• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NEKOREKTAN KUPAC
Kupac sa korisnickim imenom

jerkovicnemanja

se registrovao kako bi pokrenuo kupovinu predmeta koji sam oglasila

http://www.kupindo.com/Frizideri-i-zamrz...i-frizider

i vise se ne odaziva.

Naravno uvek postoji opcija da se kupac negativno oceni i vrati provizija ali izgubljeno vreme i trud oko oglasa su nenadoknadivi.

nadam se da ove teme nema

mozda ne bi bilo lose da se na jednoj temi vodi lista nekorektnih kupaca kako bi drugi korisnici mogli da budu upozoreni na eventualne probleme.

Nema, nema ovakve teme nigde...postoji samo jedno 50 sličnih tema.
Sam slučaj je vrlo zanimljiv, tako nešto se nikada nije desilo na Limundu i Kupindu.

И ја мислим да је ово први случај, обично се то не дешава, макар ја нисам чуо за такво што. Екстра је што је отворена ова тема јер баш сам се мислио неки дан како одавно није било овакве.

(30.07.2015 17:05)alexvuk Piše: Nema, nema ovakve teme nigde...postoji samo jedno 50 sličnih tema.
Sam slučaj je vrlo zanimljiv, tako nešto se nikada nije desilo na Limundu i Kupindu.

@alexvuk =>  verujem da sa obe/svih strana ima raznih "pokusaja"   .... nazalost zivimo u zemlji gde svi misle da mogu nekom prevarom nesto da postignu i uopste se ne obaziru na druge nego gaze samo resavaju svoj problem a za ostale ih nije briga Tuzan ... i koliki god nivo zastite mozete da ocekujete od sajta verujem da uvek ima neki pametnisa sa doskocicama  Tuzan

(30.07.2015 17:10)BitterLemon Piše: И ја мислим да је ово први случај, обично се то не дешава, макар ја нисам чуо за такво што. Екстра је што је отворена ова тема јер баш сам се мислио неки дан како одавно није било овакве.

@BitterLemon => izvinjavam se ukoliko sam smetala/dosadjivala ... sajt je napravljen da sajt zaradi ... niko nama nije kriv sto oglasavamo na ovom sajtu ... nazalost stvar je izbora  ... a ovo magicna zemlja ...

(30.07.2015 16:26)Prodaja-polovno Piše: Kupac sa korisnickim imenom

jerkovicnemanja

i vise se ne odaziva.

Naravno uvek postoji opcija da se kupac negativno oceni i vrati provizija ali izgubljeno vreme i trud oko oglasa su nenadoknadivi.

mozda ne bi bilo lose da se na jednoj temi vodi lista nekorektnih kupaca kako bi drugi korisnici mogli da budu upozoreni na eventualne probleme.
@Prodaja-polovno, registrovala si se 25.7.2015. i postavila frizider na prodaju. Naisao je kupac, koji se registrovao 29.7.2015. i kupio tada tvoj frizider. Od Kupinda si dobila podatke o kupcu, gde ti stoje rokovi za kontakt i za zavrsetak kupo-prodaje. Ti vec sutradan, ili ti danas, 30.7.2015. otvaras novu, petu temu : nesavesni kupci. 

(30.07.2015 17:21)goran2485 Piše:
(30.07.2015 16:26)Prodaja-polovno Piše: Kupac sa korisnickim imenom

jerkovicnemanja

i vise se ne odaziva.

@Prodaja-polovno, registrovala si se 25.7.2015. i postavila frizider na prodaju. Naisao je kupac, koji se registrovao 29.7.2015. i kupio tada tvoj frizider. Od Kupinda si dobila podatke o kupcu, gde ti stoje rokovi za kontakt i za zavrsetak kupo-prodaje. Ti vec sutradan, ili ti danas, 30.7.2015. otvaras novu, petu temu : nesavesni kupci. 

@goran2485 => naravno zato sto nece da se jave na kontakt telefon na poruku koju sam preko kupinda poslala takodje ... da li je potreban jos neki argument ? da je kupac ozbiljan normalno je javiti se reci izvinite nisam dobro procitao oglas pogresio sam ... ali lakse je ignorisati poziv ... a kada sam dobila podatke odmah smo se culi ... dakle jasno je o cemu se radi

Da ne zalazim u dalje teorije i da se držim činjenica. Rok za javljanje je 48 sati od momenta završetka aukcije, dakle brzopleto je nekog optužiti da je nesavestan dok rok još uvek nije prekršen. Isto kao što je brzopleto otvoriti temu sa sličnim naslovom i istom temom (a pri tom je ona prva jedna od najposećenijih) i onda kazati "nadam se da ovakva tema već ne postoji". Možda da sledeći put malo zastanete, malo dublje udahnete, pročitate pravilnik, pročitate barem naslove tema ovde u Cafeu pa da tek onda reagujete. A, da, možda bi trebalo i da primetite ironiju kada je vidite, jer su ona prva dva odgovora bila ironična Smile

(30.07.2015 17:34)blistok Piše: Da ne zalazim u dalje teorije i da se držim činjenica. Rok za javljanje je 48 sati od momenta završetka aukcije, dakle brzopleto je nekog optužiti da je nesavestan dok rok još uvek nije prekršen. Isto kao što je brzopleto otvoriti temu sa sličnim naslovom i istom temom (a pri tom je ona prva jedna od najposećenijih) i onda kazati "nadam se da ovakva tema već ne postoji". Možda da sledeći put malo zastanete, malo dublje udahnete, pročitate pravilnik, pročitate barem naslove tema ovde u Cafeu pa da tek onda reagujete. A, da, možda bi trebalo i da primetite ironiju kada je vidite, jer su ona prva dva odgovora bila ironična Smile

