• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezobrazluk u Posti
Palac dole 
Ne vidim da ima tema koja se tice slanja postom, pa evo ovako:

Ne saljem nikad vise postom jer sam iz vise razloga bila nezadovoljna. Al od toga je proslo dosta vremena, vise sam i zaboravila koji je bio razlog, i sad sam prodavala neku gomilu knjiga (20kg) i resim da stikliram i slanje postom. Kupac naravno hoce radije postom, nego postexpresom, i ok. Postom je 350 din, postexpres valjda 620. I ok, ajde, razumem nije mala razlika, skoro 300 dinara.
Ja u jednu postu s paketom, nece da prime paket, kao velik je, prepakujte vi to u 2 paketa po 10 kg. (!?)
Ja u drugu postu, gde mi kazu da primaju samo pakete do 2 kg.
Ja u trecu postu, kazu mi sledece: ''Aaa, pa nismo mi posta za pakete. '' (kakva je to posta za pakete!?) + ne moze se opisati neljubaznost radnica na salteru. Ja trazim da zovu kontrolora, a kontrolorka nadrndana kao i ostale i kaze kako oni nece da se bakcu s paketima. Ja im kazem kako znam da su duzni da prime paket, a one nece. Kazem da su mi kad sam telefonom zvala rekli da su sve poste duzne da prime paket, a ona kaze: Ja u zivotu nisam primila ni jedan paket i to ne moze.
. . .
Ja u glavnu postu, koja mi je najdalja, vucem onaj paket kroz ceo grad vise ne znam ni sama kako, i posaljem paket normalno, ljudi se krste sto u drugim postama nece da prime pakete.

I sad, sta reci? Ja ne znam koliko sam svog vremena potrosila na obigravanje posti, da ne pricam o tome sto su mi otpale ruke noseci paket.

Da li ste imali ovakvih/ slicnih problema ?

Da se razumemo, vise nikad necu staviti kao opciju slanje postom. Fuj!
Mind Full or Mindful?

Citiraj
@kristiola
Ja licno nisam imala takav problem i trebala si da trazis kontrolora. Bezobrazluk postanskog radnika. Lepo pise na sajtu Poste da je paket do 31,5kg

Citiraj
Znam, to sam im i ja rekla. Dosla je zena koja je kontrolor i rekla je da one nece da se bakcu s paketima! ! ! Tim recima. I da ona u zivotu nije primila paket !
Eto, to mi je rekla zena kontrolor u toj posti.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
Ja bih preko sajta poste poslala mejl sa opisom svega ovoga sto si dozivela, pronasla na njihovom sajtu koje su to poste ili adresa poste ako je znas. Napisala svoje podatke i kontakt telefon, mozda nece puno da pomogne ali u svakom slucaju ce da im skrene paznju, a mozda ce i nesto da preduzmu.

Citiraj
(13.05.2015, 14:48)kristiola Piše: Ne vidim da ima tema koja se tice slanja postom, pa evo ovako:

Ne saljem nikad vise postom jer sam iz vise razloga bila nezadovoljna. Al od toga je proslo dosta vremena, vise sam i zaboravila koji je bio razlog, i sad sam prodavala neku gomilu knjiga (20kg) i resim da stikliram i slanje postom. Kupac naravno hoce radije postom, nego postexpresom, i ok. Postom je 350 din, postexpres valjda 620. I ok, ajde, razumem nije mala razlika, skoro 300 dinara.
Ja u jednu postu s paketom, nece da prime paket, kao velik je, prepakujte vi to u 2 paketa po 10 kg. (!?)
Ja u drugu postu, gde mi kazu da primaju samo pakete do 2 kg.
Ja u trecu postu, kazu mi sledece: ''Aaa, pa nismo mi posta za pakete. '' (kakva je to posta za pakete!?) + ne moze se opisati neljubaznost radnica na salteru. Ja trazim da zovu kontrolora, a kontrolorka nadrndana kao i ostale i kaze kako oni nece da se bakcu s paketima. Ja im kazem kako znam da su duzni da prime paket, a one nece. Kazem da su mi kad sam telefonom zvala rekli da su sve poste duzne da prime paket, a ona kaze: Ja u zivotu nisam primila ni jedan paket i to ne moze.
. . .
Ja u glavnu postu, koja mi je najdalja, vucem onaj paket kroz ceo grad vise ne znam ni sama kako, i posaljem paket normalno, ljudi se krste sto u drugim postama nece da prime pakete.

I sad, sta reci? Ja ne znam koliko sam svog vremena potrosila na obigravanje posti, da ne pricam o tome sto su mi otpale ruke noseci paket.

