• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Неисправно или половно
Због чега је 50% понуде у категоријама за половно неисправно? Ако већ постоји категорија "неисправно" због чега Купиндо тим не доводи понуду у ред?

Citiraj
Isti slučaj kada je "polovan bez oštećenja" u pitanju, a oštećenje očigledno čak i na slikama. Razgledam upravo obuću na Kupindu, velika većina pod "polovan bez oštećenja" ima vidljiva oštećenja kao da je sa đubrišta. Ne znam kako u "polovan bez oštećenja" mogu da spadaju cipele kojima je jedna štikla oguljena, đon skroz pohaban, a unutrašnja koža se oljuštila. Maksimalo iznošena i ofucana obuća se prodaje pod "polovan bez oštećenja"!!!

Citiraj
Mnogi misle da kada stikliraju NEISPRAVNO, mogu bukvalno ciglu da vam prodaju. U opisu stave(npr kompjuter) :"Komjuter radi, ali za svaki slucaj stavljam da neispravno".
Mislim da treba dodati neki oblacic iznad opcije "Neispravno" da je Neispravno kategorija a ne opis predmeta. Mnogi to ne znaju,ili se prave ludi pa posle dodje do spora.

Citiraj
cekajte kakav spor da je neispravno neispravno Hmm

a sta ako kupac dobije ispravno a prodavac napisao neispravno ? Hmm

zar nije opis kad neko pita jel tv ispravan a ti kazes neispravan, za baciti ili za delove reciklazu itd...

znaci neko te pita opisi mi predmet jel ispravan ili neispravan a ti kazes neispravan znaci to je opis

a kategorije su , racunari i oprema , sve za decu , obuca,odeca ,kolekcionarstvo ...

Citiraj
(27.03.2016, 01:22)LiMuBaj Piše: znaci neko te pita opisi mi predmet jel ispravan ili neispravan a ti kazes neispravan znaci to je opis

Isprobano i neispravno je opis. Neispitano a ide kao neispravno, u 90% slučajeva je podvala. Ili kako napisa jedan član, to je igra na sreću u kojoj oboje dobrovoljno učestvujemo. Taj član je inače prodavao neispitan USB fleš...

Citiraj
pa kakav mozak treba da posedujes da licitiras neispravno ili neispitano a da ocekujes da je bolje nego novo iz radnje?

nema tu podvale nego samo nerealnih ocekivanja ja nikad nebih licitirao neipravno ili neispitano i ocekivao cuda...

zasto onda uopste postoji opis predmeta NEISPRAVNO ? a da kupci onda ocekuju da je bolje nego polovno ili nekorisceno nikad mi nece biti jasno, ali da odgovorim to postoji da kupci znaju sta da ocekuju da dobiju NEISPRAVNO

ja bih svakoga ko reklamira neispravno da je neispravno poslao na vandredni lekarski pa neka isprica to psihologu da pa vide sta ce snjim

neispravno je moguce reklamirati samo u slucaju da ste kupili neispravan tv a dobili npr usisivac

ili da je napisamo neispravan ekran a ostalo sve ispravno pa da reklamirate to ostalo ali ekran nemoze jer je on neispravan

ali da kazes reklamiram sto je tv neispravan a pisalo i opisan da je neispravan to je neozbiljno i treba sankcionisati

jedino je jako vazno da neispravni predmeti neidu u polovno vec u neispravno da se lakse razlikuje zito od kukolja Smile

Citiraj
slažem se da ne bi trebalo dovzoljavati reklamavciju neispitanih proizvoda, neispitano za mene automatski znači neispravno, tako da to nikada ne kupujem.

što se tiče ''polovan bez oštećenja'', stvarno je smaranje kad filtriram da mi prikazuje samo ''polovan bez oštećenja'' predmete, a kad kliknem da detaljnije pogledam predmet 80% takvih stvari je sa vidljivim oštećenjima ili čak neupotrebljivo sa đubrišta. Konkterno pričam sa obuću, mada verovatno ima toga i u drugim kategorijama. Naravno, vidim da oštećenje postoji, pa ni ne kupujem taj proizvod, ali kad prodavci ne bi označavali ofucalu robu sa ''polovan bez oštećenja'' ne bih ni gubila vreme da klikćem na njihov oglas.

Citiraj
Konkretno kod LCD TV-a samo "Neispravno" ne moze da bude dovoljan opis. Neispravan LCD TV moze da vredi od 10-300e, a moze da vredi i 10din kilogram,ako ga je vec pocistio unutra.

Primer: Prodajem TV koji radi,ima super sliku ali nema ton pa zato ide pod neispravno.

Tako napise i unapred zamislja da za Neispravno nije duzan da uvazi reklamaciju ako TV uopste ne radi, slomljen mu displey i izvadjena maticna.

Desavalo mi se da kupim neispravan ruter koji mi je trebao za delove. Kada je stigao, unutra je vec bio ojadjen, RP SMA konektor zalepljen super lepkom za kutiju a sa unutrasnje strane icupan pigital. Zavrsio je u kontejneru. Nije bio neki veliki novac pa sam oprostio,a tada jos i nisam znao da sam mogao da pokrenem reklamaciju. Od tada detaljno ispitam prodavca pa ako mi se ucini da se pravi mutav, propustim aukciju.

