• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlog za ukidanje limundo agenta
S obzirom da sam ja od nedavno clan i ne znam koliko dugo ova opcija postoji na limundu i da li je neko vec pokretao slicnu temu, ali mislim da je limundo agent totalno nepotrebna i glupa stvar iz vise razloga:

1. najbitniji razlog je sto ce svaki novi clan da pomisli da je prevara u pitanju sve dok ne sazna za opciju limundo agenta, jer ce da se zapita kako je moguce da ako je neko ostavio ponudu pre 6 sati recimo, pa on podigao ponudu, da je ovaj u istoj sekundi podigao ponudu, lici na prevaru

2. svako ima u mislima koliki je maksimalni iznos koji zeli da ponudi. ali to ne znaci i da ce licitirati taj iznos sve dok ne bude primoran. limuno agentom primoravate kupce da odmah licitiraju maksimalan iznos, sto je neposteno. ako neko ne zeli da licitira iznos koji je tajan, tj pod limundo agentom on nece ni ucestvovati u aukciji. ovako ce izgubiti vreme pokusajuci da licitira nesto sto nije spreman da plati

3. sama svrha licitacije je javno nadmetanje u kupovini, kako je ovo virtuelan nacin licitiranja, barem bi mogao da bude transparentan i da svaki clan u svakom trenutku moze znati da li zeli da licitira ili ne

4. limundo agentima ste doprineli da licitiraju botovi, a ne ljudi

5. limundo agentima ste osigurali kupce koji iz tog razloga postavljaju mnogo vise aukcija sa nerealno niskim pocetnim cenama. a samim tim i kategorija sa najnizim aukcijama je prepuna spama i predmeta koji nerealno kostaju. prodavac sebe treba da osigura sa pocetnom cenom (a ne vi da ga osiguravate), a ako vec zeli da postavi nerealno nisku pocetnu cenu da bi napravio atraktivniju aukciju, onda treba da snosi i rizik da ce prodati po niskoj ceni

6. virtualne aukcije obavezuju ljude da prate. i sami imate opciju pracena aukcije. ali ta opcija nema nikakav smisao sve dok licitiraju agenti, a ne ljudi. ovako jedan clan moze da "odvali" cenu i da legne da spava ili ne prati istu, a to ubija draz onoga sto bi trebalo da bude

7. virtualne aukcije se najcesce svode na nadmetanje za kupovinu u poslednjim minutima ili (minuti). upotrebom agenata i ovo je unisteno

8. svrha i draz aukcije je da se upravo ponudjaci nadmecu podizanjem minimalne cene. Jos jednom, aukcija se osigurava pocetnom cenom, tj. najmanjom cenom za koju je prodavac spreman da proda (a ne nerealnom cenom). a koliki ce skok izmedju dve ponude biti, to odredjujete vi kao "organizatori" aukcije. Ovako ste zastitili prodavce a kupce primorali da ne licitiraju vec da odmah upisu maksimalan iznos koji zele da plate. Jos gore je sto ne moraju da plate ako nema novih ponuda, sto je jos nepostenije (jer treba da se daje ponuda koja se placa, a ne koju bih platio), a aukcije ste napravili da ne budu ono sto treba da budu

9. Apsolutno je u redu da neko podigne za iznos koliki zeli (a ne samo minimalni). Neka podigne cenu i za 5.000 recimo, ali je onda to iznos koji je licitirao i koji placa, a ne da bude iznos samo ako se jos neko ukljuci u aukciju

Zakljucak i moje misljenje je da vi kao "organizatori" virtuelne aukcije treba da zaradite na proviziji i to je u redu. Ali da menjate srz aukcije i pravite aukcije nepostenim to vec nije u redu. Ja ne znam da li ce se iko sloziti sa mnom i obratiti paznju na ovaj predlog, ali bilo bi lepo kada bi neko razmotrio mogucnost da se agenti ukinu. Time bi i same aukcije bile i postenije i zanimljivije i verujem da bi vise ljudi ucestvovalo (jer i sam razmisljam da be licitiram vise i da ne gubim vreme na gluposti) i da otvaram samo aukcije sa opcijom "kupi odmah" i predmete na kupindu, jer ovo nema smisla.

