• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Limundo novac
Počinjali su ljudi teme i iz glupljih razloga pa izvin'te ako sam na smetnji.
Elem - sutra počinju neke promene u bankarstvu - ja nisam upućen, ali sam pročitao ovo:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?...id=1045835
A mene je zainteresovao sledeći citat: "Međutim, od sutra će platni promet moći da se obavlja i preko firmi kojima to nije jedina delatnost."
Ima li sad nekog prostora da Limundo uvede "svoj novac" odnosno da uplatom sa kupčevog Limundo računa na prodavčev Limundo račun završi finansisjski deo transakcije? Hmm

Citiraj
Ne zvuci lose, sada samo da vidimo kako ce da funkcionise

Citiraj
(30.09.2015, 23:00)serjoza Piše: Počinjali su ljudi teme i iz glupljih razloga pa izvin'te ako sam na smetnji.
Elem - sutra počinju neke promene u bankarstvu - ja nisam upućen, ali sam pročitao ovo:
A mene je zainteresovao sledeći citat: "Međutim, od sutra će platni promet moći da se obavlja i preko firmi kojima to nije jedina delatnost."
Ima li sad nekog prostora da Limundo uvede "svoj novac" odnosno da uplatom sa kupčevog Limundo računa na prodavčev Limundo račun završi finansisjski deo transakcije?  Hmm

Ima mesta - to je jedna od ideja. Za to je potrebno registrivati instituciju elektronskog novca za koju samo depozit iznosi 350.000 evra. U svakom slučaju se već više godina aktivno bavimo tom problematikom.
Pronalazim načine, a ne izgovore.

Citiraj
(02.10.2015, 11:47)neponovljiva Piše:
(30.09.2015, 23:00)serjoza Piše: Počinjali su ljudi teme i iz glupljih razloga pa izvin'te ako sam na smetnji.
Ima li sad nekog prostora da Limundo uvede "svoj novac" odnosno da uplatom sa kupčevog Limundo računa na prodavčev Limundo račun završi finansisjski deo transakcije?  Hmm

Ima mesta - to je jedna od ideja. Za to je potrebno registrivati instituciju elektronskog novca za koju samo depozit iznosi 350.000 evra. U svakom slučaju se već više godina aktivno bavimo tom problematikom.

haha, sitnica. Bolje ne onda. Jer već vidim kako nam povećavate provizije i slično "jer smo mi to tražili". Da ostanemo bez te mogućnosti isplativije svima ))))))) Čekajte bolja vremena

Citiraj

Odlično Bravo  , eto to je već nešto – ovo sam pitao čim sam se učlanio na Limundo i to je ono što u stvari nedostaje – direktne novčane transakcije između kupca i prodavca na Limundo platformi – uplatim sa svog Limundo računa i prodavcu odmah legne – kupoprodaje se mogu završavati u roku manjem od 24h. Uz adekvatno obučavanje manje iskusnih Limundovaca – ikebana. Ako se ne zaletite sa previsokim provizijama moglo bi da bude odlično. Ja uplaćujem onlajn, ali ako bi prenos novca na Limundu bio povoljan svakako bih pre izabrao da na Limundu držim pare i plaćam sa dva klika umesto da popunjavam elektronsku uplatnicu. O ljudima koji uplaćuju u bankama ili plaćaju provizije u Pošti da i ne govorim. Ukoliko se iskombinuje sa Limundo Cash sistemom onda još bolje.

Citiraj

Koliko beše ima članova Limundo grada, 700 000? Od svakog po 0,5e tj. 60 dinara i rešen je taj problem. Ako hoće da koristi sistem, neka da 60 dinara, tj. taj kredit mu po aktivaciji bude - 60din. I ako bi sve ostalo bilo besplatno, ne verujem da bi se neko bunio zbog te male sume potrebne za aktivaciju.

