• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RAZVIJAMO] Novo pokretanje aukcija
Želimo stranicu za postavljanje aukcija da poboljšamo.

Pored beleženja ideja koje smo vremenom dobijali,
želim da više uključimo zajednicu u samom kreiranju nove stranice.

Tri stvari želimo da postignemo sa novom stranicom (tim redosledom značaja):
1. Brže postavljanje aukcije
2. Potpunije aukcije (duži naslov, bolji i duži opis, više slika)
3. Više članova koji postavljaju aukcije (smanjiti strah od postavljanja, odustajanja)

Ovde ću vremenom kačiti napretke i koncepte koje budemo razvijali.

Citiraj
Ja sam više nego zarđao po pitanju postavljanja aukcija pa uglavnom mogu samo da istaknem neke od starih predloga koji su po meni bitni.

Za stavku pod 1. stvarno ne vidim mogućnost za neko poboljšanje, mada bih voleo Smile Možda neko od kolega koji postavljaju aukcije preko mobilnog imaju neke ideje ako tu nešto koči.

Stavka 2.
1. Omogućiti da se može postaviti video snimak. Kod tehničkih aparata to može biti presudno kako za prodaju tako i za kasniju eventualnu reklamaciju.
2. Razdvojiti "plaćanje pre slanja" na plaćanje na račun i plaćanje preko postneta. Koliko vidim to može izazvati neprijatnosti posle kupovine a to nikom nije u korist.
3. Preurediti datum za postavljanje aukcija. Dosta članova ne zna da može (uz malo trikova Smile ) postaviti da aukcija počne u vreme koje njima odgovara već ili ih postavljaju u neka leva vremena ili čekaju određeni momenat da bi ih postavili.
4. Pored "organizovan transport" postaviti onaj vaš iritirajući prozorčić Smile na kojem piše neko objašnjenje šta to znači da se novajlije ne bi greškom opredelili za tu opciju.

Stavku 3. ne znam kako mislite da postignete samo preko promene jedne stranice ali su vam, po meni, dovoljne samo dve stvari, ako izuzmemo popravljanje opšteg standarda, da tu izmenite a to su :
1. Rezervna cena. Opciono i ne samo dobro osmišljeno već i dobro objašnjeno svim, pogotovo novim članovima, šta to podrazumeva. Pri tom mislim i na prodavce, jeste da će njih već tržište edukovati ako preteraju sa rezervnom cenom ali za sve nas bi bilo mnogo bolje ako bi bili edukovani pre toga pa da manje njih postavlja nerealne cifre.
2. Dupla poštarina. Lepo je to što u određenim segmentima postoji zaštita ali u onom najvećem (plaćanje preko pouzeća) ne postoji nikakva. Znači morate tu nađi kompromis između što većeg broja članova i dozvole da se ipak ograniči kupovina preko pouzeća određenim članovima koji su se u tom segmentu pokazali neodgovornim. Ne, nemam konkretan predlog jer tu vi morate da vidite šta će biti najmanje bolno rešenje za vas a da ipak pruži realnu zaštitu prodavcima.

Ono što ne spada pod navedene stavke ali u poslednje vreme je iskrslo. Mesto za baner na aukciji. Ako već preuređujete tu početnu stranicu možda biste mogli i da redizajnirate kako ona izgleda kad izađe u javnost. Tačnije da taj drugi baner ipak postavite negde sa strane a ne da bude u sred nečije aukcije. Slažem se sa tim da najuspešnije treba nagraditi i na taj način ali ipak deluje malo neukusno da se neko reklamira u sred tuđe aukcije.

Citiraj
(29.03.2017, 11:30)Remeo Piše: 1. Brže postavljanje aukcije

Znacilo bi kad bi system pamtio "omiljene" - uobicajene postavke, kod unosa aukcija:
- ako stalno u svojim aukcijama koristim iste nacine slanja Posta i Postexpress (ili koji god) - voleo bih kada iduci put udjem u stranicu za postavljanje nove aukcije - da to vec bude cekirano,
- isto vazi i za "omiljene" pocetne cene, trajanje aukcije, nacine placanja, kategorije, mozda i neki uobicajeni deo teksta opisa - odnosno sve gde se mogu postaviti neke "pocetne - zeljene vrednosti (opcije)".