Da li ste imali ovakvih/ slicnih problema ?

Da se razumemo, vise nikad necu staviti kao opciju slanje postom. Fuj!

Ja govorim da su to barabe, a vi ne verujete!
Folk is not dead!

Citiraj
Samo si trebala da im trazis pismenu potvrdu da su odbili da prime paket, uz obavezno navodjenje razloga zbog cega su to uradili. Wink

Citiraj
@gibica, potpuno si u pravu! Da sam bila pametna i da sam se setila, tacno bih to uradila, nego nisam razmisljala, bio mi je stvarno tezak onaj paket. Potrudicu se da ovo zapamtim i da primenim ako mi bude trebalo i u nekim drugim sferama. Thumbs up
Prijavila sam:
* kontroloru u glavnoj posti
* zvala sam Beograd
* na sajtu poste

Pa, ako im se ne radi, toliko ljudi ceka na posao! Mladih i voljnih da rade i da posteno zarade platu!

Ja sam na ovom paketu "zaradila" 410 dinara. Slikanje, postavljanje i opisivanje predmeta iz paketa je trajalo oko 4 sata.
Minus provizija 16.48 din.
-----------------------
Moja zarada: 393.52 din Hmm LOL

Habanje nogu ruku i zivaca setacuji po celom gradu od poste do poste, trosenje grla, glasa i opet zivaca na salteruse koje nece da rade... Kah kah... Pravi se lud

Boli me, kad vidim da neko radi, i jos je prokomentarisala salterusa u jednoj posti da joj je mnogo sto radi i do 1, i onda dodje neko u pola 1 s paketom da je z.... A ona nije nikad paket primila! (drugim recima, ne zna kako da primi paket).

A platu prima redovno.

A po pravilniku poste, paketi su do 31kg? Hmm Angry
Mind Full or Mindful?

Citiraj
ja sam jednom stavio slanje poštom kao opciju slanja pa je jedan čovek kupio od mene prazno kućište i izrazio je želju da mu šaljem običnom poštom, misleći da je to isto kao post express spakovao sam kućište i otišao u poštu, čekao red i na kraju kada sam stigao šalteraš me obaveštava da ako hoću da šaljem poštom paket mora da bude umotan u neki specijalni papir i zavezan drotom! i šta ću, morao sam u prvu knjizaru da kupim 3 takva papira po 25 din. srećom pa sam drota dobio od pošte jer da nisam sumnjao da bi slao. i sve to zbog manjeg ptt i zadovoljstva kupca. ali nikad više, pa ni onda!
I<3Plazma

Citiraj
http://www.posta.rs/struktura/lat/posalj...a-lica.asp  - na dnu strane, u okviru Najcesca pitanja:

[Slika: 15we41x.png]

Naravno, o tome su trebali da vas informisu u nekoj od posta u kojoj ste bili, ako vec nisu imali tehnicke mogucnosti (npr. vagu sa dovoljnim opsegom merenja !) ... verovatno su manje poste u pitanju˝.

Sa slanjem paketa, u smislu mase, nisam imao problema, a slao sam i teze pakete od 20kg. Bilo je i prilikom slanja u Posti, manjih problema: povremenih neljubaznosati, zakeranja oko pakovanja i sl., a o tome sam vec pisao u okviru teme Iskustva sa kurirskim sluzbama.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(13.05.2015, 15:31)smuk88 Piše: Ja govorim da su to barabe, a vi ne verujete!

Uaaaaaa BEX
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
Paket je bio lepo spakovan, u kartonskoj kutiji, oblepljen selotejpom, sve uredno, + kanapom upakovano po PS-u.

Mislila sam da je tezak do -oko 20 kilograma, medjutim kad su izmerili u posti, imao je 16kg.

Sto je svakako ispod 20 kilograma.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
(13.05.2015, 17:05)dealla Piše:
(13.05.2015, 15:31)smuk88 Piše: Ja govorim da su to barabe, a vi ne verujete!

Uaaaaaa BEX

Sto BEX? Big smile Aaaa, bas si kvaran. Oni su meni omiljeni. Sad ce neko sa strane jedino ovo Uaaa BEX zapamtiti Big smile

Citiraj
E da, da dodam da u istoj posti ista salterska radnica PRIMA POSTEXPRES PAKETE?!
Mind Full or Mindful?

Citiraj
najbolje se pismeno zaliti sa sajtu poste ima kontakt strana navede se razlog,pa dobiju packe od sefova

Citiraj
O kom gradu se radi?
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)