• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupac ne preuzima pošiljku
Par puta mi se desilo da čoveku pošaljem robu post expressom pouzećem a on pošiljku ne preuzme.
Pošiljka se vrati i ja moram da platim duplu poštarinu da bih preuzeo pošiljku.
Jedina sankcija za takve je negativna ocena, pa imam sledeći predlog:
SUSPENDOVATI kupca koji traži da mu se roba pošalje pouzećem a onda je ne preuzme.
Suspenzija traje sve dok ne obešteti prodavca za iznos poštarine koji je prodavac platio na ime duple poštarine.
Molim za vaše mišljenje o ovom predlogu.

Citiraj
Добар предлог, штета што је тема у погрешној категорији, требало би да је админи преместе.

Citiraj
Predlog je odličan, samo uopšte nije nov,čak je godinama star, u malo promenljivim varijantama.Čak je bio i odgovor u starom kafeu - Biće,u planu je i to. No izgleda da zaštita za prodavce, baš i nije prioritet. Ja ću pri ovim uslovima ostati pri staroj politici, ne dajem slanje pouzećem kao opciju. Posebno kada može da ga bira onaj bez ocena, i onaj ko već ima negativne u vezi nepreuzimanja robe.

Citiraj
Mislim da je SUSPENZIJA nesavesnog kupca, sve dok ne refundira poštarinu koju je platio prodavac, u interesu Limunda, jer će se sigurno povećati prodaja, ukoliko više prodavaca nudi i opciju plaćanje pouzećem.
Ovako, zbog nekih bahatih kupaca ispaštaju i pošteni kupci i pošteni prodavci a i Limundo.
Lično ja sam želeo više puta da kupim neki predmet ali vidim opciju isključivo plaćanje pre slanja i odustanem...

Citiraj
А што је плаћање пре слања баук?

Citiraj
(05.06.2015 21:06)BitterLemon Piše: А што је плаћање пре слања баук?

Nije bauk, ali je meni lično malo smorno da idem u poštu da uplatim, pa ponovo plaćam kuriru.
Nekada zna da bude nenormalna gužva u pošti u bloku, pogotovu u danima kada su penzije ili do 15-tog u mesecu kada se plaćaju računi sa popustom.
Gužve u bloku su pogotovu povećane, od kako je zatvorena Srpska banka...
Ovako lepo sačekaš kurira i platiš. 
O ljudima koji žive po selima, koji imaju više kilometara do pošte. gubljenje je vremena da jedan dan idu u poštu da plate a drugi dan da podignu pošiljku.

Citiraj
Да, али исто то може рећи и продавац. Запослени људи затекну оно папирче у сандучету са обавештењем да иду у пошту и подигни новац, у исте те редове. А о људима који живе по селима иста прича, ако их не затекну они опет по новац иду у пошту. То су једноставно услови продаје, свако бира оне који му одговарају. Ја не бих увео поузеће чак и када би увели суспензије за купце који не преузму. Шта ми значи суспензија Мики Мауса, јер и Мики Маус може да се региструје овде, са све адресом из Дизниленда, ако ја платим дуплу поштарину.
И као купац никад не бирам поузеће, волим да уплатим на рачун, то ми је сигурније.

Citiraj
(05.06.2015 21:27)BitterLemon Piše: Да, али исто то може рећи и продавац. Запослени људи затекну оно папирче у сандучету са обавештењем да иду у пошту и подигни новац, у исте те редове. А о људима који живе по селима иста прича, ако их не затекну они опет по новац иду у пошту. То су једноставно услови продаје, свако бира оне који му одговарају. Ја не бих увео поузеће чак и када би увели суспензије за купце који не преузму. Шта ми значи суспензија Мики Мауса, јер и Мики Маус може да се региструје овде, са све адресом из Дизниленда, ако ја платим дуплу поштарину.
И као купац никад не бирам поузеће, волим да уплатим на рачун, то ми је сигурније.

Ne razumem ovo za prodavca? Ti ćeš zateći to papirče, platio ti kupac pre slanja ili posle slanja. 
To što se dozvoljava Miki Mausu da se regustruje je posebna tema. 
Ne kažem ja da će se tom opcijom suspenzije ukinuti bahati kupci ali bar je kakva takva satisfakcija prodavcu. 
Ne znam da li si razmišljao da među kupcima ima i invalida, slabo pokretnih ljudi i njima je taj odlazak u banku ili poštu maltretiranje. 
Garantujem da bi povećao prodaju bar 20% ukoliko uvedeš i opciju plaćanje pouzećem.
Ne razumem zašto ti je sigurnija opcija da kao kupac uplatiš unapred?

Citiraj
Све то већ постоји објашњено у темама које се баве тим тематикама. Немам више живаца да пишем наново.

Citiraj
Nije svejedno kada se paket vrati, (verujem, meni se, pisala sam, nije ni 1 vratio, do sada) i to stvara dodatne troskove prodavcu bez njegove greske, kako to urediti a da ne budu bas sankcije da se clan ukloni sa sajta, ne znam.
Mozda onemoguciti kupovinu dok ne refundira troskove prodavcu.

