• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vrednost robe ???
Obicno pitanje za koje se dugo razmisljam da postavim temu:

Kako se nekom isplati da postavi pocetnu cenu 10 dinara, utroseno vreme dok fotografises, postavis, odneses na postu....

Veliki je rizik da li ce roba postici neku znatno vecu cenu ili ce otici za 10 dinara.

Ne vidim racunicu u tome pa me interesuje misljenje i iskustva online kolega i koleginica u okviru prodaje.

Citiraj
Imaš ovde nešto slično.
http://cafe.limundo.com/thread-380.html

Citiraj
ja mogu po toj ceni dati predmet koji mi nista ne znaci I Davao sam.
Davao sam po toj ceni I nesto sto mi znaci, ali losa sreca ili tajming.
Na takav rizik mozes se odluciti samo ako je u pitanju popularan predmet I dosta redak.

Citiraj
Pregledam aukcije sa nekom robom koja je u mom "domenu" za prodaju i dodje mi da zaplacem kada vidim da su neke vredne nove stvari izlicitirane za manje od 100 dinara. Ne mogu da verujem!!!

To su ocigledno prodavci koji ne dizu vestacki cenu

Citiraj
Da, nazalost tako je

Citiraj
Sve zavisi od toga šta prodaješ. Moja taktika je da krećem od 10 jer kada postavljam ovde onda želim i da brzo prodam. Doduše, moja roba uglavnom i nema neku veliku konkurenciju (hvala Limundo stratezima jer su je/nas ? rasterali Smile ) pa mi se može. Bude teških zaj... ali bude i pozitivnih iznenađenja. Odeću recimo nikada više ne bih kretao od 10. Postavljao sam i polovne no name i retko kada je otišlo više od 10 dinara a postavljao sam i nove brendirane stvari, jeste bilo ponuda ali uglavnom ode ispod neke očekivane cene. Tu je najžešća konkurencija i moraš stvarno stvoriti sebi renome da bi dostizao normalne cene makar u proseku. Obzirom da počinješ možda bi ti bila dobra taktika da kombinuješ te dve varijante. Ono što ionako ne bi postiglo neku cenu kreni od 10 pa šta dobiješ, dobiješ... Ocene će početi da se množe a što je bitnije i pratioci pa sa vremenom ćeš moći kako tebi odgovara.

Citiraj
(24.05.2015, 19:18)ljubisa.va Piše: Na takav rizik mozes se odluciti samo ako je u pitanju popularan predmet I dosta redak.

Ili kada je baš neka kršina, za koju znaš da se neće maći od početne cene. Al žao ti da baciš, pa kao eto možda nekoga usreći...bar kod mene, te sitnice uglavnom i pokupe neki koji već kupuju na kilo, pa mi onda i nije neko cimanje.

Citiraj
To sam i ja primetila.

Sto se tice odece, aukcije sa pocetnom cenom od 10 din se jako lose zavrse!

To su smesne cifre!

Ne znam da li je velika ponuda ili narod nema para????

Opet, vidjam neke predmete licitirane za fine novce (koji opet nisu u skladu sa vrednoscu robe) i cini mi se da je veliki raskorak sto se cena tice.

Evo, ja sada imam nekoliko aukcija sa pocetnom cenom od 10 din, pretpostavljam da nece doci do neke sume, nikakva ocekivanja nemam ali sam resila da te stvari pokrenem po toj ceni jer su obisle dva kruga najmanje a ja nemam zivaca da jedno te isto vrtim do besvesti.

Sreca pa kurir dolazi po pakete, inace ne bih pokretala za ovu cenu da moram jos do Poste da vucem to. I znam da ce biti pitanja za preporuceno slanje kada se izlicitira za 10 din, ali takva tura, prodala sam dobar deo, ovaj ostao, neka nekog usreci za male novce.

Citiraj
uglavnom se zavrsi na gubitku kod garderobe,ali ja sam to ranije koristio da privucem musterije ili kad nemogu da procenim koliko nesto vredi ili kad hocu da se resim necega

uglavnom u zadnje vreme retke su ponude za aukcije od 10 dinara (mozda ljudi misle da tu nesto nevalja cim je jeftino)

tako da sumnjam da cu uskoro pokreteti nesto od 10 dinara (jer ne koristim vestacko nudjenje)

jer nemoguce je dan njih milion nema ponuda ili vrlo malo a neki se razbijaju od ponuda a posle vidis predmet ponovo u prodaji...

smatram da je vestacko nudjenje upropastilo ideju cene od 10 dinara...zbog masovnog koriscenja od jednog broja clanova

Citiraj
Cene od 10,00 din su potpuni promasaj osim u slucaju da je roba jako losa. Ako je roba kvalitetna i dosta placena na VP pocetna cena od 10,00 din je nerealna jer ce dostici 50,00 do 120,00 din maksimum cak i kod prodavaca koji imaju poprilicno ocena.

