• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nova kurirska služba - Team Express
Pitanje 
Dobar dan svima Smile

Kontaktirala nas je kurirska služba Team express koja je nedavno počela sa radom, kako bismo je uvrstili u spisak postojećih kurirskih službi na svakoj aukciji/prodaji.

Želimo prvo sa vama da popričamo na ovu temu. Da li ste možda već imali iskustva sa Team Express-om i kakvi su vaši utisci? Da li vam se čine prihvatljivim cene slanja i opšti uslovi?

Napomena: Team Express pokriva slanje pošiljki na teritoriji cele Srbije, samo ova informacija još uvek nije ažurirana na zvaničnom sajtu.

Hvala vam unapred na uključivanju u diskusiju. Smile
Experientia docet.

Citiraj
pa cene su povoljne

0-1 kg 180 dinara
1-3 kg 240 dinara
3-5 kg 360 dinara
5-10 kg 480 dinara
10-20 kg 600 dinara
20-40 kg 840 dinara

Citiraj
Svidja mi se cena za prvu kategoriju jer je podignuta do 1kg u odnosu na PE a skuplja samo 30 din.

Sve ostale su tu negde + - 30 do 50 din. za manje tezine do 20kg.
Ja do sada nisma slao nista teze od 10kg i ne verujem da cu slati tako da ostajem pri PE.

Citiraj
Kad to vidimo u praksi onda se divani.
Ali ima jedna rupa koja u Srbiji nije pokrivena. Naime u Hrvatskoj funkcioniše dostava sa kioska na kiosk. Predaš na bilo kom kiosku i tražiš da isporuče na bilo koji kiosk, naravno - u okviru iste firme koja ima kioske. Primalac dođe na kiosk - dobar dan, dobar dan, pokaže LK i preuzme paket. Zgodno.

Citiraj
Jedino ako budem slala preko 10 kila (nadam se da neću).

Znam za ovo što kaže serjoža, super stvar.
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
da to sa kioska na kiosk bi bilo vrh ko će čekati kurira non stop prođe pola života Big smile

Citiraj
(29.08.2016, 11:13)fiorellino Piše: Dobar dan svima Smile

Kontaktirala nas je kurirska služba Team express koja je nedavno počela sa radom, kako bismo je uvrstili u spisak postojećih kurirskih službi na svakoj aukciji/prodaji.

Želimo prvo sa vama da popričamo na ovu temu. Da li ste možda već imali iskustva sa Team Express-om i kakvi su vaši utisci? Da li vam se čine prihvatljivim cene slanja i opšti uslovi?

Napomena: Team Express pokriva slanje pošiljki na teritoriji cele Srbije, samo ova informacija još uvek nije ažurirana na zvaničnom sajtu.

Obzirom da i pored brojnih negativnih komentara, datih u ovom Cafeu, protiv Aks-a i Bex-a, ne samo da ih i dalje držite na listi već ste na neki način Bex i favorizovali onda ne vidim razlog zašto ne biste dali šansu i novoj firmi.

Cenovnik im je dobar, jedino im PE parira po tom pitanju (a i to samo kada su kilaže između 4-10 u pitanju ili one do 0.5) a ostali (uključujući i Bex) su skuplji od toga. Za težine preko 40 kg su ubedljivo najjeftiniji.

Opšti uslovi su standardni, poredeći sa onim koje sam pročitao na sajtevima par drugih kompanija su odlični ... jer na tim sajtovima i nema napisanih uslova korišćenja Big smile Osim normalno kod PE.

Jasno su naveli koliko plaćaju šta u slučaju opravdane reklamacije i naveli su koja je procedura za istu.

Relativno jasno su naveli i šta smatraju za adekvatno pakovanje.

Ono što bi se moglo proveriti, ako ste raspoloženi, je :
- Da li imaju ili im je u planu da daju besplatno neku ambalažu za pakovanje.
- Obzirom na nisku cenu težih predmeta trebalo bi videti i kakva im je politika oko prenosa nameštaja, tj. do kojih gabarita, da li mora biti rastavljen ili može u komadu.
- Koje bi bile cene i pogodnosti za redovne klijente pa ako su uslovi dobri i oni se vremenom pokažu da ne brljaju možda biste mogli i njih da nudite uz Bex.
Eto toliko na brzaka Smile

Citiraj
Svaka nova sluzba treba da ponudi nesto novo i tako tezi da digne kvalitet usluge ,to je moje misljenje .
Tako da sam ja uvek za nesto novo Big smile
--> ambalaza
--> vreme do kada moze da se naruci
--> da li ce doci uopste po taj paket daj dan (bex je poceo da me zeza po tom pitanju)
--> vracanje novca (da li ga jurim kao aks po 10 tak dana)

Eto juce ,ali steta sto je bila guzva u busu ,ali zamislite veliki kombi Bexa na pancevakom mostu ide ka magacinu da otvorenim vratima (onim bocnim ) .Gledam i neznam da li da se smejem ili da cekam kako ce neki paket da nam padne na put ...