@blistok => slazem se sa vama i razumem pravila sajta ali i slobodu misljenja  ... i svesna sam ironije komentara ... o pozadini ironije treba da se pozabave administratori sajta i da utvrde iz kog razloga postoji nezadovoljstvo ... a obzirom na situaciju koju imam bez obzira da li sam clan 5 minuta ili unazad jako dugo trebada postoji postovanje oglasenog predmeta od strane posetioca .... a ukoliko neko ne odgovara na pozive ocigledno je da je odustao od kupovine ... mozda ce sajt i vratiti proviziju ... meni je ovo prvi slucaj te nemam ovako lose iskutvo ... ali smatram savim normalnim pisati o nekorektnosti kako bi drugi mozda dosli na ideju kako da se zastite od nekorektnih kupaca ... ko hoce da kupi STVARNO ono za sta je pokrenuo kupovinu odnos prema prodavcu je sasvim drugaciji ...

Мени је забавно. Smile

(30.07.2015 18:35)BitterLemon Piše: Мени је забавно. Smile

@BitterLemon => kako zabavno ... ako ima puto tema na temu onda uopste nije zabavno Tuzan ... sreca moja te nisam imala zabavu ove vrste do sada ... ali sta je tu je ... svaka skola se placa ... moja je maksimalno "kostala" u slucaju slucaja da se ne zavrsi kako bi trebalo 175 dinara ...

Моја искрена препорука је да прочиташ Лимундо правилник, а након тога и правилник кафеа. Делујеш као фина особа, грешке које правиш су необавештеност, можда чак и елементарна веб неписменост, све се то да исправити, најбитније је да то желиш. Провизију ће ти рефундирати Лимундо када даш негативну оцену, али исту можеш дати само по правилима. Прочитај Лимундо правилник и многе ствари биће ти јасне.
Још једном, стварно делујеш као фина особа и жао ми је што сам се мало шалио са тобом. Све ће се то решити у комуникацији са Лимундом.

(30.07.2015 19:05)BitterLemon Piše: Моја искрена препорука је да прочиташ Лимундо правилник, а након тога и правилник кафеа. Делујеш као фина особа, грешке које правиш су необавештеност, можда чак и елементарна веб неписменост, све се то да исправити, најбитније је да то желиш. Провизију ће ти рефундирати Лимундо када даш негативну оцену, али исту можеш дати само по правилима. Прочитај Лимундо правилник и многе ствари биће ти јасне.
Још једном, стварно делујеш као фина особа и жао ми је што сам се мало шалио са тобом. Све ће се то решити у комуникацији са Лимундом.

@BitterLemon => hvala puno na razumevanju i lepim recima ...

Има један члан Марфијевог закона;
Када нешто неће да профункционише. Прочитај упутство.
У овом случају. Прочитај правилник.

(30.07.2015 17:05)alexvuk Piše: Sam slučaj je vrlo zanimljiv, tako nešto se nikada nije desilo na Limundu i Kupindu.
LOL

@Prodaja-polovno

Razumem vase ogorcenje ali je em preuranjeno da se kupac optuzuje, nije lepo javno to uraditi, em sto se takvih situacija na sajtu desi svaki dan mnogo. I sto se protiv toga skoro nista ne moze, jednostavno deo prodaje na Limundu/Kupindu.
Zato deluje pomalo razmazeno kada se clan javlja kao da se to samo njemu desilo. A pride ni rokovi za obavljanje transakcije nisu zavrseni.

Mada, mozda za to, izmedju ostalog i sluzi forum kod ovakvih sajtova.. malo oduska ne skodi.

Ali za utehu, frizideri su generalno trazena roba, lako cete ga prodati. I zimi a kamoli leti.

(30.07.2015 19:38)Olja.Olja Piše:
(30.07.2015 17:05)alexvuk Piše: Sam slučaj je vrlo zanimljiv, tako nešto se nikada nije desilo na Limundu i Kupindu.
LOL

@Prodaja-polovno

Razumem vase ogorcenje ali je em preuranjeno da se kupac optuzuje, nije lepo javno to uraditi, em sto se takvih situacija na sajtu desi svaki dan mnogo. I sto se protiv toga skoro nista ne moze, jednostavno deo prodaje na Limundu/Kupindu.
Zato deluje pomalo razmazeno kada se clan javlja kao da se to samo njemu desilo. A pride ni rokovi za obavljanje transakcije nisu zavrseni.

Mada, mozda za to, izmedju ostalog i sluzi forum kod ovakvih sajtova.. malo oduska ne skodi.

Ali za utehu, frizideri su generalno trazena roba, lako cete ga prodati. I zimi a kamoli leti.

@Olja.Olja => hvala puno za razumevanje i podrsku Smile

slazem se emotivno sam reagovala ...

ali onaj deo koji sam navela mislim da stvarno treba da postoji tema na koju mogu da se dodaju samo korisnicka imena i link oglasa ako neko ne ispostuje ili kupca ili prodavca i da to stoji na jenom mestu kao lista ... a onda iz komentara ovde shvatih da bi lista bila u nedogled ... pozelela sam samo da se nisam upustila u ovu "avanturu" ... bice da imam kodeks ponasanja  koji podrazumeva da ako sam pogresila necu bezati nego cu otvoreno reci "izvinite pogresila sam i predomislila" te sam zato reagovala ...

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)