Citiraj
Ниси у праву. Почетна од 10 дин. је одлична да се привуку купци за тражену робу, она није добра за робу која није тражена, дакле не кажем да није вредна већ да није тражена. Други проблем је што они који дижу цене дају лажни приказ вредности неке робе, па кад постави поштен члан он не постигне ни приближно исту цену, чак и када му је роба у 100 пута бољем стању.

Citiraj
Opet, zavisi o kojoj robi govorimo. Kretao sam od 10 dinara i za neke predmete koji su stizali i preko 20000,00. Sve zavisi od vrste predmeta, konkurekcije i što je najbitnije - trenutne potražnje. Jedne nedelje je ova cena a druge sasvim druga. Tu nema pravila.

Citiraj
(24.05.2015, 21:04)LiMuBaj Piše: jer nemoguce je dan njih milion nema ponuda ili vrlo malo a neki se razbijaju od ponuda a posle vidis predmet ponovo u prodaji...

smatram da je vestacko nudjenje upropastilo ideju cene od 10 dinara...zbog masovnog koriscenja od jednog broja clanova

Prateci aukcije i ja sam dosla do tog zakljucka.

Jedini problem kod moje ponude garderobe, trenutno, je sto je sve jos "nosivo" za nas a da bi kupili taj kvalitet treba nam daleko vise novca. Tesko da mogu za takvu robu da idem bas sa malom cenom.
Za garderobu imam stav - ako se proda - dok ne sednem za masinu za sivenje i skinem sa sajta da prepravim za nesto sto nam je bas potrebno.
Knjige su mi duplikati iz kucne biblioteke, uglavnom, tako da tu mogu da rasprodam ali i tu bas ne mogu po ceni od 10 dinara, spustila sam cene poodosta.

(24.05.2015, 22:20)BitterLemon Piše: ...................................................................................................................................................................................... Други проблем је што они који дижу цене дају лажни приказ вредности неке робе, па кад постави поштен члан он не постигне ни приближно исту цену, чак и када му је роба у 100 пута бољем стању.

Thumbs up

(24.05.2015, 22:23)blistok Piše: Opet, zavisi o kojoj robi govorimo. Kretao sam od 10 dinara i za neke predmete koji su stizali i preko 20000,00. Sve zavisi od vrste predmeta, konkurekcije i što je najbitnije - trenutne potražnje. Jedne nedelje je ova cena a druge sasvim druga. Tu nema pravila.

Iz tih razloga nemam bas puno zivaca za aukcije, ali sta se mora - mora se - pa makar bilo i tesko Smile

(25.05.2015, 05:58)SuzanaRil Piše: ...............................................................
Jedini problem kod moje ponude garderobe, trenutno, je sto je sve jos "nosivo" za nas a da bi kupili taj kvalitet treba nam daleko vise novca. Tesko da mogu za takvu robu da idem bas sa malom cenom.
Za garderobu imam stav - ako se proda - dok ne sednem za masinu za sivenje i skinem sa sajta da prepravim za nesto sto nam je bas potrebno.
......................................................

Ovo je sada ispalo kao reklama za kvalitet Smile ali definitivno imam takav stav prema ovoj robi.

Citiraj
Na limundu sa pocetnom cenom od 10 dinara stavljam samo one stvari koje su neispravne jer zelim sto pre da ih se resim ako ih neko popravlja. Mada od kad je promenjen cenovnik da se do 199 dinara neplaca nista za postavljanje aukcije, u vecini slucajeva uvek stavim 99 ili 199 dinara. Iskreno, ako se proda za 10 dinara, apsolutno mi je neisplativo potezati telefon za zvanje kurira, a i nosenje do poste od koje sam udaljen 5 kilometara.

Citiraj
(24.05.2015, 22:20)BitterLemon Piše: Ниси у праву. Почетна од 10 дин. је одлична да се привуку купци за тражену робу, она није добра за робу која није тражена, дакле не кажем да није вредна већ да није тражена. Други проблем је што они који дижу цене дају лажни приказ вредности неке робе, па кад постави поштен члан он не постигне ни приближно исту цену, чак и када му је роба у 100 пута бољем стању.

Istina, slazem se u potpunosti.

Mada, vidjala sam nove haljine,  sa etiketom, lepe, koje su se prodavale za male novce.
Da li je to neko dozvolio, da li mu je isplativije bilo da sam od sebe kupi, ne znam.

A zasto tako male sume, ne znam ni to. 

Imam utisak da samo poznati brendovi prolaze jos koliko, toliko.... ostalo je zamlacivanje. Sada je mnogo lepse i lakse biti kupac u kategoriji - Odeca.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)