• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Доручак тема
Пошто сам због бурека био банован данас сам променио и јео сам кукурузни троугао са шунком и качкаваљем, и јогурт:
[Slika: trougao%20sir.jpg]

Шта доручкују остале кафеџије?

Citiraj
Nista. Trudim se da oslabim pred nadolazece slave, praznike i svinjokolje. Ujutru samo sok od aronije

Citiraj
Au bre...neko će opet da bude suspendovan, zabranjen, prognan...  LOL
Inače kod mene je doručak, izgledao nekako ovako

[Slika: sendvic-sa-sunkom-498.jpg][Slika: imlek-kiselo-mleko-moja-kravica-32mm-180ml_0.jpg]

Citiraj
Da probam.
[img][Slika: article-2511255-14a71b37.jpg][/img]
[img][Slika: img0640.jpg][/img]
[img][Slika: images-1.jpg][/img]
[img][Slika: images.jpg][/img]
[img][Slika: mugoftea.jpg][/img]

Strasno, lakse mi je da napravim dorucak nego sto sam ga ovde postavljala Big smile

Citiraj
uuuuu, kupila sam novi blender, pa sam pekaru zamenila nekim bućkurišima.....videćemo koliko ću izdržati.....

Citiraj
A bre, osim alexvuka i donekle Bittera ovde izgleda svi skapavaju od gladi i još viču kako im je lepo Smile Doručak treba da je najjači obrok a ne najtečniji. Silom prilika, jer radim šest dana u nedelji na otvorenom sam primoran na neke sendviče tipa onog što je pokazao alex ali kada sam kući ovo što ste vi naveli je predjelo Smile

UBR sviđa mi se onaj hleb što je Jugana postavila, jel to prava slika ili si skinula sa neta ? Ako je prava jel crni i ako jeste gde može da se nađe ?

Citiraj
Ја сам правим такав хлеб, и иначе већ годинама не једем куповни. Ово је интегрални са семењем колико видим.

Citiraj
Skinula s neta, jos cu da pravim hleb i da ga slikam, LOL Samo ja zbilja koristim samo crni hleb, ima Klas jedan sto se zove "Carski", u Veru Bg prave sjajan tvrdi crni hleb, pa ponekad to kupim, a nedavno se kod mene u samiski pojavio hleb s jecmom, mmmm, sto je to divno, proizvodjac se zove "Sunce", nisam ranije to vidjala. Volela sam, inace, "Nordijski hleb" ali to vise ne proizvode, a ako se razbacujem s parama, ponekad kupim pravi pumpernickel.
Samo, pre nego sto su ovde poceli da prave pristojan crni hleb (99 odsto je i dalje belo brasno+braon boja) mesila sam hleb. Crni hleb se super-lako pravi, samo je malo zeznuto ispeci ga kako treba. Ali onda napunim rernu i to traje mesec dana Smile
UBR, moj dorucak nije nimalo lagan, dobar crni hleb, buter, sir... Veruj mi da to drzi ceo dan Smile

Citiraj
Ujutro kod mene mora da bude voće i kafa, bez toga ne mogu početi dan.
Danas:

[Slika: jabuka-zelena.jpg]  [Slika: kafa.jpg] 

Pošto nisam bila kod kuće, u pekari sam kupila integralni štapić s kikirikijem, koji je izgledao ovako nekako.

[Slika: IMG_8290_resize.JPG]

A kad sam kod kuće, gotovo uvek posle voća i kafe jedem neke čokoladne pahuljice.

[Slika: Nestle-pahuljice.jpg]
Mind Full or Mindful?

Citiraj
Ja vec dve godine sama pravim hleb, doduse, ne svakodnevno, jer to su takve vrste hleba koje traju i po nedelju dana.
Ovo je jedan od mojih omiljenih, hleb / ne hleb.

[Slika: hlebnehleb.jpg]

1 šolja kokosovog brašna (2.5 dl)
1 šolja lanenog brašna (moze se isamleti laneno seme)
1 kašičica soli
2 kašičice sode bikarbone

10 celih jaja
1/2 šolje otopljenog kokosovog ulja, može se delimično ta količina zameniti i puterom, ili staviti gi, ili potpuno zameniti kokosovo ulje sa 100 g omekšalog putera
1 supena kašika sirćeta od jabuke

[Slika: priprema.jpg]

Rerna na 180 C.
Pomešajte suve sastojke,
Umutite jaja i dodajte sve vlažne sastojke.

Spojite, izmešajte mikserom.
U prethodno nauljenu posudu izručite smesu i pecite 50-60 minuta.
Može se lepo seci tek kada se malo prohladi.
Nece mirisati ili imati ukus na kokos. Potpuno je svoj i podseća na one nemačke, guste i vlažne hlebove. Moze se i prepeci u kriskama i koristiti kao tost hleb ili dvopek.

Preporuka svakako.

Citiraj
Sto se tice hleba, imala sam mini pekaru jedno 2-3 godine sam je koristila non stop. Super stvar, stalno sam sama pravila hleb.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
Da, slazem se za mini pekaru, jedino sto ne volim da gomilam te sitne kuhinjske aparate... Eh, kad bi multipraktk zaista bio multipraktik!

Citiraj
Мини пекара је за оне који често конзумирају хлеб или их има више у домаћинству, ја поједем можда векну месечно, углавном га правим да бих га послао мојима, они га обожавају. Није тешко, од активног рада ту је 10 минута да се умеси, после рерна завршава посао, за неких сат времена. Траје дуго и нема глупости у њему.
За доручак чешће једем воће него нешто друго, повремено ме ухвати жеља за буреком или нечим сличним, али то ме држи пар дана и онда поново пређем на воће.
Узмем некад и онај шведски двопек, намажем маслац и ставим танку пршуту, направим лимунаду и то ми је врх.

Citiraj
Znate kako kažu... Mi u Vojvodini toliko volemo hleb, da ga jedemo i uz pogaču. Big smile
Mind Full or Mindful?

Citiraj
Ja ovakve hlebove volim zato sto uz mleko/jogurt/caj/djus mogu da glume obrok. Divota za lenjivice kao sto sam ja.
A od aparata... patim za onim za holandske vafle, za koji ne znam ni kako izgleda, niti gde se moze kupiti, a da nije Holandija. Moze i recept uz aparat.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)