• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prodaja sa djubrista
Šokiran 
Kupim 2x kao ispravna racunara i dobijem ovo, stanje kucista nedvosmisleno ukazuje da su isti pokupljeni sa djubrista??? realno interesovale su me komponente istog koje su nazalost dobrim delom neipravne (dvd/cd svi neispravni, ram los, jedan HDD skljoca, jedan komp se gasi, drugi komp fali ram memorija itd)

Generalno uvek gledam da uzmem racunar iz uvoza sto je stigao iz vana, jer su ovi nasi prodavci teski prevaranti, sto je jos smensije devojka koja ga je prodala ima 200 pozitivnih i jednu negativnu, kako??

Prodavac totalano ne zeli da primi predmete nazad, ni da uplati ~30% licitirane cene za djubre koje je poslato, jos osvetnicki lupa negativnu?? za sta za 1300din kao odstetu za ovu djubre koju sam trazio, strasno

Ovo nisu ostecenja u trasnportu vec uticaju vremenskih nepogodja na nekom djubretu!

www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-oprema/Desktop-racunari/Bez-monitora/desktop-racunar/41261673

[Slika: WP_20151205_00_16_39_Pro.jpg]
[Slika: WP_20151205_00_17_36_Pro.jpg]

Citiraj
Svejendo, i da jesu ostecenja u transportu, prodavac je kriv, jer je on duzan da zastiti predmete.
Ti lepo posalji LT-i zahtev za brisanje ocene, i ako je sve tako kao sto kazes, tebi ce biti obrisana ocena, a prodavcu ce ostati tvoja negativna.

Inace slike sa aukcije su totalno bezveze, uopste se ne moze videti predmet kako izgleda u celosti, sto me navodi na misljenje da je prodavac namerno sakrio mane.

Citiraj
Ova bela (bez) maska i konfiguracija koja se kroz nju vidi uopste ne lici na onu sa slika aukcije. Po meni, nema sanse da slike pripadaju poslatom racunaru. Obaska sto je racunar oznacen kao "polovan", a tako cistu utrobu kao sa slika aukcije nisam u zivotu videla. Kao da je radio u sterilnoj sredini - ili nije radio uopste? Msm, tako je mogao da zablista samo u masini za pranje sudova Big smile
Ma mrak. Samo ne znam kako ce se kolega provesti sa LT, bilo je skoro nesto da kupac nije smeo da otvara racunar (ovaj je vec otvoren tj. razvaljen sam po sebi Facepalm) Onda, LT nece da ulazi u to cije su slike prave ("odakle mi znamo da je to predmet koji ste dobili", ako se dobro secam)... I, eto kako prodavac moze da ima samo pozitivne i zasto ocene vise ne znace mnogo.
Za utehu, kolega reb0rn, dobili ste dobru lekciju. Trebalo je da posumnjate vec kad ste procitali odgovor na pitanje o grafickoj kartici - od prodavca koji pise: "pitajte sve sta vas interesuje u toku aukcije da ne bi doslo do nesporazuma". UBR, u ovom slucaju kupac je valjda trebalo da pita, da li su slike racunara koji se prodaje? Facepalm

