• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 4 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
suspendovani
Pozdrav Limundovcima!!!
relativno sam nov i zanima me aukcija pod nazivom: "SFRJ Ogromna zastava - 115 x 220 cm"
Ponude su stavili sreteni (81) i firma1001 (-1) .
Za drugopomenutoga člana u profilu piše, citiram: "firma1001 nije Limundovac Suspendovan",
a u komentarima, tj. ocenama stoji ovo:

Ocene (pritiskom na vrstu ocene filtriraš prikaz)

Pozitivne0

Negativne1

Od kupca Od prodavca

DATUM KOMENTAR OCENA OCENU DAO
19. Sep. '14
01:05 Rok odavno prošao,uplate nema...
Negativna
(od prodavca) Rastamannn

Mene sad zanima kako član koji "nije limundovac" može da učestvuje u aukciji i nabija cenu?

Citiraj
Moguce je, jer je verovatno suspendovan u toku trajanja aukcije, a dalje mozda Limundo Agent nudi umesto njega. Naravno da bi takve ponude LT trebalo da onemoguci-ponisti, a verovatno i samu aukciju, kao i prodavca, jer se u slicnim situacijama verovatno radi o nudjenju radi podizanja cene - odnosno o povezanim - visestrukim nalozima.

Ajd i da pitam clan suspendovan na Limunu, bi naravno bio suspendovan i u cafeu ?

Citiraj
@DjuroZ
Slažem se da vama da deluje kao da licitira, ali to nije slučaj. Smile

Moguće je da član suspendovan član vodi na aukciji.
Evo kako:

* dok je nalog člana bio aktivan on je dao svoju maksimalnu ponudu
* nalog je u međuvremenu suspendovan
* Limundo agent je automatski stopiran na trenutno vodeću cenu.

Član koji licitira sa bilo kojom sumom, prestići će člana koji je suspendovan.

@sasacv68
Tako je, dobro objašnjenje. Bravo
Što se tiče prekidanja aukcije, za sada tako nešto nije praksa, jer se dešava
da suspendovan član licitira dosta rano i da ima puno zainteresovanih članova koji
bi licitirali mnogo veću sumu.

Citiraj
Šokiran 
@sasacv68
Suspendovan član na Limundu, je suspendovan i u Cafeu. Smile

Citiraj
(25.11.2014, 10:19)Frajlla Piše: Što se tiče prekidanja aukcije, za sada tako nešto nije praksa, jer se dešava
da suspendovan član licitira dosta rano i da ima puno zainteresovanih članova koji

Pa, ako je clan suspendovan zbog dizanja cene, a "povezan" je sa prodavcem - naravno da bi takvu aukciju trebalo prekinuti i suspendovati i prodavca - jer se radi o prevari i onda nema smisla pricati o daljoj regularnosti i "licitiranju mnogo vece sume".
Ja na takvim sumnjivim aukcijama svakako ne bih ucestvovao, koliko god bio zainteresovan za predmet i koliko god niska cena bila.

Citiraj
(25.11.2014, 10:33)sasacv68 Piše:
(25.11.2014, 10:19)Frajlla Piše: Što se tiče prekidanja aukcije, za sada tako nešto nije praksa, jer se dešava

Pa, ako je clan suspendovan zbog dizanja cene, a "povezan" je sa prodavcem - naravno da bi takvu aukciju trebalo prekinuti i suspendovati i prodavca - jer se radi o prevari i onda nema smisla pricati o daljoj regularnosti i "licitiranju mnogo vece sume".
Ja na takvim sumnjivim aukcijama svakako ne bih ucestvovao, koliko god bio zainteresovan za predmet i koliko god niska cena bila.

da, u pravu ste i to jeste praksa. Smile aukcije na kojima je utvrđeno veštačko nuđenje se prekidaju.
Međutim dešava se da član bude suspendovan iz nekog drugog razloga, takve aukcije ostaju.

Citiraj
"Međutim dešava se da član bude suspendovan iz nekog drugog razloga, takve aukcije ostaju."