Citiraj
za kupce je bolje da postoji limundo agent jer mogu da ukucaju 5000 dinara a da pobede sa 10 dinara ako nema drugih ponuda a da nema limundo agenta platio bi tih 5000 dinara znači u tom slučaju ušteda 4990 dinara

vidim da imate nula ocena na limundu možda zato najbolje ne shvatate , meni kao prodavcu bi više odgovaralo da nema limundo agenta da se razumemo a kao kupcu ne baš...

Citiraj
Ne dolazi u obzir. Obozavam da da "odvalim" cenu i da legnem da spavam Spavanjac Big smile
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
Ma taj agent je obicna prevara...

Citiraj
(24.03.2017, 17:25)ivans80 Piše: S obzirom da sam ja od nedavno clan i ne znam koliko dugo ova opcija postoji na limundu i da li je neko vec pokretao slicnu temu, ali mislim da je limundo agent totalno nepotrebna i glupa stvar iz vise razloga:

1. najbitniji razlog je sto ce svaki novi clan da pomisli da je prevara u pitanju sve dok ne sazna za opciju limundo agenta, jer ce da se zapita kako je moguce da ako je neko ostavio ponudu pre 6 sati recimo, pa on podigao ponudu, da je ovaj u istoj sekundi podigao ponudu, lici na prevaru

2. svako ima u mislima koliki je maksimalni iznos koji zeli da ponudi. ali to ne znaci i da ce licitirati taj iznos sve dok ne bude primoran. limuno agentom primoravate kupce da odmah licitiraju maksimalan iznos, sto je neposteno. ako neko ne zeli da licitira iznos koji je tajan, tj pod limundo agentom on nece ni ucestvovati u aukciji. ovako ce izgubiti vreme pokusajuci da licitira nesto sto nije spreman da plati

3. sama svrha licitacije je javno nadmetanje u kupovini, kako je ovo virtuelan nacin licitiranja, barem bi mogao da bude transparentan i da svaki clan u svakom trenutku moze znati da li zeli da licitira ili ne

5. limundo agentima ste osigurali kupce koji iz tog razloga postavljaju mnogo vise aukcija sa nerealno niskim pocetnim cenama. a samim tim i kategorija sa najnizim aukcijama je prepuna spama i predmeta koji nerealno kostaju. prodavac sebe treba da osigura sa pocetnom cenom (a ne vi da ga osiguravate), a ako vec zeli da postavi nerealno nisku pocetnu cenu da bi napravio atraktivniju aukciju, onda treba da snosi i rizik da ce prodati po niskoj ceni

6. virtualne aukcije obavezuju ljude da prate. i sami imate opciju pracena aukcije. ali ta opcija nema nikakav smisao sve dok licitiraju agenti, a ne ljudi. ovako jedan clan moze da "odvali" cenu i da legne da spava ili ne prati istu, a to ubija draz onoga sto bi trebalo da bude

7. virtualne aukcije se najcesce svode na nadmetanje za kupovinu u poslednjim minutima ili (minuti). upotrebom agenata i ovo je unisteno

8. svrha i draz aukcije je da se upravo ponudjaci nadmecu podizanjem minimalne cene. Jos jednom, aukcija se osigurava pocetnom cenom, tj. najmanjom cenom za koju je prodavac spreman da proda (a ne nerealnom cenom). a koliki ce skok izmedju dve ponude biti, to odredjujete vi kao "organizatori" aukcije. Ovako ste zastitili prodavce a kupce primorali da ne licitiraju vec da odmah upisu maksimalan iznos koji zele da plate. Jos gore je sto ne moraju da plate ako nema novih ponuda, sto je jos nepostenije (jer treba da se daje ponuda koja se placa, a ne koju bih platio), a aukcije ste napravili da ne budu ono sto treba da budu

