• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklame u imejl porukama
U poslednje vreme se u imejl porukama koje Limundovci dobijaju od Limunda u kojima se obaveštavaju o novoj poruci, završetku aukcije i slično nalaze i reklame za neke aukcije.
Pitanje: koji je kriterijum koji određuje koji predmeti se reklamiraju, odnosno na koje Limundo skreće pažnju klijentu kom šalje imejl?

Dobar dan, sistem nasumično izvlači zanimljive aukcije. Tačne kriterijume ne objavljujemo zbog potencijalnih zloupotreba.
Experientia docet.

(25.04.2016, 14:50)fiorellino Piše: Dobar dan, sistem nasumično izvlači zanimljive aukcije. Tačne kriterijume ne objavljujemo zbog potencijalnih zloupotreba.

E sad... izvlači nasumično, a  kriterijume ne otkrivate - mora to malo bolje, ima nas ovde fanova izvesnog Gaje P - ako ima kriterijum onda nije nasumično.  Hihi 
Dobro - nećete da otkrijete pa nećete, nema veze. Zanima me jer su te reklame efikasnije od svih Oglasindo propagandnih imejlova da nađem nov auto dok tražim posao.  cao

Мене занима како да престану да ми стижу рекламе када ми стижу поруке од чланова.
Нити сам малоуман да не знам шта желим нити ми је потребно да ми се учитавају слике било чега било кад кад то не желим. Мислим, вероватно грешим, али сад ми се тако чини.

Веверица
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Isp'o sam na dnevniku.  Thumbs up
http://blog.limundograd.com/2016/06/zani...avestenju/
LOL
Drug iskusni član.  Cool
Od danas svi sa manje od 100 ocena da mi govore "Čiko", a sa manje od 500 može samo Vi.  LOL  

(10.06.2016, 14:17)serjoza Piše: Isp'o sam na dnevniku.  Thumbs up
http://blog.limundograd.com/2016/06/zani...avestenju/
LOL
Drug iskusni član.  Cool
Od danas svi sa manje od 100 ocena da mi govore "Čiko", a sa manje od 500 može samo Vi.  LOL  

gde kako da vidim ? koja aukcija ?

Li, nije serjoza imao takvu aukciju, nego je o tome komentarisao na cafeu:
http://cafe.limundo.com/thread-735.html

Big smile

serjoza se u "dnevniku" ne spominje Big smile

Bravo Serz, ne mogu da verujem u formulaciju: "Najiskusniji Limundovci su tu izmenu odmah primetili i pitali se koje aukcije se pojavljuju i zbog čega" LOL
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

(19.05.2016, 00:15)drzoidbergsbaby Piše: Мене занима како да престану да ми стижу рекламе када ми стижу поруке од чланова.
Нити сам малоуман да не знам шта желим нити ми је потребно да ми се учитавају слике било чега било кад кад то не желим. Мислим, вероватно грешим, али сад ми се тако чини.

Веверица

Isto pitanje.
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

(08.09.2016, 17:45)drzoidbergsbaby Piše:
(19.05.2016, 00:15)drzoidbergsbaby Piše: Мене занима како да престану да ми стижу рекламе када ми стижу поруке од чланова.

Веверица

Isto pitanje.

Dobro pitanje.
Molim i ja za odgovor, kome ga tacno postaviti. Odnosno, od koga treba zvanicno da trazim da prestanu da mi stizu reklame - preko kontakt strane, ili kako drugacije? Molim za link.
Inace to sto radite zove se direktno oglasavanje, a ono se po vazecem zakonu obavlja pod odredjenim uslovima, od kojih je prvi saglasnost primaoca.
Nisam dala saglasnost.
Ako sam je dala neznajuci, opozivam je, na sta takodje imam zakonsko pravo.
Nema sanse da reklame koje mi saljete uz poruke Limundovaca spadaju u poslovnu komunikaciju.
Unapred hvala za odgovor.

(08.09.2016, 21:29)jugana Piše:
(08.09.2016, 17:45)drzoidbergsbaby Piše:

Веверица

Isto pitanje.

Dobro pitanje.
Molim i ja za odgovor, kome ga tacno postaviti. Odnosno, od koga treba zvanicno da trazim da prestanu da mi stizu reklame - preko kontakt strane, ili kako drugacije? Molim za link.
Inace to sto radite zove se direktno oglasavanje, a ono se po vazecem zakonu obavlja pod odredjenim uslovima, od kojih je prvi saglasnost primaoca.
Nisam dala saglasnost.
Ako sam je dala neznajuci, opozivam je, na sta takodje imam zakonsko pravo.
Nema sanse da reklame koje mi saljete uz poruke Limundovaca spadaju u poslovnu komunikaciju.
Unapred hvala za odgovor.

Ta nemojte se jediti - stvar je prostoproširene prirode i jednom kad se to prihvati mnogo manje boli - kao kad se upotrebi vazelin. Naime Limundo grad je nedavno tranzitirao od sajta koji je primarno omogućavao svojim članovima/klijentima da prodaju i kupuju robu u sajt koji svoje članove/klijente prodaje/iznajmljuje oglašivačima kao robu. Otud responzivnost, puvanje sa stotinama hiljada članova itd. Ic det simpl ili na starokeltskom: "Prosto bre k'o pasulj."  Cool

(08.09.2016, 22:05)serjoza Piše: ...stvar je prostoproširene prirode i jednom kad se to prihvati mnogo manje boli...

Ne zelim da prihvatim jer je bar ovde zakon na mojoj strani. Pocela sam da smanjujem prostor za poruke zbog njihovih reklama, sto znaci da moram da povecavam kad 'ocu da procitam pismo od prijatelja, ne znam zasto bih to radila kad ne moram da trpim reklame Wink
Msm, nije da me ne tangira, nemam AdBlock za postu.

(08.09.2016, 22:13)jugana Piše:
(08.09.2016, 22:05)serjoza Piše: ...stvar je prostoproširene prirode i jednom kad se to prihvati mnogo manje boli...

Ne zelim da prihvatim jer je bar ovde zakon na mojoj strani. Pocela sam da smanjujem prostor za poruke zbog njihovih reklama, sto znaci da moram da povecavam kad 'ocu da procitam pismo od prijatelja, ne znam zasto bih to radila kad ne moram da trpim reklame Wink

Ja mislim ipak da si TI kriva jer to svakako piše u onom ugovoru koji si kliknula "ajagri" pre nekoliko godina dok to još nije pisalo u tom ugovoru. LOL

(08.09.2016, 22:16)serjoza Piše:
(08.09.2016, 22:13)jugana Piše:

Ja mislim ipak da si TI kriva jer to svakako piše u onom ugovoru koji si kliknula "ajagri" pre nekoliko godina dok to još nije pisalo u tom ugovoru.  LOL

Mozda i pise, ali imam pravo da se odjavim! Skace od srece Uraaaa Skace od srece

"Saglasnost koja je data u smislu stava 1. ovog člana, može se opozvati u svakom momentu, a oglašivač, odnosno prenosilac oglasne poruke, mora to da omogući." (Zakon o oglasavanju)

Što se aukcija u e-mail porukama tiče, svima je u interesu da one imaju veliki broj pregleda na dnevnom nivou. Na isti način će se neka vaša aukcija koju pokrenete prikazivati u e-mail porukama drugih članova.

Ne mogu se isključiti, ali ko želi može da isključi e-mail obaveštenja o novoj poruci.

Pojavljivanjem ovih aukcija u e-mail porukama ne krši se nijedan zakon.
Experientia docet.

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)