• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SARADNJA SA PRODAVCEM ili kako da vas nerviraju potencijalni poslovni partneri
Evo nove razonode na limundu, pa me zanima sta vi mislite o ovome..
Tacnije, ja sam se prijavila za ostvarivanje saradnje na relaciji  kupac- prodavac. U pocetku mi se cinilo da to ima smisla. Ja sam prodavac, imam dovoljno pozitivnih, pa cu se povezati sa nekim ko ima robu, ali nema vremena, volje ili ideje kako da to i proda.
Sada, nakon nekoliko predloga, ne mislim tako. Nema rezona. Kupci to nisu shvatili na najbolji nacin. Odnosno, ako prodajete  torbu za 600 din i ona stoji duze vreme bez ponude i posmatranja, kako meni tu istu torbu nudite  po ceni od 1300 din? Mozda cu ja uspeti da napravim cudo i da zaradim duplo vama , platim proviziju, postarinu da mi to stigne od vas  i ja sama dobro zaradim ??? LOL  I uglavnom je to ta varijanta.
Valjda imam srece da me biraju za prodavca,ali mi uglavnom vredjaju inteligenciju.Sve moje ponude su takve, pa bih bas volela da mi neko kaze da ima i onih.. realnijih ..
Kad kujes svoju srecu,ne udaraj bliznje po prstima

Citiraj
ja sam odmah rekao da su na limundu suviše male cene da bi 2 člana delila zaradu ,možda za neku skupocenu robu ali ima previše ali u jednačini da bi svi bili zadovoljni poznajući naš narod teško...

al ok možda nekome se i posreći neću da unosim pesimizam u startu ideje da prodajete preko prodavca posrednika...

Citiraj
Tuzno zvuci to.."Poznavajuci nas narod" !!! A jeste tako !
Ali.. Dace Bog da neka saradnja i uspe.
Kad kujes svoju srecu,ne udaraj bliznje po prstima

Citiraj
Meni to deluje kao da je zamisljeno da ljudi koji imaju veliku kolicinu robe, a ne znaju da koriste Limundo ili nemaju vremena da to prodaju pojedinacno, tu robu prodaju na brz i jednostavan nacin.

E sada, siguran sam da ce dosta ljudi to da zloupoterbljava kao sto je bilo u tvom slucaju, ali na takve ponude se odgovara samo sa: "Hvala, nisam zainteresovan".

Citiraj
(17.10.2016, 00:07)jasnad Piše: Odnosno, ako prodajete  torbu za 600 din i ona stoji duze vreme bez ponude i posmatranja, kako meni tu istu torbu nudite  po ceni od 1300 din? Mozda cu ja uspeti da napravim cudo i da zaradim duplo vama , platim proviziju, postarinu da mi to stigne od vas  i ja sama dobro zaradim ??? LOL  I uglavnom je to ta varijanta.
Upravo to - mali nam je limundo čamac i za jednog, ako uđu dvojica biće još manji.
Realno gledano ne verujem u tu saradnju, no ajd, možda se javi neko s pozitivnim iskustvom.
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
(17.10.2016, 01:14)gibica Piše: Meni to deluje kao da je zamisljeno da ljudi koji imaju veliku kolicinu robe, a ne znaju da koriste Limundo ili nemaju vremena da to prodaju pojedinacno, tu robu prodaju na brz i jednostavan nacin.

Upravo tako! Očekivala sam da će to biti lepo objašnjeno.
Uglavnom se javljaju ljudi koji već imaju postavljenu tu robu na Kupindu, i daju mi linkove do njihove ponude, Kada se prvi put desilo zapitala sam se, "Šta ću ti ja, kad si već sam/a sve odradila?" A onda sam polako počela da shvatam, baš ovo što jasnad kaže, ljudi od mene očekuju magiju Smile

Drago mi je da je otvorena ova tema, jer sam već počela da mislim da je do mene Hihi
Ali što rekoste, možda postoje i drugačija iskustva.

Citiraj
(18.10.2016, 13:43)PeggySue Piše:
(17.10.2016, 01:14)gibica Piše: Meni to deluje kao da je zamisljeno da ljudi koji imaju veliku kolicinu robe, a ne znaju da koriste Limundo ili nemaju vremena da to prodaju pojedinacno, tu robu prodaju na brz i jednostavan nacin.