9. Apsolutno je u redu da neko podigne za iznos koliki zeli (a ne samo minimalni). Neka podigne cenu i za 5.000 recimo, ali je onda to iznos koji je licitirao i koji placa, a ne da bude iznos samo ako se jos neko ukljuci u aukciju

Zakljucak i moje misljenje je da vi kao "organizatori" virtuelne aukcije treba da zaradite na proviziji i to je u redu. Ali da menjate srz aukcije i pravite aukcije nepostenim to vec nije u redu. Ja ne znam da li ce se iko sloziti sa mnom i obratiti paznju na ovaj predlog, ali bilo bi lepo kada bi neko razmotrio mogucnost da se agenti ukinu. Time bi i same aukcije bile i postenije i zanimljivije i verujem da bi vise ljudi ucestvovalo (jer i sam razmisljam da be licitiram vise i da ne gubim vreme na gluposti) i da otvaram samo aukcije sa opcijom "kupi odmah" i predmete na kupindu, jer ovo nema smisla.

Moraš prvo dobro da pročitaš u pomoći šta je i kako radi Limundo agent, a potom da probaš. Po tvojim većinom pogrešnim zaključcima se vidi da ne razumeš kako radi i koje su posledice upotrebe Limundo agenta.

Citiraj
(24.03.2017, 17:36)LiMuBaj Piše: za kupce je bolje da postoji limundo agent jer mogu da ukucaju 5000 dinara a da pobede sa 10 dinara ako nema drugih ponuda a da nema limundo agenta platio bi tih 5000 dinara znači u tom slučaju ušteda 4990 dinara

vidim  da imate nula ocena na limundu možda zato  najbolje ne shvatate , meni kao prodavcu bi više odgovaralo da nema limundo agenta da se razumemo a kao kupcu ne baš...

Ponovo ne mogu da se slozim. Ja sam skoro otvorio nalog, sto ne znaci da ne vidim kako sistem funkcionise. Bas zato sto nemam nula ocena a znam sta je limudno agent, dokaz je da vrlo dobro shvatam 

Eto korisnik koji je komentarisao ispod (ne omalovazavam ga i svakako ima poptuno pravo da koristi sistem onakav kakav jeste) lepo je objasnio svrhu ovakve aukcije. On ce da osigura svoju ponudu i da legne da spava a onaj ko zeli da se nadmece, cemu aukcija i sluzi, ima opciju ili da i on "odvali" sumu, kako bi prestigao ovog za 10 din ili da ne gubi vreme uopste

Naravno, to je samo moje misljenje i ne moraju drugi da se sloze s tim, ali mislim da bi vise ljudi ucestvovalo u aukcijama be agenata i uopste ne mislim da agenti idu u korist kupaca

(24.03.2017, 23:36)serjoza Piše:
(24.03.2017, 17:25)ivans80 Piše: S obzirom da sam ja od nedavno clan i ne znam koliko dugo ova opcija postoji na limundu i da li je neko vec pokretao slicnu temu, ali mislim da je limundo agent totalno nepotrebna i glupa stvar iz vise razloga:

Moraš prvo dobro da pročitaš u pomoći šta je i kako radi Limundo agent, a potom da probaš. Po tvojim većinom pogrešnim zaključcima se vidi da ne razumeš kako radi i koje su posledice upotrebe Limundo agenta.

A sta u mojim zakljucima nije tacno? A ako si zadao maksimalnu sumu koju zelis da platis (bez nadmetanja) ja ne vidim koje su posledice upotrebe limundo agenta? osim sto se ne takmicis ti, vec bot automatski podize iznos umesto tebe do sume koju si zadao. i sta su tu posledice?

