• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novosti na Kupindu - otvorena tema
U svom novom postu o novostima na Kupindu dobra fioerlino kaže:

-Na stanicama Moj Kupindo > Prodao sam i Moj Kupindo > Kupio sam sada je navedena ukupna količina i ukupna cena prodatih, tj. kupljenih predmeta;

-Na stranici Moj Kupindo > Prodao sam postavljena je ikonica kupca i klikom na nju se prodavcu prikazuju podaci o kupcu i o odgovarajućoj kupovini.

Evo ga post ovde pa ispratite linkove:
http://cafe.limundo.com/thread-74-post-5...l#pid57833

Pohvalno je što konačno može da se vidi koliko je predmeta kupljeno i kolika je ukupna suma - jeijea što bi rekli kolege sa američanskog LKupinda.  Bravo
Ali postoji jedan veliki propust - ovo mogu da vide samo prodavci koji su prodali makar dva identična predmeta sa lagera u prošlih 2 meseca koliko traju poruke pre brisanja. Naime kad se klikne na plavog čiku izađu podaci odnosno adresa najstarijeg kupca čije poruke još nisu obrisane tj. arhivirane. Ovo je zato što je sistem poruka za predmet sa lagerom napravljen sakato - poruke se grupišu po predmetu, a ne po kupcu.
Scenario za razmišljanje  - prodavac je prodao 5 istih predmeta petorici različitih kupaca u prethodnih mesec dana. Najnoviji kupac se javlja porukom i kaže: "Šaljite pouzećem - moji podaci sa Kupinda su tačni." Prodavac Klikće plavog čiku i šalje prvom kupcu kom je prodao predmet umesto petom - najnovijem. I sad zamislute da je predmet set tegova od 20 kilograma pa izračunajte (povratnu) poštarinu. A sve zahvaljujući greški Kupinda, ne prodavca koji se pouzdao u novi alat koji ne valja a koji mu je Kupindo ponudio.
Stvarno morate ozbiljnije testirati te novotarije pre nego što ih pustite u rad - ovo je već opasna stvar i krajnje neozbiljno..

Citiraj
Taman htedoh da napisem, pa vidim serjoza je sve to lepo srocio. Stvarno je neozbiljno da pustite u rad nesto sa ovolikom greskom.

Citiraj
Eto lepo - popravljen ovaj problem.

Citiraj
@serjoza

U pravu ste, postojao je problem, ispravljen je jutros, ali nisam vam odmah odgovorila dok nismo istestirali ponovo. Hvala što ste primetili i javili.
Experientia docet.

Citiraj
Jos nesto bih napomenuo vezano za adrese. Ikonica je ok, i sve to.
Ali mnogo kupaca trazi slanje na razlicite podatke, sto je bar po mojim saznanjima dozvoljeno, tako da meni ovo dugme nece imati bas toliku korist zbog neazurnosti dobrog dela kupaca.

Citiraj
Kada bi to dugmence moglo da se ukljuci iskljuci (ako se slaje na adresu iz podataka ostane klikabilno, a ako se slaje na drugu adresu jednostavno ga nema)

Poenta je da nekada neko drugi licitira nesto za prijatelja , sestru
... Pa ide druga adresa.
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
Svakako bi se nesto trebalo resiti, jer sadasnje stanje obesmisljava to sto dobijam podatke od kupca kada on potvrdi kupovinu. Sta meni znaci sto dobijem te podatke kada ja svakog kupca moram da pitam da li saljem na adresu sa Kupinda/Limunda i tako gubim vreme i ja i on.

Citiraj
Dakle, o ovome sam pisala unazad par meseci na raznim temama za pomoć/nepravilnosti u fukncionisanju ali niko ni repom da mrdne.

RAD NA KUPINDU S MOBILNOG TELEFONA

Retko sam kotkuće, radim s mobilnog telefona, ne mogu usred radnog dana da se vraćam kući kako bih s kompjutera postavila predmet ili ocenila kupca.

Kad kliknem na MOJ KUPINDO i otvori mi se PADAJUĆI NIZ (prodao sam, aktivni, neaktivni, kupio sam, lista želja, poruke, račun) ljubičasta podloga na kojoj su ove opcije postavljene čudesnom brzinom se povuče i moj klik nepogrešivo aktivira KUPINDO BLOG... i tako trideset puta zaredom.
Od svih nabrojanih opcija jedina koju uspevam kojekako da nabodem je LISTA ŽELJA (koja mi baš i ne treba).

Mogu li vaši programeri da srede i osposobe za korišćenje padajući niz MOJ KUPINDO?

* napominjem da je ova opcija testirana s telefona Huawei, Samsung, Alcatel, Iphone, Lenovo, Cubot, dakle - nije do telefona.

** takođe napominjem da padajući niz MOJ LIMUNDO i s mobilnog telefona radi korektno.

*** i, kad sam već tu - hoće li se neko smilovati da i na Kupindo postavi opciju "KOLEKCIONARSKI PRIMERAK" koju ima Limundo?
Radim na Kupindu, član sam Limundograda, Limundu plaćam proviziju - kako to da jedan Limundograđanin ima opciju "kolekcionarski primerak" a drugi je nema (iako proviziju otimate podjednako od svih)?
Odbijam da svoje antikvitete svrstam u NEISPRAVNE jer bi to bila teška degradacija i robe koju prodajem i mene kao prodavca.