Upravo tako! Očekivala sam da će to biti lepo objašnjeno.
Uglavnom se javljaju ljudi koji već imaju postavljenu tu robu na Kupindu, i daju mi linkove do njihove ponude, Kada se prvi put desilo zapitala sam se, "Šta ću ti ja, kad si već sam/a sve odradila?" A onda sam polako počela da shvatam, baš ovo što jasnad kaže, ljudi od mene očekuju magiju Smile

Drago mi je da je otvorena ova tema, jer sam već počela da mislim da je do mene  Hihi
Ali što rekoste, možda postoje i drugačija iskustva.
Možda ako si ti ugledniji prodavac s više pozitivnih ocena, veruju da ćeš bolje/skuplje prodati tu robu koju oni ne mogu.
Mada je to za mene presipanje iz šupljeg u prazno, što ne ide, ne ide (ali očekujem da me neko demantuje, jel).

Citiraj
Od toga nema nista, danas smo u situaciji takvoj da je ljudima i jedan dinar vazan, niko nije lud pokloniti nekome cak ni sicu.
Ja i drugar smo imali ideju da stavio oglas, da idemo po kucama kome treba slikati stvari i stavljati na oglase, a uslugu bi uzimali 200 dinara. Prvi se javio njegov tast i kada je dosao momenat naplate, drugar kaze ma koje pare, nece taj nista da plati. Kazem ja njemu, ako nece da plati tvoj tast, zato bi bilo ko drugi platio, a on me i dan danas ubedjuje kako je to dobra ideja, oglasavati i prodavati za drugog.

Jedina varajanta je otkup ispod cene pa prodaja, ovako nema nista.

Danas svako nauci da koristi internet i da prodaje, ja sam ucio jednu moju drugaricu kako se stavljaju predmeti na limundo i kupindo. Dosadjivala mi jedno desetak dana dok sve nije ukapirala i sad za jedno mesec i po ili dva meseca koliko prodaje, ima jedno 15-20 pozitivnih ocena i odusevljena je limundom jer sve sto joj smeta po kuci uspe da proda.

Uvek ce neko nekom pokazati kako se to radi, tako da je prodaja umesto nekog "promasena investicija".

To razmisljanje da danas ljudi nemaju vremena, mozete okaciti macku o rep jer niko nista neradi i ima se vremena na pretek.

Citiraj
(18.10.2016, 14:20)zex_91 Piše: Danas svako nauci da koristi internet i da prodaje, ja sam ucio jednu moju drugaricu kako se stavljaju predmeti na limundo i kupindo. Dosadjivala mi jedno desetak dana dok sve nije ukapirala i sad za jedno mesec i po ili dva meseca koliko prodaje, ima jedno 15-20 pozitivnih ocena i odusevljena je limundom jer sve sto joj smeta po kuci uspe da proda.

Uvek ce neko nekom pokazati kako se to radi, tako da je prodaja umesto nekog "promasena investicija".

To razmisljanje da danas ljudi nemaju vremena, mozete okaciti macku o rep jer niko nista neradi i ima se vremena na pretek.

Ja sam mojoj najboljoj drugarici otvorila nalog i objasnila kako se koristi Limundo... Šest godina kasnije i dalje ima 0 ocena. Ali me zato redovno zove da joj kupim nešto što je videla na Limundu ili Kupindu. Zašto joj je jednostavnije da izgubimo pola sata šaljući jedna drugoj linkove i poruke prodavca, nego da to uradi sama direktno, ni ja ne razumem, ali tako je. Sto ljudi, sto ćudi. Smile
Zato sam i pristala da učestvujem u ovom projektu, jer verujem da ima potencijala (iako vidim gomilu potencijalnih problema, sa negativnim ocenama i reklamacijama)
Ne mislim da je problem u samoj ideji koliko u propustu Limunda da bolje objasni koncept

Citiraj
(18.10.2016, 14:56)PeggySue Piše:
(18.10.2016, 14:20)zex_91 Piše: Danas svako nauci da koristi internet i da prodaje, ja sam ucio jednu moju drugaricu kako se stavljaju predmeti na limundo i kupindo. Dosadjivala mi jedno desetak dana dok sve nije ukapirala i sad za jedno mesec i po ili dva meseca koliko prodaje, ima jedno 15-20 pozitivnih ocena i odusevljena je limundom jer sve sto joj smeta po kuci uspe da proda.

Ja sam mojoj najboljoj drugarici otvorila nalog i objasnila kako se koristi Limundo... Šest godina kasnije i dalje ima 0 ocena. Ali me zato redovno zove da joj kupim nešto što je videla na Limundu ili Kupindu. Zašto joj je jednostavnije da izgubimo pola sata šaljući jedna drugoj linkove i poruke prodavca, nego da to uradi sama direktno, ni ja ne razumem, ali tako je. Sto ljudi, sto ćudi.  Smile  
Zato sam i pristala da učestvujem u ovom projektu, jer verujem da ima potencijala (iako vidim gomilu potencijalnih problema, sa negativnim ocenama i reklamacijama)
Ne mislim da je problem u samoj ideji koliko u propustu Limunda da bolje objasni koncept
Zato što tvojoj drugarici nije dogorelo do nokata. Kad ti dogori, ne treba ti ni pomoć/savet prijatelja, sve sama odradiš.