Citiraj
Kao sto je vec receno, treba se raspistati sta daju redovnim klijentima koji salju nesto skoro svaki dan, da li se dobija ambalaza, adresnice ili sta vec imaju, do koliko sati kupe pakete u odredjenim delovima Srbije itd..

Da nebude kao sto sam prosao sa AKS-om, zovem ih u njihov centar da zakazem kurira oko 14h, kazu OK docice, mene zove kurir i kaze zavrsio sam kupljenje paketa u tvom kraju ne bi da se vracam aj nazovi sutra.

Citiraj
(29.08.2016, 11:31)LiMuBaj Piše: pa cene su povoljne

0-1 kg 180 dinara
1-3 kg 240 dinara
3-5 kg 360 dinara
5-10 kg 480 dinara
10-20 kg 600 dinara
20-40 kg 840 dinara

Samo da naglasim da su cene sa uracunatim PDV-om

(30.08.2016, 09:23)blistok Piše:
(29.08.2016, 11:13)fiorellino Piše: Dobar dan svima Smile

Obzirom da i pored brojnih negativnih komentara, datih u ovom Cafeu, protiv Aks-a i Bex-a, ne samo da ih i dalje držite na listi već ste na neki način Bex i favorizovali onda ne vidim razlog zašto ne biste dali šansu i novoj firmi.

Cenovnik im je dobar, jedino im PE parira po tom pitanju (a i to samo kada su kilaže između 4-10 u pitanju ili one do 0.5) a ostali (uključujući i Bex) su skuplji od toga. Za težine preko 40 kg su ubedljivo najjeftiniji.

Opšti uslovi su standardni, poredeći sa onim koje sam pročitao na sajtevima par drugih kompanija su odlični ... jer na tim sajtovima i nema napisanih uslova korišćenja Big smile Osim normalno kod PE.

Jasno su naveli koliko plaćaju šta u slučaju opravdane reklamacije i naveli su koja je procedura za istu.

Relativno jasno su naveli i šta smatraju za adekvatno pakovanje.

Ono što bi se moglo proveriti, ako ste raspoloženi, je :
- Da li imaju ili im je u planu da daju besplatno neku ambalažu za pakovanje.
- Obzirom na nisku cenu težih predmeta trebalo bi videti i kakva im je politika oko prenosa nameštaja, tj. do kojih gabarita, da li mora biti rastavljen ili može u komadu.
- Koje bi bile cene i pogodnosti za redovne klijente pa ako su uslovi dobri i oni se vremenom pokažu da ne brljaju možda biste mogli i njih da nudite uz Bex.
Eto toliko na brzaka Smile

Postovanje, za sada imamo samo kartonske koverte za pakovanje sitnijih predmeta.
Sto se tice namestaja ako je nov i ako je rastavljen nije nikakav problem, vec radimo sa nekim klijentima prenos kreveta.
Sto se tice cena, za redovne klijente koji salju svaki dan posiljke pravimo posebne ugovore sa nizim cenama. Sto vise posiljaka saljete to je povoljnija cena.

(30.08.2016, 13:07)cvijander Piše: Svaka nova sluzba treba da ponudi nesto novo i tako tezi da digne kvalitet usluge ,to je moje misljenje .
Tako da sam ja uvek za nesto novo Big smile
--> ambalaza
--> vreme do kada moze da se naruci
--> da li ce doci uopste po taj paket daj dan (bex je poceo da me zeza po tom pitanju)
--> vracanje novca (da li ga jurim kao aks po 10 tak dana)

Eto juce ,ali steta sto je bila guzva u busu ,ali zamislite veliki kombi Bexa na pancevakom mostu ide ka magacinu da otvorenim vratima (onim bocnim ) .Gledam i neznam da li da se smejem ili da cekam kako ce neki paket da nam padne na put ...