Ako nesto zelim da dodam, oduzmem ili promenim - u odnosu na uobicajeni (ili zeljeni) nacin unosa aukcija - ja cu promeniti, ali bih voleo da me vec cekaju uobicajene postavke.

To se naravno odnosi i na (dodatne) Uslove prodaje, koje opet moram iznova da cekiram pri svakom novom unosu ...
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
ne znam... ljudi su se navikli na postojeće i nebih ja tu mnoge menjao , uvek se plašim da nešto što je dosta dobro ne bude gore a već godinama je takvo kakvo je

razlozi što ljudi više ne postavljaju veći broj aukcija nema veze sa stranom za postavljanje

- cena pokretanja ( a malo ponuda i niske cene , jedan deo članova uvek od nula do par ponuda a neki stalno na stotine šta god da prodaju )
- besplatne aukcije vratiti da važe za sve kategorije
- šlag na tortu... na aukciji (za koju si platio 2 provizije i eventulalno promociju) na sred nje ima baner tvoje konkurencije koji ti dodatno smanjuje krajnju cenu i broj ponuda jer to je cilj banera(da kupac ode kod tog člana da kupi)

-

Citiraj
Da ja sam da prodavci imaju opciju podesavanja uobicajnih postavki

Slanje i placanje pod obavezno...
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(29.03.2017, 11:30)Remeo Piše: Želimo stranicu za postavljanje aukcija da poboljšamo.

Pored beleženja ideja koje smo vremenom dobijali,
želim da više uključimo zajednicu u samom kreiranju nove stranice.

Tri stvari želimo da postignemo sa novom stranicom (tim redosledom značaja):
1. Brže postavljanje aukcije
2. Potpunije aukcije (duži naslov, bolji i duži opis, više slika)
3. Više članova koji postavljaju aukcije (smanjiti strah od postavljanja, odustajanja)

Ovde ću vremenom kačiti napretke i koncepte koje budemo razvijali.

1. Napravite ovo: http://cafe.limundo.com/thread-344-post-...l#pid22071
Ukradite ili otkupite sistem predlaganja prave kategorije na oslovu naziva predmeta sa KP
2. Utičite na reformu školstva da se podigne opšti novo pismenosti.
Angažujte studente lingvistike da za sitnu lovu pregledaju kako ljudi opisuju i daju sugestije - neka se zove opcija "Oceni moju aukciju", neka bude prva dva puta besplatno, a posle po 1 dinar da ljudi od stručnih ljudi dobiju fidbek gde greše kad je reč o opisu.
Smanjite cenu dodatnih fotografija
3. Sankcionišite oštro VN
Uvedite opciju Rezervna cena
Dopustite da sam prodavac izabere kojih 10 aukcija su mu "besplatne"
Prosto bre k'o pasulj.  Cool

Lično bih preporučio da ne dirate ništa.

Citiraj
Ovo sam uzeo sa jednog konkurentskog sajta, oni iamju opciju kopiraj, ali bih je ja pre nazvao pokreni slicnu aukciju.Pritiskom na to dugme bi se otvarala stranica sa vec popunjenim svim poljima izuzev fotografije. To bi u mnogome ubrzalo postavljanje aukcija. Vec i sada postoji jedna caka kako to da se odradi na limundu, ali nije bas previse prakticno...