Zorom u 3 na buvljak, do 5 već kupljena robica, oduvaš prašinu, plakneš na česmi ako treba, postaviš na ogradu  i uslikaš. Polovni Huawei izlicitiran za siću na Limundu slika ko lud (jesu malo plave slike al bitno da se vidi šta prodaješ) i, pod uslovom da imaš sreće (i da kupac ima net banking) dok stigneš kući tebi već pare legle na račun  Thumbs up

Citiraj
Sama ideja je odlična i ko god da je se dosetio - skidam kapu. Prezentacija same ideje, na stranici gde se vidi spisak prodavaca, je mogla biti bolje odrađena. Razumem notoran stav LKO da ne želi da se meša, pa i tipičnu "majstorsku grešku" (svi znate nekog mehaničara, IT, pravnika ... koji odlično poznaje svoju struku i onda mu je mrsko da objašnjava jer - bože moj, pa to je opšte znanje i kako to da ti, koji nikada nisi imao iskustva sa tim, to ne znaš) ali ipak je trebalo barem par primera dati ako ništa drugo da se umanji pritisak nerealnih ponuda.

Razlog što nisam hteo da budem u tom prvom ešalonu prodavaca je baš ta nedorečenost i što će isuviše ljudi to shvatiti kao "brigo moja, pređi na drugog a pri tom mi još i daj novac". No, to je samo početna faza, s vremenom (pri tom mislim na duži vremenski period od godinu, dve, a ne na par nedelja) to će biti odlična stvar koja će, ako ništa drugo, solidnom broju ljudi doneti pristojne dodatne prihode a nekima i finu egzisistenciju.

Prvo i osnovno je da i ponuđači a i prodavci imaju realna očekivanja oko svog dela profita (sve preko 20% po glavi spada u lepe želje a ne u realnost) a onda i da se dogovore oko bitnih detalja (reklamacija, troškovi pakovanja, pristup robi ...)
Najmanja stavka u ovoj priči je da li će vam neko, poznat ili ne, dati par predmeta da prodajete. Ako takvih ima dosta onda ni to nije zanemarljivo ali to je nesiguran prihod jer zavisi od periodičnosti.
Ono za šta je ovo namenjeno (bar kako sam ja shvatio) je da se pronađe neko, pojedinac ili firma, ko želi da vas angažuje da umesto njega kačite i vodite prodaju njegovog asortimana. Nije toliko bitno da li je ta osoba verzirana u ovaj vid prodaje ili ne, već koliko ima vremena za to. Prodaja na Kupindu (kao i na drugim oglasnicima) je manje zahtevna jer je vremenski pritisak ublažen ali prodaja na Limundu je već druga priča, pogotovo ako se postavlja barem po 20 aukcija dnevno sa početnom od 10-199. Ako imate iole traženu robu, vi znate da će ona biti prodata u roku od 5, 7 ... dana što znači da se svaki dan moraju postavljati aukcije. Na 20 aukcija to znači puno radno vreme, slikanje (fali mi Vesela Mandarina da da zajedljivi komentar na ovu reč Smile nap.au.) i kačenje aukcije su oko 200 minuta, 30 minuta na odgovaranje na pitanja kupaca, barem 200 minuta pakovanje i predaja paketa. Dosta njih je ko će to sam da uradi ali ima i onih koji nemaju vremena ili im je to gnjavaža. Pa što ne bi platio nekog za to ? Pri tom se radi o dogovorenom procentu ili paušalu a nema doprinosa, markice, godišnjeg, bolovanja ... što bi imao ako bi zaposlio nekog u zvaničnom smislu. Ovde ima i dosta onih koji donose robu iz inostranstva, koliko zarada trpi dok ta osoba danima vitla po npr. Nemačkoj a ovde nema ko da okači i isprati aukcije ? Sa druge strane ima i onih koji su svu to prodaju već dobro organizovali, pa što onda ne bi uzeo i tuđu robu i sebi ostvario dodatnu zaradu ?

