• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blogovanje i priključenija
E pa ovo moram da podelim u novoj temi. Ovo je bolje i od mudrih maca, od cipela koje stvaraju superžene, a bome i od one jedne teme za koju su se ljutili kad sam spomenuo pa neću opet.
Evo linka briljantnog bloga, a ja sam bio slobodan da citiram u celini celosti i da hajlajtujem deo za nagradu.

http://blog.limundograd.com/2016/10/ne-m...pim-odmah/

Početna » Limundo » Ne mogu da čekam završetak aukcije, hoću da kupim odmah!
Ne mogu da čekam završetak aukcije, hoću da kupim odmah!
Autor: Lana Jović 16. 10. 2016. LimundoOstavite komentar 37 pregleda
Dosadilo vam je da čekate na završetak aukcije, nervirate se jer ne znate da li ćete uspeti da pobedite, ne volite neizvesnost, kupujete poklon za prijatelja kome je rođendan za 3 dana… Tražite brži, lakši, jednostavniji način kupovine na Limundu? Postoji idealna opcija za ove situacije, kao i za mnoge druge koje nismo pomenuli.
Limundo nudi dva načina kupovine predmeta:
1) Licitacija i čekanje na završetak aukcije, kao i neizvesnost pobede;
2) Kupovina odmah bez čekanja, sigurna pobeda.
Ovo su koraci za kupovinu bez čekanja (ako ne volite da čitate, preletite pogledom preko slika, biće dovoljno da razumete kako se kupuje odmah na Limundu):
1) Kako pronaći aukcije koje imaju opciju Kupi odmah?
Kliknete na odgovarajuću kategoriju, odaberete potkategoriju i sa leve strane štiklirate Kupi odmah filter (nemaju sve aukcije opciju brze kupovine). Sajt izlistava aukcije koje ste filtrirali, one su poređane jedna ispod druge. Pored slike i opisa vidite i trenutnu cenu predmeta, kao i cenu za Kupi odmah opciju.
blog1blog2
2) Gde je dugme za brzu kupovinu?
Kada ste pronašli predmet koji želite da kupite, kliknite na naslov aukcije i otvoriće vam se ceo prikaz predmeta, sa slikama, opisom i opcijama za kupovinu.  Tu se nalazi polje za unos cene i pored je zeleno dugme „Licitiraj“ (u ovom slučaju ono vas ne interesuje i njega ne dirate). Odmah ispod je deo koji je vama potreban – plavo polje Kupi odmah.
Na slici ispod primetićete da postoje tri polja:
–  sivo polje (cena za 1 komad tog predmeta)
– belo polje u kojem birate koliko komada želite i
– plavo dugme Kupi Odmah.
blog31blog3
3) Šta radim kada pronađem dugme Kupi odmah?
Proverite cenu (u sivom polju). Razmislite da li želite 1 ili više komada (ako prodavac nudi tu mogućnost). Kliknite na plavo dugme Kupi odmah. Ukoliko ste se odlučili za više komada, kliknite na padajući meni pored reči „1 komad“ i otvoriće se mogućnost da odaberete koliko komada tog predmeta želite.
blog4
4) Da li završavam kupovinu jednim klikom na dugme Kupi odmah?
Ne završavate, postoji još samo jedan mali korak. Kada kliknete na plavo dugme, automatski se otvara novi prozor gde vas još jednom pitamo da li želite ovaj broj predmeta, po datoj ceni. Odlučujete da je to to i kliknete na zeleno dugme Kupi odmah.
blog5
Time ste završili kupovinu. Čestitam! Predmet je vaš! Sada možete da odahnete. Uživajte kupujući na Limundu, a mi smo tu da se potrudimo i vaše želje pretvorimo u jednostavnu i prijatnu stvarnost.

Autoru pet Bambija, svaka čast.  Facepalm  Facepalm  Facepalm

Citiraj
Pretpostavljam da je ironija u tome što i na slikama ima da se čita...tako da je muka članova koji se bore sa slovnim znakovima umanjena, ali ne i ukinuta.
Molim autora teme da pokrene peticiju za potpuno slikovno uputstvo ne bi li saveti bili dostupni svim nivoima čitača.
Unapred hvala na temi. Pardon, unatrag hvala na temi, unapred na budućim, unapređenim slikovnim objašnjenjima.
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
Hvala vam na komentarima. Smile U pitanju je moj blog post.

@serjoza
Post ste citirali i napisali: "Autoru pet Bambija, svaka čast. "

Nisam uspela da nađem vaš predlog, kritiku, upustvo.
Budite slobodni da svoje stavove jasnije napišete. Šta ne valja ili možda valja?
Član @drzoidbergsbaby pretpostavlja o čemu pišete,
ali bi bilo korisnije za sve nas da ste transaprentniji, otvoreniji u pisanju.

