• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U iščekivanju negativne ili Da li sam ispao pristojan?
Kao što negde napisah, negativne ocene su postale smejurija. Nešto što je previše dopušteno i nešto što nije merilo bilo čega. Stoga sam se odlučio da nakon slabog prolaska neke od aukcija prihvatim negativnu kao prodavac. Ovo je moj tekst kupcu, a pitanje je: Da li sam bio dovoljno pristojan i pokazao da mi je žao što sam stoka?

Poštovani,

Nažalost, moram Vas razočarati, ali izlicitirani iznos mi ne pokriva ni nabavnu vrednost penkala. Tako da sam potpuno spreman da za ovu transakciju budem negativno ocenjen. Jednostavno, nekada mi je bilo stalo do ocena, više to nije slučaj a ovo je zaista izašlo prenisko i ne želim da obavim do kraja ovu transakciju. Vi ćete nakon što date meni negativnu biti pozitivno ocenjeni, o tome nemojte brinuti.
Takođe, nije mi ni namera da od Vas očekujem ili potražujem veći iznos da biste do penkala došli.

Svako dobro i oprostite,

Vlada

PS Jasno da je sam čin odbijanja da se proda blago nepristojan, ali ako to izuzmemo...
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
po meni sve ok, zaslužena negativna idemo dalje Smile

što kažu pristojna negativna Smile

Citiraj
(17.02.2017, 01:18)drzoidbergsbaby Piše: Kao što negde napisah, negativne ocene su postale smejurija. Nešto što je previše dopušteno i nešto što nije merilo bilo čega. Stoga  sam se odlučio da nakon slabog prolaska neke od aukcija prihvatim negativnu kao prodavac. Ovo je moj tekst kupcu, a pitanje je: Da li sam bio dovoljno pristojan i pokazao da mi je žao što sam stoka?

Poštovani,

Nažalost, moram Vas razočarati, ali izlicitirani iznos mi ne pokriva ni nabavnu vrednost penkala. Tako da sam potpuno spreman da za ovu transakciju budem negativno ocenjen. Jednostavno, nekada mi je bilo stalo do ocena, više to nije slučaj a ovo je zaista izašlo prenisko i ne želim da obavim do kraja ovu transakciju. Vi ćete nakon što date meni negativnu biti pozitivno ocenjeni, o tome nemojte brinuti.
Takođe, nije mi ni namera da od Vas očekujem ili potražujem veći iznos da biste do penkala došli.

Svako dobro i oprostite,

Vlada

PS Jasno da je sam čin odbijanja da se proda blago nepristojan, ali ako to izuzmemo...

Ooo, koliko napora je ovakvo štivo bez sumnje iziskivalo od svoga autora. Jer - kako nedvosmisleno preneti poruku koje se uličnim žargonom može svesti na 5-11 nepristojnih reči, a ne izazvati IPAK simpatije zlosrećnoga kupca? Osim trivijalnih neprijatnosti verbalnog nasilja od strane neuviđavnog i/ili revoltiranog kupca što bi Vama, kolega, kao nesavesnom prodavcu upravo i olakšalo dalje postupanje u ovoj stvari prete vam sledeće nelagode:
1. Kupac, začuđen i prijatno iznenađen Vašim galantnim tonom odlučuje da Vam dodeli pozitivnu ocenu i time Vas stavlja u neprijatnu stiuaciju opteretivši Vašu savest, aa uzgred budi rečeno i praveći od Vas potencijalnog organizatora veštačkoga nuđenja kada predmetno penkalo ponovo na dražbi ponudite.
2. Kupac neopterećen Limundopravilničkom etiekcijom i formom kao i brigom o monetarnim pitanjima galantno za predmet licitacije nudi sumu koja bi za Vas bila prihvatljiva i zadovoljavajuća bez obaveza i ljutnje. To bi bilo pravo iskušenje, zar ne?

Inače tekst po mom sudu sročen koncizno, precizno i odmereno.

Citiraj
Mislim da je kupac izborao da te stavi na tapetu za banavanje
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
Sto se problematike tice,krajnje vreme je da se uvede opcija rezervna cena i onda nema nesporazuma.
Naime ta opcija ima vrlo mnogo prednosti u odnosu na negativne ocene,srusena nadanja kupaca,zelje prodavaca.
I`m just trying to prepare for the worst so when it actually happens, I don`t feel so awful.”..

