• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukinite kategoriju "Polovno bez oštećenja"
Par godina sam na limundu, i kao prodavac i kao kupac, retko kada sam ono što prodajem okarakterisala kao novo, a uvek sam istakla nedostatke. U poslednje vreme mi se dešava da kupim nešto, bacim pogled na artikal, deluje ok, ocenim pozitivnom i onda uvidim da itekako ima mana, ali samo u jednom slučaju sam reklamirala, jer je u pitanju bio čist bezobrazluk, laganje od strane prodavca, različiti kriterijumi po pitanju toga šta je "kao novo". Njoj je kao novo, a pete oguljene, cipele izgrebane, a da ne govorim da boja nije bila ni blizu one koja je uslikana (a član ima preko 5000 pozitivnih, nijednu negativnu)... 

Sto puta sam rekla sebi da više neću kupovati na limundu, ali vremenom se ipak vratim... Isto neprijatno iskustvo mi se desilo i juče/danas. Artikal okarakterisan kao "polovan bez oštećenja", a metalna ploča iz unutrašnjosti predmeta s jedne strane ispada (probila je materijal), na jednom mestu je pocepana, unutra isto pocepano, ploča sa imenom proizvođača nije fiksirana, pa se okreće.... Ocenila sam prodavca pozitivnom, juče mi je roba delovala ok, a sada kada sam krenula da stavljam stvari u nju videh nedostatke.... I šta da kažem prodavcu kada pretpostavljam da će odgovor biti "a šta si očekivala za te pare".

Ne možete sprečiti prodavca da u opis robe koju prodaje napiše "kao novo", ne možete ga čak ni naterati da istakne sve njene nedostatke. Ali barem možete izbaciti opciju da je polovna roba bez oštećenja: to, ubeđena sam, ne postoji! Polovno je polovno i neko oštećenje sigurno postoji.

Ako već postoji ova tema oprostite, ne morate ni da objavite ova tekst što se mene tiče, samo uzmite u razmatranje predlog.

Citiraj
slažem se dovoljno je samo polovno

pa ako ima nekih eventualnih mana i nedostataka to i napisati u opisu predmeta

isto tako ni ne treba od polovnog očekivati da je bolje nego ili kao novo

a prodavci ne trebaju previše da hvale polovnu robu Smile

Citiraj
Sanja, ne slažem se da treba ukinuti tu kategoriju. Nije problem u tome što Limundo nudi opciju ''polovno bez oštećenja'', problem je što prodavci ponekad nisu realni i u tu kategoriju svrstaju predmet kome je više mesto u kategoriji ''polovno - vidljivi znaci korišćenja''.
Treba obe strane da budu realne, prodavac da svrsta predmet u kategoriju kojoj po stanju pripada i da istinito opiše predmet, navede mane, a kupac, da ima realna očekivanja.
Ima polovnih stvari koje jesu kao nove, jer, na primer, nisu mnogo korišćene.

Citiraj
(20.10.2016, 13:05)LiMuBaj Piše: a prodavci ne trebaju previše da hvale polovnu robu Smile
Ako je jedina na sajtu još kako ću da je hvalim! Dogovor
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
Treba ukinuti "polovno bez ostecenja" kao i "polovno sa vidljivim znacima koriscenja" , jer su su predmeti nevidljivi u pretrazi preko filtera za ove sa znacima koriscenja ,samim tim prodavac je na steti jer predmet ne postoji.

Polovno je polovno, novo je novo, detaljnije stanje se iskazuje kroz slike i opis prodavca.

Ne znam da li bilo ko stavlja ili vrsi pretragu za nekorisceno sa felerom, mozda uvesti u pretragu "korisceno malo ,moze da prodje kao novo"

Citiraj
U pravu si, Fox, nisam ni razmišljala o tome da te dve kategorije ni u kontekstu pretrage nemaju smisla... Ipak, ne slažem se sa uvođenjem opisa "može da prođe kao novo". Onda se vraćamo na isto, jer je jednoj osobi (uglavnom prodavcu) nešto kao novo, dok onoj drugoj (uglavnom kupcu) baš i nije... Kako kaže Emot, treba biti realan i kao kupac i kao prodavac, ali i tu je opet prodavac/kupac prepušten samom sebi da proceni šta je realno. Zato mislim da treba da postoji kategorija novo, polovno, neispravno, pa onda neka u opisu predmeta prodavac detaljno objasni stanje.