Citiraj
Ovde se stavljene slike kucista sto na samoj aukciji nije postavljeno, pa samim tim nije ni uporedivo.
Unutrasnjost je detaljno slikana i predmet prodaje (crni racunar) je opisan, tj samo su navedene komponente bez opisa istih.
Drugi racunar iz opisa je bukvalno poklon (beli racunar) po recima prodavca. Njegive specifikacije nisu ni navedene.
Ako se racunar kupuje samo po specifikaciji, bez detalja o stanju komponenti, onda dolazi do ovakvih problema.
Nije cudno kada takvu kupovinu obavi neko neiskusan. Cudno je da neko iskusan, kupuje na nevidjeno.
Ako su ipak u privatnim porukama utvrdjena stanja komponenti, tj celog racunara, i ako je u porukama navedeno da su komponente ispravne, a samim tim i ceo racunar, onda je opravdano nezadovoljstvo kupca.
Ako se kupac vodi samo navedenim opisom sa aukcije u kome nema ni reci o stanju racunara, osim opsteg opisa "Polovan bez ostecenja", onda mora biti lude srece ili imati pomoc LTa.
Jasno se vidi i iz odgovora o modelu grafike i iz opisa da prodavac ne ulazi u detalje, pa je kupovina tehnike kod takvih nemoguca, osim ako kupac ne zeli da isproba srecu.
Nista ne opravdava prodavca u ovom slucaju jer kada prodajes odgovoran si, detaljno opises predmet, navedes ostecenja i mane ako ih predmet ima i sl.
Ovde kupac ima pravo da trazi ili smanjenje cene ili povracaj predmeta, ili nesto trece po dogovoru sa prodavcem.
Negativna kupcu je svakako neopravdana.
I pored toga, kako sam i rekao na pocetku, ako detalji nisu utvrdjeni u porukama pre kupovine, ludost je licitirati na ovakvoj aukciji.
Ako bih sada postupio slicno, mogu kupiti svih 20 racunara na Limundu i pre nego sto stignu uloziti reklamaciju.
Zasto? Zato sto su svi na isti nacin opisani, tj, samo navedene specifikacije, bez detalja o stanju.
Da li je to pametno? Nije. Napravio bih sebi samo glabobolju i zarobio pare na duze vreme.

Citiraj
@ljubisa.va
Penta ovih slika je odakle su komjuteri izvadjeni a to je djubriste... ja ionako kucista bacam, opis predmeta je bio polovno i navedene su komponente boljeg komjutera sto sam ocekivao da su ispravne a nisu, takodje vecina komponenata ovog drugog racunara su lose, kuciste je najmanji problem za mene kao i stanje drugog kompa sto se i ne bi zalio da ima nekih problema

Ja u kupovini konfiguracija kojim sam kupio dosta uvek ocekujem da bude nekih sitnih neispravnosti, da DVD ne valja ili teze cita itd.. i to ne zameram prodavcima ali kad 50% komponenti (iz oba kompa) ne valja ili fali a pri tome prodavac tvrdi da je sve ok i da sam ja lazov i da menjam komponente to me vec bas iritira Smile
Novac je ovde najmanji problem vec stav prodavca, gde se iz poruke jasno vidi da ona mene proziva lopovom a salje ovako djubre

Ja cu iz ta dva kompa iskoristiti 2 dela (jedan hdd i jednu plocu) i ja opet nisam novcano skroz pukao jer sam ih i uzeo za servis ali preko bezobrazluka prodavca i nivoa kako se ponase ne zelim da predjem Smile

@jugana slike jesu original i na aukciji ali drugi ugao i namerno bez svetla da se ne bi videlo realno stanje, ali ponavljam mene su samo komponente interesovale koje su nazalost vecinski neispravne (kucista bacam ionako)

Citiraj
Ovo je slika od pozadi. Ne verujem da bilo ciji kompjuter sa zadnje strane izgleda mnogo bolje.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
Pardon, nisam ukapirala da je maska koja se vidi na aukciji od crnog racunara.
Ali bih se ipak zapitala od koga (i sta) kupujem s obzirom na odgovor o grafickoj kartici.
UBR, za drugi racunar se nigde ne navodi da je ispravan Smile

Citiraj
Da drugi racunar je tu manje bitan, ali zasigurno ne ocekujem da neko posalje 100% nesipravno djubre jer bi tada placao tranport necega kome je mesto na djubristu Smile

Citiraj
@reb0rn,
ima ovde i nashi prodavaca postenih i cestitih ljudi.
Ovaj slucaj definitivno je jasan - nema sumnje da ce LT stati na tvoju stranu i da je prodavac kriv, ali zadaje i glavobolju. Sledeci put samo biras drugacije.

Citiraj
(05.12.2015, 18:01)ljubisa.va Piše: @reb0rn,
ima ovde i nashi prodavaca postenih i cestitih ljudi.
Ovaj slucaj definitivno je jasan - nema sumnje da ce LT stati na tvoju stranu i da je prodavac kriv, ali zadaje i glavobolju. Sledeci put samo biras drugacije.