Citiraj
Blog je odlican

Ali deo o ne citanju teksta generalno je izrazito bolan za prodavce Big smile ipak treba I citati Smile

Jer ne citanje teksta od strane kupaca nanosi stetu prodavcima I stvara nesporazume

Tako da nebudite lenji da citate

Citiraj
(19.10.2016, 10:32)Frajlla Piše: Hvala vam na komentarima. Smile U pitanju je moj blog post.

@serjoza
Post ste citirali i napisali: "Autoru pet Bambija, svaka čast. "

Nisam uspela da nađem vaš predlog, kritiku, upustvo.
Budite slobdni da vaše stavove jasnije napišete. Šta ne valja ili možda valja?
Član @drzoidbergsbaby pretpostavlja o čemu pišete,  
ali bi bilo korisnije za sve nas  da ste transaprentniji, otvoreniji u pisanju.

Priznajem - moj uradak jeste bio nešto hermetičniji, naime namenjen užem krugu lljudi - onima koji prate ovaj forum i svakodnevno se u praksi kupoprodaje suočavaju sa problemima neobaveštenosti saradnika na Limundu i Kupindu o čemu pišemo evo skoro već dve godine u raznim temama.
Dakle, pišem o sledećem:
Pre 3 godine kad sam se ja učlanio na LK bio je pravilnik koji sam pročitao i razumeo sve iz prve. Niko mi nije pomagao jer je bio prilično jasan i na jednom mestu. Tokom vremena je taj pravilnik skraćivan, i tako je gubio na sadržaju do neupotrebljivosti. O svemu tome smo neki od nas ukazivali i kritikovali sve vreme. Danas je Limundo pomoć šarena i razbacana - ne može da se uhvati ni za glavu ni za rep i postoje čak kontradiktorni navodi na raznim mestima. To dovodi do toga da novi članovi slabo poznaju pravila jer - ne čitaju. Napominjem opet da o tome drvimo godinama i da dobar deo prodavac to izuzetno jedi.
E sad kada ti kao odgovorno lice u zvaničnom blogu napišeš da ne mora da se čita nego može samo da se preleti pogledom preko slika to je onako - kap vode u vrelo ulje.
Pritom ja razumem da si ti mislila da ne mora da se čita dati blog i da mogu samo da se pretrče sliku u njemu, ali sam ipak reagovao. Ima tema i sa glupljim povodima.
Ja razumem da je Limundo grad promenio poslovni model u odnosu na početke - od povezivanja kupaca i prodavaca ka umnožavanju članstva na uštrb kvaliteta, to je legitimna stvar, ali smatram da mi sa nekim stažom ipak imamo pravo da prigovaramo i kritikujemo.
Evo još jedan skorašnji primer koji to ilustruje:
http://cafe.limundo.com/thread-309-post-...l#pid54293
Tako da nema jeda - vi radite svoje, mi ćemo se prilagođavati kako možemo i dok možemo. Želim vam jaku konkurenciju kako biste morali da se okrenete unapređenju stvari koje su bitne za kupoprodaju, a ne responzivnosti sajta.  Smile

Citiraj
Zahvaljujem se na jasnijem odgovoru. Smile

Zaista postoji problem što ljudi generalno ne vole da čitaju, već više da gledaju.
Zakonici, pravilnici, uredbe, sve je to u vidu teksta i do danas ni najsavremenije države,
kao ni firme nisu našle način da se sve dočara na jednostavniji i lako čitljiv način.
Razumem šta vas ovde muči i to jeste generalno problem. Ne možemo menjati ljude, oni su svuda takvi.
Ne vole da čitaju, ne vole da se muče. Vole da im je sve lako i pri ruci.

Možda nije loše razmišljati u tom smeru. Šta da uradim da ipak pročitaju ono što je važno?

Naš mozak voli slike. Više od 90% podataka koje mozak obrađuje je vizuelno. Pamtimo slike sa tekstom mnogo bolje nego sam tekst.

Možete upotrebiti sledeće:
1) Koristite efektnije fotografije, ojačajte tekstualne poruke koje šaljete;
2) Pričajte zanimljivu priču na svojoj aukciji (naročito ako predmet mnogo vredi);
3) Pozovite ih da dođu na aukciju;
4) Stavite tekst u okviru svojih fotografija.

Da li za vas postoje neke teme na blogu koje biste voleli da se obrađuju, a do sada nisu obrađene?

Hvala svima koji učestvuju u diskusiji.

