• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mala pomoc oko dobijenih podataka
Pozdrav svima! Zamolio bih nekoga dobre volje da mi objasni, cemu je namenjen "response_type" element?
Preuzimam podatke u xml formatu pa primecujem u <info> bloku <response_type>1</response_type>

Koje se sve vrednosti tu ocekuju?
Pretpostavljam da je neka druga (mozda 0 ili -1) ako, recimo, zakuca server baze ili neki drugi problem se javi. Malo objasnjenje bi mi pomoglo da razumem kako se dalje odnositi prema podacima koje sam dobio... takodje i kako bih znao davati korisniku neko smislenije objasnjenje za trenutni problem (kada, i ako se bude pojavio). ziveli

Citiraj
Poštovani,

Kao što ste primetili u info bloku imate osnovne informacije o pozivu (odnosno odgovoru)

<api_version> - verzija API-ja
<system_time> - serversko vreme
<response_type> - da li postoji greska

Moguće vrednosti za response_type:
0 - došlo je do greške, i tada dobijate posle info bloka error blok koji sadrži
id - broj greške
name - ime greške
message - detaljan opis
1 - sve OK, pa čitate sadržaj

Pozdrav

Citiraj
Hvala na brzom odgovoru!  Rukovanje

Nisam imao prilike da vidim ta stanja osim na strani gde mogu testirati neke od mogucnosti:
http://developers.kupindo.com/Documentat...ew_article

Tamo, ili propustam nesto, ili nemam dodatna ovlascenja koristiti neke od postavljenih mogucnosti... ili nesto trece.
Recimo, Article/Details/ cak i sa unesenim tokenom i id artikla, dobijam rezultat:

Kod:
stdClass Object
(
   [info] => stdClass Object
       (
           [api_version] => 1.1
           [system_time] => 2016-05-27 17:14:15
           [response_type] => 0
       )

[error] => stdClass Object
       (
           [id] => 401
           [name] => invalid_grant
           [message] => The access token provided is invalid
       )

)

i ne znam sta je problem.  Hmm

Citiraj
Poštovani,

Kao što Vam i poruka kaže, Access Token nije dobar.
Možete pokušati kroz web interfejs na http://developers.kupindo.com da testirate.
Ako i tu ne radi onda imate opciju Refresh Token.
Pa onda probajte sa novim tokenom.

Pozdrav

Citiraj
Hvala za info! Evo sad isti servis radi bez da sam bilo sta primenio od onoga sta ste naveli... verovatno nakon sto sam browser, u medjuvremenu, oslobodio suvisnog kesa, a svakako cu imati u vidu i refresh token za sledeci put.
I da, bas na strani developers.kupindo.com sam dobijao  ta obavestenja. Inace, iz mog alata, nisam imao tih problema... osim ako nesto pogresno definisem.

Zadnji problem na koji sam naisao iz mog alata su True i False vrednosti koje prosledjujem odredjenim varijablama nekom servisu, ne daju povratne informacije:
response_type u info bloku je 1, a posle infa ima, recimo <category_id></category_id> ili <key_word></key_word> dakle, bez vrednosti u tim poljima, a ispod toga nista vise nema!
A kada saljem true ili false (lowercase), sve radi. Pa bi bilo lakse drugima kad bi se to prilagodilo da ne bude case sensitive... ja se ziv ubi kako sve radi a kad trebam boolean varijable slati serveru, onda ne radi!?

Zadnje sto mi je palo na pamet, je da su boolean promenljive na serveru, upravo case sensitive... u razvojnom okruzenju koji ja koristim, editor teksta sam stavlja True ili False i ne moze drugacije dok ih ne "propustim" kroz LCase() funkciju.

Svejedno, problem resavam na taj nacin i sve radi besprekorno  Thumbs up

Pozdrav, i hvala na vremenu!

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)