• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtraženije knjige, reklama na kupindu
Upravo sam ugledao na kupindu, na glavnoj stranici, nešto što se zove Najtraženije knjige.
Učinilo mi se da su svi naslovi jedne izdavačke kuće, Lagune, a istovremeno i da su navedene cene po kojima se mogu kupiti na sajtu sa obeležjem od pune, knjižarske, kao da se radi o novim, nečitanim, knjigama koje prodaje neko pravno lice. Eto, čuda jednog, svaka od knjiga iz predložene ekipe najtraženijih sa cenom od...jeste u ponudi pravnog lica i to Delfi knjižara Smile i da, sve su pune cene, da, nije mi se učinilo.
To je slatko...
samo za Arzamas postoji mnogo knjiga u ponudi koje su sa nižom cenom od navedene kao od... ovo od... nagoveštava da je to najniža cena jer se sa druge strane očekuje ...do. U pitanju su i nekorištene i korištene knjige kod prodavaca koji su i privatna i pravna lica.
nenaglašavanje da je u pitanju pregled ponude samo jednog prodavca je, rekao bih, nelojalno prema ostalim prodavcima, da ne kažem bezobrazno (pa i neću).

Dakle, molio bih da se ova reklama (pošto je reklama u pitanju a ne pregled najtraženijih naslova) naslovi sa Najtraženije knjige kod Delfi_knjizare i da se stavi cena bez od... jer je kod njih cena tolika kolika je, nema odstupanja kod jednog naslova.

Hvala lepo

Iskreno, ima još pravnih lica koja vidim da prodaju iste naslove, nove, sa popustima i sa jednakim uslovima i smatram da bi oni vrlo trebali da budu zainteresovani kako je do ovoga došlo.
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
Иначе, јефтиније дође купити са сајта Делфија него са лимундо профила Делфија Smile

Citiraj
https://www.kupindo.com/
Ovde i dalje stoji laž. Dobro, obmana. Lažljiva obmana.
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
(30.06.2017, 15:22)drzoidbergsbaby Piše: https://www.kupindo.com/
Ovde i dalje stoji laž. Dobro, obmana. Lažljiva obmana.

Moram da Vas ispravim, u pitanju je dobro placena obmana. Wink

Citiraj
Ono što sam primetio u zadnje vreme da su prodavci podigli jako cene knjiga na kupindu..

Gledam ja knjige iz pčelarstva na kupindu. Knjiga 2002 god izdanje, 170 stranica, polovna, korišćena košta 1200 dinara. Odem na sajt izdavača ista ta knjiga nova košta 682 dinara. Pitam ja prodavca da mi spusti cenu kaze ne može, ta knjiga je "retka"... Bravo Knjiga iz pčelarstva je retkost dobro rekoh ne moraš, prodaj je kao antikvitet možda neko i kupi

Isto gledam knjigu iz pčelarstva 250 strana, 2006 god, polovna, domaci autor, prodavac stavio cenu od 3000 dinara bog te..3000 dinara knjiga o pčelama, 250 strana, domaci autor, bez ilustracija pa nije majku mu nije to oxfordski rečnik ili medicinski leksikon ili sabrana dela Dostojevskog...Odem ja na sajt izdavača tamo ta ista knjiga košta 1000 dinara...Ja pitam prodavačicu da mi spusti cenu knjige na 2000 dinara kaže ona NE MOŽE!

Meni nije jasno kako prodavci ne vide cene, pa zar mu nije cilj da mu se što prodaju knjige da mu ne stoje na lageru godinama, i onda ovde posle kukaju kako ne mogu da prodaju. Pa prijatelju prvo stav razumnu cenu, pogledaj malo tržište, ne bum 30e za knjigu koja kosta 8 evra...jbg ne ide to--

Citiraj
meni nije jasno zasto vi prodavcu nudite 2000 a kod izdavaca 1000 tu nesto ne drzi vodu..., uglavnom prodavac odlucuje o ceni a kupac eventualno moze i da ponudi manje ako misli da ta cena nije realna

Citiraj
Nikada mi nisu bili jasni ovakvi kupci.
Ne ulazim u to koliko vrede knjige, ali ako imas jeftinije negde, pa kupi, zasto trosis vreme i sebi i prodavcu?