Citiraj
Pa ustvari skoro nista nije tacno.
1. Svako moze da sazna sta je Limundo-agent cim se prvi put suoci s njim, samo ako klikne na ponudjeno pitanje: "I dalje ne vodim na aukciji, zasto?"
Ako ume da cita, naravno.
2. Limundp-agent ni na sta ne primorava kupca. Sumu koju stavim mogu da povecavam u daljem toku aukcije, a mogu cak i da je smanjim.
3. Ustvari ne razumem sta ste hteli da kazete. Sta nije transparentno sa Limundo-agentom? Suma koju su stavili oponenti? Da ne trazite mnogo?
4. Ovo je tacno. Kompjuter radi ono sto na pravim licitacijama rade ljudi, sluzbenici kuce koja organizuje licitaciju. Mada... sigurna sam da se i na pravim licitacijama uvode kompjuteri. Informaticko doba Wink
5. Sto se ovoga tice, moguce je, ali - pogledajte temu o vestackom nudjenju. U svakom slucaju, mozda je istina da Limundo-agent olaksava vestacko nudjenje, ali bi toga bilo i da on ne postoji.
6. Virtuelna aukcija po definiciji ne moze da se prati od pocetka do kraja. Osim ako covek nije bas, bas potpuno besposlen.
7. Ne shvatam na koji nacin agent moze da smeta kupovini u poslednjem trenutku?
8. Vi zaista ne znate kako Limundo agent funkcionise. Mene (kupca) niko ne primorava da koristim Limundo-agenta, a i ako ga koristim, ne moram da upisem maksimalni iznos koji zelim da platim. Drugo, "skok izmedju dve ponude" mora da se odredi (mislim da je 10 dinara ok), ali Vas to ni na koji nacin ne primorava ni na sta niti ogranicava - pod uslovom da koristite Limundo-agenta. Ako je Vasa ponuda za dinar veca od ponude oponenta opet pobedjujete. Cak pobedjujete i ako je ponuda jednaka, a Vi ste prvi ukucali sumu.
9. Ne slazem se. Mada, to, naravno, nije bitno.

Citiraj
Увек ми је занимљиво кад неко напише оволико текста као Иванс80 а да се апсолутно ни са чим наведеним не слажем.
Све је пуно некаквих "требало би овако" и "је уствари" без икакве аргументације зашто би овако требало и зашто је аукција уствари таква и таква.
Нудиш, ако понудиш највише, победио си, једноставније не може.

Citiraj
(24.03.2017, 17:25)ivans80 Piše: 6. virtualne aukcije obavezuju ljude da prate. i sami imate opciju pracena aukcije. ali ta opcija nema nikakav smisao sve dok licitiraju agenti, a ne ljudi. ovako jedan clan moze da "odvali" cenu i da legne da spava ili ne prati istu, a to ubija draz onoga sto bi trebalo da bude
Pa uglavnom nismo tu radi draži nadmetanja nego nastojimo da kupimo robicu po što povoljnijoj ceni.
Opcija limundo agent omogućava mi spavanje a ne praćenje aukcije, zato je to jedna od retkih suvislih i korisnih opcija na ovom sajtu.
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
Što rušite čoveku sneška, toliko drugih je bilo i biće, koji tek dođu na sajt, i odmah misle da sve treba se prilagodi njima, a ne oni da se prilagode sajtu, pa ako su mogli oni, ima i on pravo da kaže.

Citiraj
U pravu si Alex. Da se iskupim, napravila sam novom kolegi uputstvo u temi koja (uputstvu) vise odgovara Smile

Citiraj
(25.03.2017, 20:02)jugana Piše: U pravu si Alex. Da se iskupim, napravila sam novom kolegi uputstvo u temi koja (uputstvu) vise odgovara Smile

