• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9. LimundoGrad rodjendan
Muzika 
Evo kako u slici i reči izgleda ono što smo zajedno postigli za 9. godina

http://blog.limundograd.com/2015/05/kada...kolo-bilo/

Hvala vam na tome

Citiraj
Srecan rodjendan ! Big smile
Mind Full or Mindful?

Citiraj
Srećan rođendan Smile
koristim elektronski potpis

Citiraj
Cestitke i nadajmo se jos boljim rezultatima u buducnosti...

Citiraj
Danas, srećan rođendan Smile

Citiraj
Srecan rodjendan !

[Slika: logit-deveti-rodjendan.jpg]

Citiraj
Srecan rodjendan! Smile

Kome usi da vucemo???? Smile))

Sad jedno prasence u firmu! Smile)))

Citiraj
Slika 
Thumbs up jos mnogo uspesnih godina Thumbs up

Citiraj
Čestitam!
Uz sve finansijske, logističke, dizajnerske i administrativne izazove sigurno nije bilo lako održati ovako "pipavu" poslovnu aktivnost kontinuirano 9 godina. Za poštovanje.

Citiraj
LimundoGrad - to smo svi mi ... sta bi bio Limundo bez nas Limundovaca ... pa zato
S R E C A N  N A M   R O Đ E N D A N  !
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Srecan rodjendan!
Smile

Citiraj
Честитке, лепо путовање.

Citiraj
Kako je rođendan prošao onda mogu da komentarišem a da ne kvarim veselje. Prvo da čestitam vlasnicima na ideji i na tome što su dosada preživeli a i da čestitam zaposlenima jer znam da nije lako taj obim posla odraditi kvalitetno sa tim brojem radnika.

A sad nešto sasvim drugačije Smile

Shvatam vašu analogiju o rastu ali da li stvarno želite da zamislimo osobu visoku 13 metara i tešku samo 89 kg i onda da tu sliku povežemo sa vašom firmom ? Na tu visinu to nije ni ceo kostur.
Možda bi bilo bolje da ste izabrali neko drugo poređenje.

670000 Big smile

Sudije iz Ginisove knjige rekorda ne priznaju holograme a kako ja i onako imam dve leve noge, kada je kolo u pitanju, bilo bi mi dosta teško održavati korak sa nekim od njih.

Vi jeste jedno od naših uspešnih malih/srednjih preduzeća i ogroman uspeh ste postigli samim tim što postojite već devet godina u poslovnom okruženju kakvo je kod nas a kamoli još i što napredujete pa zato, čak ni zbog marketinga, ne vidim potrebu za fotoshopom činjenica.

E sad, ako su neki drugi podaci koje ste dali (19 sekundi, 830 prosečna cena) bez ulepšavanja onda je računica sledeća :
4747 prodaja dnevno * 830 prosečna dostignuta cena = 3.774.010,00 dinara na dan. Po najmanjoj mogućoj proviziji od 4% to znači 150960,40 naplaćeno svakog dana pa puta 30 dana u mesecu = 4.528.812,00.
To je cifra koju naplatite svakog meseca bez dodatnih naplata (postavljanje aukcije, promo, prekid, reklame...) pa da se zadržimo samo na tome.
Radnika ima 35 * prosečna bruto plata od 70000 (nadam se da nije ispod toga) = 2.450.000,00. Zakup prostora, PDV, porez, server ... su negde oko 1,5 miliona dinara mesećno. Znači da vlasnicima ostaje oko pola miliona mesečno samo u ovoj računici bez ostalih prihoda.

Ako su vaši podaci tačni i ako ja nisam nešto krupno prevideo pa zašto ste onda alavi ? Zašto ukidate povrat novca za postavljanje aukcija i promo opcije u slučaju da kupac odustane. Takvi kupci i postoje na ovom sajtu samo zbog vaše politike (da se hvalite većim brojem naloga) a kako volite da naglasite radi se o jaaaako malom procentu. Pa ako je to tako mali procenat zašto onda otimate ljudima novac koji vama ne pravi razliku a nekome od njih znači a svima nama je prst u oko na ionako lošu saradnju sa tim kupcem ?
Plus, što je to loš marketing koji poništava sve vaše samohvaljenje o Limundogradu i njegovom zajedništvu.