Da ima postenih naravno ali uglavnom ko preprodajem kompove iz uvoza jer su odrzavani i uglavnom 100% OK, kompovi koji su kod nas kupljeni i korisceni nazalost iskustvo kaze da su 70% sa problemom i da su u jako losem stanju, pogotovo sto se bavim servisom i to je tuga kakvi su racunari vecini (krs napajanja, kucita nikad ciscena, prioritet da komp radi iako je hdd los itd...) i vecina ljudi su u faznonu nezelim da platim zamenu loseg HDD, prodat cu ga nekom jer radi... a aja cu kupit nov (to je moje iskustvo sa terena kad radim sa ljudima)

Citiraj
Nekorektno mi je ovo nazivati robom s djubrista.

Takodje nekorektno od prodavca sto nije stiklirao da je neispravno ako nije 100% siguran.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
pozdrav svima koji su se ukljucili u raspravu,pa bilo bi lepo da cujete i drugu stranu naprimer moju jer je aukcija pokrenuta od moje strane.kompjuter je isproban i radio za sta imam dva svedoka koji ce to potvrditi i u miliciji pod punom odgovornoscu isproban je od strane lica koje se bavi time i radi sa tim jer se ja ne razumem i covek mi je i rekao sta da napisem u aukciji jer je za mene to spansko selo znam jedino da ga koristim,a clan koji ga je izlicitirao mi se javio pod izgovorom da neradi uopste i da fale delovi sa slika i da bi hteo da ga vrati ili da zadrzi delove koji mu trebaju i da mu uplatim 1300 din ,posto i ja naravno se limundom bavim dugo nije me mrzelo da mu pogledam ocene i aukcije gde sam zakljucila da se covek bavi vadjenjem i prodajom istih delova za komjutere ,kako pouzdano znam da je sve radilo i da nijedan deo nije falio jer je to apsolutno nemoguce licno sam upakovala isti predmet niti bi meni znacio i predstavljao nista u zivotu bilo kakav deo tog komjutera,prema tome ja ovca nisam da mi covek vrati neispravno nesto sto je apsolutno radilo zasta imam i svedoke i jos da mu vratim pare,ili jos bolju varijantu koju je predlozio da zadrzi on sta mu treba i ja da mu uplatim pare a i ove gore slike ako samo bolje pogledate nisu od istog kompjutera ,treba da ga bude sramota sto ovako pljuje po nekome ,nemam ja ni tako malo ocena da ne moze da se vidi kakav sam prodavac.i samo da se zna da bi reklamacija bila uvazena ali samo da je vratio komjuter kakav sam mu i poslala KOJI RADI I KOM NEFALE DELOVI.a ove krseve koje je on slikao ako ih je naso na djubristu svaka mu cast,ukoliko nekom treba jos dodatnih fotografija od kompjutera sa moje aukcije nek pita slobodno ali ono gore na njegovim slikama nije kompjuter koji je poslat to i sami mozete zakljuciti iz aukcije uporedite slike.Znam da sam napisala ovde rat i mir ali bas i nije prijatno da mi se nik povlaci ovde pod opcijom djubriste ,hvala i pozdrav svima uz duzno postovanje

Citiraj
Oboje imate podosta ocena te ja vam stoga predlažem da se lepo dogovorite.Ovde možemo da stajemo na jednu ili drugu stranu,ali samo vas dvoje zna pravu istinu.
Dogovor i lepa reč sve rešavaSmile
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj
@templar77

Ja sam vam javio link ka forumu bas da mozete da odgovorite.... i da se cuje druga strana

A sto se tice tuzbe nikakav problem nije da se delovi koje ste vi slikali uporede sa ovima sto su kod mene i da se uz vestacenje testiraju! ja sam spreman da i na sud idem i da vidim ta dva vasa svedoka kako ce svedociti da je sve ispravno pogotovo sto vi tvrdite da vam je trece lice reklo da su kompovi ispravni! (jer kako sam vas razumeo vi ove kompove niste koristili?)
A to sto kompovi zaudaraju na djubriste sto se vidi po stanju kocista necu komentarisat zato se i topic zove sa djubrista! (radio sam i sa takvim kompovima i znam kakav je to miris zaudaranja!)
naravno i to se moze ispitati naslage prljvstine kog su porekla i starosti i koliko se dugo nalaze na kucistu kao i zacetak korozije!