P.S. Naravno, mogu da razumem kada prodavac odabere opciju "polovno kao novo", jer alternativa tome je "polovno sa vidljivim znacima korištenja", što baš i ne odaje dobar prvi utisak. A taj prvi utisak mnogo znači u trgovini.

Citiraj
Sve se menja od kategorije do kategorije.

Pisala misleći uglavnom na odeću/obuću/aksesoare, a uzmi primer mobilnih telefona i tableta koji još kako mogu biti polovni bez oštećenja. Polovan je u smislu da je korišćen godinu dana, ima ostatak garancije, neogreban, nenapukao, kad se promeni folija biće kao nov. To je "polovno bez oštećenja".

Citiraj
Bio sam sarkastican za ono, jer pored glupih podela moze jos jedna gluplja. A ako se malo razmisli i nije glupa jer tako neki rade, APP - ako prodje,prodje

Citiraj
Ionako pretraga preko filtera ne radi.

Citiraj
Proradilo je za divno cudo. Zato nista ni ne sme da se menja, posle pola stvari ne radi na sajtu

Citiraj
"Kao novo" je klasika za kupce koji ukucaju da traže novo. Onda im izbacuje i te predmete.
Npr, ja tražim žabu, nebitno, broš, figuricu, igračku, a dobijem listing hiljade i hiljade politikinog ZABAvnika Smile
Boli briga vuka šta ovca misli o njemu!

Citiraj
Ništa novo, i ja tražim Aristotela a dobijem na stotine Zagora (samo ne znam na koju foru jer to nisu slične reči). Loše je uređena pretraga...

Citiraj
(20.10.2016, 14:08)Emot Piše: Sanja, ne slažem se da treba ukinuti tu kategoriju. Nije problem u tome što Limundo nudi opciju ''polovno bez oštećenja'', problem je što prodavci ponekad nisu realni i u tu kategoriju svrstaju predmet kome je više mesto u kategoriji ''polovno - vidljivi znaci korišćenja''.
Treba obe strane da budu realne, prodavac da svrsta predmet u kategoriju kojoj po stanju pripada i da istinito opiše predmet, navede mane, a kupac, da ima realna očekivanja.
Ima polovnih stvari koje jesu kao nove, jer, na primer, nisu mnogo korišćene.

Ja se ne slazem sa tobom. Predmet moze da bude nov ili polovan, cim ga izneses iz radnje postaje polovan, a za to u kakvom je stanju postoji opis. ovako dolazi do zloupotreba i sama kategorija nista ne znaci jer ce se desavati u mnogo slucajeva da kupac ne bude zadovoljan, kao osoba koja je otvorila ovu temu. pogotovo je za to dobar primer tehnicka roba. sretao sam mnoge oglase (na kupindu) da se tehnika prodaje kao nekoriscena ali bez garancije. a gde je garancija za nekoriscenu robu? garancija ne garantuje samo ispravnost uredjaja, vec i njegovu legalnost. ako je prodavac nesto kupio legalno, pa iz bilo kog razloga zeli da proda, mora da poseduje garantni list, ako ne poseduje, taman i da je nekoriscen uredjaj ili predugo stoji (cime znacajno gubi vrednost) ili je ukraden (cime jos vise gubi vrednost). u oba slucaja mora imati i nekoliko puta manju cenu (sto najcesce nije slucaj) i sve i da je neotapkovan, ne postoji nekoriscen ili "kao novo" uredjaj ili predmet, vec postoji samo nov i polovan, a naravno da sto je u boljem stanju to se moze skuplje prodati

Citiraj
pa i u prodavnici neki proizvod može da stoji nov nekorišćen na rafu 10 godina i jel sad on nov ili polovan ? Smile (možda ga prodavci iz radnje njakaju svaki dan a on i dalje kao nov ...npr tv koji je stalno uključen a prodaje se )

ako predmet čim izneseš iz radnje postaje polovan a tamo stojao 1 dan a onaj što stoji 10 godina na rafu je nov meni tu nema logike...

samo premeštanje proizvoda iz radnje do kuće ga ne čini polovnim ako se pri tome nije otpakovao i koristio...

