• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 3 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Placanje pouzecem-Paketi koji nisu preuzeti
Zanima me kako se prodavci bore protiv ove pojave i da li imaju neke svoje ''cake'' sto bi se reklo Smile
Ja naprimer saljem Post express-om, i kada kupac ne prihvati paket, meni se vrati paket i mogu da biram, ili da preuzmem paket i platim dupli ptt, ili da ostavim paket Posti.

Ja sam nasao jednu mini caku tako da kazem, pa kada saljem nekome koga smatram rizicnim, ja postarinu platim, a na otkup dodam tu cenu postarine, i u tom slucaju, ako se paket vrati, meni se ne naplacuje povratna postarina.

Sta rade kolege po pitanju neozbiljnih kupaca ove kategorije? Smile

Citiraj
(24.11.2014, 16:13)Vesic1 Piše: Ja sam nasao jednu mini caku tako da kazem, pa kada saljem nekome koga smatram rizicnim, ja postarinu platim, a na otkup dodam tu cenu postarine, i u tom slucaju, ako se paket vrati, meni se ne naplacuje povratna postarina.

Odlicna fora  Bravo , nisam znao za tu caku, bar se ne plati duplo.
Ja se za sada borim tako sto i ne nudim pouzece, dok se ne uvedu crne liste ili na drugi nacin, Limundo ne resi to pitanje.

Doduse, nekoliko puta sam, nakon predhodnog pitanja kupca (na kupindu), da li bih mu poslao pozecem, promenio uslove prodaje, dodajuci i ti opciju i u takvim slucajevima i nisam imao problema.
Eto, mozda je i to smernica, da se na neki nacim omoguci prodavcu, da sam moze da izabere ˝pouzdanog˝ i ozbiljnog kupca.

Citiraj
@Vesic1, hvala za dobru foru!

A ima i još bolja caka - insistirajte na plaćanju Limundo Cash-om Smile

Osiguranje

Svaka prodaja obavljena preko Limundo Cash-a je osigurana. U slučaju da saradnja ne bude realizovana, dostavite nam potvrdu da je predmet vraćen, i troškove poštarine refundiramo na vaš tekući račun.

Citiraj
@Sasacv68
Isto i ja tako radim, nekada promenim, nekada i rizikujem i tako.

@BooMKidz

Pokusao sam, i nije to to, a evo i zasto.
Vecina kupaca koja trazi pouzece, trazi to da ne bi cekala u redu u Posti. Ja sam predlagao Limundo Cash, i bas sam dobio odgovor da nista ne dobija Limundo Cash-om, jer nije problem poverenje, koliko je problem cekanje u redovima. Smile
Inace, realno, pouzece uopste nije sigurna opcija kako se mnogim kupcima cini, iz prostog razloga sto nikada ne znate sta je u paketu.
Sto se sigurnosti tice, podrzavam Limundo Cash.

Citiraj
Pouzeće takođe uopšte nije jeftino kada se pogledaju ukupni troškovi, tačnije skuplje je nego da izaberete Limundo Cash ili plaćanje pre slanja. Još ako kupac ima mogućnost da plati e-bankingom, bez ili sa malom provizijom, daleko je povoljnije. Kao što kaže BooMKidz, kupci to dosta traže da ne bi čekala u Pošti, ali ako nije kod kuće recimo kada dođe kurir, opet mora ići u Poštu po novac. Što se tiče sigurnosti, Limundo Cash apsolutno. I za kupca i za prodavca.

Citiraj
Nikad ne reci nikad ali do sada ni jedan paket, poslat pouzecem, nije mi se vratio.

Slala sam i clanovima sa negativnim ocenama.

Ili sam imala srecu, dobre kupce ili znam da procenim. A mozda sve zajedno. Smile

Nemam cake.

Samo da se sutra ne pojavi neki paketic...

Neko nece da se gnjavi sa uplatama. I nije mu postarina toliko velika koliko mu uplacivanje uzima vremena i mozda novca. E to je banja, kupis online, donese ti kurir. Prava kupovina iz fotelje Smile

Kada budem imala novca, tako cu da kupujem Smile)))))

Citiraj
Neće se vratiti paketić, samo tako nastavite, svaka čast!

