• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sigurnost
Uzvičnik 
Pozdrav svima, posle dužeg odsustva, Alduin je ponovo međ vama Smile

Otvaram novu temu koja će se baviti sigurnom trgovinom!
Napisala sam skoro blog sa 5 preporuka za sigurnu trgovinu, ali ima tu još dosta stvari o kojima treba pričati.

u Cafe-u sam ispred Tima za sigurnost, tako da ćemo se u ovoj temi baviti samo sigurnošću.

Odakle ova tema? U Limundu postoji Tim za sigurnost nekoliko godina i svakodnevno se bavi samo i isključivo sigurnom trgovinom. Najviše se bavimo prevencijom. Ono što sam primetila jeste da Limundovci vrlo malo znaju o tome šta mi radimo, pa da i postojimo.

Ovde možete pitati sve što se tiče sigurnih načina plaćanja, zaštita od prevare, LimundoGrad zaštite , suspenzijama i slično.

Diskutovaćemo o određenim specifičnim primerima u kojima se vidi gde treba biti oprezan.

Napomena - zbog zaštite sistema sigurnosti, koji smo razvijali godinama i stalno ga unapređujemo, postoje neke stvari koje neću moći da vam napišem kako se rade, ali ću se potruditi da vam maksimalno pojasnim sve što vas interesuje.
Biću aktivna samo na ovoj temi, tako da pitanja oko ostalih tema i funckionisanja Cafe-a najbolje da šaljete Uniti.

Sad možete da krenete sa pitanjima Smile
lotr

Citiraj
Da li vas program obavestava kad neko i prodaje i licitira sa iste IP adrese?

Citiraj
Svaka cast Alduin!
Slucajno sam naleteo pre neki dan na blog I jedino sto mi je zasmetalo je deo "Ne uplaćujte novac suspendovanom članu", kad znamo da ima I onih prodavaca koji mogu slucajno prekoraciti dozv. minus. Ovom recenicom svrstavaju se nekako u isti kos sa onim drugim koji su suspendovani I zabranjeni zbog stvarne krivice.

Citiraj
@goran2485 - vas moram da pohvalim kao člana koji ima najpreciznije oko za veštačko nuđenje i visok nivo validnih prijava.

Što se tiče sličnih programa, to potpada pod ono "postoje neke stvari koje neću moći da vam napišem kako se rade". Ovo je ipak javni forum i svako može da vidi te informacije, a samim tim može i da ih zlouptorebi.

Informacije o tome kojim podacima imamo pristup se nalaze u Pravilniku o privatnosti
lotr

Citiraj
@ljubisa.va - ako mislite na suspenziju zbog minusa, to više ne postoji tj ukinuto je pre više od godinu dana. Tako da ne postoji član koji je suspendovan samo zbog minusa na računu.

Edit - kada je ukinuta suspenzija zbog minusa, reaktivirani su svi nalozi koji su iz tog razloga bili suspendovani.
lotr

Citiraj
@Alduin,
super onda,

Citiraj
@Aladuin
hvala na komplimentu. Da li svojim clanovima dozvoljavate da koriste javne proxyje ili razne programe za skrivanje IP adresa?

Citiraj
Ohohoooo, pa nema te dugo, Alduin, velkam bek, što bi rekli kolege sa Ibeja. Mi mislili da su te ukinuli kao crtać u 7:15, a ono izgleda bila obuka za obaveštajca. Big smile
E, a kad smo već kod Ibeja - da li se razmišlja o uvođenju mehanizma (alata, opcije, kako god) rezervne cene? Jer - pretpostavljam da se dobar deo veštačkog nuđenja svodi na to - da prodavac obezbedi najnižu cenu ispod koje ne bi prodao. Time se i vaš posao smanjuje.

Citiraj
@goran2485 - na to ne možemo da utičemo, ali pratimo zloupotrebe bez obzira na to da li je neko došao preko proxy-a ili ne.