Citiraj
(24.03.2017, 17:00)LiMuBaj Piše: pa i u prodavnici neki proizvod može da stoji nov nekorišćen na rafu 10 godina i jel sad on nov ili polovan ? Smile (možda ga prodavci iz radnje njakaju svaki dan a on i dalje kao nov ...npr tv koji je stalno uključen a prodaje se )

ako predmet čim izneseš iz radnje postaje polovan a tamo stojao 1 dan a onaj što stoji 10 godina na rafu je nov meni tu nema logike...

samo premeštanje proizvoda iz radnje do kuće ga ne čini polovnim ako se pri tome nije otpakovao i koristio...

A gde je onda garantni list? Znam mnostvo ljudi koji se bave prodajom polovne tehnike, ne "nekoriscene" ne "kao novo" a koji daju svoju garanciju na ispravnost uredjaja. I zasto bi sve jace radnje prodavali nesto kao "outlet" kada mogu vecinu ostecenja da srede, zamene kuciste, ekran ili sl i prodaju kao novo

A ako cemo da se bavimo filozofijom, onda ce svako imati svakome repliku i tako moze u nedogled. Sto se radnji tice, ja nesto nisam bas siguran da za 10 godina mozes naci u prodaji ono sto je sad novo, pogotovo kada je tehnika u pitanju. Ja nisam rekao da nema trgovaca koji i sa takvim stvarima ne mute, ja pricam o tome kakva bi trgovina trebala da bude. 

Dakle jos jednom, ocuvanost uredjaja svakako podize cenu, ali to ide u opis proizvoda. Nekoriscen proizvod nije nov proizvod, kao novo nije nov proizvod, postoje novi i polovni proizvodi.

A hvala bogu kod vecine stvari, bar kada je tehnika u pitanju mozes preko serijskog broja da proveris da li je validna garancija proizvodjaca. recimo kada su laptopovi u pitanju, garancija proizvodjaca je uglavnom godinu dana....ako proizvod stoji 10 godina u radnji kojom magijom je garancija proizvodjaca validna?

I da se razumemo. Nemam nista protiv polovnih stvari. Svako ih kupuje na svoj rizik i svako ih kupuje dobrovoljno. Ali bas zato sto ih kupuje na svoj rizik i cena treba da bude srazmerna tome. A ne (sto su neretki slucajevi) zato sto je nesto "nekorisceno" ili "kao novo" ljudi cene polovnu robu bezobrazno visoko. A ona je polovna, pa makar bila i netaknuta

I jos samo jedna replika na tvoje "iznosenje iz prodavnice". Niko nece da iznese proizvod iz prodavnice da bih ga odmah prodao, jer nece ni kupiti nesto sto mu ne treba. Ne pricam o preprodavcima ili distributerima, koji koriste ovakve sajtove za preprodaju. Ali cak i u njihovim slucajevima, ne moze da bude nesto novo, ali sam ja samo otvorio pakovanje da proverim ispravnost. za ispravnost ti garantuje onaj od koga si kupio, a ne da ti otvaras i proveravas i posle oznacis da je to novo, jer nije
Ocigledan primer za to su ti recimo ljudi koji prodaju telefone koje dobiju od mobilnih operatera za produzenje ugovora. Na sajtu za prodaju polovnih telefona (da ne reklamiram necu navesti link) pise telefon je star 1 dan, kupac otvara pakovanje, sa garancijom i fiskalnim racunom. Pa se opet prodaje skoro duplo jeftinije. Pitam ja tebe zasto, kada po tvoj teoriji to nije polovan uredjaj, vec je nekoriscen, a to znaci nov. pa zasto se onda ne prodaje 20-30e nize, nego upola cene?

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)