Postovanje,

od ambalaza imamo samo kartonske koverte za sitnije predmete.
Primanje poziva je svakog radnog dana do 15h, naravno ako ste iz nekog manjeg mesta onda je stvar dogovora. A ako ste iz grada pozivi se primaju do 15h. Ako vam obecamo da dolazimo po paket budite sigurni da dolazimo po paket 100%.
Vracanje novca mi donosimo kod vas na adresu ne morate da nas jurite za vase pare.
Hvala na pitanjima

(30.08.2016, 19:43)zex_91 Piše: Kao sto je vec receno, treba se raspistati sta daju redovnim klijentima koji salju nesto skoro svaki dan, da li se dobija ambalaza, adresnice ili sta vec imaju, do koliko sati kupe pakete u odredjenim delovima Srbije itd..

Da nebude kao sto sam prosao sa AKS-om, zovem ih u njihov centar da zakazem kurira oko 14h, kazu OK docice, mene zove kurir i kaze zavrsio sam kupljenje paketa u tvom kraju ne bi da se vracam aj nazovi sutra.

Postovanje,

Za redovne klijente imamo za sada samo kartonske koverte za pakovanje sitnijih predmeta, adresnice dobijate skupljamo pakete u toku celog dana sve je stvar dogovora sa klijentom. A pozive primamo do 15h ako ste iz grada a za manja mesta se dogovarate sa kurirom kad dodje kod vas.

Veliki pozz

Citiraj
Cenovnik je stvarno korektan , ali s obzirom da kod PE mogu u 18:55 da udjem u postu i posaljem paket, da me tamo ceka 5 dana ako nisam kuci, da stvarno nisam imao nikakvo ostecenje do sada, sumnjam da cu nakon 6 god. da se odlucim za drugu. Team express neka se potrudi da pruzi bolju uslugu od nizerazrednih kurirskih sluzbi ,koje glume da su kurirske, kao pomenuti AKS

Citiraj
Citat:
(30.08.2016, 19:43)zex_91 Piše: Kao sto je vec receno, treba se raspistati sta daju redovnim klijentima koji salju nesto skoro svaki dan, da li se dobija ambalaza, adresnice ili sta vec imaju, do koliko sati kupe pakete u odredjenim delovima Srbije itd..

Postovanje,

Za redovne klijente imamo za sada samo kartonske koverte za pakovanje sitnijih predmeta, adresnice dobijate skupljamo pakete u toku celog dana sve je stvar dogovora sa klijentom. A pozive primamo do 15h ako ste iz grada a za manja mesta se dogovarate sa kurirom kad dodje kod vas.

Veliki pozz

Jos samo ako bi se kurir mogao zakazati preko e-mail i ako imate opciju da otkupninu od paketa uplacujete na racun posiljaoca, da nemora cekati, bilo bi super.
Trebalo bi probati poslati bar jedan paket preko Team Express-a i uveriti se unjihovu uslugu.

Citiraj
Sami sebi skačete u usta dok god ne uvrstite njih u novu aukciju za izbor slanja paketa KAKO da se izaberu
koristim elektronski potpis

Citiraj
Prema reakcijama Limundovaca, za sada nema dovoljno zainteresovanosti, tako da nećemo dodavati ovu kurirsku službu na spisak. Naravno, ukoliko se nešto u budućnosti promeni, vrlo rado ćemo dodati i ovu opciju.
Experientia docet.

Citiraj
Hajde da probam...
Meni se čini da je ovde nešto postavljeno na glavu. Ako uzmemo u obzir da na ovom forumu ima 5.854 registrovanih članova i da kažemo da su se svi oni izjasnili to bi prema cifri od 800000000 članova koji su registrovani na sajtu bilo nedovoljno da se kurirska služba uvrsti u nešto.
Na noge postavljeno bi bilo kada bi se ponudila mogućnost. Onda bi prodavci bili u prilici da probaju, a iz njihovih pozitivnih ili negativnih iskustava bi se moglo zaključiti koliko to ima smisla. Tako bi i kupci mogli da počnu da traže od prodavaca koji je nemaju aktiviranu da je aktiviraju i tako dalje...
Još jedna stvar, da ima nekog mozga da to napravi da kupac bira po svršetku licitacije način slanja i plaćanja kao na kupindu to bi bilo svemoćno. Prosto, a nadam se da ima neko pametan ko to prati na kupindu...iz toga se izvlače valjda neke lekcije, procenti i statistike...
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)