• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacija iz Pošte Srbije
Informacija 
Dobar dan svima! poštar

Saradnici iz Pošte Srbije zamolili su nas da Limundovcima prenesemo koliko je zapravo važno da podaci prodavca prilikom slanja paketa budu tačni.
Svesni smo da na Limundu i Kupindu prodaje veliki broj odgovornih prodavaca, ali je važno da svi imamo u vidu ovu informaciju kako bi na vreme bili sprečeni eventualni nesporazumi.

Detaljnije u blog postu: http://blog.limundograd.com/2016/09/poda...ako-zasto/
Experientia docet.

Citiraj
(02.09.2016, 09:35)fiorellino Piše: Dobar dan svima! poštar

Saradnici iz Pošte Srbije zamolili su nas da Limundovcima prenesemo koliko je zapravo važno da podaci prodavca prilikom slanja paketa budu tačni.
Svesni smo da na Limundu i Kupindu prodaje veliki broj odgovornih prodavaca, ali je važno da svi imamo u vidu ovu informaciju kako bi na vreme bili sprečeni eventualni nesporazumi.

'oće l' biti još koji blog i pripadajuća forumska tema sa gradivom iz trećeg osnovne ili je to to za ovu godinu.  LOL

Citiraj
da malo je ono.... sta je sledece kako se pise veliko slovo A u imenu i prezimenu Hmm Big smile

dobro mozda ima clanova koji ne znaju da to tako treba Hmm

Citiraj
dešava se da korisnici ponekad upišu svoj nadimak ili podatke neke druge osobe
To znači da kada me neko pita za moje ime ja kažem tuđe. Jer sam imbecil.
Ili kažem nešto tipa dovlajerfra. I onda to neko upiše kao moje ime. Jer je imbecil.

To je u slučaju da popunjava neko u Pošti ili kurir koji dolazi na vrata (to ne znam da li tako radi, tj da li oni popunjavaju ili samo mere i nose).
U slučaju da sam popunjavam i imbecil sam onda mi, kanda, džabe blogov post...

Pozdravite prijatelje iz pošte i prenesite im da ne volimo da nas se smatra imbecilima kada nam se uzima 10 dinara za gospoda boga, Savu, i druge drugare. Skace od srece
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
Bolje da su saradnici iz poste ponudili mogucnost potpisava ugovora sa limundovcima koji stalno salju preko njih, da postarina bude manja kao sto su uveli za pravna lica 99 dinara. Otkako je internet prodaja nenormalno buknula za kratko vreme oni svakodnevno imaju gomilu posiljki za slanje, da nije buknula internet prodaja cesali bi zadnjice po salterima i kancelarijama.

Skoro sam imao priliku da se uverim u neodgovornost ljudi na salteru. Ja napisem na cedulju podatke od coveka kome saljem, odnesem, okrenem cedulju prema sluzbeniku saltera, on prepise, ja potpisem i izadjem, Kontam lik je sve prepisao kako treba, valda je toliko pismen. Kad posle dva dana, javlja se covek i kaze da mu paket nije stigao, kaze da se paket nalazi u posti koja je udeljena oko 40km od njega. Ja sam u to vreme imao neke radove u kuci nisam znao gde mi je glava od posla i zamolim njega da ih nazove ako moze, da im kaze kakva je situacija. Nabavi covek broj od te poste gde je zavrsio paket, prica sa kontrolorom, objasni mu u cemu je preblem i ovaj kaze OK bice reseno. Dosao vikend ja preko sifre za pracanje proverim da li je uruceno, kad ono paket stoji jos uvek u istoj posti. Kontaktiram coveka, kaze niko nista donosio nije. Iznerviram se i posaljem mail Post Express-u, nisam dobio odgovor ali sam video na pracenju da je posiljka otisla tamo gde treba da ode. Zamolim coveka da, kada stigne proveri moju cedulju i adresnici, da vidi ko je pogresio. Ispostavilo se da sluzbenik na salteru nije mogao naci u sistemu adresu koju sam napisao pa je upisao neku koja je njemu odgovarala i koja je njemu licila na ovu sa moje cedulje.
Umesto da je lepo rekao adresa se ne poklapa sa nasom u sistemu, nemogu da primim, proveri jos jednom pa donesi, a ne da salje tamo gde njemu odgovara.
Posle toga, verovatno im je skrenuta paznja ili se nesto izdesavalo pa vise nece da citaju cedulje koje napisem nego moram da im diktiram.

I posle svega oni nama skrecu paznju.

Citiraj

Kao odgovoran prodavac koji zna i ćirilicu i latinicu i brojim sve do 115... (i UNAZAD!!!) mislim da bi Pošta trebala da bude korektnija u priznavanju svojih grešaka i lomova predmeta a ne da koristi "kvaku 22" da iste odbija!

Citiraj

Ja im dam ime i prezime (koje se sastoji iz dve reci sa ravnom crtom tu na sredini odnosno u sredina malo iznad malog slova)
Pri stampanju adresnica dobila sam razne varijante zbog dva prezimena. Najdraze mi je bilo kada su mi umetnuli srednje ime FENDI. Facepalm

Obozavam kada mi salterusa kaze pazite kod popunjavanja svojih podataka najljubaznije' a ja joj jos ljubaznije' kazem da je neko od njenih kolega pogresio tokom stampanja adresnica i da se njemu obrati. Cool
Posle opet budu ljubazni' sa dostavom ili dolaskom po pakete (jedan vukao punu kesu sa paketima po stepenicama). Pravi se lud
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)