Citiraj
pa jasno zato su tu dodatna pitanja a i normalno je valjda se podrazumeva da prodavac maksimalno detaljno opise predmet i kvar

ali ima ljudi crkao im tv a nisu ga ni popravljali niti se razumeju da znaju sta je kvar ( pa nisu na sajtu sve majstori i experti da se u sve razumeju )

i jednostavno krecu od 10 dinara pa ako nekom trebe treba , nema tu reklamacije

drugo je kad je neko povadio delove pa napisao neispravno to je vec nije reklamacija vec prevara a moze prodavac da prodaje i NOV tv pa da povadi delove nema to veze sa neispravno vs polovno

Citiraj
Zašto Kupindo tim nama koji prodajemo stvari stare preko 50 godina ne da opciju "kolekcionarski primerak" kao što ima na Limundu?
Primer: termin "neispravno" unapred mi degradira predmet koji je potpuno ispravan ali radi na bateriju koja se ne proizvodi već tridesetak godina. Dakle, ispravan je, a Kupindo mi ne nudi drugu opciju osim "neispravan".
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
(28.03.2016, 00:51)1halogen Piše: Zašto Kupindo tim nama koji prodajemo stvari stare preko 50 godina ne da opciju "kolekcionarski primerak" kao što ima na Limundu?
Primer: termin "neispravno" unapred mi degradira predmet koji je potpuno ispravan ali radi na bateriju koja se ne proizvodi već tridesetak godina.  Dakle, ispravan je, a Kupindo mi ne nudi drugu opciju osim "neispravan".

ja hteo da napisem al me mrzelo Big smile

jeste imam neku staru tehniku npr. koja iako je i ispravna ( ili neispitana ) vise je za Kolekcionare nego za upotrebu 

i tu se otvara jos jedno pitanje da li stvari koje su za kolekciju i nemaju upotrebnu vrednost mogu da bude reklamirane kao neispravne a nemaju upotrebnu vrednost Hmm

Citiraj
Ako Limundo ima "kolekcionarski primerak" zašto ga ne bi imao Kupindo?

Upotrebna vrednost je rastegljiv pojam, nije to jednostavno.
Ali reći za neku starinu "neispravno", duša me boli otog.

Citiraj
(28.03.2016, 10:59)LiMuBaj Piše:
(28.03.2016, 00:51)1halogen Piše: Zašto Kupindo tim nama koji prodajemo stvari stare preko 50 godina ne da opciju "kolekcionarski primerak" kao što ima na Limundu?
Primer: termin "neispravno" unapred mi degradira predmet koji je potpuno ispravan ali radi na bateriju koja se ne proizvodi već tridesetak godina.  Dakle, ispravan je, a Kupindo mi ne nudi drugu opciju osim "neispravan".

jeste imam neku staru tehniku npr. koja iako je i ispravna ( ili neispitana ) vise je za Kolekcionare nego za upotrebu 

i tu se otvara jos jedno pitanje da li stvari koje su za kolekciju i nemaju upotrebnu vrednost mogu da bude reklamirane kao neispravne a nemaju upotrebnu vrednost Hmm
A sto to ne stavis u "Kolekcionarstvo..."? "Stari uredjaji"? "Antikviteti?"...
Kolekcionarstvo i umetnost

Citiraj
(29.03.2016, 18:12)jugana Piše:

Zato što me i u kolekcionarstvu prate epiteti ispravno/neispravno, jednostavno nemam alternativu, moram da upišem neispravno, dok prodavci na Limundu imaju adekvatan (i elegantan) termin "kolekcionarski primerak".

Moje konkretno pitanje glasi - zašto je Kupindo po ovom pitanju degradiran u odnosu na Limundo?
Štaviše, prodavci s Limunda kad robu prebace na Kupindo sa sobom ponesu kvalifikaciju "kolekcionarski primerak".
Jednostavno nije pošteno.

Citiraj
(29.03.2016, 21:00)1halogen Piše:
(29.03.2016, 18:12)jugana Piše:

Zato što me i u kolekcionarstvu prate epiteti ispravno/neispravno, jednostavno nemam alternativu, moram da upišem neispravno, dok prodavci na Limundu imaju adekvatan (i elegantan) termin "kolekcionarski primerak".

Moje konkretno pitanje glasi - zašto je Kupindo po ovom pitanju degradiran u odnosu na Limundo?
Štaviše, prodavci s Limunda kad robu prebace na Kupindo sa sobom ponesu kvalifikaciju "kolekcionarski primerak".
Jednostavno nije pošteno.

Ukoliko prodajete stari uređaj koji ne fukcioniše, on zaista jeste neispravan i ovo nije pogrešan termin. 

Stari uređaji, upravo kao i kolekcionarski primerci, mogu biti ispravni ili neispravni.

Ipak, razumem da postoji potreba i za ovom opcijom, proslediću kolegama vašu sugestiju. 
Experientia docet.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)