Ovde u Cafeu sam upoznao par osoba čiji stil prezentovanja i prodaje mi odgovara i sa kojima bih u nekom momentu i mogao da ostvarim neku poslovnu saradnju ali nažalost ni jedna od tih osoba nije iz mog mesta pa to komplikuje i prolongira tu mogućnost. Zahvaljujući ovoj listi sada mogu da vidim ko jeste iz mog mesta pa da pratim njihov stil i vidim da li bi i neko od njih mogao da bude u kombinaciji.

UBR Ako iko od glavonja iz LT ovo čita - vidim da ste krenuli u izmenu Kupinda i ima dosta dobrih ideja. U Srbiji se polako ali sigurno javlja potreba za nekim sajtom koji bi što bi strendžeri rekli bio "business to business" tako da vaše novo profilisanje sajta ide u pametnom smeru ali mislim da pravite veliku grešku što trenutno (bar se nadam) zapostavljate Limundo. Njegova glavna prednost u odnosu na bilo koji drugi prodajni sajt je brzina prodaje (barem za one koji kreću od aukcijske cene) i uz par relativno sitnih izmena bi mogao da bude isto (ako ne i više) atraktivan firmama da prodaju preko njega u većoj meri.

Citiraj
(18.10.2016, 20:12)blistok Piše: ...
Razlog što nisam hteo da budem u tom prvom ešalonu prodavaca je baš ta nedorečenost i što će isuviše ljudi to shvatiti kao "brigo moja, pređi na drugog a pri tom mi još i daj novac".  No, to je samo početna faza, s vremenom (pri tom mislim na duži vremenski period od godinu, dve, a ne na par nedelja) to će biti odlična stvar koja će, ako ništa drugo, solidnom broju ljudi doneti pristojne dodatne prihode a nekima i finu egzisistenciju.

...

Leba ti kako to nisi hteo? Je li ti neko nudio? Znaš li kako se to postaje? Treba li da si učlanjen i u koju stranku? LOL
U materinu većina nema pojma o čemu je reč, a deo priča o tome kao da je u najnovijem blogu sve potanko objašnjeno.  Hihi
Il' sam ja nešto grdno propustio na času?  Hmm

Citiraj
(18.10.2016, 21:16)serjoza Piše:
Razlog što nisam hteo da budem u tom prvom ešalonu prodavaca je baš ta nedorečenost i što će isuviše ljudi to shvatiti kao "brigo moja, pređi na drugog a pri tom mi još i daj novac".  No, to je samo početna faza, s vremenom (pri tom mislim na duži vremenski period od godinu, dve, a ne na par nedelja) to će biti odlična stvar koja će, ako ništa drugo, solidnom broju ljudi doneti pristojne dodatne prihode a nekima i finu egzisistenciju.

...

Leba ti kako to nisi hteo? Je li ti neko nudio? Znaš li kako se to postaje? Treba li da si učlanjen i u koju stranku? LOL
U materinu većina nema pojma o čemu je reč, a deo priča o tome kao da je u najnovijem blogu sve potanko objašnjeno.  Hihi

slažem se sa seržom Smile

msm ima tamo na onoj listi i neiskusnih prodavaca pa oni izabrani iz koje su stranke da mi je znati Big smile

ništa nije objašnjeno osim da je stvar dogovora Big smile

Citiraj
Izvinjavam se što dajem link koji vodi van ove teme, ali sve je objašnjeno od strane fiorellino o temi saradnje sa prodavcem u komentaru i linkovima datim u njemu:
http://cafe.limundo.com/thread-805.html
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
(18.10.2016, 21:16)serjoza Piše:

...

Dobio sam poruku na Limundu u kojoj mi je ponuđena ta opcija i rečeno da se za detalje obratim njihovom marketingu. Pitao sam ih za objašnjenje nekih nedoumica, odgovoreno mi je i potom sam se zahvalio na ponudi i rekao da ću sačekati da vidim kako to funkcioniše pre nego što okačim i svoje ime na taj spisak. Koliko sam ja skontao ne moraš biti član neke stranke (ali poželjno je da si bar simapatizer Smile ) i može bilo ko da se prijavi ako je zainteresovan. Pretpostavljam da je jedini kriterijum da imaš neko iskustvo u prodaji ovde, barem trocifreni broj ocena i da nemaš negativnih. Zašto nisu sve obavestili ne znam, pretpostavljam (opet Smile ) da je čisto reč o tome da su išli po odnosu broj ocena kupac/prodavac pa gde je broj ocena kao kupac zanemarljiv (kao kod mene) da su skontali da nas zanima samo prodaja i da smo zainteresovani za tu opciju. Doduše, uvek mi ostaje nada da me je neka od zaposlenih u LKO videla uživo i rekla - e, ovakvog macana moram da imam ... kao prodavca polovne robe Big smile

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)