Uvođenjem toga, bi se rešilo više problema na Limundu - slanje pouzećem, uplate postnetom, nedozvoljeni minus (ako su virtuelni novac i limundo kredit odvojeni, lako bi bilo konvertovati preko sajta jedno u drugo, i za one što ne koriste e-banking), ovi što uništavaju aukcije, da plate sa svog računa, a ne kao što je sada, da se naplaćuje nama koji smo nedužni, i u svakom slučaju oštećeni, ako bi bilo obavezno plaćanje preko limunda, i ako bi funkcionisalo kao limundo keš, sa sistemom zadržavanja novca, prevare bi bile gotovo nemoguće.

I sigurno bi još mnogo toga što nisam nabrojao, funkcionisalo bolje.

Citiraj
Сувише компликовано за овдашње кориснике. Ти и сада не можеш да им објасниш корисност веб банке а камоли други начини плаћања. Али нисам против тога, што више начина то боље, сваки начин одговара једноме док не годи другоме, нека свако нађе свој најбољи.

Citiraj
Kako nam stoji buđelar, oće l' nešto biti od ovoga?

Citiraj
Limundo novac nije u planu za sada. Ako dođe do promena, javljam.
Experientia docet.

Citiraj
https://www.kupindo.com/Promo-materijali...o-selotejp

Prvo, čestitam Limundo Gradu što se odvažio da i sam postane prodavac kod sebe. Big smile Doduše ne znam ko će arbitrirati u slučaju spora s kupcem - to je kanda sukob interesa, ali to nije tema, OVO JE TEMA:
Kaže se da ovaj predmet možete platiti direktno sredstvima sa vašeg Limundo računa
Da li je ovo neki zametak plaćanja između članova putem "Limundo novca"?

Citiraj
@serjoza
Putem Limundo računa naplaćujemo i proviziju za prodaju preko naših sajtova, pa smo hteli da olakšamo članovima da ne moraju posebno da uplaćuju.
Još uvek nije u planu Limundo novac.
Experientia docet.

Citiraj
Odlicna ideja @Serjoza.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
(19.09.2016, 00:49)gibica Piše:
(16.09.2016, 15:14)serjoza Piše: https://www.kupindo.com/Promo-materijali...o-selotejp

Prvo, čestitam Limundo Gradu što se odvažio da i sam postane prodavac kod sebe. Big smile Doduše ne znam ko će arbitrirati u slučaju spora s kupcem - to je kanda sukob interesa, ali to nije tema, OVO JE TEMA:
Kaže se da ovaj predmet možete platiti direktno sredstvima sa vašeg Limundo računa
Da li je ovo neki zametak plaćanja između članova putem "Limundo novca"?

Ma pusti sada Limundo novac, nego reci koliko komada si pazario?  Pravi se lud

p.s. A da li moze ovaj selotejp Limundo tim da posalje u obicnom pismu, koverat i markica su 35 dinara. To bi bila znacajna usteda na postarini za sve limundovce. Limundo_smajli

Ne mogu da pustim Limundo novac jer je to tolikooo važno, mnogo više od šarenih dugmića i od Gugla čak.
Selotejp jeste lep i primamljiv, ali ne pada mi na pamet da time lepim pakete - neupadljivost je majka kako pakovanja tako i preživljavanja u ratu - prozirni selotejp od 5 cm za mena - fala lepo. Big smile
E sad - kao biznis oportjuniti  - to može - kupim 100-200 komada pa preprodajem u lokalu.
Ali da se vratim na temu  Limundo novci - biiitno! Savetujem pročitati savet alexvuka ranije u ovoj temi - ja plaćam za 4-5 ovih virtuelnih "članova".

Citiraj
Ja sam kupio 20 komada i to sam se izborio da posalju post express-om, sutra mi stize Smile.

Citiraj
(19.09.2016, 20:13)zex_91 Piše: Ja sam kupio 20 komada i to sam se izborio da posalju post express-om, sutra mi stize Smile.

Znaci rade van pravila Hmm

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)