Citiraj
(20.02.2017, 09:01)Sergioking Piše: Sto se problematike tice,krajnje vreme je da se uvede opcija rezervna cena i onda nema nesporazuma.
Naime ta opcija ima vrlo mnogo prednosti u odnosu na negativne ocene,srusena nadanja kupaca,zelje prodavaca.

kod rezervne cene niti je kupac kupio niti je prodavac prodao dakle obojica nezadovoljni

Citiraj
Nije, bre, Li, to moze da bude zabavno. Evo ja sam bila protiv, ali kad bolje razmislim, nije to lose. Zamisli ovako: Imas aukciju, krece od 10 dinara, ali negde jasno pise "rezervna cena". Kao sto je sad jasno istaknuto kupi odmah, samo sto rezervna cena nije klikabilna. To im bar nije tesko da naprave, vole da krece dugmice Wink Elem, sad kupac ima izazov: hoce li potrefiti rezervnu cenu, premasiti je, u kom slucaju ako preleti suvise moze sebi da pojede znassta, ili ici dinar ispod, kad sleduje razocarenje i njemu i prodavcu Big smile Lutrija, jednom recju, ili moguca veoma zanimljiva igra Smile Sa sociopsiholoskim elementima. Svidja mi se Smile
E sad ovaj posr treba da prepisem u odgovarajucu temu Big smile Kasnije Big smile
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
(20.02.2017, 09:01)Sergioking Piše: Sto se problematike tice,krajnje vreme je da se uvede opcija rezervna cena i onda nema nesporazuma.

HEAR, HEAR!
Ajde jednom da neko drugi predloži, a ne stalno ja. Smile

(20.02.2017, 11:32)jugana Piše: Nije, bre, Li, to moze da bude zabavno. Evo ja sam bila protiv, ali kad bolje razmislim, nije to lose. Zamisli ovako: Imas aukciju, krece od 10 dinara, ali negde jasno pise "rezervna cena". Kao sto je sad jasno istaknuto kupi odmah, samo sto rezervna cena nije klikabilna. To im bar nije tesko da naprave, vole da krece dugmice Wink Elem, sad kupac ima izazov: hoce li potrefiti rezervnu cenu, premasiti je, u kom slucaju ako preleti suvise moze sebi da pojede znassta, ili ici dinar ispod, kad sleduje razocarenje i njemu i prodavcu Big smile Lutrija, jednom recju, ili moguca veoma zanimljiva igra Smile Sa sociopsiholoskim elementima. Svidja mi se Smile
E sad ovaj posr treba da prepisem u odgovarajucu temu Big smile Kasnije Big smile

Ne može da premaši više od 10 dinara - Limundo agent, rimembr? Big smile
Kod RC se obično uvodi i opcija da prodavac može ipak da proda i po ceni ispod one koju je postavio - sve se to da jednostavno udesiti. A da bi bilo zabavno - bilo bi.

I ako mi dozvolite, ovo mi je omiljena tema, kad je reč o argumentu srušenih nadanja kupca - šta ćemo sa svim onim kupcima koji su izvisili za nekoliko dinara jer ih je neko u poslednjim sekundama nadmašio sa ponudom na koju više nisu stigli da reaguju? I oni su razočarani zar ne? A i prodavac je iz priloženog mogao da shvati da je mogao i više da dobije i ima razlog za razočarenje. E pa kako se ovo veže sa RC?
Jednostavno - na primeru onih koji u poslednjim sekundama licitiraju "all in" odnosno daju svoju maksimalnu ponudu - zovimo ih na primer PSK - od poslednja sekunda kupci. Naime po mom mišljenju promeniće se taktika takvih kupaca, a evo zašto - ja ako sam PSK u sadašnjem načinu - bez RC - čekam poslednje sekunde, tresnem i pukovnik ili pokojnik - ako sam ponudio najviše ja sam pobedio. Ali ako ima RC onda to nije sigurno. Zato bih ako je uključena RC ja prvo pokušao da prodavca "isteram na čistinu" odnosno da mu dohvatim rezervnu cenu kako bih znao kako kasnije da nudim. Ako sam u isterivanju došao do svog maksimuma bez uspeha - odustaću. Ili da li ću?  Hmm  Možda ću probati još malo - pa nije to neka razlika. I tako će i mene kao PSK sistem navući da ponudim više. Ako sam pre maksimuma dohvatio RC onda postupam kao i ranije.
Sa RC, ukoliko se Lgrad ne polakomi pa udari visoke provizije - recimo da provizija za RC bude ista kao za višu početnu cenu, zapravo i nema potrebe da se stavlja početna cena više od 10 dinara, a onda će biti igranka od licitiranja, a opšte je poznato da se za isti predmet postižu više cene ako je početna niža.
Ia za sve one koji zaziru od RC (meni se čini iz nerazumevanja samog koncepta - kao što neki ne razumeju Limundo agent) RC NIJE OBAVEZNA OPCIJA.
Uvedite rezervnu cenu - obećavam da ću staviti moratorijum na zvocanje u kafeu na 2 meseca. Big smile

Citiraj
Kako to ti tako na zvocanje? A ne moze. Zvocanje je neprocenjivo!