Ä sta se desava ukoliko suspendovani u tom slucaju pobedi, sto je svakako moguce ?!  Cool

(25.11.2014, 10:24)Frajlla Piše: Suspendovan član na Limundu, je suspendovan i u Cafeu.  Smile

Ja bih dodao samo jednu sugestiju...da ispod nicka takvog clana u Cafeu stoji suspendovan, umesto novajlija, u usponu i sl. cisto da bi se istakla relevantnost komentara - takvog clana.

Citiraj
Hvala svima na informacijama. Sada sam bio na konkretnoj aukciji - ponuda suspendovanog člana nema, međutim, cena je narasla toliko da meni za taj predmet više nije interesantna.
Interesuje me gde mogu da prijavim neregularnosti u interesu svih nas koji smo ovde sa poštenim namerama.
Još jednom, hvala svima

Citiraj
Samo pojašnjenje - ako neko nudi na aukciji, pa ga suspendujemo, njegova maksimalna ponuda se smanjuje na aktivnu, ali se ponuda na briše. Tako da postoji mogućnost da bude aktivna aukcija na kojoj nudi suspendovan član. Znači, dao je ponudu na aukciji pre nego je suspendovan.
lotr

Citiraj
(25.11.2014, 15:34)Alduin Piše: Samo pojašnjenje  - ako neko nudi na aukciji, pa ga suspendujemo, njegova maksimalna ponuda se smanjuje na aktivnu, ali se ponuda na briše. Tako da postoji mogućnost da bude aktivna aukcija na kojoj nudi suspendovan član. Znači, dao je ponudu na aukciji pre nego je suspendovan.

Sve je to u redu ali šta se dešava ako nakon tog suspendovanog člana niko više ne nudi. Suspendovani član ne vidi da je pobedio na aukciji pa stoga bi trebalo ovakve ponude automatski brisati onog trenutka kada je i član suspendovan.

Citiraj
U tom slučaju, čim se aukcija završi, prodavac može da da negativnu i da ponovo pokrene prodaju. Videću da li može da se implementira brisanje poslednje ponude suspendovanog člana sa aukcije, dobra je ideja.
lotr

Citiraj
Ja bih trajno suspendovao prodavca/kupca, jer prilikom registracije ima opciju "slažete li se ili ne sa limundo pravilima", i pošto osoba ima više od 18 godina. Svako odlučuje samostalno otkud da znam da ne misli ozbiljno ili šta već drugo. Zato treba da se totalno udalji sa sajta. Šta da mu se oprosti kad je svesno prekršio pravila.
Šta još treba da se desi da bi sistem radio kako treba.
koristim elektronski potpis

Citiraj
Sistem cine ljudi koji nisu savrseni.

I u zatvoru pustaju ljude zbog dobrog vladanja, koliko znam.

Nekada greska nije namerna.

Treba proceniti kada je suspenzija pametna a kada ipak, nije.

Citiraj
Sam život je složen i nije crno-beli. Sistem od preko 600.000 korisnika i preko 1.400.000 predmeta ukupno je veoma kompleksan.
Sasvim je jasno da kada je neko sklon prevarnim aktivnostima nije mu mesto na sajtu. Za sve ostalo je veoma teško odrediti granicu - ljudi se menjaju, sistem se menja, pravila igre i zakoni se menjaju - stoga je nekim ljudima u određenim okolnostima ipak potrebno dati šansu.

Citiraj
(30.11.2014, 12:33)Alduin Piše: U tom slučaju, čim se aukcija završi, prodavac može da da negativnu i da ponovo pokrene prodaju. Videću da li može da se implementira brisanje poslednje ponude suspendovanog člana sa aukcije, dobra je ideja.

pozdrav
Moje mišljenje je da se sve ponude suspendovanog člana na toj aukciji ponište i ostanu samo ponude ostalih učesnika.
Imao sam situaciju da je ipšla ponuda do nekih 3000 dinara i onda se pojavio član koji je suspendovan ali je digao cenu na 7000 dianra gde je isti ponuđač i kupio ?? po toj ceni.
i kod jednogi drugog su bili aktivirani limundo agent ali je ispalo da je suspendovani samo podigao cenu svesno ili propustom ove opcije NE brisanja svih ponuda
Obrisati sve poinude suspendovanog člana

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)