@serjoza - hvala, bolje vas našli, "dobar dan ukuću" Smile
Iskreno, ne znam šta se dešava oko rezervne cene i da li je u planu.
lotr

Citiraj
Што се сигурности тиче она је овде некада била на завидном нивоу(слање Лимундо кода на адресу регистрованог члана), али се годинама урушавала до те мере да се сада може регистровати Мики Маус из Дизниленда.
Што се куповине на Лимунду тиче, постало је немогуће купити мобилни телефон на Лимунду а да се не такмичите са најмање једним налогом помагачем. Па се онда исти телефони врте у круг и продају, са истим манама, фотографијама...
Што се сигурности продаваца тиче - због чега не уведете забрану лицитирања за оне са нула оцена или са негативним оценама? Не би сви продавци активирали за сваку аукцију, али кад је лова хитна сви желе сигурног купца.

Citiraj
Pitanje:

Sta ako ja stavim kao opciju placanje posle slanja, i kupac ne plati? Npr. licitira neko s 0 ocena, ili neko s gomilom negativnih ocena, ili nebitno s kakvim ocenama, ali ne plati mi?
Da li se tu moze koristiti limundo kes i sta bi to znacilo, da kupac mora prvo da uplati LC pa tek onda da saljem?

Hvala!
Mind Full or Mindful?

Citiraj
@BitterLemon - slanje koda koristimo i dalje kod verifikacija naloga određenih članova. Fokus sigurnosti je pomeren sa registracije na druge mnogo bitnije faktore koji mogu ukazivati na zloupotrebu. Jednostavno rečeno, ako neko hoće da izvrši zloupotrebu ne postoji sistem registracije koji će ga sprečiti da se registruje, ne samo kod nas nego bilo gde.
Ako neko ima dosta negativnih, blokira mu se kupovina ili prodaja, a na osnovu procene supervizora korisničke podrške. Ko ima nula ocena, ima ograničenje od 10 kupovina.

@kristiola - imate pravo na LimundoGrad zaštitu u tom slučaju do 3000 dinara, odnosno mi vam vraćamo novac, ako su ispunjeni uslovi za tako nešto (saradnja je bila preko sajta odnosno nije van Limunda, paket je poslat na podatke iz naloga i slično). Planiramo i ovaj sistem zaštite da unapredimo, o tome više uskoro. Ako niste imali plaćanje posle slanja, onda najbolje da ne šaljete paket "na poverenje", nego sačekajte uplatu.
lotr

Citiraj
Nisam to nikad radila do sad, ali se pitam kako tacno funkcionise i u kojim slucajevima bi to trebalo koristiti.

Sledece pitanje:

Kako je moguce da se registruje neko ko nije iz Srbije, koliko se secam ranije je kao opcija jedno moguce bilo Srbija i morao se uneti srpski broj telefona?
Mind Full or Mindful?

Citiraj
(14.10.2015, 17:36)Alduin Piše: ...
Ako neko ima dosta negativnih, blokira mu se kupovina ili prodaja, a na osnovu procene supervizora korisničke podrške. Ko ima nula ocena, ima ograničenje od 10 kupovina.
...

Šta znači "dosta negativnih"? Ima li neki procenat ili kako to određujete? Jer za mene je na primer 5 posto negativnih dosta. 10 posto je neprihvatljivo, a više da ne govorim. Govorim o jedinstvenim ocenama.

Citiraj
@kristiola - od kako ja radim u Limundu, a to je oko tri godine, znam da je bila moguća registracija iz inostranstva. Iskreno, ne znam za pre, ali sa tim nemamo problema. Uglavnom su to članovi iz bivših republika Jugoslavije. Sad se šalje kod na mobilni telefon kod registracije, bez obzira da li je telefon iz domaće mreže ili ne. Što se sigurnosti tiče, ne postoji razlika između njih i "domaćih" članova u smislu da su manje ili više rizični.

@serjoza - ovaj vid blokiranja radi korisnička podrška, odnosno tim se ne bavi Tim za sigurnost, tako da vam tu ne mogu dati tačan odgovor. Ustvari, mi se uopšte ne bavimo ocenjivanjem. Blokiranje se koristi i nevezano za ocene. Odnosno neko može imati sve pozitivne i biti blokiran (nije poslat plaćen predmet, započeta je verifikacija i slično).
lotr

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)