Citiraj
Ako je tako to što je blitok napisao a mislim da jeste jer ne bi se potrudio da sračuna onda bi stvarno trebalo da Nam svima olakšate a ne suprotno ipak zavisimo jedni od drugih. Mi Vas slušamo Slušajte Vi Nas
koristim elektronski potpis

Citiraj
(24.05.2015 07:05)blistok Piše: ...

E sad, ako su neki drugi podaci koje ste dali (19 sekundi, 830 prosečna cena) bez ulepšavanja onda je računica sledeća :
4747 prodaja dnevno * 830 prosečna dostignuta cena = 3.774.010,00 dinara na dan. Po najmanjoj mogućoj proviziji od 4% to znači 150960,40 naplaćeno svakog dana pa puta 30 dana u mesecu = 4.528.812,00.
To je cifra koju naplatite svakog meseca bez dodatnih naplata (postavljanje aukcije, promo, prekid, reklame...) pa da se zadržimo samo na tome.
Radnika ima 35 * prosečna bruto plata od 70000 (nadam se da nije ispod toga) = 2.450.000,00. Zakup prostora, PDV, porez, server ... su negde oko 1,5 miliona dinara mesećno. Znači da vlasnicima ostaje oko pola miliona mesečno samo u ovoj računici bez ostalih prihoda.

Ako su vaši podaci tačni i ako ja nisam nešto krupno prevideo pa zašto ste onda alavi ? Zašto ukidate povrat novca za postavljanje aukcija i promo opcije u slučaju da kupac odustane. Takvi kupci i postoje  na ovom sajtu samo zbog vaše politike (da se hvalite većim brojem naloga) a kako volite da naglasite radi se o jaaaako malom procentu. Pa ako je to tako mali procenat zašto onda otimate ljudima novac koji vama ne pravi razliku a nekome od njih znači a svima nama je prst u oko na ionako lošu saradnju sa tim kupcem ?
Plus, što je to loš marketing koji poništava sve vaše samohvaljenje o Limundogradu i njegovom zajedništvu.

Ja bih voleo da se ovaj divan premesti u neku odgovarajuću temu jer čini mi se da je pored svega neprimereno da ovu temu "prljamo" - jubilej je jubilej.I zato kao moj rođendanski poklon LK ja ću da glumim odbranu od Blistoka. LOL
Derane, prvo imaš tipfeler nije 4747 prodaja dnevno nego 4547 prodaja dnevno.
Drugo - gde li samo nađe taj odokativ od 1,5 miliona za "Zakup prostora, PDV, porez, server" - ne mere se statistika voditi na osnovu indicija i procena bez bar nekih pouzdanih parametara. Pored toga u stavkama nemaš razvojne projekte kao što je ovaj novi dizajn jer i to košta - ovo sigurno nije radio zaposleni insajder jer bi taj znao koje su potrebe članova, a ne bi pravio Gugl frendli i WIN 10 lookalike šemu. Ali pretpostavimo, zarad rasprave, da si tačno procenio i da firmi ostaje profit od cirka pola miliona. Evo zašto se između ostalog ne vraćaju provizije: pretpostavimo da se broj neuspešnih aukcija poveća za 3 posto. 0,03x4 500 000= 135 000. Troškovi ljudstva i ostalog ostaju isti, možda se PDV smanjuje, ali možemo zaokružiti na 120 000 MANJE. Taj minus se prenese neumanjen kroz plate, zakup, servere i prikaže se kao MANJAK u konačnom profitu od 24 POSTO. ZATO je pametno destimulisati prodavce da daju negativne ocene i da budu tolerantniji prema kupcima kako po pitanju rokova tako i po načinima plaćanja i slanja - jednostavno to ih manje košta. Smisleno i prosto k'o pasulj - zašto dodatno zaposliti ljude da rešavaju sporove ako možeš jednostavnim malim pritiskom izmeniti ponašanje prodavaca, a kupcima je svejedno pa svejedno.
Treće, u poslovnom svetu se smatra nepristojnim mešati se drugima u poslovnu politiku - cilj svake kompanije je što je moguće više profita. Kako bi Gugl ili Majkrosoft imali tako enormne profite da ih se ti dočepaš sa svojim "mnogo ti je, kume" pristupom. Big smile Kome se ne dopada ili mu je skupo - široko mu polje.
Da, da - eto tako ti je to. Nema rođendanske torte za tebe ove godine. :rolf:

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)