• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 3 Glasova - 3.67 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jel mozeteda izadjete do stanice, do coska, sidjete ispred ulaza, da li vam je usput?
Uzvičnik 
Redovno imam ta pitanja kad mi musterije dolaze po robu:
- jel mozete da sidjete do centra zemuna?
- jel mozete da izadjete na stanicu, ja cu proci tuda oko 14.20h, pa mi vi samo pruzite predmet?
- jel bi mogli da se nadjemo dve ulice od vas - to nije daleko?
- ja dolazim kod tetke u naselje pored vaseg, jel mozete da budete tamo oko 19.15?
- jel mozete da sidjete ispred zgrade?

pre neki dan mi je dosao jedan iz Obrenovca i kaze "ispred zgrade sam"...
ja mu kazem "drugar, imam grip, ne izlazim, popni se na prvi sprat..."
on ce meni "presao sam pola grada, ili sidji - ili nista" (pazite: ON  ! je presao ! pola grada ! [jake mi mustre!])
naravno, nisam sisao, a decko se vratio... :rolf:

Kako vi radite sa takvim musterijama?

Citiraj
Veoma jednostavno - uslovi prodaje. Nema licne isporuke. Ni pod razno. Moj komsija sule moze da dobije, ako zivite dve kuce od mene, saljem postom.

Ne bih ni ja bio toliko drzak da clanovi kada traze licnu isporuku uracunaju da su ONI pod obavezom da dodju, odnosno plate postarinu. Ono "se nadjemo na pola" i slicno, pa i jos ludji predlozi poput "u centru sam pa vi kad prodjete donesite mi" je fakticki nemoguce, pogotovo meni koji imam 40 aukcija nedeljno.

Citiraj
Na sva ova pitanja da dodam i ja par sto sam dobijao. Inace vecinu sam ispostovao iako nisam morao, jer se preuzimanje vrsi na adresi prodavca po pravilu.

-''Molim Vas javite se na telefon da Vam objasnim gde da odnesete predmet. ''(kasnije dobijam adresu i to ne samo adresu, nego da udjem u opstinu i da nadjem izvesnu Marinu, kao da sam ja kurir)
-Isti kupac drugi slucaj. ''Molim Vas, meni sestra zivi u ulici.... ako mozete da joj odnesete.'' (posto je naziv ulice star, jedva sam je nasao, vise sam goriva potrosio nego sto je predmet vredeo, ali 'ajde)
-Sveze, od jutros.'' Pa znate ja sam daleko od Vas, a ja dolazim posle na pijac...'' Ja prekinem coveka i kazem mu da cu doci na pijac i uruciti mu.

Kao sto rekoh, vecinu sam ispostovao, iako nisam morao. Naravno, ima i onih drugih koji jako postuju to pravilo i samo pitaju da im objasnite gde ste, i dolaze bez problema.

Ja sam takodje razmisljao da ukinem licno preuzimanje ali nisam jer ce to smanjiti obim posla. Prvo gledam po sebi, ja cu svakako gledati da predmet kupim u mom gradu, da bih ga video, ne placam ptt itd. Drugo, opet idem od sebe, ako je taj prodavac ljubazan i korektan, sigurno cu mu se vratiti ponovo. Tako da zbog toga tu opciju nisam ukinuo.

Citiraj
ja kad kupujem, pitam prodavca gde je preuzimanje i tu dodjem - u firmu, pekaru, banku, na 8 sprat... sve jednostavno zavrsimo...

a kad prodajem, pravilo je jasno - adresa sa limunda - 1 sprat - ne izlazim, ne silazim, ne cekam...

evo je jedna poruka od pre neki dan:
"postovanje,ja mogu licno da se nadjem sa vama,i dodjem kod vas,ali bih vas zamolila da mi izadjete u susret i da se nadjemo negde u zemunu s obzirom na to da putujeem i radim nocu i da stvarno nemam vremena da jurim po mapi rastrkane brojeve...okolnosti su takve kakve su,nemam ni ja vremena da se odmorim,a pritom imam mali milion privatnih obaveza,tako da nema sanse da gubim vreme trazeci vas pola dana zbog 90 din...izvinjavam se ako sam malo ostrija na recima,ali situacija je takva kakva jeste,svaki minut mi je bitan,i nemam snage,niti mogu fizicki da dozvolim da ceo dan ne ispavana i umorna jurcampo vasem kraju...ispostovacu vas naravno,ali samo da se negde nadjemo...."

obratite paznju: "...svaki minut mi je bitan..." "...nemam vremena da jurim po mapi..."
kao da sam ja dokon...
pretpostavljam da je to sistem APP (ako prodje - prodje...)

Citiraj
Jeste ima zahtevih kupaca tipa cekam te u 12:31 tu i tu pa donesite predmet ,ja kazem cekajte ja sam na poslu nemogu tad ali mozete vi doci kod mene itd... treba izaci u susret ako je moguce ali i kupci treba da imaju malo vise obzira prema prodavcima,najbolji mi je slucaj pita me clan dali mogu da odem do autoputa pa da tamo stojim i cekam kad on naidje sa kamionom da preuzme predmet usput u sred zime (a autoput od mene udaljen 18 km)

Citiraj
Licna primopredaja i sve oko nje... Facepalm

Razmisljam da je ukinem.

Citiraj
Uz razumevanje svih faktora koji teraju ljude da ne praktikuju lično preuzimanje,
insistiranje na tome deluje odbojno i kontraproduktivno.

Kao prodavac, čovek treba maksimalno da se zaštiti ali i razmotri koliko može kupcu
da izađe u susret. Neko može, neko ne može, neko hoće, neko neće, bitno je da se
znaju uslovi unapred. Većina ljudi ne pravi problem i ispoštuje dogovor.
Sa onima koji prave probleme, kako ko, i kako skim.

