• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako napraviti trpezarijski sto za siguran transport
 Prodaja namestaja na Kupindu je rizicna upravo zbog mogucih ostecenja pri transportu. Najbezbednija varijanta je licno preuzimanje. Ipak, ako se transport ne moze izbeci, namestaj treba praviti tako da se lako sklapa I rasklapa, a da pri tom nije potrebno poznavanje stolarskog zanata ili posedovanje profi alata. Naravno, potrebno je voditi racuna da takav namestaj pored prakticnosti bude I elegantan, tj, da nema bitne razlike od onog namestaja koji je izradjen u nekoj bolje opremljenoj radionici.

U prodavnici okova lako se nalaze odgovarajuci okovi za razne namene, a plocasti materijal je dostupan svuda I moze se obradjivati rucno ili masinski u radnji gde se materijal I narucuje. Od nacina obrade zavisi I krajnja cena proizvoda, pa treba sve troskove unapred sabrati.
 Rasklopljen namestaj se lakse pakuje I manji je rizik od ostecenja. Naravno I tu treba paziti i pored svega dobro obezbediti paket za slanje.

Za izradu slicnog stola prikazanog na slici potrebno je od alata:
- busilica, burgija fi4mm za holsrafe, burgija za iver matice, rucni srafciger, kljuc inbus, kljuc viljuskasti, iver matice, holsrafi za ivericu 4x30mm, metar I olovka.

Materijal je oplemenjena iverica 18mm isecena I masinski kantovana ABS trakom 0.5mm. Secenje I kantovanje zavrseno za jedan dan u lokalnoj firmi.

Za transport, noge stola se skidaju I pakuju zajedno sa plocom. Postupak sklapanja je lak i potreban je rucni srafciger I villjuskasti kljuc, a sam posao ne zahteva vise od 15 minuta.
Na slici je postupak izrade I konacni izgled jednog trpezarijskog stola dimenzija 90 x 80 x 74cm.

[Slika: 26969212194_16702c6034_o.png]

Citiraj
A sto bas trpezarijski sto? A kamo stolice? A one stolice koje se pretvaraju u merdevine? A police? A sudopera i kuhinjski ormani uopste? Smile
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
Kao pokretac teme sa jednom idejom o njoj, molim admine da zakljucaju temu, a nepotrebne postove obrisu. Hvala.

Citiraj
Ako ce vec da se brisu komentari, da iskoristim priliku da pohvalim umece i samu izradu, na zavidnom je nivou,
Voleo bih da je i neka slika u prirodnoj boji, vece rezolucije, obozavam da vidim DIY izradu

PS.  Mene je iznenadilo sto niko nista lepo da napise za 5 dana, ali to je to,ovo nije ta vrsta foruma i  aktivni clanovi mogu da se izbroje na prste jedne ruke

[Slika: beer.gif]

Citiraj
velicanstvena tema, bez ikakve zadnje misli o samopromociji, zaista. Nesebicno, uredno, vrlo dobro sa tendencijom ka odlicno.
Steta sto se tema rasplinjuje ovako besmislenim postovima. Unazad se izvinjavam.

•ka odlicnom...
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
Izvini Ljubisa, nisam do Fox_87-ovog posta shvatila koliko sam se lose odrazila u ovu diskusiju. Htela sam ustvari da te podstaknem da dodas ovakva uputstva i za stolice, merdevine itd, jer mi se dopadaju i sto i ideja o rasklapanju i tema Smile
Oprosti Smile
Poljubac i cvece
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
Ređe se pojavljujem pa mi ponekad neka nova tema promakne. Dobro je što se se raspisali pa sam je ugledao Smile
Odlično urađeno i skoro pa i da mi sa dve leve ruke možemo sami ovako nešto da napravimo. Mada, imam par pitanja, pa ako može neki odgovor Smile

- na fotkama vidim da su noge sastavljene od dve ploče ali ne vidim nikakve šrafove. Da li si ih lepio ili su neki mali ekseri koji koji spajaju dodirne tačke ploča ?
- jasni su mi šrafovi koji spajaju razne elemente stola ali mi nije jasna uloga onog dodatka na slikama 3 i 4. Neko dodatno ojačanje ili si tako spojio noge ili ... ?
- Na slici 5 pretpostavljam da se nalazi donji deo noge od stola. Ako je tako, vidim da tu nisi kantovao već si stavio (pretpostavljam) neku plastiku. Misliš da je to bolja zaštita ili ... ?
- koliko te je ukupno koštao taj sto ?
- Pretpostavljam da je isti princip i ako se radi nameštaj od punog drveta. Ono što me tu zanima (ako znaš) kako da se uradi da se ne vidi spoj dve daske, već da bude ravna celina kao što je kada kupujem u prodavnici ? I da li ja to mogu (ovakav, kakav sam) da uradim u kućnim uslovima ili bi bilo bolje da predmet od punog drveta ipak kupim od majstora.
Ima još pitanja ali ako odgovoriš i na ova biću zadovoljan Smile

Citiraj
ma ne berite brigu, bio mi mrak na oci`

@blistok, PVC vinkle, drveni tiplovi, drvene spojnice tzv "keks" (slicno kao tiplovanje), nutovanje (obrada kao kod brodskog poda ili nutovanje sa lajsnama sto je nekad lakse i sl) i tako dalje, zavisno od raspolozivog alata, umeca i novcanih mogucnosti.

i naravno da je ovo promocija, promocija mojih kvaliteta i mogucnosti. Ne secam se nikog drugog da je bio pored mene.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)