• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mogucnost nosenja stvari Limundo timu????
Pozdrav svima,

Imam problem sa jednim prodavcem garderobe koji mi je poslao garderobu u katastrofalnom stanju, a pritom ima 3227 POZITIVNIH ocena. Kada sam joj napomenula da zelim da mi vrati novac koji uopste nije mali (3278 dinara + 250 postarina) ona je rekla da ce navodno odneti stvari Limundo timu da oni provere da li su stvarno lose. Ja prvi put cujem za ovu mogucnost da uopste postoji, ako zaista postoji neka mi neko napise link stranice, jer do sada nisam cula za tu mogucnost.

Zena me pritom ubedjuje kako su stvari dobre, a napisala je da su (kao i u ama bas svakom njenom oglasu na kraju opisa) "bez tragova nosenja, bez ostecenja". A stvari (dzemperi) su "oklembeseni" koliko su iznoseni (izvinjavam se na izrazu, ali tako je), puni sitnih flekica, puni grudvica, fleke ispod pazuha verovatno od dezodoransa koje ne mogu da se operu, znaci ziva katastrofa... A pritom nisam od onih koji traze dlaku u jajetu da sad mora sve da bude savrseno, ali treba bar pristojno.

Nadam se da ce mi neko odgovoriti na pitanje da li stvarno postoji mogucnost nosenja robe licno Limundo timu ili prodavac ocigledno blefira, sto se mene tice ako zaista postoji ta mogucnost, licno cu da odnesem garderobu, i bas me interesuje kako bi Limundo tim sankcionisao tog istog prodavca.

Hvala svima.

Citiraj
Не постоји та могућност, иако су је многи прижељкивали.
То су више пута администратори одбацили као могућност и овде у кафеу. Слободно кажи продавцу да не постоји та могућност и да је то став Лимундо тима. Захтевај новац назад.

Citiraj
@Sandra035

imate pravo da vratite predmet i da trazite povracaj novca. Ako prodavac ne zeli da prihvati reklamaciju, onda saljete poruku Kupindu i trazite njihovu pomoc. Ako prodavac prica price i ne odgovara konkretno na zahtev za reklamaciju, posaljite poruku Kupindu preko stranice Kontakt: https://www.kupindo.com/Kontakt i u poruci objasnite u cemu je problem. Oni ce Vam dalje reci sta da radite i na taj nacin necete postupiti protiv pravila..

Citiraj
Hvala druze, insistiracu na tome, prevaranata na sve strane. Pozdrav

Citiraj
nema nigde poruka da ima vec odgovor, a ja se ubih pisuci

Citiraj
I jos da vas pitam, kako sam ja zasticena ako joj posaljem stvari PostExpress-om a ona te iste ne prihvati, tj ne preuzme, posto zna da ne vrede nista, i ja opet izvisim i ostanem bez para?

Hvala svima na odgovorima.

Citiraj
zastitu u tom smislu imate samo ako ste kupovinu izvrsili preko Limundo Cash servisa. Ako to nije slucaj, onda zastitu nemate, ali ako prodavac prihvati reklamaciju, onda predmet i vracate. Ako prodavac odbije reklamaciju, onda vodite spor preko Kupinda.

Citiraj
Sandra, trazi da ti uplati pare unapred.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
Kristi, ne moze da trazi pare unapred. Moze da vrati predmet, a onda prodavac isplacuje novac.

Citiraj
U redu, a sta bi bilo da se recimo desi situacija da ja njoj posaljem robu a ona tu istu robu nece da primi? Da li moze da se desi takva situacija, da li da iskljucivo biram opciju da joj posaljem PostExpress-om robu sa otkupom?

Hvala dobri ljudi, svaki savet mi znaci

Citiraj
Ako si robu primila Post express-om pouzecem, imas pravo da je na isti nacin vratis.

Citiraj
ne mozete vracati predmet bez dogovora sa prodavcem, nacin slanja, adresa i sl.. Predmet morate vratiti bez otkupa.
Ako je prodavac prihvatio reklamaciju, onda nema razloga da sumnjate da li ce preuzeti predmet.

Citiraj
Bez dogovora ne moze da vraca naravno, ali LT uvek kaze, da ukoliko se kupac i prodavac ne dogovore, onda oni predlazu da se roba vrati istim nacinom na koji je primljena. I ako ona insistira da vrati pouzecem, prodavac ce birati izmedju toga i negativne. To je stav LT-a.

Takodje, za ovo
''Kristi, ne moze da trazi pare unapred. Moze da vrati predmet, a onda prodavac isplacuje novac.''

Ovo vazi u normalnom svetu, ali kod LT-a i ne bas.

Ko je citao Oljine avanture oko ove problematike, zna o cemu govorim.

Citiraj
Vesicu, svaki problem kod reklamacije se resave po vazecem zakonu Srbije, a tamo Oljine avanture ne postoje, sto je i jasno naznaceno u pravilniku.

Citiraj
Da, ali zakon nema veze sa ocenama na Limundu, a ja ovo sto pisem, gledam iz ugla ocenjivanja.
A Olja je bas nagrabusila zbog sistema ocenjivanja.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)