A za placanje pa zasto se mora ici u Postu? Pa online placanje postoji, ne razumem cemu to kada je sve na dohvat ruke, svako ko kupuje online znaci ima kompjuter te i pristup besplatnom online placanju....

Citiraj
Глупо је изнова писати овде исте ствари, има одговарајуће теме за сва његова питања, са све одговорима, па нека чита.

Citiraj
(05.06.2015 22:08)Olja.Olja Piše: Nije svejedno kada se paket vrati, (verujem, meni se, pisala sam, nije ni 1 vratio, do sada) i to stvara dodatne troskove prodavcu bez njegove greske, kako to urediti a da ne budu bas sankcije da se clan ukloni sa sajta, ne znam.
Mozda onemoguciti kupovinu dok ne refundira troskove prodavcu.

A za placanje pa zasto se mora ici u Postu? Pa online placanje postoji, ne razumem cemu to kada je sve na dohvat ruke, svako ko kupuje online znaci ima kompjuter te i pristup besplatnom online placanju....

Ja sam i napisao da se suspenduje dok ne nadoknadi troškove. 
Što se online plaćanja tiče, ne znam u kojoj to banci je besplatno. 
To verovatno zavisi od toga ko kakvu karticu ima, da li prima platu preko kartice i slično... 
A da bi platio online osnovno je da imaš pare na računu.
Meni lično je možda samo 1% transakcija plaćeno online.
Više od te plaćene duple poštarine boli to što za takve ne postoji apsolutno NIKAKVA sankcija. 
Negativna ocena njemu ne smeta da i dalje kupuje a posle bira šta će da kupi a šta ne. 
Ranije su suspendovali članove sa 3-4 negativne ali vidim da sada to nije slučaj.
Da se razumemo, takvih članova je relativno jako malo, oni se razlikuju od onih koji nešto izlicitiraju pa odustanu.
Ovi TRAŽE da im pošalješ robu pouzećem i onda je ne preuzmu a znaju da će prodavac platiti duplu poštarinu.
Za takvo iživljavanje moraju biti kažnjeni!

Citiraj
http://cafe.limundo.com/thread-57.html

Citiraj
(05.06.2015 23:59)Vesic1 Piše: http://cafe.limundo.com/thread-57.html

Hvala, pročitao sam to. Nije tu sada više pitanje da li će se platiti jedna ili dve poštarine, već sankcije za one koji traže da im pošalješ pouzećem a oni i nakon više obaveštenja ne podižu pošiljku.
Ti ljudi te jednostavno prave budalom.
1. Uteraju ti račun u minus zbog provizije.
2 Ako je stvar glomazna ili lomljiva moraš dobro da je upakuješ.
4 Treba da čekaš red u pošti ili da čekaš kurira da predaš paket...
5 I na kraju platiš minimum 300, 500 ili 1000 dinara da bi dobio svoj paket.
Smatram da je najprimernije suspendovati ih dok ne nadoknade troškove prodavcu. 
Zbog par takvih nemam nameru da drugim kupcima uskratim plaćanje pouzećem ali želim da takvi imaju neku sankciju koju su apsolutno zaslužili.

Citiraj
(06.06.2015 01:07)zoran360 Piše:
(05.06.2015 23:59)Vesic1 Piše: http://cafe.limundo.com/thread-57.html

Hvala, pročitao sam to. Nije tu sada više pitanje da li će se platiti jedna ili dve poštarine, već sankcije za one koji traže da im pošalješ pouzećem a oni i nakon više obaveštenja ne podižu pošiljku.
Ti ljudi te jednostavno prave budalom.
1. Uteraju ti račun u minus zbog provizije.
2 Ako je stvar glomazna ili lomljiva moraš dobro da je upakuješ.
4 Treba da čekaš red u pošti ili da čekaš kurira da predaš paket...
5 I na kraju platiš minimum 300, 500 ili 1000 dinara da bi dobio svoj paket.
Smatram da je najprimernije suspendovati ih dok ne nadoknade troškove prodavcu. 
Zbog par takvih nemam nameru da drugim kupcima uskratim plaćanje pouzećem ali želim da takvi imaju neku sankciju koju su apsolutno zaslužili.

A jebote u šta si ti sprcao 6 godina na Limundu? Facepalm
'el vidiš koji je vakat došao - svaki k...c se registruje kad hoće i radi šta hoće Evo jednog od šampiona: http://www.limundo.com/Clan/sandrab97
Dakle IZBACIŠ POUZEĆE iz ponude - ne štikliraš ga i onda u uslovima navedeš da pristojnim članovima (bez negativnih i sa najmanje toliko pozitivnih) šalješ pouzećem i rešeno. Prosto k'o pasulj. Cool
I lepo ti čovek napisao da ima tema - više od pola godine mi drvimo o tome. Facepalm Ti se registruješ i sad jedino tvoj problem pouzeće - SVI smo ukurcu i gubimo jer Limundo NEĆE to da reguliše i uz dužno poštovanje tvom stažu na Limundu - pročitaj pa piši tamo.
NEĆE Limundo da promeni politiku i to ti je to.
Izbaci pouzeće - jedino rešenje.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)