Ako već nema ličnog preuzimanja, ok mi je da se pre kupovine pita prodavac
da li bi odstupio od tog pravila, ako neće, nema potrebe gnjaviti prodavca svojim uslovima, niti
licitirati kod njega. Nekome će ti uslovi već odgovarati. Ako vam baš JAKO treba to što se prodaje,
pa platite poštarinu, merak nema cenu...

Na KP će vam se javiti tip koji dolazi sto posto da pogleda večeras, pa se javi sutra, dolazi u pet,
pa se sutra u sedam javlja da će prvo usput da pogleda još dva slična predmeta, pa ako mu ti ne odgovaraju,
e onda će doći i do vas. Možda. Ali samo ako mu odgovara.

Mukica, što kažu mladi...

Citiraj
Ti koji unapred pitaju da li bi ipak mogla licna primopredaja, takvi ne prave probleme ni kada je ima.

Ali generalno ima dosta mukice oko licne primopredaje.

A niti ona meni, iskreno, bas odgovara. Prosto, ne volim je.

Sem sa retkim kupcima koji su vec stalni a kulturni su i korektni.

Citiraj
Ja najvise volim licno - dodji vidi, ako imas zamerku - reci. Jos ako prodajem nesto polovno, sam mu pokazem falinke i nema greske. Ali je bitno da je to samo na mojoj adresi i nigde drugde, kao sto sam i napisao u uslovima prodaje.

Evo sad me jedna gospodja cima da za 108 dinara dodjem u centar BG, od koga sam udaljen oko 15-20km, tj 40-50min u jednom pravcu:

-----------------------------------
MOGLI BI LICNO PREUZIMANJE, UKOLIKO SE UKLOPIMO OKO MESTA ISPORUKE. ZELENI VENAC, OBILICEV VENAC, KOD PEVCA, BOGOSLOVIJA...DA LI VAM NEKA LOKACIJA ODGOVARA, SLUCAJNO...NE POZNAJEM ZEMUN A I DALEKO MI JE. MUZ BI MOGAO DA PREUZME U CENTRU NA NAVEDENIM LOKACIJAMA , A JA TU NEGDE OKO RUZVELTOVE, BOGOSLOVIJE...

rofl

Citiraj
aaaaaaaa, uzasno je licno preuzimanje, kazem i kao kupac i kao prodavac. Kao prodavac sam imala slucaj da mi je covek zazvonio na vrata bez najave !!! Nista, ni poziv, ni poruka, samo se pojavio.. kao kupac sada imam problem, jer sam licitirala neke stolove, i preuzimanje je posle 16:30.. a nije bilo druge opcije, niti je naznaceno da je preuzimanje samo popodne, a ja prevoz mogu da organizujem samo prepodne.. i nervira me sto me ljudi zovu cim istekne aukcija, ja uvek saljem poruke prvo preko limunda, i nervira me sto ljudi insistiraju da se odmah ili sutradan posalje ili preuzme predmet, a lepo ima rok za kupoprodaju.. ih.. svakakvih ima..

Citiraj
Toliko super ljudi možeš da upoznaš, da ti bude baš drago što ste se našli, a može da te za sekund neko baš iznervira. Danas me zove jedan član, nit "Dobar dan" niti ja sam taj i taj", nego "Ja sam sinoć izlicitirao, došao bih, meni sad odgovara". Radim, ne mogu, imam i neki društveni život popodne. Mislim da se čak i uvredio malo što sam zamolila za sutra.

Citiraj
Da, Aco, kupci prilagodjavaju sebi, umesto da se prilagode.

Svetlana, dolazak bez najave je sasvim normalna pojava Smile

Meni je zena usla u kucu, nesto sam radila kad cujem neku buku, ono ona uletela unutra Smile

Srecom, takvih ekstremista je malo.

Ali smara licna.

Citiraj
machkitza, posebno me nerviraju ti bez "dobar dan" , i oni koji su odmah na "ti" , pobedi na aukciji i stize mi poruka "kad saljes ?" najradije bih mu napisala roman o lepom ponasanju... i jeste sreca sto je mnogo vise finih ljudi na limundu..

Kako stavljate smajlice???!!!

Citiraj
Hahah, zato je meni dobro sto je adresa nezgodna pa nikako iz prve ne moze da nadju Big smile
Ko zna da nisu uletali kod nekog drugog u stan Big smile
I meni najteze pada licno preuzimanje, mada i na salterima umeju da me zicnu ponekad, ali dobro Smile

Citiraj
Gledajte na to kao na prosvetiteljsku misiju edukacije društva koje je izgubilo "moralni kompas"...
Nema ljude ko da nauči lepom, normalnom i socijalno odgovornom ponašanju, pa eto malim
primerima, malo-pomalo, pa za vek, dva ili tri...

Često mi se na ličnom preuzimanju pojavi tako neko žensko čeljade, polupoplašeno, a kod mene
fin kraj, nema osvetljenja, polusrušenih kuća, pa u tom slučaju dam opciju neku bliže centru
gde je prometnije i osvetljenije, neću da generišem traume od limundo preuzimanja...

Imao sam jednom nekog smorenog lika koji je došao psujući Limundo (iako je pazareno na Kupindu),
poslala ga drugarica (ili "drugarica") da pokupi tašnu, njoj je frka da dolazi, pa on potegao peške
40 minuta, užas...

Kad mogu, dam ljudima opciju da preuzmu kod mene kući ili na poslu, dve adrese, dva vremena,
koji dan, i to je obično ok za većinu, uklope se gde im i kad odgovara, jer većina je bila sasvim normalnih
i ljubaznih ljudi koji su manje više poštovali dogovoreno.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)