• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Višestruka adresa
Evo o čemu se radi – primer: čovek pravi recimo plafonske nosače za bicikl ili tople vunene kape ili bilo šta već. Stanuje recimo na planini u malom mestu blizu Rudnika ili na salašu u Banatu ali ima kuma u Beogradu, zeta u Novom Sadu i svastiku u Nišu. I sad – ako oglasi prodaju na LK sa svojom adresom – cena dostave igra značajnu stavku u koštanju predmeta, međutim on te svoje proizvode ima na lageru u većim količinama i može da zaduži pomenutu rodbinu i kumove da to distribuiraju po većim varošima što povećava dostupnost njegovih proizvoda širim narodnim masama bez poštarine putem ličnog preuzimanja dakle - jeftinije. Ima smisla da se pomenuti delatnik oglasi na Limundu i Kupindu sa adresama – selo u planini, salaš kod Bezdana, Novi Beograd, Novi Sad i Niš-Medijana na primer. Svima dobro – kupcima, pomenutom trudbeniku i Limundo gradu.
Ili prodavci koji na primer stanuju u Valjevu, ali često putuju u Beograd, Kosjerić, Šid... pa bi mogli da predmet uruče lično – nadam se da sam dovoljno jasno predstavio ideju.
Da li bi Limundo grad bio voljan da omogući našem zamišljenom prodavcu da u svom profilu stavi nekoliko lokacija za lično preuzimanje kako bi ga više kupaca uzelo u obzir za lično preuzimanje? Važi kako za Limundo tako i za Kupindo.

Citiraj
Dobar dan Smile možete slobodno navesti na profilu ili u uslovima prodaje više lokacija za lično preuzimanje.

Ono što je važno jeste da prodavac bude u mogućnosti da obavi lično preuzimanje u onom mestu koje je primarno naveo kao svoju lokaciju.

Pored te lokacije može slobodno dovršiti saradnju sa kupcima po dogovoru na nekom drugom mestu.
Experientia docet.

Citiraj
Ako smem da se umesam, Fiorelino, to nije dobro resenje. Jer ako trazim predmet iz Novog Sada necu dobiti npr. LiMuBajevu lampu jer je vezana za njegovu adresu u Temerinu, iako LiMuBaj isporucuje i u Novom Sadu. A lampa je staklena i trazim licno jer se bojim da ce je kurirske sluzbe razbiti Angel Temerin i Novi Sad - dve razlicite opstine.
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
(07.03.2017, 12:03)fiorellino Piše: Dobar dan  Smile možete slobodno navesti na profilu ili u uslovima prodaje više lokacija za lično preuzimanje.

Ono što je važno jeste da prodavac bude u mogućnosti da obavi lično preuzimanje u onom mestu koje je primarno naveo kao svoju lokaciju.

Pored te lokacije može slobodno dovršiti saradnju sa kupcima po dogovoru na nekom drugom mestu.

Znam da mogu navesti i znam da moram biti u mogućnosti i znam da možemo da se nađemo i na moru u Grčkoj,
ALI - Jugana je lepo objasnila - kupci pretražuju po lokaciji koja je upisana u profilu prodavca, a to šta sam ja upisao u opisu i uslovima nije "vidljivo" za pretragu.
Upravo zato sam ovo predložio - da prodavac može da stavi više adresa kao svoju lokaciju, a u opisu neka precizira kad gde itd. - kao da i stanuje na tim adresama.
Evo još primera jer mislim da uprava ne shvata koliko bi ovo moglo da doprinese broju transkacija, a verovatno i broju ponuda na aukcijama i kupovina na Kupindu
Čovek proizvodi beli mak u Bačkom Petrovcu, a ima sina studenta u Studentskom domu Karaburma koji može da dostavlja mak po Beogradu i zaradi pomalo. Sin zarađuje da ima kintu da ode na džez svirku povremeno, a ćale proširuje proizvodnju.
Čovek prodaje svaštanešto od antikviteta, stanuje u Apatinu i ima zeta šofera u Apatinskoj pivari koji je 5 dana nedeljno u Beogradu i Novom Sadu na raznim adresama - vrši dostavu kamionom i može "vintage" kadu da doveze ako treba - prodavcu se povećava tržište sa nekoliko desetina hiljada Apatinaca, Somboraca i ostalih "aca" na 2 miliona raznoraznih "ađana" - što Beogr što Novos.
Ne znam da l' me razumete šta 'oću da kažem? Big smile

Citiraj
BUMP

Citiraj
Razumem, razumem. Nije u planu da se sistemski uvede mogućnost unosa više lokacija za preuzimanje. Ovo što sam navela je alternativa.
Experientia docet.