A narocito ova prica sto kaze Li, prodavac ceni 3000, ona ima da se nadje za 1000, ali 'ajde, danas sam raspolozen pa cu mu ponuditi  2000.  Facepalm

Citiraj
(13.08.2017, 11:09)Vesic1 Piše: Nikada mi nisu bili jasni ovakvi kupci.
Ne ulazim u to koliko vrede knjige, ali ako imas jeftinije negde, pa kupi, zasto trosis vreme i sebi i prodavcu?

A narocito ova prica sto kaze Li, prodavac ceni 3000, ona ima da se nadje za 1000, ali 'ajde, danas sam raspolozen pa cu mu ponuditi  2000.  Facepalm

ni meni Big smile , msm i ja sam kupac ja kad vidim jeftinije i bolje kupim tamo nema sta ja da se cenkam ,ubedjujem i tako dalje...

Citiraj
(13.08.2017, 09:26)redwine Piše: Isto gledam knjigu iz pčelarstva 250 strana, 2006 god, polovna, domaci autor, prodavac stavio cenu od 3000 dinara bog te..3000 dinara knjiga o pčelama, 250 strana, domaci autor, bez ilustracija pa nije majku mu nije to oxfordski rečnik ili medicinski leksikon ili sabrana dela Dostojevskog...
Ne ide to baš tako, sabrana dela Dostojevskog se mogu naći vrlo jeftino, dočim specijalizovani priručnici poput tog o pčelarstvu, baš i ne.
Osim toga, nije tvoje da mu zbog cene gadiš robu, pogotovo ako knjigu možeš na drugom mestu da kupiš za siću.
Ako te pčelarstvo ne zanima i 10 dinara je previsoka cena.
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
Ja sam samo hteo da ukazem na cenu da su ovde knjige preskupe, naravno da sam kupio na povoljnijem mestu.

Nisam lud plaćati tolike cene knjiga 20+evra a na drugom 6-10 evra ista knjiga.

Treće priručnici se lako mogu naći i na netu i kod profesora koji su ih pisali pogotovo iz oblasti poljoprivrednih nauka.

Citiraj
(13.08.2017, 09:26)redwine Piše: Ono što sam primetio u zadnje vreme da su prodavci podigli jako cene knjiga na kupindu..

Gledam ja knjige iz pčelarstva na kupindu. Knjiga 2002 god izdanje, 170 stranica, polovna, korišćena košta 1200 dinara. Odem na sajt izdavača ista ta knjiga nova košta 682 dinara. Pitam ja prodavca da mi spusti cenu kaze ne može, ta knjiga je "retka"... Bravo Knjiga iz pčelarstva je retkost dobro rekoh ne moraš, prodaj je kao antikvitet možda neko i kupi

Isto gledam knjigu iz pčelarstva 250 strana, 2006 god, polovna, domaci autor, prodavac stavio cenu od 3000 dinara bog te..3000 dinara knjiga o pčelama, 250 strana, domaci autor, bez ilustracija pa nije majku mu nije to oxfordski rečnik ili medicinski leksikon ili sabrana dela Dostojevskog...Odem ja na sajt izdavača tamo ta ista knjiga košta 1000 dinara...Ja pitam prodavačicu da mi spusti cenu knjige na 2000 dinara kaže ona NE MOŽE!

Meni nije jasno kako prodavci ne vide cene, pa zar mu nije cilj da mu se što prodaju knjige da mu ne stoje na lageru godinama, i onda ovde posle kukaju kako ne mogu da prodaju. Pa prijatelju prvo stav razumnu cenu, pogledaj malo tržište, ne bum 30e za knjigu koja kosta 8 evra...jbg ne ide to--

Aha, znači ovako: znaš gde ima NOVA knjiga po ceni od 1000 dinara, ali želiš da kupiš istu tu klnjigu POLOVNU na Kupindu za 2000 dinara.
Moraš da prestaneš da uzimaš šta god uzimaš jer te zaglupljuje. Fest te zaglupljuje. LOL

Citiraj
To treće je najbitnije, može ih se lako pronaći u pdf obliku, što je zgodno za stručnu literaturu jer papirnate knjige zauzimaju dosta mesta (trošak da ne pominjem).
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
Veseo 

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)