• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razocaran u zastitu kupca i sistem ocenjivanja
Pobedim na licitaciji, licno preuzmem zvucnike na adresi prodavaca u drugom gradu, limundovac 200 pozitivnih ocena, ne sumnjam u njegovo postenje.
Naravno zvucnici su u opisanom fizickom stanju ali na parkingu ispred zgrade se nikako ne mogu probati.
Isto vece dodjem kuci i pri prvom povezivanju primetim da visokotonci nisu u funkciji i prijavim prodavcu.
Podavac uvazi reklamaciju ali da mu vratim na njegovu adresu ili da ih nosim kod njegovog brata u drugi kraj grada

Procitam pravila limunda u slicnoj situaciji ovde:
https://limundo.zendesk.com/hc/sr/articl...t-prodavcu-

Znaci posteno sam platio, preuzeo o svom trosku i sad se od mene zahteva dodatni trosak da bi ostvario svoju reklamaciju na sta naravno ne zelim da pristanem posto troskovi transporta opasno priblizavaju samoj vrednosti zvucnika koje sam uzeo kao ispravne.
I dobro, opekao sam se na gomilu pozitivnih ocena prodavca i naravno zelim negativno da ocenim prodavca posto je svesno prodao poluispravne zvucnike ali nakon par dana limundo tim ukine moju ocenu pod obrazlozenjem da mi je prodavac dao mogucnost reklamacije.
Nije mi stalo do tog novca, sitno je to ali ne zelim da neko pravi majmuna od mene i da tudje lazi placam iz svog dzepa.

Citiraj
kad je licno preuzimanje nema postarine

Citiraj
Da li je postarina ili trosak transporta, koja je razlika?

Citiraj
nema transporta ako je licno

Citiraj
znaci peske se ide iz grada u grad...zanimljivo razmisljanje Smile

Citiraj
zamislite sledecu situaciju

kupi vam kupac iz australije (imao sam kupca iz australije) predmet od 10 dinara i odabere licno preuzimanje dodje i kaze nisam zadovoljan plati mi put iz australije

kurirske sluzbe su jako povoljne zasto onda odabirati licno osim ako nije blizu peske

Citiraj
Pa ja bi rado vratio postom, samo prodavca to ne zanima, onda bi morao da plati postarinu....nisam znao da smo postali internacionalni....koliko je vama negativnih obrisano kad svojski branite prevarante?

Citiraj
imao sam kupaca iz raznih zemalja tako da smo interncaionalan sajt

ne branim ja prevarante jel imate vi dokaz da je taj clan prevarant ili tako optuzujete bez dokaza

Citiraj
dokaz, naravno da imam...jos ga nisam vratio i nije ga preuzeo a koliko mi se cini i ne zeli ga nazad posto ga je dobro zavaljao preko limunda....

Citiraj
jedini dokaz trenutno imamo da zelite da naplatite licno preuzimanje iako prodavac nudi da vrati novac i uvazi reklamaciju

znaci ja bi mogao da naplacujem jedan korak peske 100 dinara jer mi trebaju kalorije da bih hodao npr ili ako idem helihopterom da naplatim pola sata letenja npr

ili kad se kupe zvucnici u radnji pa se reklamiraju jer radnja plati sto ste doneli nazad trokove

Citiraj
koje veze imaju dokazi i zelje?....ja sam jedini koji ima dokaz, a imao ga je i prodavac i dobro je znao sta prodaje i bilo je ako prodje prodje...i naravno i da se peske ide 100kilometara mogu moj korak da naplatim koliko hocu...nije poenta da ja hocu nesto da naplatim, ja samo hocu svoj novac nazad bez dodatnih troskova i mislim da imam pravo na to posto sam prevaran
Ne vidi koje ti veze imas sa ovim i zasto pricas gluposti...ako imas pametno nesto ti reci ako nemas cuti
Ali misljenje je kao dupe, svako ga ima samo ja ne moram da cenim tvoje...

Citiraj
pa odnesite peske i nemate troskova nikakvih vi ste odabrali licno ne prodavac

niste mi odgovorili kad reklamirate nesto u prodavnici jel vam oni plate sto ste vratili troskove vracanja a licno preuzimanje je bilo

Citiraj
"Na osnovu dosadašnjeg iskustva, naša preporuka je da u slučaju da predmet nije u opisanom stanju, troškove vraćanja ili popravke predmeta snosi prodavac"

to pise, al vi gospodine da ste pismeni procitali bi to....
pametniji popusta ....stvarno ne zelim da se raspravljam sa vama na danasnji dan....

Citiraj
da ali to ne vazi za licno pruzimanje vec samo za slanje preko poste ili kurirskih sluzbi

a vec su vam rekli da niste upravu sigurno al dzabe

Citiraj
(06.01.2017 17:41)LiMuBaj Piše: da ali to ne vazi za licno pruzimanje vec samo za slanje preko poste ili kurirskih sluzbi

a vec su vam rekli da niste upravu sigurno al dzabe
Presudio ti njemu ko sekirom, limeni.

A ko će kupcu da nadoknadi benzin za vraćanje tog smeća koje je ovaj prodao kao ispravno?
To nisu troškovi, hm?
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)