• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polovno / Neispravno
Pitanje 
Izvinjavam se ako postoji vec tema, ja sam trazio ali nisam nasao. Ako ima vi prebacite gde treba.

Imam sledeci problem:
Zeleo sam da kupim mobilni ili tablet i u pretragu sam ukucao "polovno" ali mi je izasla gomila licitacija gde ljudi prodaju polupane telefone i tablete.
Da li postoji neka dublja pretraga gde ja mogu da izbacim te oglase ili prodavce?
Ako telefon/tablet ima polomljen ekran i nema bateriju kako je on polovan a ne neispravan?
Verujem da i u ostalim kategorijama ljudi imaju slicne probleme.

Do koje granice treba predmet da bude ostecen da bi se zapravo vodio kao "neispravan", kako se to odlucuje?

[Slika: 30303b4.png]
[Slika: 1cb4b00.png]

Citiraj
Uređaj može da bude sa felerima a da i dalje bude upotrebljiv, kao npr. mobilni telefon kome je staklo naprslo a tač i ekran i dalje su funkcionalni. To je barem moje mišljenje, ima ljudi kojima je mobilni telefon modni detalj i pre bi kupili i telefon koji ne pali uopšte, bitno je samo da nema "tačkicu" na sebi.
Stvar je odluke prodavca da li će staviti polovno ili neispravno - ukoliko stavi polovno to za sobom vuče obavezu davanja radne garancije po pravilniku Limunda.

Citiraj
Cista zloupotreba sistema je staviti u polovno, a u opisu navesti da je neispravno za delove, kao sto je uradio prodavac sa ovom 5230.

Citiraj
(26.04.2016, 11:03)wujaymarkoff Piše: Uređaj može da bude sa felerima a da i dalje bude upotrebljiv, kao npr. mobilni telefon kome je staklo naprslo a tač i ekran i dalje su funkcionalni.  To je barem moje mišljenje, ima ljudi kojima je mobilni telefon modni detalj i pre bi kupili i telefon koji ne pali uopšte, bitno je samo da nema "tačkicu" na sebi.
Stvar je odluke prodavca da li će staviti polovno ili neispravno - ukoliko stavi polovno to za sobom vuče obavezu davanja radne garancije po pravilniku Limunda.

Pa kako stvar odluke? Ili je upotrebljivo ili nije upotrebljivo. To kao da kažemo da je stvar odluke da li ću štap za pecanje staviti u aksesoare.
Pravilnik Limunda ne propisuje radnu garanciju (osim ako nisu nešto menjali u poslednjih mesec dana) nego propisuje da kupac može reklamirati bilo šta u roku od 15 dana uključujući i neispravno.

A u stvari mogli bi da uvedu još jednu kategoriju za te nedoumice, recimo "delimično ispravno" ili "poluispravno". Recimo mobilni telefon kom ne radi samo prednja kamera, šporet na struju na kom radi samo jedna ringla i rerna. To nije da kažemo baš neispravno - upotrebljivo je, ali nije skroz ispravno, a nije ni neispravno.

Citiraj
pa dobro ako mu ne radi kamera on je upotrebljiv, ili mozes ti da koristis soperet bez 1 ringle, tipa kuvaces kafu na velikoj Big smile ali sta da radis sa telefonom koji nema punjac i polomljen je? ili ako tac ne reaguje ili ako nece da upali?

Nekoliko puta sam prijavljivao limundo timu (posto nema ta opcija isao sam na - pogresna kategorija) ali naravno nista nije ucinjeno povodom toga.

Citiraj
pa ima opcija tehnicki neispravna aukcija

Citiraj
(27.04.2016, 01:19)dreamfreak84 Piše: pa dobro ako mu ne radi kamera on je upotrebljiv, ili mozes ti da koristis soperet bez 1 ringle, tipa kuvaces kafu na velikoj Big smile ali sta da radis sa telefonom koji nema punjac i polomljen je? ili ako tac ne reaguje ili ako nece da upali?

Nekoliko puta sam prijavljivao limundo timu (posto nema ta opcija isao sam na - pogresna kategorija) ali naravno nista nije ucinjeno povodom toga.

A nemaju oni vremena za to. I to govorim bez jeda - tako je kako je. Hiljade aukcija su u pogrešnim kategorijama - to je bar lako naći. Najveći deo se ne proda ili ljudi pročitaju pa skontaju šta je u ponudi. Štono kažu pamet u glavu i dupe uza zid.  Smile

Citiraj
(27.04.2016, 01:21)LiMuBaj Piše: pa ima opcija tehnicki neispravna aukcija
Hmm da da mozda je bolje to koristiti. Hvala!

I sta smo rekli, da li ima jos neki filter koji moze da se koristi osim novo/polovno/neispravno.
Da li postoji opcija da iskljucim tipa nekog prodavca da se ne pojavljuje u pretrazi, ili slicno?

Citiraj
(27.04.2016, 13:59)dreamfreak84 Piše: ...
Da li postoji opcija da iskljucim tipa nekog prodavca da se ne pojavljuje u pretrazi, ili slicno?

Nazalost ne. Trazili, odavno, i vise puta, ali sumnjam da ima sanse da to uvedu.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)