Djaba RC koliko je trebalo vremena za stelovanje vremena? LOL
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(20.02.2017, 12:20)serjoza Piše: ...
Ne može da premaši više od 10 dinara - Limundo agent, rimembr? Big smile
Kod RC se obično uvodi i opcija da prodavac može ipak da proda i po ceni ispod one koju je postavio - sve se to da jednostavno udesiti. A da bi bilo zabavno - bilo bi.
...
Uvedite rezervnu cenu - obećavam da ću staviti moratorijum na zvocanje u kafeu na 2 meseca. Big smile

TuzanTuzanTuzan po jedan za svaki od iskaza. Jess, zaboravila sam na Agenta Facepalm I Nikako ne odustaj od zvocanja, dragoceno je LOL

Citiraj
(20.02.2017, 12:20)serjoza Piše: Kod RC se obično uvodi i opcija da prodavac može ipak da proda i po ceni ispod one koju je postavio - sve se to da jednostavno udesiti. A da bi bilo zabavno - bilo bi.

I ako mi dozvolite, ovo mi je omiljena tema, kad je reč o argumentu srušenih nadanja kupca - šta ćemo sa svim onim kupcima koji su izvisili za nekoliko dinara jer ih je neko u poslednjim sekundama nadmašio sa ponudom na koju više nisu stigli da reaguju? I oni su razočarani zar ne? A i prodavac je iz priloženog mogao da shvati da je mogao i više da dobije i ima razlog za razočarenje. E pa kako se ovo veže sa RC?
Jednostavno - na primeru onih koji u poslednjim sekundama licitiraju "all in" odnosno daju svoju maksimalnu ponudu - zovimo ih na primer PSK - od poslednja sekunda kupci. Naime po mom mišljenju promeniće se taktika takvih kupaca, a evo zašto - ja ako sam PSK u sadašnjem načinu - bez RC - čekam poslednje sekunde, tresnem i pukovnik ili pokojnik - ako sam ponudio najviše ja sam pobedio. Ali ako ima RC onda to nije sigurno. Zato bih ako je uključena RC ja prvo pokušao da prodavca "isteram na čistinu" odnosno da mu dohvatim rezervnu cenu kako bih znao kako kasnije da nudim. Ako sam u isterivanju došao do svog maksimuma bez uspeha - odustaću. Ili da li ću?  Hmm  Možda ću probati još malo - pa nije to neka razlika. I tako će i mene kao PSK sistem navući da ponudim više. Ako sam pre maksimuma dohvatio RC onda postupam kao i ranije.
Sa RC, ukoliko se Lgrad ne polakomi pa udari visoke provizije - recimo da provizija za RC bude ista kao za višu početnu cenu, zapravo i nema potrebe da se stavlja početna cena više od 10 dinara, a onda će biti igranka od licitiranja, a opšte je poznato da se za isti predmet postižu više cene ako je početna niža.
Ia za sve one koji zaziru od RC (meni se čini iz nerazumevanja samog koncepta - kao što neki ne razumeju Limundo agent) RC NIJE OBAVEZNA OPCIJA.

Dobro obrazloženo i podržavam predlog ali za jedan "sitan" problem nisi dao rešenje a nešto mi deluje da dok se za tu sitnicu ne nađe rešenje, neće biti ni RC. Naime, kako rešiti (bez preteranog truda od strane LT) nagli pad novih naloga ako se ukine uobičajeni razlog za veštačko nuđenje ? Još bitnije, kako izbeći negativne reakcije oglašivača. Tehnički to su dve "sitnice" ali su duboko povezane pa ih možemo podvesti pod jednu Smile

Citiraj
Pa hajde se vas dve dogovorite jel' dragoceno il' neprocenjivo. Big smile
Posle ću još da objašnjavam kako bi se time smanjilo VN i kako bi i pošteni prodavci imali šansu u toj utakmici. Stej tjun'd.  Bravo

(20.02.2017, 19:13)blistok Piše:
(20.02.2017, 12:20)serjoza Piše: Kod RC se obično uvodi i opcija da prodavac može ipak da proda i po ceni ispod one koju je postavio - sve se to da jednostavno udesiti. A da bi bilo zabavno - bilo bi.

Dobro obrazloženo i podržavam predlog ali za jedan "sitan" problem nisi dao rešenje a nešto mi deluje da dok se za tu sitnicu ne nađe rešenje, neće biti ni RC. Naime, kako rešiti  (bez preteranog truda od strane LT) nagli pad novih naloga ako se ukine  uobičajeni razlog za veštačko nuđenje ? Još bitnije, kako izbeći negativne reakcije oglašivača. Tehnički to su dve "sitnice" ali su duboko povezane pa ih možemo podvesti pod jednu Smile

Šta tačno znači "nagli pad novih naloga" i koje su to negativne reakcije oglašivača i zašto?

Citiraj
Pa zbog naglog pada broja naloga. Mada mislim da to vise nije primarno, nego broj pregleda. Bar bi tako bilo logicno.

Citiraj
i dalje će ovi sami sebi da nude bez obzira na RC ... da budu najtraženiji na limundu gratis Tongue

Citiraj
(20.02.2017, 19:27)jugana Piše: Pa zbog naglog pada broja naloga. Mada mislim da to vise nije primarno, nego broj pregleda. Bar bi tako bilo logicno.

Ja se nadam da vas dvoje mislite na isto jer ja ne razbiram šta znači nagli pad broja naloga. Lepo molim da mi objasnite. Kafica2

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)