• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklame na sajtu i posledice
Uzvičnik 
Reklame su skoro uvedene na sajtove Limundo i Kupindo. Veoma su velike, cesto ne prate sadrzaj stranice, nego prikazuju nasu istoriju pretrage na guglu.
Iskreno, malo mi neprijatno pored nekih reklama listati sajt pred decom ili zenama.
Reklame - u redu ako ne moze bez njih, ali imam utisak da se to otelo kontroli i da ovaj sajt sa njima ne lici na ozbiljan sajt kakvim sebe deklarise.
Najsveziji primer je reklama BOLJE OD VIAGRE, iza koje se u stvari krije sajt "bezbedna-kupovina.com" na kome mozete naruciti flastere za povecanje penisa i do 6.4cm. Svuda na sajtu slogani "Sigurna kupovina" i sl.

Reklama na Kupindu:

[Slika: 22775901143_c78770e3ec_z.jpg]

Sajt koji se pojavljuje ako kliknete na reklamu:

[Slika: 23376915346_738b6d2d40_z.jpg]

Citiraj
(29.11.2015, 21:55)ljubisa.va Piše: Reklame su skoro uvedene na sajtove Limundo i Kupindo. Veoma su velike, cesto ne prate sadrzaj stranice, nego prikazuju nasu istoriju pretrage na guglu.
Iskreno, malo mi neprijatno pored nekih reklama listati sajt pred decom ili zenama.
Reklame - u redu ako ne moze bez njih, ali imam utisak da se to otelo kontroli i da ovaj sajt sa njima ne lici na ozbiljan sajt kakvim sebe deklarise.
Najsveziji primer je reklama BOLJE OD VIAGRE, iza koje se u stvari krije sajt "bezbedna-kupovina.com" na kome mozete naruciti flastere za povecanje penisa i do 6.4cm. Svuda na sajtu slogani "Sigurna kupovina" i sl.

Reklama na Kupindu:

[Slika: 22775901143_c78770e3ec_z.jpg]

Sajt koji se pojavljuje ako kliknete na reklamu:

[Slika: 23376915346_738b6d2d40_z.jpg]

Ja smatram da je to sasvim prikladno - mislim da je verovatnoća da to poveća onu mušku stvar taman tolika kolika je i da LK ima 800 000 ČLANOVA.  :rolf:

Citiraj
ja smatram da ti imas pravo da smatras

Citiraj
(29.11.2015, 22:04)ljubisa.va Piše: ja smatram da ti imas pravo da smatras

Hvala ti lepo. 
Evo da probam malo da se uozbiljim. Kad je Limundo počeo osnovna poslovna delatnost je bila aukcijska prodaja, tačnije posredovanje. Strategija je bila da se što više poveća broj aktivnih članova jer to, logično, povećava tržište, a time i izbor za kupca i cene za prodavce. Taktika za ostvarenje te strategija se sadržavala u sloganu "Limundo to smo svi mi" ili kako je već tačno bilo. 
Danas je ta poslovna delatnost ne više primarna - Limundo je porastao i  promenio strategiju - želi da svoje članstvo "proda" oglašivačima - isto kao što to rade i mediji - cena oglasa u novinama, na radiju ili televiziji zavisi od čitanosti, slušanosti, gledanosti. Za interenet sajt to je posećenost i broj registrovanih članova. Zato se insistira na "gugl frendli responzivnom sajtu" i 24 nova člana na sat. E, a oglašivač može da bira sajt na kom da se oglasi, a na sajtu gde imaš 50 posto oglasa kolekcionarstva gde su 90 posto muškarci zastupljeni - sasvim logično plasiranje, to se čak i na Megadens fakultetu nauči.  LOL
Prosto k'o pasulj kad bolje pogledaš.  Cool

Citiraj
Ovde se radi o oglasima koji nisu za svaki uzrast. Pored viagre, cesto se moze videti i lepa dama koja te mami na nezaboravan provod. Takav sadrzaj nije dolican ovakvom sajtu. (tacka)

Citiraj
(29.11.2015, 22:17)ljubisa.va Piše: Ovde se radi o oglasima koji nisu za svaki uzrast. Pored viagre, cesto se moze videti i lepa dama koja te mami na nezaboravan provod. Takav sadrzaj nije dolican ovakvom sajtu. (tacka)

Ovaj sajt se menja i očigledno nije više onakav sajt kao kad si se ti registrovao. Ja sam došao mnogo kasnije od tebe, a uočavam promene. To je što je.  Smile

Citiraj
ovakav tip reklama moze se naci samo na sajtovima za 18+ ili na sajtovima koji i nemaju neku popularnost, pa samim tim i ne dopiru do veceg broja korisnika

Citiraj
(29.11.2015, 22:24)ljubisa.va Piše: ovakav tip reklama moze se naci samo na sajtovima za 18+ ili na sajtovima koji i nemaju neku popularnost, pa samim tim i ne dopiru do veceg broja korisnika

Pa ovo i jeste sajt za 18+. Niko maloletan ne može da se registruje, zar ne?  Pravi se lud

Citiraj
aha, malo sutra

Citiraj
U potpunosti se slazem. Trenutno mi izgleda kao da se Kupindo/Limundo prodao. Ali zbog toga ce se odraziti i njihov dalji razvoj. Nekada sam odbijao da prodajem na njihovom konkurentskom sajtu (svi znamo o kom sajtu se radi) bas zato sto postavljaju reklame i vise lice na pijacu nego na neki ozbiljan sajt.

A sada imam situaciju da mi Kupindo naplacuje 8% provizije za svaki prodat predmet, plus sam negde procitao da ce poceti i da brisu neprodate predmete posle nekog vremena (sto je glavna i sada jedina mana ovog drugog sajta o kome pricam) a uz sve to mi serviraju kojekakve reklame.

Ja prodajem jedinstvene stvari. oko 70% mojih prodaja je od ljudi koji se prvi put registruju. Registruju se da bi kupili jer su videli share na face-u ili trazili u google-u.

Kupindo je ovim reklamama samo dobio da sam presao drugde, gde cak ni proviziju ne placam. Sada me isti ti ljudi koji bi dosli na Kupindo i registrovali se tu nalaze na drugom sajtu.

I onda kad ja pogledam prednosti i mane... Ovamo ne placam proviziju, mogu ljudima odmah da dam svoj broj telefona i IMAM NORMALNE PORUKE U JEDNOM RAZGOVORU (izvinite na vikanju), a ne kao ovde Re:Re:Re.... u nedogled.

Kupindo vise nista ne nudi drugacije i bolje, samo naplacuje vise. Sada im to donosi finu zaradu. Mogu samo zamisliti koliku. Ali za 3-4-5 godina, ima da budu mnogoooo ispod konkurencije i izgube dobar deo onoga sto su stvorili.

Citiraj
mislim da niko nije za reklame ali makar su onda trebali smanjiti proviziju... plus mislim da mnogi koriste adblock i onda čemu reklame ?

Citiraj
(26.03.2017, 13:30)LiMuBaj Piše: mislim da niko nije za reklame ali makar su onda trebali smanjiti proviziju... plus mislim da mnogi koriste adblock i onda čemu reklame ?

I meni prvoj adblock uključen, tako da nema tragova oglasa niti pop-up reklamica. Skace od srece Skace od srece

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)