Citiraj
Pa bilo bi lepo ako biste ubedili kolegu Stojkovića da nastavi svoj serijal o zakonskim aspektima poslovanja preko neta pa još ako bi uzeo kao temu reklamacije ... Smile Mada, ja isto volim da gledam slike pa može i neki strip da bude predstavljen na blogu, recimo već dugo tražim prevod za epizode 27-32 Aster Blistok, može i na engleskom Smile

Citiraj
(19.10.2016, 12:39)Frajlla Piše: Zahvaljujem se na jasnijem odgovoru. Smile

Zaista postoji problem što ljudi generalno ne vole da čitaju, već više da gledaju.  
Zakonici, pravilnici, uredbe, sve je to u vidu teksta i do danas ni najsavremenije države,
kao ni firme nisu našle način da se sve dočara na jednostavniji i lako čitljiv način.
Razumem šta vas ovde muči i to jeste generalno problem. Ne možemo menjati ljude, oni su svuda takvi.
Ne vole da čitaju, ne vole da se muče. Vole da im je sve lako i pri ruci.

Možda nije loše razmišljati u tom smeru.  Šta da uradim da ipak pročitaju ono što je važno?

Naš mozak voli slike. Više od 90% podataka koje mozak obrađuje je vizuelno. Pamtimo slike sa tekstom mnogo bolje nego sam tekst.

Možete upotrebiti sledeće:
1) Koristite efektnije fotografije, ojačajte tekstualne poruke koje šaljete;
2) Pričajte zanimljivu priču na svojoj aukciji (naročito ako predmet mnogo vredi);
3) Pozovite ih da dođu na aukciju;
4) Stavite tekst u okviru svojih fotografija.

Da li za vas postoje neke teme na blogu koje biste voleli da se obrađuju, a do sada nisu obrađene?

Hvala svima koji učestvuju u diskusiji.

Da sad ne proširimo suviše, ali nije baš da ozbiljne države i firme nisu našle način. Navešću samo Švajcarsku. NIKO se nije odrekao švajcarskog državljanstva iako su propisi rigorozni - zato jer takva "stega" pruža sigurnost. Kad ispuni šta MORA onda građanin može da voli šta god hoće pa i slike, grnčariju, kozji sir, koze kao takve... A to važi i za još neke ozbiljne države, recimo ŠveCku, Norvešku, Tursku za Sulejmanovog vakta itd. Mislim da vi iz uprave i menadžmenta niste u potpunosti svesni da je dooobar deo onoga što ljude privlači da trguju na LK, a ne na "onomdrugomsajtu" to što postoji neki osećaj sigurnosti. On se gubi sve više jer se kupac sa nula ocena uzima ozbiljnije nego prodavac sa 1000 pozitivnih JPO. TO je LK-u matični kapital jer manje više sve od robe što ima na LK ima i na "onomdrugomsajtu" - osim pušaka, pištolja, samostrela i municije.
Ne verujem da vi iz uprave razumete šta aktivnije prodavce muči, a ne verujem zato što se recimo osim dve hrabre dame niko nije isprsio u ovoj temi: http://cafe.limundo.com/thread-648.html?...t=%C4%8Dik
Kladio bih se u 100 JPO da kad bi se sabrale ocene svih koji arbitriraju u LK kol centru nema ni 1000 JPO zajedno. Eno tema pa me demantujte. UBR - JPO je Jedinstvena pozitivna ocena.
To šta ljudi vole ili ne vole ne igra u ozbiljnim poslovima - ni ja ne volim što moram da stanem kad je crveno na semaforu, ali ako ne stanem ošinuće me auto.
Šta da uradimo? Pa evo - kad pretražujem Kupindo sa androida stalno mi iskaču poruke da da li bih voleo da instaliram Kupindo aplikaciju. Zašto ne bi članu koji je friško registrovan iskakale poruke kod svakog koraka kupovine - recimo "Potrebno je da se javite prodavcu u roku od 2 dana"; "Dobro pročitajte uslove prodaje" itd.
To za 90 posto... to će biti da zavisi od mozga do mozga.  Smile  To su "činjenice" iz nedeljne štampe, a nije u pitanju stručni medicinski ili psihološki časopis. Big smile
Ja bih voleo da vidim blog koji će objasniti zašto su provizije na Limundu sve iste - 4%, a na Kupindu različite i posebno - ZAŠTO su različite na Kupindu? Zašto baka Živana iz Sirogojna koja plete tople rukavice i kape treba da plati osam posto provizije, a Gile iz Baćevca koji kupuje laptopove na kilo u Štutgartu plaća 2 posto? To me toliko zanima da sam eto i temu napravio, ali evo dajem joj 40 dana, a niko od nadležnih ni da bekne dočim kad neko dođe saulice (u Bačkoj jedna reč - saulice) otvori temu da kako to njemu neko u istoj sekundi digne cenu za 10 dinara i da je to sigurno neka muljaža to se odgovara promptno. I najnaročitije - šta je to mučeno OSTALO toliko krivo da je fasovalo feudalnih 10 posto - još samo danak u krvi da se uzme.  Hihi
Što bi rekli mladi - rispekt za srčano suočenje sa kritikom. Bravo