Ja mogu slikat iz drugog ugla i tu bi se lepo videlo da su slike identicne sa onima sa vaseg oglasa jer se slike komponenti koliko toliko mogu uporediti, svaka komponenta ima serijski broj i oko zamene komponenti iste treba imati i to je NAJLAKSE dokazivo!

To sto ste vi mene na prvu loptu napali da sam ja lopov samo govori vise o vama, a uredjaj ste odma odbili da prihvatite nazad

Moja volja i zelja da vam trazim samo 1300din povracaja para iako je aukcija izlicitirana na ~3300din je moja dobra volja, a vi ni na to niste pristali vec ste me uslovaljavali da cekam 15 dana sto nije problem, ali zato ce vam negativna stajat 15 dana ako bi ste mi tada uopste poslali 1300din! a ne posle da bude proslo je 14 dana od roka preuzimanja pa posle da nemogu ni negativno da vas ocenim jer ste se jako lose poneli kao prodavac! (posto sam i ja sam do sad imao 700+ prodaja ovde i znam da reklamaciju UVEK moram uvazit pa posle dokazivat da li je moja ili krivica druge strane!)

http://s25.postimg.org/j6v9vaghb/WP_2015...11_Pro.jpg
http://s25.postimg.org/mezr8c2r3/WP_2015...31_Pro.jpg
http://s25.postimg.org/h4ush1ii7/WP_2015...42_Pro.jpg
http://s25.postimg.org/afo910x67/WP_2015...32_Pro.jpg
http://s25.postimg.org/4g0hxdcdr/WP_2015...37_Pro.jpg

(05.12.2015, 21:22)dealla Piše: Oboje imate podosta ocena te ja vam stoga predlažem da se lepo dogovorite.Ovde možemo da stajemo na jednu ili drugu stranu,ali samo vas dvoje zna pravu istinu.
Dogovor i lepa reč sve rešavaSmile

Naravno ja sam odma predlozio dogovor, da primi predmet nazad i utvrdi neispravnosti... automatcki drsko odgovorila da sam ja zamenuo komponente i da ne prima nazad!

Onda sam joj dao drugu soluciji da uplati deo izlicitiranog iznosa od 1300 (izlicitirano na ~3300) i da ja zanemarim neispravnost i to je rekla MOZE ali pare imam tek za 15 dana, sto meni nije problem ali zelim pisan dokaz da je pristala a ne posle da bude proslo 14 dana od dana prezimanja

ja sam joj se i nakon kontaktiranja limunda javio da je dobila negativnu i da ce ista biti uklonjena ako uplati 1300din kad uplati, na sta je odgovorila da ce se zalit limundu

Sto je najsmesnije ja sam neko ko se i sa prodavcima koji prodaju poluispravne komponenete uvek sporazumem ako je na drugog stani normalana osoba, pre par dana sam kupio HP komp i odlicnom stanju od kupca sa 14 negativnih i sve je super proslo iako je kuciste poslato samo zavijeno u strec foliji, jer meni kucista ne trebaju a komp delovi su bili u perfektnom stanju!
http://www.limundo.com/kupovina/Racunari...-/40628821

Citiraj
Moguce je da onaj ko joj je govorio sta da napise nije dobro rekao. Nazalost, jako nezahvalna situacija i za prodavca i za kupca.

@templar
I ja sam cesto u situaciji da moram da prodajem robu u koju se (nazalost) ne razumem. Ipak, zbog sigurnosti uvek stikliram ``neispravno`` iako su mahom ispravne stvari u pitanju, koje ja ne mogu da ispitam.
Preporuka za ubuduce. Ume da bude nezahvalno sto se tice cene, ali barem ne dolazi do ovakvih sporova.
Mind Full or Mindful?

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)