...koje takodje vecim delom nije tacno
za pocetak naucite definiciju aukcije i sta je licitiranje pa onda pisite "uputstva". ali to je vase misljenje a ne uputstvo. i ja se sa tim misljenjem necu sloziti ni sad, ni kad budem stari clan, posto ovde ocigledno novi clanovi bodu oci "pametnima"
a pametni su ovi spavaci, kreatori sneska belica i ostali kojima je ocigledno sarkazam dusevna hrana, jer su oni toboze prepametni a taj epitet dozvoljavaju sebi, jer su stariji clanovi
da ne postoji limundo agent, i da bilo koji korisnik koristi bilo kakvu vrstu bota koji ce licitirati umesto njega on bi bio banovan, ali posto administratori sami koriste botove, to je legalno i sve je u redu.
i naravno da nadmetanje treba da bude transparentno, cak i u virtuelnoj aukciji, ali znam da mnogima odgovara "spavacko" nadmetanje i neka im odgovara, ali to im ne daje za pravo da imaju "ja sve znam" pristup, jer se ne slazu sa tudjim misljenjem.

stoga, cu ja ostati glup i iskljucicu se sa svih tema, posto zbog vas pametnih koji nemate preca posla nego da se bavite sarkazmom ni ne moze izneti sopstveno misljenje

moderatori mogu slobodno zatvoriti ovu temu

Citiraj
Sad neću ni kako ja hoću ?

Koliko sam primetio niko vam nije zabranjivao (niti ikome pre vas) da iznesete svoje mišljenje o bilo čemu povezanom za rad Limundo D.o.o. u celini ili pojedinistima ili na izjave onih koji su pisali na ovom forumu pre vas. Šta je onda problem ? Ovo je javni forum, kako vi imate pravo na svoje mišljenje tako i ostali imaju pravo na svoje. Uključujući i pravo da se ne slažu sa vama. Postoji mogućnost da ste vi u pravu (bez obzira na iskustvo i poznavanje ovdašnjeg sistema) i da svi ostali koji se ne slažu sa vama nisu ali kakve to veze ima sa njihovim pravom da iznesu svoje mišljenje ? Ako ste došli ovde da razmenite mišljenje kroz dijalog (svejedno da li je vaše mišljenje popularno ili ne) onda ste više nego dobrodošli a ako želite da nametnete svoje mišljenje kao jedino moguće i ispravno ... pa, onda se nemojte čuditi ovakvim reakcijama na vaše pisanje. Kako seješ, tako i žanješ.

Citiraj
(25.03.2017, 23:44)blistok Piše: Sad neću ni kako ja hoću ?

Koliko sam primetio niko vam nije zabranjivao (niti ikome pre vas) da iznesete svoje mišljenje o bilo čemu povezanom za rad Limundo D.o.o. u celini ili pojedinistima ili na izjave onih koji su pisali na ovom forumu pre vas. Šta je onda problem ? Ovo je javni forum, kako vi imate pravo na svoje mišljenje tako i ostali imaju pravo na svoje. Uključujući i pravo da se ne slažu sa vama. Postoji mogućnost da ste vi u pravu (bez obzira na iskustvo i poznavanje ovdašnjeg sistema) i da svi ostali koji se ne slažu sa vama nisu ali kakve to veze ima sa njihovim pravom da iznesu svoje mišljenje ? Ako ste došli ovde da razmenite mišljenje kroz dijalog (svejedno da li je vaše mišljenje popularno ili ne) onda ste više nego dobrodošli a ako želite da nametnete svoje mišljenje kao jedino moguće i ispravno ... pa, onda se nemojte čuditi ovakvim reakcijama na vaše pisanje. Kako seješ, tako i žanješ.
SKIDAM KAPU MAJSTORE,DOKTORE,PROFESORE,MAGISTRE,DOCENTE.... Klanjam se Klanjam se Klanjam se Klanjam se

Citiraj
(26.03.2017, 01:05)AndreaKv Piše:
(25.03.2017, 23:44)blistok Piše: Sad neću ni kako ja hoću ?

SKIDAM KAPU MAJSTORE,DOKTORE,PROFESORE,MAGISTRE,DOCENTE.... Klanjam se Klanjam se Klanjam se Klanjam se

P.s Marko 4:24 xaxaxaxa

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)