• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sta raditi kad kupac uplati novac, a nejavi se?
Pre neki dan mi se desila situacija, da sam imao dve zavrsene aukcije sa istom cenom, a kupila su dva razlicita clana.
Imam racun u intezi ali inteza nema mogucnost slanje u sms poruci ime i prezime onoga ko uplati novac (mislim da samo rajfajzen ima tu opciju), jedino moze da se vidi na sajtu banke ali na mesecnom nivou. Znaci tek pocetkom sledeceg meseca, mogu videti uplate od ovog meseca.
E sad, stvar je u tome sto mi je neko od ta dva clana uplatio novac i nije se javio, iako sam napomenuo da mi se javi preko limundo poruke nakon uplate. Bio sam u nedoumici pa sam clanu sa vise pozitivnih ocena poslao limundo poruku (ovaj drugi je imao 0 ocena) i potvrdio mi je da je on uplatio novac.

Mene interesuje da li neko ima iskustva sa ovakvim stvarima jer se nekad moze desiti da se kupac nejavi nakon izvrsene uplate, a pri tome prodavac ima vise zavrsenih aukcija sa istom zavrsnom cenom pa kad posalje svima njima limundo poruku nakon sto uplata legne sa pitanjem da li je on uplatio ili nije, moze se desiti da neko slaze i kaze da jeste, tu bi onda nastao problem. Hmm

Citiraj
Kako to mislite, mozete videti tek pocetkom sledeceg meseca ? - mislite kroz mesecni izvod ?

Svaku gotovinsku uplatu mozete videti u pregledu Racuna, putem on-line bankinga, a naziv uplatioca, samo ukoliko je uplatilac to naveo prilikom uplate, u pozivu na broj.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Da, mislim kroz mesecni izvod.
U mesecnom izvodu mi pise sve, ko je i kad uplatio dok u racunima nepise.

Citiraj
ako kupac uplati a nejavi se nikako onda date negativnu

i trazite broj racuna da vratite novac ili da bira novac nazad ili da ipak saljete

ako ne posalje broj racuna vama ostaje novac a kupcu negativna

u ovom gore opisanom slucaju najverovatnije je uplatiio onaj koji je rekao da je uplatio,a ovaj clan sa 0 pozitivnih kamo srece da uplati tu je sansa pola pola da uopste uplati

imao sam i ja slicnih situacija stvarno nezgodno

Citiraj
(18.05.2015, 22:05)zex_91 Piše: Da, mislim kroz mesecni izvod.

Kada kliknes na Racuni, imas ispod opciju "Promet". Tu se vide sve uplate i isplate.

Citiraj
(18.05.2015, 21:28)zex_91 Piše: Pre neki dan mi se desila situacija, da sam imao dve zavrsene aukcije sa istom cenom, a kupila su dva razlicita clana.
Imam racun u intezi ali inteza nema mogucnost slanje u sms poruci ime i prezime onoga ko uplati novac (mislim da samo rajfajzen ima tu opciju), jedino moze da se vidi na sajtu banke ali na mesecnom nivou. Znaci tek pocetkom sledeceg meseca, mogu videti uplate od ovog meseca.
E sad, stvar je u tome sto mi je neko od ta dva clana uplatio novac i nije se javio, iako sam napomenuo da mi se javi preko limundo poruke nakon uplate. Bio sam u nedoumici pa sam clanu sa vise pozitivnih ocena poslao limundo poruku (ovaj drugi je imao 0 ocena) i potvrdio mi je da je on uplatio novac.

Mene interesuje da li neko ima iskustva sa ovakvim stvarima jer se nekad moze desiti da se kupac nejavi nakon izvrsene uplate, a pri tome prodavac ima vise zavrsenih aukcija sa istom zavrsnom cenom pa kad posalje svima njima limundo poruku nakon sto uplata legne sa pitanjem da li je on uplatio ili nije, moze se desiti da neko slaze i kaze da jeste, tu bi onda nastao problem. Hmm

http://cafe.limundo.com/thread-156-post-...l#pid36002
Tražiš sken uplatnice i gotovo.

Citiraj

Imate to i bez cekanja mesecnog izvoda - preko on -line bankinga, kao sto rekoh - ali samo ako je upaltilac naveo ime (naziv), u polju poziv na broj. Ako nije, pisace samo gotovinska uplata.

To vam je na kartici Racun - kada kliknete na nju i uvecate prikaz:

[Slika: 2q2emw5.jpg]

Citiraj
(18.05.2015, 22:13)sasacv68 Piše:

Imate to i bez cekanja mesecnog izvoda - preko on -line bankinga, kao sto rekoh - ali samo ako je upaltilac naveo ime (naziv), u polju poziv na broj. Ako nije, pisace samo gotovinska uplata.

To vam je na kartici Racun - kada kliknete na nju i uvecate prikaz:

[Slika: 2q2emw5.jpg]

Nema čovek online. Koristi SMS i ništa drugo. Mesečno mu stigne izvod papirom i to je to.

Citiraj
Banka intesa vise ne salje mesecni izvod u papiru, bar meni ne - dobijes u elektronskoj formi na e-mail.
Ne znam zasto ne bi imao on-line banking, kad je besplatan ?!

Citiraj
Imam online i tamo proveravam sve ali podatke vidim samo u mesecnom izvodu na sajtu.

Citiraj
(18.05.2015, 22:23)zex_91 Piše: Imam online i tamo proveravam sve ali podatke vidim samo u mesecnom izvodu na sajtu.

Onda se izvinjavam, mislio sam da ne koristiš online pristup. Rukovanje

Citiraj
(18.05.2015, 22:22)sasacv68 Piše: Banka intesa vise ne salje mesecni izvod u papiru, bar meni ne - dobijes u elektronskoj formi na e-mail.
Ne znam zasto ne bi imao on-line banking, kad je besplatan ?!

Evo sad nadjoh ali mi nepise ime i prezime, nego samo pise "Gotovinska uplata". To verovatno pise kad se uplati direktno u intezi. Ovi sto mi placaju preko poste ili e-bankinga, njihovi ime i prezime imam.
Znaci sledeci put moram traziti da prilikom uplate napisu i korisnicko ime ili ime i prezime u poziv na broj. Wink

Hvala.

Citiraj
(18.05.2015, 22:29)zex_91 Piše: Znaci sledeci put moram traziti da prilikom uplate napisu i korisnicko ime ili ime i prezime u poziv na broj

Da, moze bilo sta sto bi identifikovalo uplatu - npr. naziv aukcije, odnosno predmet prodaje ...
Ja uvek u poruci o nacinu uplate uz racun, naznacim i to kupcu - Poziv na broj: VASE KORISNICKO IME/predmet kupovine

Citiraj
i ja svasta pisem ali sve je dzabe,ako neko nezna ni da se javi a kamoli sve ostalo

Citiraj
imaju skoro sve banke opciju stanje preko SMS-a samo je do klijenta da li hoće da se aktivira naravno nije đ
koristim elektronski potpis

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)