Zdravi, srećni i pametni bili, ugodan dan, vikend, Uskrs i Prvi Maj vam želim i popravite nabrojane SITNICE koje usporavaju pa i onemogućavaju rad na sajtu; za dobrog programera to je minut posla.
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
A što ne izabereš sa leve strane te iste opcije nego 30 puta pokušavaš a vidiš da ne radi?
Takođe ti kao moderator i admin drugih foruma trebalo bi da znaš da je ovo of topik u ovoj temi.

Citiraj
Zato što s leve strane opcije NISU ISTE (u aktivnim predmetima se nalaze i neaktivni i nema na lageru.
Zašto tebi kao jednom od stubova foruma koji oftopičari diljem istog smeta moj post (koji je na pravom mestu)?

Citiraj
(16.03.2017, 00:46)Vesic1 Piše: Jos nesto bih napomenuo vezano za adrese. Ikonica je ok, i sve to.
Ali mnogo kupaca trazi slanje na razlicite podatke, sto je bar po mojim saznanjima dozvoljeno, tako da meni ovo dugme nece imati bas toliku korist zbog neazurnosti dobrog dela kupaca.

Lepo ja rekoh odaaavno da nema potrebe davati adrese u prvoj poruci. Meni (kupcu) recimo treba u prvoj poruci racun prodavca, koji svakako ne dobijam (i bas me zanima zasto). E ako ne mogu racun da dobijem, ni adresa mi ne treba. A prodavcima je adresa iz prve poruke, kako ispada, takodje smetnja, jer nemaju pojma da li je tacna, ako i jeste - da li kupac zeli slanje na nju...
Vrlo lako to moze drugacije da se resi. Ali moze i niz drugih stvari lako da se resi pa nista Tuzan
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
(18.03.2017, 14:06)1halogen Piše: Zato što s leve strane opcije NISU ISTE (u aktivnim predmetima se nalaze i neaktivni i nema na lageru.
Zašto tebi kao jednom od stubova foruma koji oftopičari diljem istog smeta moj post (koji je na pravom mestu)?

Izvinjavam se kolegama ali moram da ovde delujem na ličnom nivou jer nažalost tvoje poznavanje LK platforme nije uznapredovalo, a jed i zakeranje su istog intenziteta. Evo grafičkog prikaza kako su "leve" funkcije čak bogatije od "padajućih". Možda ti nije zapalo za oko pa evo pogledaj.
[Slika: 4va7wHZ.jpg]
Ako selektuješ ATIVNE  predmete tu sasvim sigurno nema neaktivnih i kojih nema na lageru – verovatno si kliknula PRODAJEM – to su simptomi koj opisuješ.
Smeta mi da baš u ovoj temi oftopičiš zato što je originala tema sa novostima zaključana, a u ovoj temi smo uspeli da postignemo izmenu ozbiljne greške što je velika stvar i jako važno za sve. To da ti ne razumeš baš najbolje kako Kupindo funkcioniše nije novost koju bismo komentarisali u ovoj temi.
Žalibože ako sam ja stub foruma i slobodno me opomeni ako ja svojim neznanjem i samozagledanošću negde oftopičim kao ti ovde – rado ću se ispraviti i izviniti.

Citiraj
(18.03.2017, 20:55)serjoza Piše:
(18.03.2017, 14:06)1halogen Piše: Zato što s leve strane opcije NISU ISTE (u aktivnim predmetima se nalaze i neaktivni i nema na lageru.

Izvinjavam se kolegama ali moram da ovde delujem na ličnom nivou jer nažalost tvoje poznavanje LK platforme nije uznapredovalo, a jed i zakeranje su istog intenziteta. Evo grafičkog prikaza kako su "leve" funkcije čak bogatije od "padajućih". Možda ti nije zapalo za oko pa evo pogledaj.
[Slika: 4va7wHZ.jpg]
Ako selektuješ ATIVNE  predmete tu sasvim sigurno nema neaktivnih i kojih nema na lageru – verovatno si kliknula PRODAJEM – to su simptomi koj opisuješ.
Smeta mi da baš u ovoj temi oftopičiš zato što je originala tema sa novostima zaključana, a u ovoj temi smo uspeli da postignemo izmenu ozbiljne greške što je velika stvar i jako važno za sve. To da ti ne razumeš baš najbolje kako Kupindo funkcioniše nije novost koju bismo komentarisali u ovoj temi.
Žalibože ako sam ja stub foruma i slobodno me opomeni ako ja svojim neznanjem i samozagledanošću negde oftopičim kao ti ovde – rado ću se ispraviti i izviniti.
Ništa otog ne pomaže u praksi, treba mi PADAJUĆI MENI MOJ KUPINDO.
Glede boldiranog - forum postoji da bismo mi koji ne razumemo "baš najbolje" kako Kupindo funkcioniše naučili neke bitne stvari, a ne da biste vi koji funkcije Kupinda imate u malom prstu masturbirali nad istim.

Ne oftopičarim, dragi kolega.
Za mene je KOLEKCIONARSKI PRIMERAK "izmena ozbiljne greške", ozbiljnost se očigledno menja od člana do člana.
Opcija KOLEKCIONARSKI PRIMERAK na Kupindu je "velika stvar i jako važna za sve".

*Niko te ni za šta neće opominjati, ja na forumu pišem kad mi nešto treba/smeta i ne pratim puno tuđe/tvoje aktivnosti.
**i jed i zakeranje naći ćeš u vlastitom oku, pravedniče.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)