kupac kupi praznu limenku od piva i onda hoce da vrati jer nemoze da pije pivo jer nema piva u limenci i jos da prodavac plati postarinu, to nemoze niti je po zakonu niti po pravilima...

Citiraj
Razmišljamo o automatskom ocenjivanju i proveravamo pravne aspekte istog. Očekujte novosti u vezi sa time u narednom periodu.

Ocena predstavlja ogledalo jedne uspesne (ili neuspesne) saradnje i treba je odmah (po izvsenoj transakciji) i neizostavno dati. Podrzavam neponovljivu i navijam da novosti stignu sto pre Pravila

Citiraj
(23.11.2014, 15:24)neponovljiva Piše: Razmišljamo o automatskom ocenjivanju i proveravamo pravne aspekte istog
Drago mi je da se i LT oglasio povodom ove problematike, samo ne razumem koji su to pravni aspekti koji ne dozvoljavaju uvodjenje ove promene, mislim podelite to i sa nama mozda imamo neki konstruktivni predlog Undecided

Citiraj
Ocenjivanje večita boljka Limunda, meni fali jedno par stotina ocena..
Folk is not dead!

Citiraj
(25.11.2014, 21:04)smuk88 Piše: Ocenjivanje večita boljka Limunda, meni fali jedno par stotina ocena..

Najteže mi je kad me član dovede u situaciju da moram "ljubazno da ga zamolim" za ocenu, jer je prošlo nekoliko dana od kako je transakcija završena (naravno, brzo i uspešno - bez ikakvih problema) a dešavalo se da se nekoliko puta obraćam administratoru Limunda sa molbom da podseti člana da je davanje ocene neophodno. I onda je ocena stigla. A zašto tako mora? Pravila

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)