• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
besplatna dostava = vidljivost u svim opštinama
sam naziv teme i predlog dosta govori

besplatna dostava na teritoriji Srbije pa što da se ne vidiš onda u svim opštinama?

lično preuzimanje je kod mene 1% dakle opština ne igra nikakvu ulogu osim da smanji i ograniči promet (jedino igra ulogu za nameštaj gde uglavnom mora lično npr. )

a što više ljudi vidi predmet pre će se prodati znači svima u interesu i kupcima pre će doći do željenog predmeta

mislim da bi to povećalo promet jako mnogo i što se tiče brzine prodaje i cene ..veća vidljivost veća cena na aukciji

ako je dostava besplatna kupcu nikakvu ulogu ne igra iz koje je opštine prodavac ..već samo ograničava prodaju

moguća implementacija i na Limundo i na Kupindo...

samo da dodam da bi besplatna dostava olakšala korišćenje Limundo Keša kod slanja poštom jer je trenutno situacija da kupac mora da vrši 2 uplate jednu za predmet jednu za poštarinu ili da se poštarina šalje na otkup

ali suština teme je da predmeti sa besplatnom dostavom budu vidljivi u svim opštinama...što je već ogroman benefit za sve...

Citiraj
Ajd sad jedno objašnjenje i za nas sa jeftinijim ulaznicama Smile
Ok, slažem se da bi to povećalo prodaju i svima značilo (pod uslovom da je prodavac dobro izračunao svoj profit kod takve prodaje) ali ne shvatam ovu - vidljivost u svim opštinama ? Pa već si vidljiv u svim opštinama... Aaa, sad su mi tek proradile siva ćelija 3 i 4. Misliš ako neko kod pretrage predmeta ograniči samo predmete iz svoje opštine. Pa što ne reče tako Smile Da, dobra ideja. Vidim samo dva problema.
1. Kupac je tražio samo u svojoj opštini jer želi da lično preuzme. Ne zbog troškova poštarine već zato što želi da se lično uveri pre nego što da novac. No, to je manji problem. Pretpostavka je da pažljivo čita i da će primetiti da ipak nisi iz njegove opštine pre nego što licitira i napravi problem. To će se retko desiti.
2. Ubediti mendžment da omogući tu izmenu. Ako je bio problem da se ubaci Pak polje toliko dugo koliko ćemo tek čekati da možeš da čekiraš polje - besplatna dostava = vidljivost u svim opštinama ?

Ipak, ovo jeste dobra ideja i treba je podržati.

Citiraj
@blistok

Hvala na podršci Smile

pa ima i prodavaca koji nisu aktivirali lično preuzimanje kako onda kupac da pogleda predmet pre preuzimanja ?

inače ja uglavnom samo pretražujem svoju opštinu i to je to verovatno nisam usamljen a ako je dostava besplatna šta me briga odakle je prodavac a imam i garanciju tako da nema potrebe da predmet vidim lično..

Citiraj
Kontam ja tvoj stav i to je ok. Jedino što nisu svi pravi vernici poput tebe, Ima i nas koji (pogotovo ako je skuplji predmet) želimo ipak prvo da vidimo predmet jer više verujemo u snagu novca u džepu nego u negativnu ocenu Smile

Citiraj
samo molim te nisi mi odgovorio na ovaj deo Big smile

ima i prodavaca koji nisu aktivirali lično preuzimanje kako onda kupac da pogleda predmet pre preuzimanja ? a Ima i vas koji (pogotovo ako je skuplji predmet) želimo ipak prvo da vidimo predmet jer više verujemo u snagu novca u džepu nego u negativnu ocenu

onda džabe gledaš svoju opštinu ako nema ličnog preuzimanja kod prodavca...

msm ima jedan prodavac u Temerinu kod kojeg nema lično i šta onda on radi u mojoj opštini ?

uglavnom realnost je da su mi se ranije predmeti videli u 2 opštine Novi Sad i Temerin čim je to ukinuto prodaja mi se prepolovila mogu tek da zamislim kakav bi efekat imao da se vidim u svim opštinama (realno ljudi su lenji i imaju vremena toliko da pogledaju svoju opštinu i to je to ... )

Citiraj
Kad je predmet nov neotpakovan isto ti se vata da li je lično ili dostava - osim ako je veoma osetljivo i lomljivo. Prodavac neće raširiti nekorišćen šator ili čekati da kupac ugradi karburator u svoj auto i da ga proba da bi kupac razmislio da li će da kupi ili neće tako da nije uvek filter sopstvene opštine ili grada uzrokovan namerom da se predmet pregleda već često (ja mislim mnogo češće) troškovima transporta. Naročito za jeftinije i masivnije predmete.
Sa druge strane pretraga na Kupindu - uvek dođemo do pretrage - je sakata jer na primer kad štikliram besplatnu dostavu onda gubim moju opštinu ako nema besplatne dostave tako da moram raditi bar dve pretrage u slučaju da mi igra lično u mom mestu i besplatna dostava.
Možda je rešenje da se u filterima uz izbor opštine (ili grada ili regije) doda i mogućnost štikliranja besplatne dostave u celoj Srbiji - tako bi oni kojima je svejedno lično ili besplatno dobili šta traže, a oni koji baš žele da lično pipnu predmet na preuzimanju bi dobili šta oni žele.
Naravno - znajući iz prethodnih iskustava realne sposobnosti kompjuteraša Lgrada i zainteresovanost rukovodećeg kadra za unapređenje korisničkog iskustva ovo će ostati u domenu naučne fantastike i  ideje za naki budući LK ili konkurenciju. Big smile

Citiraj
ja imam i softversko rešenje

if A string = besplatna dostava then B string = sve opštine

Smile

Citiraj
(26.03.2017, 12:49)blistok Piše: 2. Ubediti mendžment da omogući tu izmenu. Ako je bio problem da se ubaci Pak polje toliko dugo koliko ćemo tek čekati da možeš da čekiraš polje - besplatna dostava = vidljivost u svim opštinama ?

Ipak, ovo jeste dobra ideja i treba je podržati.
S gornjim se slažem a predlog, naravno, podržavam.
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
Super ideja. Izuzetno korisna.
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
Odlična ideja, ali nam trenutno nije prioritet...

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)