• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupci iz Inostranstva
Iskustva sa kupcima iz Inostranstva (imao sam par slucajeva sve islo preko posrednika)

zanima me jel izvodljivo i kako ? (danas mi kupio kupac iz Zagreba komplet knjiga i sta sad ? )

Citiraj
Odlicna tema kolega. I ja bih voleo da cujem iskustva iz prve ruke, kako poslati predmet, a da troskovi budu podnosljivi za kupca.

Citiraj
Slao sam ja letos isto komplet knjiga za HR. Novac sam dobio Wester Unionom a knjige poslao kao običan paket (za veće mase je jetinija opcija od tiskovine). Kako god najjeftinija opcija za 3,5 kg knjiga je koštala 2800 dinara.

Sve je bilo u redu, ja dobio novac a kupac knjige Smile

Citiraj
(24.11.2014 17:50)Sasha_85 Piše: Slao sam ja letos isto komplet knjiga za HR. Novac sam dobio Wester Unionom a knjige poslao kao običan paket (za veće mase je jetinija opcija od tiskovine). Kako god najjeftinija opcija za 3,5 kg knjiga je koštala 2800 dinara.

Sve je bilo u redu, ja dobio novac a kupac knjige Smile

pa ove knjige su teske 4.5 kg bez pakovanja na sajtu poste pise 2350 dinara za 5kg tezine ali neznam dali ima nekih troskova carine itd ,jos clan ima 0 ocena sumnjam da ce biti od toga nesto

Citiraj
Ne bi trebalo da bude problema sa slanjem, Posta salje i preko bare u USA, sto bi Hrvatska bila problem.

Citiraj
Može bez problema Poštom, a uplata Wester Unionom. Imao sam par iskustva i sve je prošlo u najboljem redu.
Folk is not dead!

Citiraj
(26.11.2014 21:47)smuk88 Piše: Može bez problema Poštom, a uplata Wester Unionom. Imao sam par iskustva i sve je prošlo u najboljem redu.

Kolika je provizija od Wester Union kad se dize novac i ko placa onaj ko salje novac ili onaj ko podize ?

Citiraj
(26.11.2014 23:16)LiMuBaj Piše:
(26.11.2014 21:47)smuk88 Piše: Može bez problema Poštom, a uplata Wester Unionom. Imao sam par iskustva i sve je prošlo u najboljem redu.

Kolika je provizija od Wester Union kad se dize novac i ko placa onaj ko salje novac ili onaj ko podize ?

Uplatilac nosi sve troškove, ti samo podigneš novac i to je to.
Folk is not dead!

Citiraj
Moze da se salje i preko DHL-a.

Citiraj
Ja samo da pitam, postoji mogucnost da se registruju i kupci iz inostranstva na limundu?

Citiraj
(27.11.2014 14:40)Ssvettlana Piše: Ja samo da pitam, postoji mogucnost da se registruju i kupci iz inostranstva na limundu?

Pa već ih imaš podosta..
Folk is not dead!

Citiraj
(27.11.2014 14:42)smuk88 Piše:
(27.11.2014 14:40)Ssvettlana Piše: Ja samo da pitam, postoji mogucnost da se registruju i kupci iz inostranstva na limundu?

Pa već ih imaš podosta..

okk, hvala, nisam ih do sada srela Smile

Citiraj
Citat:okk, hvala, nisam ih do sada srela

Ja sam četvoricu do sad sreo, jedan iz Mostara, drugi iz Srebrenice, treći iz Bara, četvrti iz Podgorice.
Folk is not dead!

Citiraj
(27.11.2014 15:05)smuk88 Piše:
Citat:okk, hvala, nisam ih do sada srela

Ja sam četvoricu do sad sreo, jedan iz Mostara, drugi iz Srebrenice, treći iz Bara, četvrti iz Podgorice.

verujem da ih ima, nego nisam znala da moze, ja imam brata u Solunu, i nekada nesto kupim za njega, nisam ni znala da moze i sam..

Citiraj
Imao sam nekoliko kupaca, uglavnom iz Hrvatske....
Slali su mi pare i western unionom, ali i u koverti, ubačene u pismo... Smile
Najgora stvar je cena pošte, jednostavno preskup je poštanski saobraćaj između nas i suseda... Pravdaju se da je to zato što sva pošta, osim u Republiku Srpsku, ide avionom....
Put večno ide, nikada ne prestaje...

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)