Citiraj
Hvala Dudadunja na podrsci, znaci. Smile

Citiraj
(24.11.2014, 16:13)Vesic1 Piše: Zanima me kako se prodavci bore protiv ove pojave i da li imaju neke svoje ''cake'' sto bi se reklo Smile
Ja naprimer saljem Post express-om, i kada kupac ne prihvati paket, meni se vrati paket i mogu da biram, ili da preuzmem paket i platim dupli ptt, ili da ostavim paket Posti.

Ja sam nasao jednu mini caku tako da kazem, pa kada saljem nekome koga smatram rizicnim, ja postarinu platim, a na otkup dodam tu cenu postarine, i u tom slucaju, ako se paket vrati, meni se ne naplacuje povratna postarina.

Sta rade kolege po pitanju neozbiljnih kupaca ove kategorije? Smile

Ovo me veoma zanima. Da li vi hoćete da kažete da ako POŠILJALAC PLATI poštarinu onda se u slučaju nepreuzimanja paketa od strane primaoca NE NAPLAĆUJE POVRATNA POŠTARINA POŠILJAOCU? Jesam li dobro razumeo?
I ako to tvrdite - da li ste imali konkretno iskustvo s tim - da Vam se to desilo i da niste platili povratnu poštarinu.
Hvala.

Citiraj
Da, dobro ste razumeli!
Interesantno je da mi se do sada nije vratio takav paket, ali, kome god sam to rekao, gledali su me bledo, neki su me gledali i kao ludog coveka, ma kao daj, sto bi oni tebi vratili gratis nazad paket Big smile
Pitao sam u Posti ponovo, i rekli su da se smatra da takav paket nije urucen greskom primaoca, tako da se posiljaocu ne naplacuje ponovo.
Ako ste i dalje u nedoumici, svratite do poste pitajte, ja sam pitao vec dosta puta Smile

Citiraj
Sa Postexpress sajta:

13. Šta je povratna poštarina?
Povratna poštarina se naplaćuje u slučaju neuručenja i vraćanja pošiljke pošiljaocu, kada je na istoj naznačeno da primalac plaća poštarinu za prenos pošiljke. Povratna poštarina se naplaćuje od pošiljaoca, odnosno pošiljalac plaća dvostruki iznos poštarine, umanjen za cenu neizvršenih posebnih usluga.

Tako bi trebalo da bude.
Međutim, ovo iz druge rečenice, uredno naplate dupli prenos poštiljke sa otkupom iako do otkupa nije
došlo kada primalac ne preuzme takvu pošiljku. Jeidno ne naplate prenos novca.

Citiraj
Jasno pise ''kada je na istoj naznaceno da primalac placa ptt'' .
A kada posiljalac plati, onda se ne placa povratna ptt.

Citiraj
Da, ali ti naplate jednu ili dve poštarine (to smo sad i utvrdili uvidom u njihova pravila) PLUS naknadu
za prenos otkupne pošiljke, iako otkupa nije bilo, samo ti umanje za troškove prenosa novca, koga nije
bilo. Meni su zaračunali SVE to, kada sam se žalio, svelo se na varijantu kako sam opisao, mada bi
logičnije bilo da su naplaćene dve (ili jedna ako je unapred plaćeno) poštarina, ne i dodatni troškovi,
ali oni sami određuju šta su dodatni troškovi.

Citiraj
Meni se desilo 2 ili 3 puta da mi se posiljka vrati i onda sam samo zbog limunda napravio racun u intesi, od tad trazim samo uplatu pre slanja jer ne zelim vise da rizikujem i sebi izbijam novac iz dzepa.
A i jos jedan razlog zasto sam napravio racun i trazim uplatu pre slanja, je taj sto postar koji je zaduzen za moj kraj donosi postu samo utorkom i petkom pa mi se nekad "otegne" dok mi ne donese novac.

Ujedino predlazem limundu/kupindu da bude malo surov sa takvim likovima koji licitiraju/kupuju, a ne preuzme paket i da ih odma bez razmisljanja suspenduju kako se dalje to ne bi dogadjalo

Mene je jedan lik cak i zvao na telefon i rekao kako je ozbiljan i kako nema nameru da me prevari, da mu posaljem pouzecem. Na kraju kad mi se paket vratio, on nedostupan, a meni ode novac za duplu postarinu.

Citiraj
Onda savesni kupci nadrljaju bez potrebe, desi se nekad da baš u tom trenutku nešto iskrsne mada je to jako diskutabilno, kako objasniti prodavcu da je baš tad nije bilo nikog da preuzme paket mada se može obe strane dogovoriti ako se na vreme reaguje
koristim elektronski potpis

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)