Zaboravih link od teme sa cenama na Kupindu , a kao što rekoh - jako me interesuje i veoma zanima:
http://cafe.limundo.com/thread-788.html

Citiraj
Evo novog bloga o pouzeću:

http://blog.limundograd.com/2017/03/sve-...-pouzecem/

Pored nekoliko sitnih materijalnih grešaka ima jedna krupna pa ću taj deo citirati:

"Ako je prodavac (kao na primeru) ponudio plaćanje putem Limundo Cash-a, plaćanje pre slanja i lično plaćanje to znači da je predmet koji kupite potrebno platiti unapred prodavcu putem Limundo Cash-a odnosno na račun koji vam prodavac dostavi. ..."

Ovo boldovano nije tačno jer prodavac može zahtevati uplatu Post netom pa će unsaspekting kupac biti prinuđen da svoju guzu prošeta do Pošte i pričeka u redu da bi platio prodavcu unapred i plati najmanje 70 i kusur dinara provizije što svakako nije kupovina iz fotelje. O ovom problemu ljudi ovde pričaju već godinama, ali niko se nije udostojio da to reši.

http://cafe.limundo.com/thread-37.html

Citiraj
Čitao sam ovaj blog:
http://blog.limundograd.com/2017/04/9-ko...u-prodaju/

Meni je kao prodavcu naročito privukao pažnju ovaj deo iz poslednjeg pasusa, citiram: "Izmenite rečenicu iz negacije u potvrdu: „članovima sa manje od 50 ocena ne šaljem pouzećem“ u „članovima sa preko 50 ocena šaljem pouzećem“"

Pitam da li je to meni nešto promaklo - jesu li se pravila Limunda/Kupinda promenila pa sad prodavac ipak može da bira kome hoće, a kome neće da pošalje pouzećem? Da se razumemo - pitam bez ikakvog sarkazma jer bi ovo meni (a znam još nekoliko prodavaca sa istim stavom) mnogo značilo - mogao bih u načine plaćanja/dostave da postavim pouzeće i time privučem više potencijalnih kupaca, ali da se ipak zaštitim da ne moram da đaljem onima bez ocena ili sa negativnim ocenama.

Citiraj
Neki novi momenti sa starim marektinskim forama?
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
ja sam mu dojavio Big smile ovo za 50 ocena Smile

Citiraj
Sace da prestanu doncije u selotejpu... LOL
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(18.04.2017, 23:00)serjoza Piše: Čitao sam ovaj blog:
http://blog.limundograd.com/2017/04/9-ko...u-prodaju/

Meni je kao prodavcu naročito privukao pažnju ovaj deo iz poslednjeg pasusa, citiram: "Izmenite rečenicu iz negacije u potvrdu: „članovima sa manje od 50 ocena ne šaljem pouzećem“ u „članovima sa preko 50 ocena šaljem pouzećem“"

Pitam da li je to meni nešto promaklo - jesu li se pravila Limunda/Kupinda promenila pa sad prodavac ipak može da bira kome hoće, a kome neće da pošalje pouzećem? Da se razumemo - pitam bez ikakvog sarkazma jer bi ovo meni (a znam još nekoliko prodavaca sa istim stavom) mnogo značilo - mogao bih u načine plaćanja/dostave da postavim pouzeće i time privučem više potencijalnih kupaca, ali da se ipak zaštitim da ne moram da đaljem onima bez ocena ili sa negativnim ocenama.

A 'el su tebe bili zamrznuli onomad kad je ovde zvanicno izjavljeno da su pravila Limunda kao rok trajanja cokolade? Uz cini mi se razradu da to sto pise nema veze sa jestivoscu, valjda? LOL
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
@serjoza
Ništa vam nije promaklo, lepo ste primetili.
Pravilnik je isti naravno.

Prodavac može da ne stavi opciju slanja pouzećem, a da napiše u uslovima prodaje da će poslati pouzećem članovima sa preko 50 ocena. Njegova je volja da pošalje kome želi i bira ko će to biti (ali samo u situacijama da nije odabrao opciju Pouzećem na samoj aukciji). U slučaju da kao opcija pouzećem već postoji, onda prodavac ne može birati kome šalje.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)