[Slika: 99p8px.jpg]

Citiraj
(29.03.2017, 14:45)LiMuBaj Piše: ne znam... ljudi su se navikli na postojeće i nebih ja tu mnoge menjao , uvek se plašim da nešto što je dosta dobro ne bude gore a već godinama je takvo kakvo je

razlozi što ljudi više ne postavljaju veći broj aukcija nema veze sa stranom za postavljanje

- cena pokretanja ( a malo ponuda i niske cene , jedan deo članova uvek od  nula do par ponuda a neki stalno na stotine šta god da prodaju )
- besplatne aukcije vratiti da važe za sve kategorije
- šlag na tortu... na aukciji (za koju si platio 2 provizije i eventulalno promociju) na sred nje ima baner tvoje konkurencije koji ti dodatno smanjuje krajnju cenu i broj ponuda jer to je cilj banera(da kupac ode kod tog člana da kupi)

-

Meni lično baneri ne smetaju, osim toga potpuno se slažem sa svime izrečenim. Tema jeste o izgledu novog pokretanja aukcija, ali to je samo forma, a ovo je suština.

Citiraj
Jedna od stvari koja bi ubrzala postavljanje aukcija je Prebaci na limundo. Znaš, kao što je bilo nekad. A ne da skidam fotke i da kopiram tekst i da se igram igre kukavice, ne automobilima nego postavljanjem nasuprot nepostavljanja, jer se osećam malo kao da me neko zeza time što je ukinuto prebacivanje sa k na l.
Eto
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
Hvala na idejama, pomažu u razvoju.

U međuvremenu, evo prvog idejnog primera.
Trenutno se oslanja dosta na sadašnje rešenje, samo prilagođeno mobilnim uređajima.
Inače nam je i fokus da tu verziju prvo postavimo, pa tek onda izgradimo verzije za veće monitore (tablet/laptop/računari).

U sledećim iteracijama slaćemo i detaljnije verzije (možda i test verzije da probate).

[Slika: Postavljanje-aukcije-mockup.jpg]

Citiraj
Cenim ja što imate izrazito visoko mišljenje ne samo o našem vidu već i o IQ cifri koja je sposobna da skonta ovo sa fotke ali ipak bi imao dve stvari da kažem :

1. Ko okači ovakvu fotku na svoju aukciju ako i nađe kupca može da se nada reklamaciji.
2. Ako želite neki komentar na postavljeno jel može neka jasnija fotka Big smile

Citiraj
Ja sam samo video dva pojma za koja sam se nadao da nikada neću videti na istom mesto - Moj Limundo i Resp - verovatno responzivnost.
Reću ću Vam ono što je Broj jedan iz grupe TNT rekao Kasteru, ono što je stari navigator rekao kapetanu Titanika: "Ovo neće valjati".

Citiraj
Smile
Najinteresantnije stavke u ovoj iteraciji su:
  • na vrhu je unos slika (i video klipa - možeš da pustiš sa ili bez zvuka)
  • unos načina plaćanja i slanja se pamti od poslednjeg unosa

Najinteresantnija razmišljanja u tom procesu:
  • da li promeniti prikaz da se favorizuju slike koje su slikane vertikalno naspram horizontalnog
  • kako izbor kategorije prikazati na malom ekranu

Citiraj
Stavke su odlične ! Konačno i pohvale za to Smile

Kod fotki pretpostavljam da je problem mobilni vs. fotoaparat način slikanja ili je problem sam prostor na ekranu. Nemam dovoljno iskustva po tom pitanju, sada sam prvi put pogledao preko mobilnog kako liči Limundo (za mene ćoroskopa dosta sitno) i fotke su sasvim ok prikazane. Doduše u dve kategorije u koje sam ušao (odeća, kućni aparati) vidim razliku u načinu na koji se moraju prikazati i samim tim i slikati. No, koliko se sećam fotke se mogu rotirati pri postavljanju a mislim da bi nama koji smo u aparatima bio manji problem koju će na kraju slika imati dijagonalu (ako sam dobro rekao) jer ko želi našu robu u svakom slučaju će ući da pročita opis. Kod odeće već prvi utisak pravi razliku. Dakle, vertikalno bi trebalo da bude manje zlo.
O drugom problemu stvarno nemam mišljenje jer prevazilazi moje znanje Smile

Citiraj
I jedno i drugo.
Kod unosa je više - šta je prirodnije (vertikalno kod mobilnog / horizontalno kod fotoaparata).
Kod prikaza je vertikalan prikaz malo lakši za prikaz u kategorijama na mobilnim uređajima.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)