Citiraj
Hvala, Fiorellino, mozes li da pitas i zasto nije u planu kad bi to velikom broju ljudi (a i Limundu) koristilo? Sta tu ima da se planira toliko? Ako nema mesta za npr. pet gradova uz adresu, onda mogu da naprave da postavljac aukcija odabere vise mesta u kojima ce se pojaviti kad se ukljuci tragac.
Uzgred, bilo vec vise puta predlagano i nije se ostvarilo - da se na stranama u (nekada novom) pregledu vidi i grad Smile
Za neke stvari tipa lomljivo i namestaj to je vrlo bitna informacija Smile A mesta ima Smile Ili preferirate finkcionalnu belinu Hmm Big smile
Poljubac i cvece

Citiraj
(08.03.2017, 16:28)jugana Piše: Hvala, Fiorellino, mozes li da pitas i zasto nije u planu kad bi to velikom broju ljudi (a i Limundu) koristilo? Sta tu ima da se planira toliko? Ako nema mesta za npr. pet gradova uz adresu, onda mogu da naprave da postavljac aukcija odabere vise mesta u kojima ce se pojaviti kad se ukljuci tragac.
Uzgred, bilo vec vise puta predlagano i nije se ostvarilo - da se na stranama u (nekada novom) pregledu vidi i grad Smile
Za neke stvari tipa lomljivo i namestaj to je vrlo bitna informacija Smile A mesta ima Smile Ili preferirate finkcionalnu belinu Hmm Big smile
Poljubac i cvece

Draga Jugana. Big smile
Elem - iako nije u planu evo šta je neophodno da se uplanira - da bi neko mogao (jednom kad bude planirano da se ugradi u plan, je li) da stavi više opština neophodno je da na aukciji ili na predmetu na Kupindu bude izabrano lično preuzimanje. U suprotnom će ljudi štiklirati celu Srbiju sam oda bi se bolje pozicionirali u pretrazi.

Citiraj
Pa mislila sam da se to podrazumeva. Msm, sta me briga odakle je neko ako ne planiram licno preuzimanje.

Citiraj
Jos jedna varijanta

Visestruka adresa bi bila totalno kul i plus ako moze da se i aktivira za neke aukcije, sto bi islo u prilog za opciju Limundovci prodaju za druge.

Npr. imam rodjaku iz unutrasnjosti koja ima neku odecu i po koju' cipelu, a vikendom je u bgu. Prodaje preko mog naloga {tj ja prodajem za nju} a moze licno preuziamnje vikendom da orgaizuje na mojoj adresi a preko nedelja na svojoj.

Ili pak porecelan, moja adresa je na Zvezdari, ali porcelan je na NBGDu, mogu da biraju gde zele pri cemu je meni lakse da ga preuzmu na NBGDu.
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(08.03.2017, 15:04)fiorellino Piše: Razumem, razumem. Nije u planu da se sistemski uvede mogućnost unosa više lokacija za preuzimanje. Ovo što sam navela je alternativa.
Sad idem u off, ali je povezano pa je mozda ipak bolje ovde da se odrazim Big smile Ovo bi moglo delimicno da se resi i "malom" izmenom u pretrazi, za kojom vec godinama kukam:
Ako ne moze prodavac da unese "vise lokacija za licno preuzimanje", onda omogucite kupcu da o jednom trosku u pretrazi izabere vise lokacija na koje mu nije tesko da ode. Znaci, u pretrazi da moze istovremeno da izabere npr. Beograd, Novi Sad, Zrenjanin, Pancevo... razumete na sta mislim. Ima stvari za koje ljudima nije tesko da se prosetaju stotinak kilometara, opet primeri lomljivo, namestaj.

Citiraj
Evo upravo naidjoh na:
...
Beograd-Zemun, Srbija
...
Em mi nije jasno uopste sta to znaci (mada bi, recimo, moglo bi da bude da je licno preuzimanje moguce u beogradskim opstinama Batajnica i Zemun, ako je Batajnica opstina, stvarno ne znam), em ne razumem ZASTO taj lik MOZE da navede dve opstine, a LiMuBaj NE MOZE sebi da okaci i Temerin i Novi Sad?
Molim za objasnjenje Poljubac i cvece
P.S. Izvinite ako ste OMOGUCILI "adresu" u dve opstine, a ja za to nisam jos cula Angel

Kh, kh, opet ja. Izvinjenje. Pojma nisam imala da je naselje Batajnica u opstini Zemun. Morao je Somborac da mi objasni.
Svejedno bilo bi DIVNO da ljudi mogu da navedu vise opstina za licno preuzimanje, jer bi se tako njegovi predmeti pojavljivali u tragacu za vise opstina, i tako dalje, da ne ponavljam vise. Korisno i prodavcima i kupcima.
Pretty please Angel
A i kakve su to adrese? Pored postanskog broja i PAKa da pise Beograd, ime naselja, ime opstine ... Facepalm

Citiraj
a dovoljno je da uvedu još jedno polje u podatke i da tu opciono dodaš još jednu opštinu ali i da si obavezan i tamo da imaš lično preuzimanje i gotovo , broj potencijalnih kupaca se povećava za duplo a samim tim i brzina prodaje i krajnja cena na aukciji win win kombinacija.... što se tome pruža otpor nije mi jasno

Citiraj
Подржавам ову идеју.

Мислим, може сваки члан сад кад се више не тражи лична карта да упише било коју општину, али то је онда подстицање поштених људи да уносе лажне податке о томе "где се налазе".
А за трговину је стопут битније где је могуће лично преузимање него где се налази, шта се мене тиче што ЛМБ живи у некаквом Темерину кад лепо могу да преузмем предмете на Детелинари у Новом Саду.

Дакле, увести могућност бар две општине за лично преузимање, независно од тога где продавац живи, што је најмање битно за трговину, где продавцу деца иду у школу...

Наравно, за очекивати је да ће доступност више предмета у више места допринети порасту продаје, што је свима, јел, циљ.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)